Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Milutinu se jos tu nista nije desilo, ja to kao vebam dok ga kupam u toploj vodi i on tada razvlaci pisu ali nista se ne desava. Pedijatrica je rekla da idemo kod decijeg hirurga, ali ja jos uvek to odugovlacim. Piski normalno i to u vlikom mlazu, malo mu je crvenkasto okolo gore ali ne zali se.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram da po malo povlacim od treceg meseca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam zabrinuta sad. L ima skoro 5 god i ne moze da mu se prevuce kozica. Kad ga kupam uvek mu malo povucem da se opere,al ne moze da predje. Sad smo i mm i ja gledali, bukvalno samo se rupica vidi. I naduva mu se kad hoce da piski pa dok ne krene mlaz. Ne boli ga nista, ne crveni se, sve je cisto pa nisam ni brinula. Pre mu je moglo, kad je bio manji. Pojma nemam sta da radim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malo sam zabrinuta sad. L ima skoro 5 god i ne moze da mu se prevuce kozica. Kad ga kupam uvek mu malo povucem da se opere,al ne moze da predje. Sad smo i mm i ja gledali, bukvalno samo se rupica vidi. I naduva mu se kad hoce da piski pa dok ne krene mlaz. Ne boli ga nista, ne crveni se, sve je cisto pa nisam ni brinula. Pre mu je moglo, kad je bio manji. Pojma nemam sta da radim. 

To se mom sinu desilo ali je bio mladji nego tvoj sin sada. Sa recimo 2.5 godine je moglo da se povuce do pola i onda odjednom uopste nije moglo da se povuce. Nije ga bolelo, nije bilo crveno isto se samo rupica videla. Kod njega je to proslo samo od sebe, ali kao sto kazem bio je mladji. Ja ga tada nisam ni vodila jer se on nije zalio pa sam kontala da pokusamo kod kuce pa ako ne bude islo da odemo. Kod mladje dece nije problem, ali od neke godine (ne znam tacno od kada) bi moralo skroz da moze da se povuce. Ako ne moze mislim da prvo dr prepise neki kortikosteroid ili nesto drugo (ne drzite me za rec nisam sigurna) pa ako nece onda se gleda sta dalje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad nasla ovaj tekst

Postoji razvojna faza u kojoj se nekim dečacima prepucijum naduje tokom mokrenja zbog pritiska urina. To se može dogoditi ako se unutrašnji sloj prepucijuma odvaja ili se već odvojio od glavića, što se obično događa oko treće godine života - pre nego što se prepucijum može u potpunosti prevući preko glavića. Naduvavanje je znak da se događa normalno odvajanje prepucijuma od glavića. To je prelazno stanje koje nestaje kako prepucijum nastavlja svoj prirodni rast i razvoj te kako otvor na vrhu postaje još širi.

 

Ova pojava ne utiče na pražnjenje.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To se mom sinu desilo ali je bio mladji nego tvoj sin sada. Sa recimo 2.5 godine je moglo da se povuce do pola i onda odjednom uopste nije moglo da se povuce. Nije ga bolelo, nije bilo crveno isto se samo rupica videla. Kod njega je to proslo samo od sebe, ali kao sto kazem bio je mladji. Ja ga tada nisam ni vodila jer se on nije zalio pa sam kontala da pokusamo kod kuce pa ako ne bude islo da odemo. Kod mladje dece nije problem, ali od neke godine (ne znam tacno od kada) bi moralo skroz da moze da se povuce. Ako ne moze mislim da prvo dr prepise neki kortikosteroid ili nesto drugo (ne drzite me za rec nisam sigurna) pa ako nece onda se gleda sta dalje...

Da, da tako je i kod njega bilo u tom uzrastu. Moglo je i posle samo nije. Sad sam pocela da mu mazem kantarionovo ulje da omeksa, da vidim da li ce delovati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa da, pokusaj, pa ako nece kod pedijatra da vam da preporuku sta dalje, nadam se da cete brzo resiti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo sistematski u martu. Kontam do tad da pokusavamo po malo, pa ako uspe super,a opet ako ne da pedijatar vidi i kaze sta dalje. Nikako mi nije jasno da mu se tako zalepilo:(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima nova sam na forumu, zelela bih nesto da pitam... imam sina koji ima 2 god i 2meseca, povlacili smo pisu medjutim sada se ispod te kozice pojavilo nesto belo kao mast i to ima onako celom duzinom (izvinjavam se na ovako docaranom opisu) i jako me to zabrinjava, odrzavamo higijenu pise i guze pa me je ovo bas iznenadilo.. inace prvo je dete i iskreno verovala sam da radim sve kako treba dok nisam ovo videla. Da li je neko imao slicna iskustva ili zna sta je to? Pozdrav svim mamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da tako je i kod njega bilo u tom uzrastu. Moglo je i posle samo nije. Sad sam pocela da mu mazem kantarionovo ulje da omeksa, da vidim da li ce delovati.

@Cipelic da li je pomoglo kantarion ulje? Muku mucim imali smo operaciju vodene kile pa je povucena i kozica na pisi ali mi dr to nije rekao..sama sam provalila. tri veceri na kupanju sam prevlacila sama i cetvrti dan kao da se opet malo zalepilo..ne znam sta da radim ali ne bih volela da se slepi opet :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je isto secnuo malo kad je operisao preponsku kilu. Posle smo mazali hidrociklin.

Inace preporucuju neku kremu na D, al da me ubijete ne mogu da se setim koju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je isto secnuo malo kad je operisao preponsku kilu. Posle smo mazali hidrociklin.

Inace preporucuju neku kremu na D, al da me ubijete ne mogu da se setim koju...

da nije Didermal? meni je rekao samo kamilicom da ispiram a sad citam nekome su rekli nikako kamilica..ne znam vise svi razlicito kazu

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, pitala sam. Oni su mazali Didremal. 

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uspeli smo! Kamen mi je sa srca pao, verujte mi. Mazala sam po malo kantarionovo ulje, ali je najveci posao on sam odradio, tako sto je pri svakom tusiranju povlacio koliko moze. I to sam ga bas forsirala da povlaci koliko moze, a da ga ne boli i uspeo je skroz negde krajem aprila. Sad kad god se kupa lepo je povuce i to skroz predje lepo. Znaci vise od mesec i po je trajalo. Kantarionovo ulje sam mu posle mazala samo po nekad da mu se ne osteti kozica. I da, kupanje samo sapunom, kupke smo skroz izbacili, jer kazu da hoce i one da naprave taj problem, da isuse kozu i da se zato nekad slepi.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, didermal...

Al hidrocikln posle operacije.

Ja sam cula u poslednje vreme da kamilica uopste nije dobra...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta to moze biti na negdje na polovini pise trogodisnjaka kao neki prsten ispod koze....zna li neko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pojma nemam...koje boje je? Da nije krvi sud ispod koze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ne znam....moze biti. Znaci, izgleda bas kao prsten...ispupcenje takvog oblika. Ne mogu znati sta je jer je ispod koze. Al bojim se da nije nesto lose.
U svakom slucaju to dr treba da pogleda.
Nego, ajd da pitam i ovdje, da nije neko imao slicnu situaciju sa djecakom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti krvni sud, al dobro bi bilo da dr pogleda... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kad treba poceti sa povlacenjem pise,ja malo povucem samo da lepo operem kad se kupamo jer ne znam ni kako ni koliko ni kad to treba. Niko mi nista nije rekao. Valjda su u fazonu uvek moze da se secne pa se ne opterecuju. Ali ja bih da ozbegnem to. Ako mogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od početka povlačila svaki dan po malo, pred kraj kupanja, kad koža omekša. Pa ipak nismo izbegli seckanje kod jednog deteta, zagnojila se piša. Bilo je strašno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:o znaci nema pravila. Meni ie to toliko opterecenje da uvek lepo ocistim. Pa se ona kozica slepi sad kad su vrucine :rolleyes: toliko muke oko tolicne stvarcice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.