Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Što pre se to uradi, bolje za njega, jer se neće ni sećati posle neprijatnosti.

Slažem se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, tako i radim. Samo malo da skinem sundjerom smegmu.

Kako mu to peres? Imate li neku odredjenu negu zbog toga? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako mu to peres? Imate li neku odredjenu negu zbog toga? :(

Pa povucem mu kozicu i sundjerom obrisem smegmu. Onda polijem vodom i to je to. Vise ne diram. I to malo sto uradim strah me je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sinoc mu je crven glavic,bukvalno na onom presjeku gdje piski,stavila sam mu Didermal,kaze da ga ne boli...Jedino sto me je strah da nije prljavim rukicama nesto inficirao! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Didermal bi trebao da mu pomogne. Ne mora da bude nista strasno. Mora malo i da dira, sta da mu radis :D Sve to ide u rok sluzbe imuniteta. prati samo koliko cesto piski za svaki slucaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jel da povlacim kozicu ili ne? :blink:

Ja ne bih.Jos ste vi mali. MI do dve godine nismo povlacili. Tako nam je rekla dr. samo je ona povlacila kad odemo kod nje i to jako retko. sa dve nam se ok otvorilo skroz i sad je sve ok.Ali najbolje je da svako slusa svog dr.

u svakom slucaju samo ispiraj dobro vodom, sto koristis sundjer za bebu?! Ja se bar jezim sundjera :lol: , a i oni su puni bakterija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od sinoc mu je crven glavic,bukvalno na onom presjeku gdje piski,stavila sam mu Didermal,kaze da ga ne boli...Jedino sto me je strah da nije prljavim rukicama nesto inficirao! :unsure:

I luki se to desilo jednom . ja sam odmah namazala sudo kremom i proslo je. Mozda mu se pisa drala od rub gacica ili pantalona, ili od prljavih ruku. dont worry ako ga ne boli.ali namazi sudo kremom jer ona bas hladi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 2 godine povlacili smo pisu svako vece ( kao sto su nam rekli pedijatar i patronozna sestra od prvog dana tako radimo) i desilo nam se jedno vece da nismo mogli pisu da vratimo preko glavica (izvinjavam se sto tako pisem :P ) otisli smo hitno u bolnicu kod urologa kojem smo objasnili sta se desilo i koji nam se obratio jako grubim i ljutim glasom i pitao nas odakle nam ideja da diramo detetu pisu!...zavrsilo se sve kako se zavrsilo :( uz puno muke i bola :( posle toga smo otisli na kontrolu jos kod dva urologa i oni su nam rekli isto da nepipamo vise i da ga vodimo u institut majka i dete i da se operise :( ostala sam bez teksta... zakazali su nam tek za septembar... pa ja sad neznam sta da radim... a pedijatar kaze van svake pameti da se nepovlaci ... a ja neznam sta sada da radim i koga da slusam... a plasim se da mu povucem opet posle svega!!! :(

a sto na operaciju kad ste povukli skroz kozicu???!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bih.Jos ste vi mali. MI do dve godine nismo povlacili. Tako nam je rekla dr. samo je ona povlacila kad odemo kod nje i to jako retko. sa dve nam se ok otvorilo skroz i sad je sve ok.Ali najbolje je da svako slusa svog dr.

u svakom slucaju samo ispiraj dobro vodom, sto koristis sundjer za bebu?! Ja se bar jezim sundjera :lol: , a i oni su puni bakterija.

Isto ovako i naša DR kaže - da je sasvim dovoljno da ona to uradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru ;) ali kako do sada nam se to nikada nije desilo? a povlacimo vec dve godine i sve dobro,a sada odjednom je kozica ostala ispod glavica (izvinite sto tako pisem) i nismo je mogli vratiti... prvi put nam se to desilo... i da li smemo da cekamo do septembra ili da odemo privatno da pogleda neki urolog i da li znate u beogradu ko je bas dobar urolog? on je sada ok. piski normalno,pisa je cista nema crvenila niti bilo kakvih tackica...ma nista!

Stvarno ne verovatno.Ne znam sta da radim.ja mom bebcu takodje povlacim kozicu ,po savetu pedijatra,i to prilikom kupanja,a nekad blago posle kupanja,ako ne povucem dok se kupao.U narodnom frontu sam postavila takodje to pitanje,kada sam se porodila,i tada mi je pedijatar rekao da se pisa vise ne povalci (kao sto se po novom ni grudi ne izmlazaju,pa posle zene dobiju upale ).Nisam pametna ovde .Moja ujna je rodila dva sina.jednom je povlacila pisu,i uvek sve ok bilo.Drugom nije,i on je isao na to,kako se kaze da ga malo secnu dole ...Mislim da treba pratiti mlaz prilikom mokrenja,pa valjda ako je u cugu,i nema prekida ,sve je ok.Ovo sam cula,tako da me ne uzmite za sigurno,da li je to uredu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Didermal bi trebao da mu pomogne. Ne mora da bude nista strasno. Mora malo i da dira, sta da mu radis :D Sve to ide u rok sluzbe imuniteta. prati samo koliko cesto piski za svaki slucaj.

Nisam primjetila da piski cesce nego inace!Nadam se da ce biti ok!

I luki se to desilo jednom . ja sam odmah namazala sudo kremom i proslo je. Mozda mu se pisa drala od rub gacica ili pantalona, ili od prljavih ruku. dont worry ako ga ne boli.ali namazi sudo kremom jer ona bas hladi.

Hvala,Secerko!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marku redovno prilikom kupanja povlacim kozicu koliko sama ide , i peremo samo vodom ... Veceras sam primetila na jednom delu glavica kao tacku malo vecu od glave chiode, gnoj , tj ne znam dali je gnoj ... belicasto ispod natanjeg sloja koze na spoju glavica i kozice ... Tek u ponedeljak nam radi pedijatar pa me sad brine , moze li do tad nesto da mu se pogorsa drasticno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marku redovno prilikom kupanja povlacim kozicu koliko sama ide , i peremo samo vodom ... Veceras sam primetila na jednom delu glavica kao tacku malo vecu od glave chiode, gnoj , tj ne znam dali je gnoj ... belicasto ispod natanjeg sloja koze na spoju glavica i kozice ... Tek u ponedeljak nam radi pedijatar pa me sad brine , moze li do tad nesto da mu se pogorsa drasticno ?

Ja ne znam sta da ti kazem, ali svakako verujem da to nije nista. Jel' bas na njemu ili malo pored?

Ni ja bas nisam najpametnija, kozica moze da mu se prevuce samo do glansa, a pre 2,3 meseca je moglo i vise posto je dr bila prevukla skroz. Sada ni makac dalje. Ni meni bas nije sve jasno?! :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta da ti kazem, ali svakako verujem da to nije nista. Jel' bas na njemu ili malo pored?

Ni ja bas nisam najpametnija, kozica moze da mu se prevuce samo do glansa, a pre 2,3 meseca je moglo i vise posto je dr bila prevukla skroz. Sada ni makac dalje. Ni meni bas nije sve jasno?! :blink:

tacno na zavrsetku , tj na toj granici dokle moze da se svice kozica ... Zvala sam jutros ambulantu definitvno ne rade , radi samo hitna vikendom <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tacno na zavrsetku , tj na toj granici dokle moze da se svice kozica ... Zvala sam jutros ambulantu definitvno ne rade , radi samo hitna vikendom <_<

Vidi

Evo nesto-

O SMEGMI KOD DECE

Epitelne ćelije glavića i unutrašnjeg lista kožice se u procesu obnavljanja odljubljuju. Ovo je naročito izraženo u detinjstvu!

Pošto se ovo dešava u relativno zatvorenom prostoru (kožica je priljubljena za glavić) smegma se ne može na uobičajen način eliminisati te se postrepeno njene nakupine šire i napokon izlaze u spoljnu sredinu krčeći sebi put ka otvoru kožice, što je i najmoćniji prirodni mehanizam odljubljivanja kožice od glavićai nastanka tz. retraktibilne kožice (koja se može prevući).

Ovakve ćelije tvore beličaste perlice različite veličine, tz. dečlju smegmu.

Za razliku od ovoga kod odraslog muškarca smegma nastaje uglavnom usled aktivnosti Tyson – lojnih žlezda glavića (tek od puberteta!) čiji se sadržaj meša sa odljubljenim epitelnim ćelijama. Ova uljasta materija deluje vlažeći i štiteći, međutim često je i izvor infekcije usled nedovoljne higijene.

Iz iznetog razlika je očigledna: dečja smegma nije ništa prljavo, nije niti uzrok niti posledica infekcije, čak je i fiziološka i poželjna (iz opisanih razloga) te joj ne treba posvećivati odveć pažnje niti je dirati. Za razliku od nje, smegma kod odraslog to uglavnom nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo Me me. To sam htela i ja da napisem. To je najbolja stvar koja moze prirodno da odlubljuje kozicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi

Evo nesto-

O SMEGMI KOD DECE

Epitelne ćelije glavića i unutrašnjeg lista kožice se u procesu obnavljanja odljubljuju. Ovo je naročito izraženo u detinjstvu!

Pošto se ovo dešava u relativno zatvorenom prostoru (kožica je priljubljena za glavić) smegma se ne može na uobičajen način eliminisati te se postrepeno njene nakupine šire i napokon izlaze u spoljnu sredinu krčeći sebi put ka otvoru kožice, što je i najmoćniji prirodni mehanizam odljubljivanja kožice od glavićai nastanka tz. retraktibilne kožice (koja se može prevući).

Ovakve ćelije tvore beličaste perlice različite veličine, tz. dečlju smegmu.

Za razliku od ovoga kod odraslog muškarca smegma nastaje uglavnom usled aktivnosti Tyson – lojnih žlezda glavića (tek od puberteta!) čiji se sadržaj meša sa odljubljenim epitelnim ćelijama. Ova uljasta materija deluje vlažeći i štiteći, međutim često je i izvor infekcije usled nedovoljne higijene.

Iz iznetog razlika je očigledna: dečja smegma nije ništa prljavo, nije niti uzrok niti posledica infekcije, čak je i fiziološka i poželjna (iz opisanih razloga) te joj ne treba posvećivati odveć pažnje niti je dirati. Za razliku od nje, smegma kod odraslog to uglavnom nije.

Hvala ti Me me , kod Markica bas ovako izgleda , identicno kao i na slici ... Nisam pomislila da je segma jer nisam znala da ona moze da se stvara i ispod zalepljenog dela kozice , mislila sam da ona nastaje samo ispod dela koji moze da se prevlaci .... ipak cu ga odvesti i kod dr koja ce nam verovatno povrditi ovo , mada si me i ti poprilicno smirila ovim postom ! Hvala to puno , puno .... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Me me , kod Markica bas ovako izgleda , identicno kao i na slici ... Nisam pomislila da je segma jer nisam znala da ona moze da se stvara i ispod zalepljenog dela kozice , mislila sam da ona nastaje samo ispod dela koji moze da se prevlaci .... ipak cu ga odvesti i kod dr koja ce nam verovatno povrditi ovo , mada si me i ti poprilicno smirila ovim postom ! Hvala to puno , puno .... :wub:

Uvek! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo neki dan bili kod djecijeg hirurga zbog vodene kile koju je Mihailo imao kao beba. Sve je ok sa tim, al je dr nakon pregleda skroz prevukao kozicu, i ja sam se uplasila! :o Nisam to radila do kraja, samo sam par puta malo povlacila kako bih ocistila, pa me je ovo bas zateklo. Rekao je da to sada povremeno radim, i da sve super izgleda. Uh, nadam se da cu to moci i sama, nije mi bas svejedno, sve mi se cini da cu nesto "pokvariti"! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Borjana, slicno se i nama desilo, s' tim sto mi nista nije receno. Posle toga sam uspevala neko vreme i ja skroz, ali odjednom nisam vise mogla kao ni sada. Znam da ne treba nikako na silu. Samo lagano. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod dr , sve je ok i to je segma , bas kao sto su rekle YelenaC i Me me ... rekla mi je da se ne izneneadim i uplasim ako krene napolje neki gnoj i da nista ne diram da ce sve samo da se odradi , i da je super sto je tako krenulo ...Kaze dr : " Alatka vam je momacka, bez brige " :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta procitah i nista ne ukapirah :blink: Da li treba ili ne treba da se povlaci kozica? Vidim razna iskustva i sa jednim i sa drugim nacinom i izgleda da uoste nema pravila. Zbunilo me to sto su neke cure pisale da vec sa 3meseca izadje pisa?!?!? Moj klinac ce uskoro 3meseca a nismo nijednom do sad povlacili kozicu. Prodjem prstima pri kupanju i to je to. Nikakvo posebno tretiranje. Sta vise, mm mi kaze da tek kasnije posle 6-7 meseci ako se uocava problem da pocnemo sa povlacenjem. Nego, da onda ne bude kasno!??!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom bebcu povlacila pisu,i pre dva meseca sam izgleda nezgodno povukla,i na vrhu pise se pojavila kap krvi .Od tada se tako plasim da mu povlacim,sve nekako bojazljivo to radim,tako da ne znam ni da li povlacim.Ja ne znam ni kako izgleda smegma :huh: ,citala sam sta ste pisale ,ali kada povucem njegovu pisu malo,na vrhu ponekad ima kao mala providna kapljica.Je li to smegma?Sad na poslednjem pregledu pedijatar nam nije gledala pisu ,ja zaboravila da pitam da pogleda .Tako da kada budemo isli za dva meseca na kontrolu,trazicu da se pregleda i pisa.Sta znam,i ja se sve plasim da nesto ne "pokvarim" .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mom bebcu povlacila pisu,i pre dva meseca sam izgleda nezgodno povukla,i na vrhu pise se pojavila kap krvi .Od tada se tako plasim da mu povlacim,sve nekako bojazljivo to radim,tako da ne znam ni da li povlacim.Ja ne znam ni kako izgleda smegma :huh: ,citala sam sta ste pisale ,ali kada povucem njegovu pisu malo,na vrhu ponekad ima kao mala providna kapljica.Je li to smegma?Sad na poslednjem pregledu pedijatar nam nije gledala pisu ,ja zaboravila da pitam da pogleda .Tako da kada budemo isli za dva meseca na kontrolu,trazicu da se pregleda i pisa.Sta znam,i ja se sve plasim da nesto ne "pokvarim" .

Nećeš ništa da pokvariš, ne treba zapustiti pišu, a ni preterivati. Ne moraš svaki dan da mu povlačiš. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Код сина се лепо отворило све.

Др је рекла да пазимо, може да буде проблем приликом враћања кожице,да се пере само водом и то је то.

А повлачио сам му сваки пут по мало када се купамо (ја га увек купам, то нам је ритуал од када се родио) и то је то.

Сада је мало незгодно, смејуљи се чудно и повлачи у назад када му туширам пишу када је отворимо али ништа специјално.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.