Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Bas mi je drago sto se interesujete. Pa hirurg kaze da to uopste nije infekcija, da je otok od necega sto ga je ujelo a ono belo sto je curelo nije zagnojilo vec sekret koji se nakupio. Savet: Higijena kao i do sad a povlaciti kozicu na pisi onoliko koliko moze. Ne znam kome da verujem.

Vjerovati doktorima koji savjetuju povlačenje kožice, higijena i didermal.

Ja prosto ne znam kome je normalno ne dirati pišu...pa samo pomirišite nakon 5 dana ne pranja... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa ne znam sta da kazem, hirurg savetuje da se povlaci onoliko koliko moze nista na silu, a sve ce se srediti do seste, sedme godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa ne znam sta da kazem, hirurg savetuje da se povlaci onoliko koliko moze nista na silu, a sve ce se srediti do seste, sedme godine.

OK to i ja podržavam i tako radim, onoliko koliko može, svaki dan. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što kaže Yelena, samo Didermal...odmah mu namaži da mu omekani prije prevlačenja sutra....Duša moja mala...

Zato mame muške djece....prevlačite piše i Didermal prije spavanja, maže se mjesec dana pa mjesec pauza...

Didermal ni u kom slucaju ne sme da se maze toliko dugo! Kao ni ostali preparati na bazi kortikosteroida. Maksimum koji sme da se maze je 5 dana i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I pritom se ne preporucuje primena kod dece mladje od dve godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kako sad - mazati ili ne? :blink: :blink:

Nama je dr. rekla da se maže hloramfenikol mast za oči, to mu je i sama stavila poslednji put kad mu je povlačila pišu....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Didermal ni u kom slucaju ne sme da se maze toliko dugo! Kao ni ostali preparati na bazi kortikosteroida. Maksimum koji sme da se maze je 5 dana i to je to.

I pritom se ne preporucuje primena kod dece mladje od dve godine.

Nas su tako savjetovali u savjetovalištu sa VI mjeseci...DIDERMAL mast u kontinuitetu mjesec dana...ujutro i naveče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E bas da poludis od muke! Znam kako ga boli, jadnicak mali!

Od sad, bez obzira sto cete to sutra srediti, kupi Didermal krem da imas u kuci. Nama ga je dr. prepisala na prvoj kontroli i nikad ga nismo koristili, na srecu. Cak me je i svakog leta podsecala da ponesem kremicu na more ili gde god da idem.

Koliko vidim i Yeleni na I kontroli...nemam pojma, ali smo ga mi koristili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda nekoliko dana ali ni slucajno mesec dana. Prvo, on je mali, drugo didermal se ne savetuje ispod pelena da se koristi, trece, nijedna kortikosteroid ne sme tako dugo da ide kod dece. Uostalom...evo i rec proizvodjaca:

DIDERMAL® mast ne smete koristiti u terapiji ako ste preosetljivi na betametazon, odnosno gentamicin ili neki od pomoćnih sastojaka leka.

Lek ne davati deci mlađoj od 2 godine.

Ne nanosite preparat ispod pelena jer one ubrzavaju resorpciju.

DIDERMAL® mast nanosite samo na kožu.

Mast je pogodna za lečenje suvih, ljuspastih i lišajnih promena, odnosno u slučajevima kada je potrebno zaštitno dejstvo masti.

Preparat ravnomerno i u tankom sloju nanesite na obolelu kožu dva do tri puta dnevno do poboljšanja kliničke slike. Nakon toga je moguće poboljšanje održavati nanošenjem preparata jednom dnevno, nekada i ređe.

Izuzetno se, kod izraženih promena na koži, sa oprezom i pod lekarskim nadzorom može primeniti terapija ispod okluzivnog zavoja.

Terapija ne treba da traje duže od 7 dana bez adekvatnog nadzora lekara.

Kod dece ograničiti primenu terapije na najkraće moguće vreme (5 dana) i koristiti najmanje efektivne doze.

Doziranje treba smanjiti kod starih osoba i pacijenata sa smanjenom funkcijom bubrega.

Dugotrajna i intenzivna terapija preparatima kortikosteroida može prouzrokovati lokalne atrofične promene na koži kao što su istanjivanje kože, strije i vidljiva proširenja površinskih krvnih sudova, naročito ukoliko se primenjuju okluzivni zavoji ili se preparat nanosi na pregibe.

Kao i u slučaju primene drugih lokalnih kortikosteroida, dugotrajna upotreba velikih količina leka ili tretiranje velikih površina kože, može rezultirati dovoljnom sistemskom resorpcijom da dovede do veštački izazvanog hiperkorticizma (povećanje nivoa kortikosteroidnih hormona u krvi), koji se ispoljava u vidu Kušingovog sindroma. Ovi efekti se mnogo češće javljaju kod odojčadi, dece i pri primeni okluzivnih zavoja. Kod odojčadi pelene mogu delovati kao okluzivni zavoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i hirurg mi je rekao didermal u krajnjoj nuzdi, ali nam sada ne treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne bi kortikosteroid nikako...možda je ipak bolji hloranfenikol kao što reče Ivančica....ja Anđelini sam namazala kortikosteroidni kremu ali bukvalno 2 puta kada je bukvalno ekcem 'prokrvario'...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortikosteroidi NE-NIKAKO kod dece i tačka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortikosteroidi NE-NIKAKO kod dece i tačka!

Potpisujem! I da dodam, ako bas, bas mora onda sto krace!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortikosteroidi NE-NIKAKO kod dece i tačka!

Imam iskustvo sa kortikosteroidima kroz kapi za nos i oci jer su mi deca alergicna na sve i svasta, tako da ni ja nisam za njih osim kad bas mora. Mogu li sa jos ne cim da mu mazem pisu ili da to bude hloramfenikol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mom malom to vrlo tesko ide.

desi se da krene da se svlaci, i fali 30% npr do potpunog prevlacenja, do sutra uvece-kupanja se to opet uvuce. i tako u krug evo skoro 3 godine vec.

nas dr ne zuri da mu se to sredi.

pokusace prvo sa kremom koja utrne taj deo da mu prevuce, nadam se da ce biti uspesno.

uskoro cemo morati malo ozbiljnije da se pozabavimo tim problemom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiara meni je dr danas rekao da ce se to srediti do pete-seste godine??? Da li cekati toliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortikosteroidi NE-NIKAKO kod dece i tačka!

Kad su teske upale koze onda mora, nema druge.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je dr dala Didermal na prvoj kontroli da ga imamo u kucnoj apoteci. Samo sam preskocila da kazem da je rekla da se maze 5-7 dana, a ne duze za tu svrhu.

Kortikosteroidi su bazni lekovi(ne kreme i masti!) u neonatologiji i jedini lekovi koji pospesuju rast i ravoj celija kod novorodjenceta. Oni na decu ne deluju kao na odrasle i uopste nisu tako opasni kako ih mnogi dozivljavaju kad se deci prepisuju. Kortikosteroidi u dermatologiji se daju striktno lokalno i za oderdjene bolesti se terapija daje striktno odredjena. 5-7 dana lokalnog mazanja kortikosteroida ne moze da naskodi ni detetu ni odraslom.

Terapija od mesec dana zaista zahteva nadzor lekara,a to nije slucaj.

Mama dy, procitala sam sada sta je rekao hirurg i dobro je da je tako. Moj savet ti je da mu ispiras pisu rastvorom sode bikarbone kako bi malo streilisala taj sekret. Na kraju, on vam nije dao nikakvu terapiju ni savet, zar ne? Ni vas dr. nije trazio bris?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortikosteroidi su hormoni nadbubrezne zlezde a u lekovite svrhe se koriste kortikosteroidi vestacki proizvedeni.

Dugotrajna upotreba ovih preparata moze dovesti do poremecaja lucenja prirodnog hormona nadbubrezne zlezde.

Oblici lekovitih preparata su masti i kreme, sirupi, tablete... tako da se i kortikosteroidi proizvode kao masti i kreme.

Betametazon je sastavni deo Didermal masti i on spada u grupu jakih kortikosteroida. Upotrebljava se iskljucivo lokalno, do 7 dana, ne duze.

YelenaC, ne znam odakle ti ova informacija da nisu tako opasni kao sto se misli? Kako na decu ne deluju kao i na odrasle? Mozda si ih pomesala sa glikokortikosteroidima koji se koriste za brzi rast celija, kod bodi-bildera i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiara meni je dr danas rekao da ce se to srediti do pete-seste godine??? Da li cekati toliko?

Mama dy,vec sam negde pisala da bolje dok je manji,manje ce da pamti traumu ako moraju nasilno da mu povuku ili cak secnu...

Luki su uradili sa 2 g i 8 meseci ,pre toga je isao didermal 3 nedelje da omeksa,a onda na licu mesta neka krema sa anestezijom i vesti hirurski cim.Posle toga nekoliko dana povuci potegni,boli kad piski,ali kad su mali zaborave...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa ne znam sta da kazem, hirurg savetuje da se povlaci onoliko koliko moze nista na silu, a sve ce se srediti do seste, sedme godine.

mi smo imali slican problem, nekoliko postova gore i videces. nama je to isto savetovao dr kome vise od ikoga u ns verujem. on je rekao, da ponovim DO 4 GODINE SE PISA PREVLACI KOLIKO SAMA KOZICA DOZVOLJAVA, NISTA NA SILU I SVAKO KO KAZE DRUGACIJE NEMA POJMA. da se procita malo strana literatura i da se vidi sta o tome pisu poznati svetski strucnjaci. iskreno, meni je to bilo dovoljno sto sam od njega cula. bas ako bi dolazilo do neke ceste upale i sl onda bi se na silu prevukla kozica ili vec ensto drugo preduzelo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam iskustvo sa kortikosteroidima kroz kapi za nos i oci jer su mi deca alergicna na sve i svasta, tako da ni ja nisam za njih osim kad bas mora. Mogu li sa jos ne cim da mu mazem pisu ili da to bude hloramfenikol?

Lepo mu isperi vodom i stavi cinkovu kremu za guzu. To mojoj deci uvek pomogne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kortikosteroidi su hormoni nadbubrezne zlezde a u lekovite svrhe se koriste kortikosteroidi vestacki proizvedeni.

Dugotrajna upotreba ovih preparata moze dovesti do poremecaja lucenja prirodnog hormona nadbubrezne zlezde.

Oblici lekovitih preparata su masti i kreme, sirupi, tablete... tako da se i kortikosteroidi proizvode kao masti i kreme.

Betametazon je sastavni deo Didermal masti i on spada u grupu jakih kortikosteroida. Upotrebljava se iskljucivo lokalno, do 7 dana, ne duze.

YelenaC, ne znam odakle ti ova informacija da nisu tako opasni kao sto se misli? Kako na decu ne deluju kao i na odrasle? Mozda si ih pomesala sa glikokortikosteroidima koji se koriste za brzi rast celija, kod bodi-bildera i slicno.

Verovatno je mislila na one lekove koje se daju trudnicama pred preteći prevremeni porođaj za ubrzano sazrevanje bebinih pluća.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.