Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

I nama je isto to neminovno, i moraćemo uskoro kod urologa, jer evo sa skoro 4 godine, i dalje ne možemo da prevučemo kožicu preko glansa.

Phoenix, da li ste išli kod urologa i kako je prošlo?

Mi smo bili prošle nedelje kod pedijatra i rekla nam je da će da nam da uput za urologa. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imal problem kod sarijeg sina nije bila kozica dovoljno otvorena, jednostavno mi nije dobpustao da mu ja to povlacim do kraja e onda sam zamolila nasu doktorku pedijatra da to pogleda, i ona mu je to malo cimnula i prakticno otvorila koliko treba. Tada su mu ocistili pisu i mazali smo nekoliko dana, antibiotskom kremom i posle toga nismo imali problema. 'E mislim da nas to isto ceka i sa A, jer i on neda da mu se to povuce i opere kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji antibiotsku mast se koristili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni isto ovo održavanje piše nije do kraja jasno jer svi govore različito. Većina lekara mi je rekla da samo blago operem, ništa da prevlačim i povlačim do daljnjeg. Tako i radim, samo znam da mi je mama pričala da je u vreme dok smo mi bili deca bilo obavezno da se povlači, inače zaraste pa onda kasnije mora povlačiti lekar a to bude užasno bolno za bebu. Ne znam ni ja šta je pametnije :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas, ja sad imam puno drugarica cija su deca pubertetlije i one koje nisu vodile racuna o nezi tj. pisu povlacile kozicu, sada vode decu na hirurgiju. One koje jesu, nemaju taj problem. To mi je dobar pokazatelj da ima koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

YelenaC, koja je tvoja preporuka za odrzavanje pise?

I jel pisa u pampersu ide gore ili dole?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr. rekla da ide dole, ali mislim da ja tome nisam pridavala neki znacaj. ;)

Mi smo povlacili kozicu svaki put kada smo ga kupali, ali smo mi Petra kupali svaki 3. dan od rodjenja. Sve je bilo OK. Ja mislim da treba dobro obratiti paznju kako doktori to rade prilikom kontrole. Mi, roditelji smo poprilicno nezni, a ustvari njih to nista ne boli.

Evo, mi smo skoro zavrsili taj proces skroz. Petar sam pere svoju pisu. :)

Naravno, treba u kuci imati Elocom ukoliko dodje do crvenila. Ti to znas, ali nije zgoreg ponoviti.

Kamilica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u porodilistu rekli na dole, patronazna rekla na gore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, pisa mi je trenutno najveci "problem". Ne mogu se nikako navici...

Posle dve devojcice, "ono" mi izgleda kao sedmo svetsko cudo. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Istini na volju, ja sad razmisljam o tome i mislim da se ti saveti vise odnose da kasnije spustanje mosnica nego na samu pisu. Sceam se da sam ja uvek vodila racuna kako mu mosnice stoje kada treba da mu stavim pelenu,a ne kako mu pisa stoji. Moze biti da ni to nema nikakve veze.

Znas, kod deceka osim sto gledaju kozicu na svakoj kontroli, sa godinu dana gledaju kako su se spustile mosnice jer je i to jako vazno, ali ti o tome niko nista ne govori sve dok ne prodje tih godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj, pisa mi je trenutno najveci "problem". Ne mogu se nikako navici...

Posle dve devojcice, "ono" mi izgleda kao sedmo svetsko cudo. :lol:

Nisi jedina :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su u porodilistu rekli na dole, patronazna rekla na gore

Nama su secam se zbog pupka rekli da ide na dole dok ne otpadne pupak , zbog toga sto moze da se desi da ako je pisa na gore , pelena se natopi mokracom i ne daj boze da upije zavoj od pupka mokracu pa da se ne bu stvorila neka infekcija ili upala , posle su nam rekli da je ne bitno samo da je ravno , gore ili dole , sve jedno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama su secam se zbog pupka rekli da ide na dole dok ne otpadne pupak , zbog toga sto moze da se desi da ako je pisa na gore , pelena se natopi mokracom i ne daj boze da upije zavoj od pupka mokracu pa da se ne bu stvorila neka infekcija ili upala , posle su nam rekli da je ne bitno samo da je ravno , gore ili dole , sve jedno !

Pa i ja sam kontala da je zbog pupka, sad je uglavnom dizem gore.

Ala su ovi muski komplikovani od rodjenja :D

Nice, slagjana-elena i Kamilica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene uste doktorkata koga i da ja prasam za povlacenje kozica mi vika rano e jas mislam deka ne e rano no mi e strav da probam prva sakam prvo doktor da mi pokaze sto vikate vie rano li e ili ne,vie koga pocnavte? A sto se tice dali gore ili dole e toa i mene ne mi e jasno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene uste dok koga i da ja prasam za povlacenje kozica mi vika rano e jas mislam deka ne e rano no mi e strav da probam prva sakam prvo dok da mi pokaze sto vikate vie rano li e ili ne,vie koga pocnavte? A sto se tice dali gore ili dole e toa i mene ne mi e jasno!

Slagjana-elena , ti meni delujes kao jedno nezno i divno stvorenje i nemoj misliti da te nekada kuliram kad ne odgovaram na tvoje postove . Koliko god se ja trudila, ja tebe jako malo razumem :( A bas se trudim , jednostavno mi ne ide :(

Ako sam nesto razumela uopste , zanima te povlacenje pise ... Ides onoliko koliko samo moze , nikakva sila se ne primenjuje i o[eres cistom vodom , bez sapuna . A za pisu , ako vam je pupak otpao nije ni bitno , ako nije onda dole :) Nadam se da sam utrefila poentu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti Blagodaram NSanja jas sakam ponekogas da pisuvam na srpski ama ne znam bas sve i zatoa si teram po makedonski inaku dobro si me razbrala ovojpat imas peticu od mene(nemam smajli smetaj deka sum stavila)Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ti Blagodaram NSanja jas sakam ponekogas da pisuvam na srpski ama ne znam bas sve i zatoa si teram po makedonski inaku dobro si me razbrala ovojpat imas peticu od mene(nemam smajli smetaj deka sum stavila)Pozdrav

Drago mi je da smo se razumele :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do kog uzrasta decaku treba da predje kozica?

nama jos nije i sad sam jakoo zabrinuta jer mi mama rece da je vec morala :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf ja sve povlacim po malo, pedijatrica mi je rekla da sloooooobodno povucem nece mu biti nista. Mislim da sam tek sad nedavno pocela ispravno to da radim, do sad sam jedva smela i malo da povucem... nije sad kasno, mislim s obzirom da prvih mesec dana nisam povlacila tu kozicu koliko treba, mislim znam da sam pogresila, ali valjda nije kasno ni sad raditi kako treba zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takice i mi imamo problem oko te kozice,njemu je jos uvek usko pa ne moze glavic lepo da izadje,pa smo skoro mazali 2 nedelje neku kremu da se ta kozica rasiri,i mogu ti reci da je malo pomoglo.Za jedno nedelju dana idemo kod doktorke da pogleda,a ako nije jos uvek dobro morace kod urologa da mu on to skroz povuce.. :unsure:

Do sad smo sve odlagali da ide kod urologa,kao doktorka kaze mazite,povlacite,pa mozda nece trebati,ali sad kad budemo isli,videcemo...

Ja mislim da sam vec negde pisala,od muzeve sestre sin,ona njemu npr.ne polaci uopste,kazu da ne treba..Sad meni je to malo,sta ja znam,kako da ne povlaci,ne daj boze posle da moraju da mu seku.. :( Ne znam svako radi drugacije..

Ako te to muci,vidi ti sa pedijatrom,sta on kaze i nek pogleda..pa ces videti.

Jer meni kaze doktorka ako bude trebao kod urologa,bolje da ga vodimo dok je manji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam povlacila M i dok sam povlacila ona se pomerala skoro skroz, onda nam je doktorka STROGO zabranila da povlacimo i rekla da mogu da ga povredim, i od kako sam prestala sve je zatvorenije, sad ne moze skoro da se uopste pomeri. Resila sam da na svoju ruku ponovo pocnem da pomeram, jer se plasim da ne dobije urinarnu infekciju.

Moj kumic je napunio 4god pre 2-3 meseca, jos uvek mu se ne pomera skroz i kazu, cekaju 6god da ako mu se ne pomeri skroz samo malo secnu u ambulanti. Ne bi mu kaze doktor radili skroz obrezivanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nasa pedijatrica rekla da mu povlacim pisu uvek,i toonako fino da povucem.Sada ponekad povucem lepo,a inace samo malo vucnem(da se ovako izrazim :rolleyes: ).Plasim se.Ona mi je rekla ako se pisa ne otvori do trece godine tada ce nas poslati kod urologa.Ona kaze da vise nema onog seckanja,vec se da neka krema,i onda kuci mazes pisu tom kremom i povlacis.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam mom bebcu po savetu patronazne sestre u pocetku povlacila, dok nam pedijatar isto nije rekao da to ne radimo. onda sam prestala s tim, povlacila s vremena na vreme al ne stalno. evo bas danas mu se pojavilo blago crvenilo na vrhu pise i sutra ga obavezno vodim kod te iste koze da vidim sta ce da kaze. plasim se isto da ne zaradi nekakvu infekciju ne daj boze, tako da cu od sad stalno praktikovati to povlacenje, jer mu je jos uvek pisa 'zatvorena'.

vise mi je stvarno pun kufer tih suprotnih saveta oko svega i svacega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do kog uzrasta decaku treba da predje kozica?

nama jos nije i sad sam jakoo zabrinuta jer mi mama rece da je vec morala :(

Zavisi koga pitaš. I tu su mišljenja jako podeljena. Neki lekari tvrde da bi trebalo do druge godine, neki kažu do 4, neki i kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ti doktori uopste nisu jasni,jedni kazu ovako,drugi onako...al dobro..oni znaju najbolje.. <_<

Veverice neces ga povrediti ako mu normalno povlacis,bez siljenja i ostalog.Ja sam A povlacila od prvog dana pa do danas,ali i dalje glavic nece da izadje lepo.

Milenica 77 mi smo mazali kremu dve nedelje i povlacila mu.Mada smo trebali to da radimo oko 10 min svaki dan,ali nema sanse nije hteo da bude miran pa sam koliko sam mogla minut-dva..

Cookie i A je bila crvena pisa,tj.na vrhu,pa samo nosili urin,ali je bilo sve uredu.Kaze mi doktorka da to hoce od povlacenja,ili da se upali od pelena..Ali ipak ti ga vodi..

Phoenix upravu si misljenja su jako podeljena..i to ce uvek biti tako..

Cookie voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.