Zabrana prihranjivanja AD mlekom u porodilištima

odgovora

Objavljeno

Pre 2 dana,bas na dan kada mi se supruga porodila,u bolnicu je stigao dopis iz ministastva (informacija koja je nama data od nadleznih u bolnici),kojim je nalozeno da je majkama zabranjevo dohranjivanje dece u porodilistu. Zanima me je li to istina,i koji su razlozi tako "pametne" odluke od strane nasih pametnjakovica. Pozdrav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

???

Prvi put čujem, oni baš sve rade da izvuku i dušu iz porodilje ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a koje porodiliste je u pitanju????? u shoku sam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eto,ja sam svojim ocima video kako lepe obavestenje na vratima sobe u kojoj lezi moja supruga. E,sad me zanima,da li je to jedan novi vid stednje? Ako jeste,e,alal im vera. A novi ministar je pokazao da je specijalista patologije i sudske medicine,svaka mu cast,sve radi da mu posao cveta... Sad zamislite situaciju,u kojoj porodilja jos nema mleka (sto je vrlo cest slucaj), a dete gladno... Pametno,jako pametno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne smem reci koje,jer bih prekrsio kodeks kog se svi moramo drzati kao zdravstveni radnici,tako dok ne odem danas i ne raspravim sa kolegama, i naravno ispitam o cemu se radi,ne mogu nista reci. Ali ako bude bilo istina da je to iz ministarstva shvaceno kako treba,a i ako nije,onda se moraju preduzeti konkretni koraci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno šta je onim ženama kojima mlijeko nadodje tek 7 dan ....šta će te bebe, da budu gladne???

Katastrofa ... a najgore od svega što sva ta silna pravila donose muskarci koji po tom pitanja nemaju ni malo milosti prema ćenama i u ovom slučaju tek rodjenim bebama (nemam ništa protiv muškog roda ali on nema pojma kako je to poroditi se i kakva pravila donosi ... )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jasno je potpuno... Kad je cula, sestra moje supruge je odmah zvala iz inostranstva,gde inace zivi i gde se porodila vec 2 puta. Tamo majkama i deci kad se rode,pruze svaku mogucu pomoc,da ne pricam o opremi za bebe koje dobiju,o tretmanu koji imaju,i nakon toga ,o nezi i brizi koje celo drustvo ima pema majci i detetu. Nehumani i iskvareni zapad... Ma da,kako da ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja svoju bebu nisam ni videla 3 dana jer sam bila na intenzivnoj. pa sat onda...treba da gladuju? katastrofa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U porodilistu sam taman lepo pocela da dojim bebu,onda su mi uveli terapiju zbog koje nisam mogla da dojim par dana.

Beba nikako nije htela da jede prihranu,tacnije davila se jer su joj bukvalno iz lonceta preko kasicice sipali u usta.

Jedno vece,nestrpljiva babica je bukvalno nalivala prihranom.Beba je ostala bez daha i sva poplavela.Ja sam htela crci,izletela sam iz sobe da zovem dr jer babica jednostavno nije mogla da je nahrani,i non -stop je govorila :"ko ce te sad pitkati" :blink:

A to je znacilo da svaku kasicicu popije iz 5,6 gutljaja,sto traje 10min.

Flasicu mi nisu dozvoljavali,u tom uzasu molila sam babicu da nadje zenu koja hoce da mi podoji bebu.

Sada iz ovog ugla ne bi,ali u takvim trenutcima kada dete na neki nacin mora da jede,pa makar to bila i druga majka,bi.

Phoenix sigurna sam da sve majke kada bi se nasle u bilo kakvoj nezgodnoj situaciju,bi uradile isto,a lako je nama sada da pricamo gledajuci iz ovog ugla.

I naravno babica mi nije dozvolila rekla je samo:"otkud znas da druga majka zdrava?"

Pa dobro ti je i rekla.

A na taj način koji si opisala se i inače hrane bebe u porodilištima. Sipa se preko kašičice ili krpice bebi u usta.

U stvari, ja sad ni ne razumem šta hoćeš da kažeš. Da li si protiv AD u porodilištu ili ne. Stvarno ne razumem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videh sad ovu staru temu. Ne znam da li se nesto promenilo po tom pitanju? Zabrana zbog cega konkretno?

Mada u svakom slucaju zasto bi se novorodjenim bebama i davalo AD mleko, pa zar nije i cilj da beba prvih dan dva sisa i vuce prvo kolostrum i da se sto cesce stavlja na grudi da bi mleko uopste nadoslo? Zasto bi se bebi davalo ad u bilo kom porodilistu ( naravno pod uslovom da je majka zdrava da je sve ok bilo na porodjaju i sl ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videh sad ovu staru temu. Ne znam da li se nesto promenilo po tom pitanju? Zabrana zbog cega konkretno?

Mada u svakom slucaju zasto bi se novorodjenim bebama i davalo AD mleko, pa zar nije i cilj da beba prvih dan dva sisa i vuce prvo kolostrum i da se sto cesce stavlja na grudi da bi mleko uopste nadoslo? Zasto bi se bebi davalo ad u bilo kom porodilistu ( naravno pod uslovom da je majka zdrava da je sve ok bilo na porodjaju i sl ).

Ja kad sam bila u porodilistu (pre vise od godinu i po dana al' posle otvaranja ove teme) bebe su nam dovodili site i nije imao ko da mi posisa kolostrum iako su mi grudi pucale koliko su bile pune, a ja sam se izmlazala i bacala po pola litre, a posle i vise kolostruma i posle mleka u slivnik. Sad ne znam kako je :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.