Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Drage mame nova sam na forumu :D citam sve ovo i svacija iskustva su drugacija,naravno,svaka beba je drugacija ,ali htela bi pomoc savet sta da radim,jer moj sincic ima 3,5 meseca i nisam mu jos nista radila po pitanju ovoga,da li je kasno da pocnem i koliko cesto da radim? hvala unapred :rolleyes:

Dobro dosla Bojana! Pa iscitaj sta su mame pisale i njihova iskustva.Moje iskustvo je da sam svako vece po malo povlacila(ne na silu) dokle ide samo i kod prvog sina je islo glat,i cela mu se prevukla,a kod drugod bez obzira na nase povlacenje nije mrdalo,pa je posle tretmana didermalom hirurg strucno povukao i sad je ok,ali to tek sa 2,5god je bila intervencija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je i pedu+ijatar i ababica rekla da povlacimo pisu i tako smo radili, cak i kad odemo na kontrolu pedijatar je to radio. Pisa je za sada ok, i bas me cudi tolika podeljenost po tom pitanju medju doktorima, pa valjda bi trebalo svuda isto da se radi. :blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To ti je isto kao i za siroko povijanje,kod nas obavezno bilo,a u Vojvodini posle mesec dana ne treba ili posle prve kontrole.

Mislim da ne moze da steti,ako ne sili nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je i pedu+ijatar i ababica rekla da povlacimo pisu i tako smo radili, cak i kad odemo na kontrolu pedijatar je to radio. Pisa je za sada ok, i bas me cudi tolika podeljenost po tom pitanju medju doktorima, pa valjda bi trebalo svuda isto da se radi. :blink: :blink:

I mene to čudi, razlikuje se ono što ti oni kažu, razlikuje se ono što pročitaš (npr. u knjizi Larousse nega novorođenčeta piše da ne treba povlačiti, dok u onoj koju smo dobili u paketu u porodilištu, ne sećam se kako se zove, piše da treba povlačiti). Kod nas nema nekog pomaka i ja je u poslednje vreme povlačim sasvim malo, samo onoliko koliko je neophodno za održavanje higijene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas smo bili kod dr i kaze sledece:

Lukina pisa je prva liga! toje bila konstatacija na moju pricu kako mi je jedna dr rekla da mu je pisa uvucena, a nas dr nas salje kod urologa jer ne moze kozica da mu se prevuce. dr je rekao ponovo sto i kad smo pre bili kod njega da nema potrebe siliti prevlacenje pre kraja cetvrte godine i da ako citam neku literaturu povodom toga, da citam stranu a ne nasu i da se ne obazire, na dr koji govore suprotno niti je potrebno sad da se bilo sta radi. kaze sve ok, i testisi i pisa, samo je kozica kao malo jaca pa taj prsten ne moze jos dovoljno da se rasiri. vremenom ce, dok pocne malo i da se igra sa pisom, dira rukama.. da popusti i moci ce da se prevuce!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno koliko se osjeti olakšanje kada dr kaže da je piša OK...ja sam se baš bila opteretila sa tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nevjerovatno koliko se osjeti olakšanje kada dr kaže da je piša OK...ja sam se baš bila opteretila sa tim.

verujem i sama sam. mm i ja kao duduci sto se toga tice. ja zensko, nisam imala brata pa da znam nesto vise o tome a njemu su kao detetu odstranili hirurskim putem, iz zdravstvenih razloga- imao je ceste neke valjda upale.. sta znam, sveki kaze nisu je ni pitali vodila ga kod dr i oni rekli da to tako treba..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

danas smo bili kod dr i kaze sledece:

Lukina pisa je prva liga! toje bila konstatacija na moju pricu kako mi je jedna dr rekla da mu je pisa uvucena, a nas dr nas salje kod urologa jer ne moze kozica da mu se prevuce. dr je rekao ponovo sto i kad smo pre bili kod njega da nema potrebe siliti prevlacenje pre kraja cetvrte godine i da ako citam neku literaturu povodom toga, da citam stranu a ne nasu i da se ne obazire, na dr koji govore suprotno niti je potrebno sad da se bilo sta radi. kaze sve ok, i testisi i pisa, samo je kozica kao malo jaca pa taj prsten ne moze jos dovoljno da se rasiri. vremenom ce, dok pocne malo i da se igra sa pisom, dira rukama.. da popusti i moci ce da se prevuce!!!

Ja sam vec pisala na ovu temu. Ovde do druge godine povlaci samo pedijatar kad idemo na kontrole, jer dr tvrde da roditelji koji malo bebi sami povlace mogu napraviti stetu ili infekciju.Mi smo cekali do druge i onda poceli. I sve super.

E sad cula sam i price da pisa zna i posle nekoliko godina da se zatvori. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf koliko raznih misljenja...... :blink:

Ja sam bebi po malo prevlacila od rodjenja ali ne redovno. On sada ima malo manje od 15 meseci i kozica uopste ne moze da se mrdne. Beba lepo piski, u tom smislu nema problema. U proteklih par meseci 2x sam videla da se uhvatio za pisu i zaplakao a sad povremeno se uhvati preko pantalona i pelena i zastenje bolno. Pre nekoliko nedelja smo primetili mm i ja da je vrh pise crven. Elem za nedelju dana imamo zakazano kod urologa u Tirsovoj pa cemo videti... Nasa dr u domu zdravlja je rekla da se to tolerise do godine dana a druga dr u istom domu zdravlja rekla do 5-6 godine se nista ne dira.... I kome sad verovati... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf koliko raznih misljenja...... :blink:

Ja sam bebi po malo prevlacila od rodjenja ali ne redovno. On sada ima malo manje od 15 meseci i kozica uopste ne moze da se mrdne. Beba lepo piski, u tom smislu nema problema. U proteklih par meseci 2x sam videla da se uhvatio za pisu i zaplakao a sad povremeno se uhvati preko pantalona i pelena i zastenje bolno. Pre nekoliko nedelja smo primetili mm i ja da je vrh pise crven. Elem za nedelju dana imamo zakazano kod urologa u Tirsovoj pa cemo videti... Nasa dr u domu zdravlja je rekla da se to tolerise do godine dana a druga dr u istom domu zdravlja rekla do 5-6 godine se nista ne dira.... I kome sad verovati... :(

Pa ako se desi da se kozica spontano ne prevuce nego mora hirurg da cimne ili cak i secne onda ako je dete starije moze biti traumaticno za njega,jer puno pece nekoliko dana posle toga kada piski.Mom mladjem sinu je to(rucno povuceno od hirurga) uradjeno kada je imao 2g.i 8 meseci,sada se ne seca ali nekoliko dana je bilo gusto.Dok se prvom spontano povukla kozica.Ja sam dobijala savete da prevlacim i isto sam radila i sa jednim i sa drugim samo sto sa starijim je bilo efektivno,a sa mladjim nismo nista tim ucinili.

Sto se crvenila tice,mozda ce dr prepisati hloramfenikol ili nesto sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim. Danas smo bili kod dr u Tirsovoj. Rekao nam je sledece. U pitanju je fimoza, postoji mala upala koju treba tretirati cajem od kamilice. Za godinu dana dace nam kortikosteroidnu mast, ako ni to ne pomogne idemo na hirurgiju. :o

I kako sad ja da stavljam kamilicu na pisu detetu koje ima raketu u dupetu??? :rolleyes: Izvinjavam se na izrazu ali stvarno je tako. Imate li neki savet? Mislim nije valjda da moramo muz i ja na silu da ga drzimo u lezecem polozaju 10-15 minuta dok mu je kesica caja na pisi? Mora da postoji drugi nacin... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se javim. Danas smo bili kod dr u Tirsovoj. Rekao nam je sledece. U pitanju je fimoza, postoji mala upala koju treba tretirati cajem od kamilice. Za godinu dana dace nam kortikosteroidnu mast, ako ni to ne pomogne idemo na hirurgiju. :o

I kako sad ja da stavljam kamilicu na pisu detetu koje ima raketu u dupetu??? :rolleyes: Izvinjavam se na izrazu ali stvarno je tako. Imate li neki savet? Mislim nije valjda da moramo muz i ja na silu da ga drzimo u lezecem polozaju 10-15 minuta dok mu je kesica caja na pisi? Mora da postoji drugi nacin... :(

Obmotaš oblogu od kamilice oko piše zalepiš, tj. pričvrstiš papirnim ili običnim flasterom, obučeš ga i neka jurca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola mi je sinoc plakao kada sam mu navlacila kozicu,djelovalo je da ga boli!Nema crvenila!A ni danas mi ne da da mu svlacim kozicu! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda je početak nečega...ali svakako ne odustaj da bar malo povučeš, ako to radite svako veče...ja lično nisam radila...i sve je ok...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možda je početak nečega...ali svakako ne odustaj da bar malo povučeš, ako to radite svako veče...ja lično nisam radila...i sve je ok...

Nadam se da samo nije pocetak neke upale! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola mi je sinoc plakao kada sam mu navlacila kozicu,djelovalo je da ga boli!Nema crvenila!A ni danas mi ne da da mu svlacim kozicu! ;)

Isto... :unsure: čim se približim on odmah reaguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigi, ne mora da znači da je neka upala ili da se nešto dešava, pusti ga par dana, možda sad jednostavno ne da da ga diraš.

Za par dana ne diranja neće ništa da fali :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto... :unsure: čim se približim on odmah reaguje.

Tigi, ne mora da znači da je neka upala ili da se nešto dešava, pusti ga par dana, možda sad jednostavno ne da da ga diraš.

Za par dana ne diranja neće ništa da fali :)

Ok...vidjecemo reakciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo dosli od dr-a. Infekcija od ne prevlacenja kozice na pisi, puno je gnoja da ne verujete. Pokusala je da mu ona prevuce ali bezuspesno samo je uspela da iscedi nesto gnoja, sutra idemo kod hirurga da to ociste i da mu secnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo dosli od dr-a. Infekcija od ne prevlacenja kozice na pisi, puno je gnoja da ne verujete. Pokusala je da mu ona prevuce ali bezuspesno samo je uspela da iscedi nesto gnoja, sutra idemo kod hirurga da to ociste i da mu secnu.

E bas da poludis od muke! Znam kako ga boli, jadnicak mali!

Od sad, bez obzira sto cete to sutra srediti, kupi Didermal krem da imas u kuci. Nama ga je dr. prepisala na prvoj kontroli i nikad ga nismo koristili, na srecu. Cak me je i svakog leta podsecala da ponesem kremicu na more ili gde god da idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo dosli od dr-a. Infekcija od ne prevlacenja kozice na pisi, puno je gnoja da ne verujete. Pokusala je da mu ona prevuce ali bezuspesno samo je uspela da iscedi nesto gnoja, sutra idemo kod hirurga da to ociste i da mu secnu.

jooooj mukica mala, nadam se da ce uskoro da ga prodje...

i mi imamo isti problem sa kozicom i bas me je frka da mu se nesto tako slicno ne desi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuu Dy :( o mukica malaaaa

jao dobro je bre da ste otišli da se to nije "stvorilo" u još veći problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad smo dosli od dr-a. Infekcija od ne prevlacenja kozice na pisi, puno je gnoja da ne verujete. Pokusala je da mu ona prevuce ali bezuspesno samo je uspela da iscedi nesto gnoja, sutra idemo kod hirurga da to ociste i da mu secnu.

:( :( :( :( Javi se..... Neće biti prijatno, ali nije strašno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ubicu se. Luka se malopre probudio i samo place ne znam o cemu se radi. Primetim da se non stop hvata za pisu, skinem ga i imam sta da vidim, na vrhu je pisa malo crvena a od pola pa dole blago natecena, a i izlazi mu pomalo nesto belo. Umalo nisam pocela da placem, vec sam pisala da njemu kozica ne moze da se prevuce i da mi je dr rekla nista do dve godine. Sad citam na netu da se to desava ako se ne prevlaci pisa pa dodje do infekcije, mene strah da nije nesto opasnije. Poludecu, cekam muza pa idemo doktoru.

Sad smo dosli od dr-a. Infekcija od ne prevlacenja kozice na pisi, puno je gnoja da ne verujete. Pokusala je da mu ona prevuce ali bezuspesno samo je uspela da iscedi nesto gnoja, sutra idemo kod hirurga da to ociste i da mu secnu.

Što kaže Yelena, samo Didermal...odmah mu namaži da mu omekani prije prevlačenja sutra....Duša moja mala...

Zato mame muške djece....prevlačite piše i Didermal prije spavanja, maže se mjesec dana pa mjesec pauza...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ubicu se. Luka se malopre probudio i samo place ne znam o cemu se radi. Primetim da se non stop hvata za pisu, skinem ga i imam sta da vidim, na vrhu je pisa malo crvena a od pola pa dole blago natecena, a i izlazi mu pomalo nesto belo. Umalo nisam pocela da placem, vec sam pisala da njemu kozica ne moze da se prevuce i da mi je dr rekla nista do dve godine. Sad citam na netu da se to desava ako se ne prevlaci pisa pa dodje do infekcije, mene strah da nije nesto opasnije. Poludecu, cekam muza pa idemo doktoru.

Sad smo dosli od dr-a. Infekcija od ne prevlacenja kozice na pisi, puno je gnoja da ne verujete. Pokusala je da mu ona prevuce ali bezuspesno samo je uspela da iscedi nesto gnoja, sutra idemo kod hirurga da to ociste i da mu secnu.

E bas da poludis od muke! Znam kako ga boli, jadnicak mali!

Od sad, bez obzira sto cete to sutra srediti, kupi Didermal krem da imas u kuci. Nama ga je dr. prepisala na prvoj kontroli i nikad ga nismo koristili, na srecu. Cak me je i svakog leta podsecala da ponesem kremicu na more ili gde god da idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.