Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Mi jutros bili kod hirurga,i nista nam nisu radili.Kaze da ce smegma sama da se iscisti,da pukne,a da ce se pisa otvarati malo pomalo.Ukoliko se ne otvori do trece godine,onda se radi obrezivanje.Ja sam zbunjena.Pedijatar mi je jedno rekla,a hirurg drugo..a valjda hirurg zna bolje :huh: Treba da blago povlacimo kozicu dok se kupamo,dok ne naidjemo na otpor.

Inace,imamo pupcanu kilu,saznah isto od hirurga danas(a bio mi je sumnjiv pupak odavno)...hm..idem da proguglam.

E pa dobro je. Nama je pedijatar rekla do 2. godine da ne diramo. I ako se tad ne otvori, uvek se prvo maze kremom , pa tek kao poslednja opcija seckanje.Na svu srecu sa dve godine cim mu je povukla otvorila se sama pisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jutros bili kod hirurga,i nista nam nisu radili.Kaze da ce smegma sama da se iscisti,da pukne,a da ce se pisa otvarati malo pomalo.Ukoliko se ne otvori do trece godine,onda se radi obrezivanje.Ja sam zbunjena.Pedijatar mi je jedno rekla,a hirurg drugo..a valjda hirurg zna bolje :huh: Treba da blago povlacimo kozicu dok se kupamo,dok ne naidjemo na otpor.

Inace,imamo pupcanu kilu,saznah isto od hirurga danas(a bio mi je sumnjiv pupak odavno)...hm..idem da proguglam.

To je u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama dr do juce govorio obavezno povlacenje kozice inace negine nam obrezivanje. Juce na redovnoj kontroli kaze dosla mu mama koju je poslao sa detetom kod hirurga upravo zbog pise da su je hirurzi u decijojoj bukvalno napali sto je detetu povlacila kozicu u fazonu ko vam je rekao da to radite zato vam dete i ima problem. Pitah dr sta da radim da povlacim ili ne odgovorio mi kako hocete ja stvarno vise nisam pametan cas kazu govorite roditeljima da povlace cas da ne povlace. Eto belaja sta sad. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnogo sam srecna. kako sam ovih dana planirala da vodim Luku kod dr, danas prijatno iznenadjenje. nesto mu se crvenila pisa, tj oko one linijice odole i ja uzmem malo borne da osvezim i probam da povucem malo ali se on grci, ne da i vice boli me. kaze ja cu sam i lepo skroz prevuce kozicu preko glavica, a glavic izadje ceo, lep, cist. posle je opet to ponovio. mi smo se toliko smejali i bas smo bili srecni.

izvinjavam se na izrazima, ne znam kako bih drugacije napisala nego kako jeste.

stvarno sam se bojala da ima tu prljavstine nakupljene jer nikako nismo nikad uspeli ni na pola da prevucemo kozicu..

u pravu je bio dr kad mi je rekao da ce on to vremenom sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mnogo sam srecna. kako sam ovih dana planirala da vodim Luku kod dr, danas prijatno iznenadjenje. nesto mu se crvenila pisa, tj oko one linijice odole i ja uzmem malo borne da osvezim i probam da povucem malo ali se on grci, ne da i vice boli me. kaze ja cu sam i lepo skroz prevuce kozicu preko glavica, a glavic izadje ceo, lep, cist. posle je opet to ponovio. mi smo se toliko smejali i bas smo bili srecni.

izvinjavam se na izrazima, ne znam kako bih drugacije napisala nego kako jeste.

stvarno sam se bojala da ima tu prljavstine nakupljene jer nikako nismo nikad uspeli ni na pola da prevucemo kozicu..

u pravu je bio dr kad mi je rekao da ce on to vremenom sam.

Jaoj super! Mica mali, bas je hrabar, sigurno ni njemu nije bilo lako! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj super! Mica mali, bas je hrabar, sigurno ni njemu nije bilo lako! :)

po njegovoj reakciji, to ga nista nije bolelo. mislim da ga je bio strah ili vec..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bebcu je 4 mjeseca, i od prije 10-tak dana njegov penis se povlaci tako da mu je kozica skroz smezurana a penisa skoro nigdje. Dobili smo objasnjenje da je to zbog hladnoce. Zabrinuti smo. Ima li neko slicno iskustvo sa bebcom? Da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bebcu je 4 mjeseca, i od prije 10-tak dana njegov penis se povlaci tako da mu je kozica skroz smezurana a penisa skoro nigdje. Dobili smo objasnjenje da je to zbog hladnoce. Zabrinuti smo. Ima li neko slicno iskustvo sa bebcom? Da li je to normalno?

Dobrordošlica na forum! :) Dok neko ne odgovori ovde možda ima nešto o tome.

KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bebcu je 4 mjeseca, i od prije 10-tak dana njegov penis se povlaci tako da mu je kozica skroz smezurana a penisa skoro nigdje. Dobili smo objasnjenje da je to zbog hladnoce. Zabrinuti smo. Ima li neko slicno iskustvo sa bebcom? Da li je to normalno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm...izgleda da niko nije imao ovakvu situaciju...ja mislim da dečakova piša sa 4 meseca i ne može da se vidi, možda samo da se nazire...bitno je da po malo povlačite kožicu kada ga kupate...takođe to objašnjenje da je zbog hladnoće nekako ne verujem...osim ako vam u kući nije ispod 20 stepeni...dakle bez panike... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom bebcu je 4 mjeseca, i od prije 10-tak dana njegov penis se povlaci tako da mu je kozica skroz smezurana a penisa skoro nigdje. Dobili smo objasnjenje da je to zbog hladnoce. Zabrinuti smo. Ima li neko slicno iskustvo sa bebcom? Da li je to normalno?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi jutros bili kod hirurga,i nista nam nisu radili.Kaze da ce smegma sama da se iscisti,da pukne,a da ce se pisa otvarati malo pomalo.Ukoliko se ne otvori do trece godine,onda se radi obrezivanje.Ja sam zbunjena.Pedijatar mi je jedno rekla,a hirurg drugo..a valjda hirurg zna bolje :huh: Treba da blago povlacimo kozicu dok se kupamo,dok ne naidjemo na otpor.

Inace,imamo pupcanu kilu,saznah isto od hirurga danas(a bio mi je sumnjiv pupak odavno)...hm..idem da proguglam.

i moj Paja ima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam decaka od 8 meseci i na pisi su mu iskocile sitne bubuljice,da li je nako imao slican problem da znam da se ne sekiram puno.

zahvalna svima u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam decaka od 8 meseci i na pisi su mu iskocile sitne bubuljice,da li je nako imao slican problem da znam da se ne sekiram puno.

zahvalna svima u napred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iritirano od mokraće, ne brini. Samo operi vodom, namaži Hlorafemenikolom i to je to. Povlači se do večeri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

imam decaka od 8 meseci i na pisi su mu iskocile sitne bubuljice,da li je nako imao slican problem da znam da se ne sekiram puno.

zahvalna svima u napred

Klik na temu možda pronađeš nešto korisno. Ako se bude širilo, odvedi dete lekaru da pogleda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste danas? :unsure:

ej bolje je ,hvala,dobili smo kremu kanesten i super je. sada je ko nov

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 2 godine povlacili smo pisu svako vece ( kao sto su nam rekli pedijatar i patronozna sestra od prvog dana tako radimo) i desilo nam se jedno vece da nismo mogli pisu da vratimo preko glavica (izvinjavam se sto tako pisem :unsure: otisli smo hitno u bolnicu kod urologa kojem smo objasnili sta se desilo i koji nam se obratio jako grubim i ljutim glasom i pitao nas odakle nam ideja da diramo detetu pisu!...zavrsilo se sve kako se zavrsilo uz puno muke i bola :( posle toga smo otisli na kontrolu jos kod dva urologa i oni su nam rekli isto da nepipamo vise i da ga vodimo u institut majka i dete i da se operise :( ostala sam bez teksta... zakazali su nam tek za septembar... pa ja sad neznam sta da radim... a pedijatar kaze van svake pameti da se nepovlaci ... a ja neznam sta sada da radim i koga da slusam... a plasim se da mu povucem opet posle svega!!! :( da li neko zna sta da radim?

Ispravno si postupila, ali kod tvog sina se vjerovatno pojavila fimoza ili polufimoza...ako su ti urolozi savjetovali operaciju, onda ih slušaj i potegni veze da se to što prije odradi, više nemoj povlačiti da se ne bi opet problem desio a dešava se zbog fimoze-vjerovatno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sin ima 2 godine povlacili smo pisu svako vece ( kao sto su nam rekli pedijatar i patronozna sestra od prvog dana tako radimo) i desilo nam se jedno vece da nismo mogli pisu da vratimo preko glavica (izvinjavam se sto tako pisem :P ) otisli smo hitno u bolnicu kod urologa kojem smo objasnili sta se desilo i koji nam se obratio jako grubim i ljutim glasom i pitao nas odakle nam ideja da diramo detetu pisu!...zavrsilo se sve kako se zavrsilo :( uz puno muke i bola :( posle toga smo otisli na kontrolu jos kod dva urologa i oni su nam rekli isto da nepipamo vise i da ga vodimo u institut majka i dete i da se operise :( ostala sam bez teksta... zakazali su nam tek za septembar... pa ja sad neznam sta da radim... a pedijatar kaze van svake pameti da se nepovlaci ... a ja neznam sta sada da radim i koga da slusam... a plasim se da mu povucem opet posle svega!!! :(

post-61029-1336133849_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na odgovoru ;) ali kako do sada nam se to nikada nije desilo? a povlacimo vec dve godine i sve dobro,a sada odjednom je kozica ostala ispod glavica (izvinite sto tako pisem) i nismo je mogli vratiti... prvi put nam se to desilo... i da li smemo da cekamo do septembra ili da odemo privatno da pogleda neki urolog i da li znate u beogradu ko je bas dobar urolog? on je sada ok. piski normalno,pisa je cista nema crvenila niti bilo kakvih tackica...ma nista!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne treba da se brineš. Mislim da dosta dece ima problema sa kožicom na piši. Ako nisi mirna, idi privatno kod urologa, ali verovatno ti neće reći ništa novo. "Operacija" zapravo nije ništa strašno, koliko znam u poslednje vreme se ni ne radi obrezivanje, već se samo malo secne da se napravi veći otvor, mada iz praktičnih i higijenskih razloga, muškarci koji su obrezani lakše održavaju higijenu, plus je dokazano da žene obrezanih muškaraca imaju manje šanse za infekcije, prenose virusa i bakterija i sl. Nemoj da se brineš. Što pre se to uradi, bolje za njega, jer se neće ni sećati posle neprijatnosti.

I nama je isto to neminovno, i moraćemo uskoro kod urologa, jer evo sa skoro 4 godine, i dalje ne možemo da prevučemo kožicu preko glansa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jel da povlacim kozicu ili ne? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jel da povlacim kozicu ili ne? :blink:

Samo blago tokom kupanja, čisto da bi oprala...nemoj da natežeš da bi izašao glavić..to se formira do 2 godine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo blago tokom kupanja, čisto da bi oprala...nemoj da natežeš da bi izašao glavić..to se formira do 2 godine...

Ok, tako i radim. Samo malo da skinem sundjerom smegmu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.