Dehidracija i bolovi u želudcu

odgovora

Objavljeno

U 11ili 12.sam nedelji trudnoce.10nedelja lezim u krevet, povracem po citavi dan i noc svu mogucu tecnost i hranu koju unesem i takav mi je svaki dan .Uvece ne mogu da zaspim od bolova u zelucu, a i kad zaspim odmah me bude bolovi po cijelu noc. Ti bolovi su permanentni od pocetka, kao i mucnina.Pocela sam polako da primam infuziju kuci da nadoknadim izgubljenu tecnost,ali ne osjecam nikakvo olaksanje. Vise ne mogu ni da stojim na noge, imam const. nizak pritisak i vrtoglavice.

Doktori kazu da cekam kraj 12.nedelje,ali moj organizam je potpuno ostao bez snage.

Od pocetka se pridrzavam svih pravila ishrane, ali mi nista ne pomaze. Pijem po 5 mg folana dnevno od kad sam saznala da sam u drugom stanju.

Strpljivo cekam kraj prvog simestra u nadi da ce bolovi da prestanu .

Bojim se da posledica ovakvog stanje, s obzirom da dehidracija dovodi do prevremenog pobacaja.

Na silu nastavljam da pijem tecnosti i da se polako ustajem.

KADA CE SVE OVO PROCIIIIIII???

Da li je neko imao iste simptome i da li ima neki jos lijek sem intravenoznog nadoknadjivanja tecnosti.I kako bol u zelucu da eliminisem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 11ili 12.sam nedelji trudnoce.10nedelja lezim u krevet, povracem po citavi dan i noc svu mogucu tecnost i hranu koju unesem i takav mi je svaki dan .Uvece ne mogu da zaspim od bolova u zelucu, a i kad zaspim odmah me bude bolovi po cijelu noc. Ti bolovi su permanentni od pocetka, kao i mucnina.Pocela sam polako da primam infuziju kuci da nadoknadim izgubljenu tecnost,ali ne osjecam nikakvo olaksanje. Vise ne mogu ni da stojim na noge, imam const. nizak pritisak i vrtoglavice.

Doktori kazu da cekam kraj 12.nedelje,ali moj organizam je potpuno ostao bez snage.

Od pocetka se pridrzavam svih pravila ishrane, ali mi nista ne pomaze. Pijem po 5 mg folana dnevno od kad sam saznala da sam u drugom stanju.

Strpljivo cekam kraj prvog simestra u nadi da ce bolovi da prestanu .

Bojim se da posledica ovakvog stanje, s obzirom da dehidracija dovodi do prevremenog pobacaja.

Na silu nastavljam da pijem tecnosti i da se polako ustajem.

KADA CE SVE OVO PROCIIIIIII???

Da li je neko imao iste simptome i da li ima neki jos lijek sem intravenoznog nadoknadjivanja tecnosti.I kako bol u zelucu da eliminisem?

Anet, dobrodošla na forum!

Dok sam bila u bolnici na održavanju trudnoće, upoznala sam trudnicu koja je imala isti problem kao ti. Na početku trećeg meseca imala je 6 kg manje nego pre trudnoće. Ona je kroz infuziju dobijala i nešto protiv mučnina, što joj je pomoglo da počne normalno da jede. Pored toga stalno je ponavljala sebi kako nije ništa strašno, nije joj puno muka, može ona to. U njenom slučaju su ove autosugestije takođe dosta pomogle. Nakon prvog trimestra se sve vratilo u normalu , iznela je trudnoću do kraja i sad ima prekrasnu devojčicu.

Znam da ti nije lako, ali stisni zube i samo napred! Želim ti da mučnine što pre prođu i da imaš lepu i laku trudnoću!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVala na dobrodoslici i lepim zeljama.

Bila sam kod cenjenog ginekologa koji mi je dao intravenozno lek protiv mucnine koji uspavljuje, ali meni je cela noc prosla u povracanju , bez trenutka sna. I naravno , i jutros se nastavlja ista prica.

Nadam se da ce taj lek da deluje postepeno i da mi ublazi bolove.

Ukoliko ovi bolovi ne prodju u roku od jedne nedelje, onda se radi o nekom organskom poremecaju zeluca koji ce se dodatno leciti kroz svih 9 meseci .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anet, da ne nosis blizance? Pojacani simptomi trudnoce, kao sto su konstantne mucnine, obicno se javljaju kod mami blizanaca.

Nadam se da ces se brzo oporaviti, tj. da ce povracanje nestati! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne nosim blizance :rolleyes: ....ali ovo dete ce biti sigurno neki mali divljak.... :blink::o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast kako si izdrzala sve te muke,ali da li takodje si imala tupi,napeti,const bol u zelucu...mislim da cu morati da legnem u bolnicu,vec sam odlozila u nadi da ce mi infuzijama koje primam kuci biti bolje - ali mi je neophodan gastroenterlog.

Ne mogu da verujem da si do 7 mes imala tolike muke................... :( drago mo je da je sve proslost .... samo da i meni sve ovo prodje....

Danas sam popila venter za zeludac .....tako je gastrenenterolog mi rekao.Mada , u upustvu pise da se ne preporucuje u trudnoci iako jos nije otkriveno njegovo stetn dejstvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka cast kako si izdrzala sve te muke,ali da li takodje si imala tupi,napeti,const bol u zelucu...mislim da cu morati da legnem u bolnicu,vec sam odlozila u nadi da ce mi infuzijama koje primam kuci biti bolje - ali mi je neophodan gastroenterlog.

Ne mogu da verujem da si do 7 mes imala tolike muke................... :( drago mo je da je sve proslost .... samo da i meni sve ovo prodje....

Danas sam popila venter za zeludac .....tako je gastrenenterolog mi rekao.Mada , u upustvu pise da se ne preporucuje u trudnoci iako jos nije otkriveno njegovo stetn dejstvo.

Hm... ti bas imas muke... Evo mozda ti pomogne sledece... Ranisan se sme piti u trudnoci, naravno obavesti lekara o pocetku uzimanja... Posle 3-4 dana uzimanja bolovi ce sigurno nestati, a nastavkom terapije ces spreciti da do njih ponovo dodje. A stari dobri lek za coveka koji povraca od 1 do 101 godine je supena kasika koka-kole na 15-tak minuta. Tako ces uneti dovoljno secera i energetskih vrednosti, kao i tecnosti i snaga ce se polako vracati... a kolicina je mala da bi od nje povratila... pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Hvala ti puno... vec mi je lakse kad imam jos neciju potvrdu da ,mi ranisan mi nece naskoditi.

Juce sam popila pola ranisana 75mg, citav me dan boljela glava, pa ne znam da li zbog tablete.....onda sam se bas sjetila koka kole i pila sam je pomalo par puta... danas sam vec presla na venter koji mi je predlozio gastroenterolog zajedno sa ranisanom, 3 puta venter tabletu po jednu prije svakog jela...

SAMO da prodje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

[Hvala ti puno... vec mi je lakse kad imam jos neciju potvrdu da mi ranisan nece naskoditi.

Juce sam popila pola ranisana 75mg, citav me dan boljela glava, pa ne znam da li zbog tablete.....onda sam se bas sjetila koka kole i pila sam je pomalo par puta... danas sam vec presla na venter koji mi je predlozio gastroenterolog zajedno sa ranisanom, 3 puta venter tabletu po jednu pre svakog jela...

A ni hlometol sto dobijam intravenozno sa vitaminima mi jos nije smanjip mucninu...

SAMO da prodje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imala sam isto takav bol u zelucu,od prvog dana trudnoca.Bas je bilo neprijatno,ali evo polako prestaje.Sve ce to doci na svoje.Samo hrabro i strpljivo.Doduse,ja nisam povracala,ali i ovo je bilo dovoljno neprijatno.Mogu misliti kako je tebi. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podrsci. Evo sa ulaskom u cetrnaestu nedelju broj povracanja je skoro izcezao, jos samo da se zeludac smiri.... I BICU NAJSRECNIJA :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.