Piškanje

odgovora

Objavljeno

Da li neko zna koliko dnevno dete od 4 godine treba da popiska. Moja devojcica piska tri puta dnevno i zaista pocinjem da brinem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna koliko dnevno dete od 4 godine treba da popiska. Moja devojcica piska tri puta dnevno i zaista pocinjem da brinem

Da li unosi dovoljno tečnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec nekoliko dana moje dete slabije piski. Unosi isto tecnosti kao i ranije,ali ipak manje piski. Da li je to znak da treba da je vodim kod pedijatra? Ima li neko slicno iskustvo,savet? :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U tom nekom periodu, bebe pocinju redje da piske, ali kolicinski vise. To je onaj prvi znak kada 'hvatamo' vreme za piskenje zbog nose. To ne znaci da joj je vreme za nosu vec se fizioloski priprema za ono sto sledi. Moje dete je u tom periodu imao vec suvu nocnu pelenu, a nocnu pelenu smo skinuli tek 13 meseci kasnije.

Ja se ne bih brinula ukoliko su pelene bas pune posle jednog piskenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam zaboravila da pomenem,nocna pelena je skoro svakog jutra suva. Sad joj npr. dnevno samo 3 puta menjam pelene.

Hvala na odgovoru! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda bi trebalo jutarnje piskenje da bude bas obilno.

Isprati nekoliko dana da li piski samo 3 puta dnevno. Ne bi valjalo bas da piski samo 3 puta za 24 sata. Ukoliko je to, obrati paznju ako mozes kad piski da li se stresa, pravi grimase ili bilo sta cudno u ponasanju. Ako to tako bude vise od 5 dana, da piski samo 3 puta, baci se u akciju uzimanja uzorka urina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda bi trebalo jutarnje piskenje da bude bas obilno.

Isprati nekoliko dana da li piski samo 3 puta dnevno. Ne bi valjalo bas da piski samo 3 puta za 24 sata. Ukoliko je to, obrati paznju ako mozes kad piski da li se stresa, pravi grimase ili bilo sta cudno u ponasanju. Ako to tako bude vise od 5 dana, da piski samo 3 puta, baci se u akciju uzimanja uzorka urina.

Piski ujutru kad se probudi u nosu i od tad do kupanja racunam 3 pelene

+ nocna. Nisam primetila da ima nekih problema,na to sam prvo i ja pomislila,ali nastavicu da pratim Planirala sam u ponedeljak da idem za uput i da joj proverim mokracu,za svaki slucaj. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

3+nocna je sasvim u redu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,ali ako je nocna suva, 3 dnevne, onda i nije bas dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ona rece da se ispiski u nosu kada se probudi,pa mu onda to valjda dodje tako.Ima negde tabela koliko dete treba da ispiski(ja sam Vanji posle one infekcije merila pelene,jer mi se cinilo da jako malo piski).ali ne znam sad gde je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde ako nadjes postavi link od tabele.To je bas korisno svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheheh,a ja mislila da sam jedini ludak ,koga interesuje koliko je beba ispiskila.Sad cu da probam da nadjem,ali znam da sam i onda jedva nasla.Sigurno je da je od 4m do 1g 400ml.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ona rece da se ispiski u nosu kada se probudi,pa mu onda to valjda dodje tako.Ima negde tabela koliko dete treba da ispiski(ja sam Vanji posle one infekcije merila pelene,jer mi se cinilo da jako malo piski).ali ne znam sad gde je.

Nije to ni tako los nacin. 24 casa upisivati koliko popije a koliko tecnosti ispiski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heheheh,a ja mislila da sam jedini ludak ,koga interesuje koliko je beba ispiskila.Sad cu da probam da nadjem,ali znam da sam i onda jedva nasla.Sigurno je da je od 4m do 1g 400ml.

Ti si imala valjani razlog da to pratis, ali mislim da je to bas korisna informacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako bi neko mogao da mi kaže, da li je vašem bebcu pelena nekad suva više od četiri sata? Nama se to sad desilo... Malo se brinemo... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ti je beba stara? Da li je dojis, da li vam se to jos kad desavalo i da li je bila budna za tih 4 sata ili je spavala? Prevuci rukom preko glavice nezno i proveri da li je fontanela uvucena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama se desavalo kada je bio bas mali,negde oko 3. meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama se desilo 2 puta ali tokom noci,tj.kad je presvucem ujutro vidim da je pelena suva...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.