Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

U principu ja sam pocela pisu da mu zaobilazim, u smislu da kad ga kupam samo promandrljam i to je sve. Moracu da probam sa uljem i hloramfenikol mast sam videla da se pominje u gornjim postovima pa cu i to da ukljucim. :) hvala na savetima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu ja sam pocela pisu da mu zaobilazim, u smislu da kad ga kupam samo promandrljam i to je sve. Moracu da probam sa uljem i hloramfenikol mast sam videla da se pominje u gornjim postovima pa cu i to da ukljucim. :) hvala na savetima

slobodno smes rivanol, mi smo imali situaciju kada smo stavljali obloge od rivanola sto cesce u toku dana, ali smo mazali i gentamicin-antibiotik nikada nemoj bez dr i izmedju obloge rivanola sto mislim da je bilpo 3 puta na dan. isperes bornom kiselinom i natopis na gazu rivanol i uvijes pisu.

rivanol nije samo za ispiranje rana ali kao takav sluzi za dezinfekciju pa ce i u ovom slucaju da pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo za kamilicu nisam znala. Nama je doktor savetovao i super je reagovao na obloge od kamilice.

Jezic, ja sam Luku svaki dan stavljala da sedi u toploj vodi u kojoj je rastvorena soda bikarbona. Posle toga mu namazem sebamed kremu za ojed, nije puno masna, i prevlacim kozicu dok on ne pocne da se buni. I posle nekog vremena smo uspeli. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke,pomagajte!

Kad se rodio moj maleni,povlacili smo mu kozicu maltene od prvog dana.Onda se nekako zatvorila,pa mu dugo nismo povlacili,i zatvorila se.Moj muz je na silu nekoliko puta povlacio i pukla je(jer je smatrao da tako treba,iako sam bila protiv).Iz Srbije sam donela sada Didermal,i mazala mu tri dana,i veceras se otvorila pisa,i sta nadjem!!!Velika potkozna,odmah uz glavic, nabreklina bele boje.Ali,bas velika,kao pola glavica njegovog.Preplasila sam se.Sutra cu zvati dr da ga pogleda,ali dotle,recite mi sta mislite sta moze biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

maro...ta velika nabreklina je smegma, ništa strašno, štoviše normalna pojava koja se mora čistiti, kada pukne glavić bude namočen kao u kremu, samo redovno povlačenje i pranje, ne boj se jer to sva muška djeca imaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar rekao da ne povlacimo i ne spustamo kozicu,a sad citam ovde da sve treba suprotno.Stvarno ne znam sta sad da radim.?Bojim se da ne radim pogresno,ja kad ga perem operem samo spolja i to je to.Dajte neki savet. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno povlači, vidiš šta se Mari desilo, prepucij zaraste, skuplja se nečistoća....pokušaj malo povući kožicu-iznenadiće te koliko se nakupilo smrada ;) Večeras kada ga budeš kupala, blago povuci kožicu dok ne osjetiš otpor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno povlači, vidiš šta se Mari desilo, prepucij zaraste, skuplja se nečistoća....pokušaj malo povući kožicu-iznenadiće te koliko se nakupilo smrada ;) Večeras kada ga budeš kupala, blago povuci kožicu dok ne osjetiš otpor.

ok vecaras cu to uraditi,bas sam se zabrinula jer ne bi zelela da uradim nesto sto ne treba.ovde pedijatri sve skoro suprotno pricaju i savetuju nego kod nas. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ok vecaras cu to uraditi,bas sam se zabrinula jer ne bi zelela da uradim nesto sto ne treba.ovde pedijatri sve skoro suprotno pricaju i savetuju nego kod nas. :unsure:

Znaš kako...Meni je to prosto logično da se mora bar malo povlačiti da bi se održavala higijena....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaš kako...Meni je to prosto logično da se mora bar malo povlačiti da bi se održavala higijena....

Tacno tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatrica rekla da ne povlacim, ali ja sam bila neposlusna. Tako da mi povlacimo kozicu kad se okupamo, da bi i pisa bila cista. Mislim da sam bila upravu, jer svi koji nisu povlacili imali su problem s infekcijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar rekao da ne povlacimo i ne spustamo kozicu,a sad citam ovde da sve treba suprotno.Stvarno ne znam sta sad da radim.?Bojim se da ne radim pogresno,ja kad ga perem operem samo spolja i to je to.Dajte neki savet. :unsure:

Obavezno po malo povlaci!I ja mu nisam povlacila redovno,pa smo letos na moru zavrsili sa infekcijom,pio je antibiotike i mazala sam mu silne kreme,bas sam se bila uplasila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatrica rekla da ne povlacim, ali ja sam bila neposlusna. Tako da mi povlacimo kozicu kad se okupamo, da bi i pisa bila cista. Mislim da sam bila upravu, jer svi koji nisu povlacili imali su problem s infekcijama.

Upravo tako!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,hvala zene,ali meni nekako bas cudno.Ta nabreklina je kao opna ispunjena belim sadrzajem,pokusala sam da je dotaknem,ali ne puca.Inace,Ahil mi ne da da ga pipnem.To je borba ako treba da mu dodirnem pisu.Kad se kupamo jos je gore,mlatara nogama i rukama,jedva ga savladjujemo..UH!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pre neko vece ja tusirala Mitu( mm sin i prvog braka) I ajde posto je on vec velik ( 6 godina) ja mu kazem ajd sad sam operi pisu , a on lepo sam svukao kozicu , tus i rukicama tako lepo oprao , bas sam se odusevila , ja ga pitam ko te to naucio kaze on pa mooooooj tata :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao,hvala zene,ali meni nekako bas cudno.Ta nabreklina je kao opna ispunjena belim sadrzajem,pokusala sam da je dotaknem,ali ne puca.Inace,Ahil mi ne da da ga pipnem.To je borba ako treba da mu dodirnem pisu.Kad se kupamo jos je gore,mlatara nogama i rukama,jedva ga savladjujemo..UH!

Ma to je smegma.

smegma.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas vam zavidim na tome "malo povucem i kozica se svuce". Alu se uopste NE MRDA, povlacila ja ili ne, mazala rivanol ili razne kreme isto mi se vata. I dok je mokar za vreme kupanja, ma nista bre! :(

Fimoza je sra*e!!! :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je smegma.

smegma.jpg

Tacno i ona sluzi kao 'odlubljivac' kozice. Sasvim prirodna stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatrica rekla da ne povlacim, ali ja sam bila neposlusna. Tako da mi povlacimo kozicu kad se okupamo, da bi i pisa bila cista. Mislim da sam bila upravu, jer svi koji nisu povlacili imali su problem s infekcijama.

Kada je doktorka videla u bebanovj analizi urina da ima eserihiju, rekla mi je kako je to zato sto mu ne odrzavam dobro higijenu. Kaze da mu se tu skuplja bakterija, ali da mu ne povlacim. Znaci skupljaju mu se bakterije, ja sam kriva zbog toga, a da ipak ne cistim?!

Ja povlacim i cistim/perem mu svaki put kad mu presvlacim pelenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da dodam da se sa dva meseca jako malo povlacila, mislili smo mm i ja da ce morati na operaciju posto im je to izgleda genetski, ali evo za dva meseca se vec mnogo vise povlaci. Njima po muskoj liniji nisu majke svaki put povlacile pisu kad su ih presvlacile pa se nije "rasteglilo", ili je njihov problem bio veliki, ja vidim da ce bebanu vec sad biti super jer je kozica postala mnogo elasticnija nego pre 2 meseca.

Nista ne radim na silu, povucem koliko moze da se pomeri i to je to i vremenom pocne da se povlaci sve vise :)

Imali smo srece :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je pedijatrica rekla da ne povlacim, ali ja sam bila neposlusna. Tako da mi povlacimo kozicu kad se okupamo, da bi i pisa bila cista. Mislim da sam bila upravu, jer svi koji nisu povlacili imali su problem s infekcijama.

MI nismo povlacili do druge godine , samo mu je dr na pregledima, i nikad nismo imali infekcije. pupu da kucnem u drvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je doktorka videla u bebanovj analizi urina da ima eserihiju, rekla mi je kako je to zato sto mu ne odrzavam dobro higijenu. Kaze da mu se tu skuplja bakterija, ali da mu ne povlacim. Znaci skupljaju mu se bakterije, ja sam kriva zbog toga, a da ipak ne cistim?!

Ja povlacim i cistim/perem mu svaki put kad mu presvlacim pelenu.

Izvini ali kakve veze ima eserihija u urinu sa povlacenjem kozice?Ne mislim nista lose, ali znam decu koja su sklona eserihiji inace, a to nema veze sa higijenom ili tek nema veze sa povlacenjem kozice pogotovo kod tako male bebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ali kakve veze ima eserihija u urinu sa povlacenjem kozice?Ne mislim nista lose, ali znam decu koja su sklona eserihiji inace, a to nema veze sa higijenom ili tek nema veze sa povlacenjem kozice pogotovo kod tako male bebe.

Kaze doktorka da mu je tu uslo od kake, pa da ja nisam ocistila, pa da se tu skupilo... meni nema nikakve logike, ali dobro...

Posebno ne znam odakle mu eserihija uopste i u kaki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada je doktorka videla u bebanovj analizi urina da ima eserihiju, rekla mi je kako je to zato sto mu ne odrzavam dobro higijenu. Kaze da mu se tu skuplja bakterija, ali da mu ne povlacim. Znaci skupljaju mu se bakterije, ja sam kriva zbog toga, a da ipak ne cistim?!

Ja povlacim i cistim/perem mu svaki put kad mu presvlacim pelenu.

Kakva ti je to dr?Ja sam bas dosta pricala sa Vanjinim nefrolozima oko eserihije i da li moze nesto da se preduzme da ne dodje do infekcije i svi su mi rekli da jedino sto mogu je da sto manje koristim vlazne maramice i nista vise.Niko ni jednom recju nije pomenuo nikakvu higijenu.Pogledali,konstatovali da nema fimozu i to to.A i nesto mi je bilo jako zanimljivo-bio sa nama u sobi jedan cigancic od 5 i po meseci.Prljav ,jadnicak,strokav.Pisa mu natekla,valjda se inficirala.Mama mu veze nema ni sa cim(ne zna ni temperaturu da izmeri detetu),on dobio 2 kile za tih 5,5 meseci.Sve u svemu,na celom odeljenju,od jedno 20 beba,lepih i negovanih,jedino on nije imao urinarnu infekciju,nego bio neki virus,pa se dr zeznuli.Toliko o higijeni :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini ali kakve veze ima eserihija u urinu sa povlacenjem kozice?Ne mislim nista lose, ali znam decu koja su sklona eserihiji inace, a to nema veze sa higijenom ili tek nema veze sa povlacenjem kozice pogotovo kod tako male bebe.

Jeste.Do infekcije dolazi ili zbog refluksa ili usled pada imuniteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.