Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Borjana to je smegma, koja će se laganim povlačenjem istisnuti...ponavljam, nemoj se uplašiti kada jednog dana vidiš obljepljenu pišu bijelom sluzi, kao umočena u kremu. To je izašla smegma, koja zna izazvati infekcije kada se ne odžava higijena piše. Samo nastavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Filipa... Ovdje sam i procitala da je to normalno, inace bih digla paniku kada sam prvi put vidjela. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa jesi li ti necim Filipu cistila pisu sem vodom???ja cistim vodom na kupanju i blago povlacim na dole!jel ima jos nesto i sta je najbolje da se radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo skoro imali upalu pise.. odjednom, poceo da se zali da ga zulja ali nista se nije videlo to vece i ujutro kad sam skinula pelenu pisa crvena, natekla i gnojni iscedak na peleni. nedelja, kod dezurnog haos od virusa i svega i mi privatno kod dr koga smo jedva nasli-imali smo srecu, spremao se da ide. ne vodimo dete kod njega, prvi put smo tad otisli po preporuci prijatelja.. ciscenje bornom kiselinom i mazali 3xdnevno gentamicin, izmedju toga obloge rivanola.

ono sto mi je on rekao je KOZICA SE NE PREVLACI SKROZ DO 4 GODINE. U SLUCAJU DA JE DETE SKLONO INFEKCIJAMA ONDA BI TO MOGLO RANIJE ALI BEZ OBZIRA STA DRUGI PEDIJATRI GOVORI NE TREBA PREVLACITI KOZICU PRE 4 GOD !!! ja sam se jako iznenadila jer jenama receno posle god da se pocne prevlaciti kozica, ali mi Luki ne mozemo da prevucemo, tj buni se i neda.. a da napomenem da je taj dr jako cenjen u ns, radi na intenzivnom u decijoj..

pa stvarno ne znam sad..

sad cesto Luki posle kupanja malo kao ocistim sa bornom - nece da skodi !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Filipa jesi li ti necim Filipu cistila pisu sem vodom???ja cistim vodom na kupanju i blago povlacim na dole!jel ima jos nesto i sta je najbolje da se radi

Voda i becutan...ali ja povlacim dok ne osjetim otpor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama DY...jesi ti tražila ovu temu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Filipa, bas to. E sad ovako. Luki kozica na pisi nemoze da se prevuce. Doktorka mu stalno pogleda, pokusa i kaze sledeci put cu malo jace povuci i to ce da predje, medjutim taj sledeci put nikako da dodje. Ne znam da li nesto da preduzmem ili da nastavim kao i do sad da ja pomalo pokusavam za vreme kupanja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo isti problem, ja trenutno održavam higijenu povlačenjem dok ne osjetim otpor.

Zadnji put nam je dr rekla "Ići će to"...uglavnom, koliko sam ja shvatila do II godine to treba da se prevuče. Vidjela sam da mu se kožica odljepljuj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam brzopleto napisala pitanje, a tek sad citam od pocetka i dobijam odgovor. Tako da ako vas mrzi da mi odgovorite nije ni vazno skoro sve sam procitala sto me zanima. :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ja više ne smem ni da mu pogledam pišu... frka mi je, njemu je skroz slepljeno ja uopšte ne vidim ni mm rupice, dal je to normalno? Povlačim mu uveče posle kupanja ali nema napredka, iskreno vrlo blago, sve me frka da ga ne povredim! A dr ništa ne govori po tom pitanju, samo da ga povlačim i to je to! :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

interesuje me kako namestate pisu u peleni??? ja mu je uvek namestim "na gore" tj tako da gleda prema pupku,ali mu se mali milion puta desi da se upiski i da to propusti oko struka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj ja više ne smem ni da mu pogledam pišu... frka mi je, njemu je skroz slepljeno ja uopšte ne vidim ni mm rupice, dal je to normalno? Povlačim mu uveče posle kupanja ali nema napredka, iskreno vrlo blago, sve me frka da ga ne povredim! A dr ništa ne govori po tom pitanju, samo da ga povlačim i to je to! :mellow:

A koju rupicu ne vidis, jel gdje piski

interesuje me kako namestate pisu u peleni??? ja mu je uvek namestim "na gore" tj tako da gleda prema pupku,ali mu se mali milion puta desi da se upiski i da to propusti oko struka

Ma nemoj se muciti, slobodno neka je spustena, bolje to nego da bude mokar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nemoj se muciti, slobodno neka je spustena, bolje to nego da bude mokar....

znaci moze i dole nece mu nista smetati ????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

znaci moze i dole nece mu nista smetati ????

Ma kakav...i onako se ona spusti u Pampersu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A koju rupicu ne vidis, jel gdje piski

kozica mu je skroz spojena ja ne znam kako i kuda mokraca izlazi :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kozica mu je skroz spojena ja ne znam kako i kuda mokraca izlazi :o

Moj savjet, pregled kod urologa...jednostavno da budes mirna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Član ducanko je napisao temu sa naslovom "Fimoza"

----------------------------------------------------------------------

Na obodu penisa bebe sam primetila belu tackicu. On nema problema, nema crvenila, normalno mokri, veseo je. Da li treba da brinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Smegma...ništa strašno, redovno povlačenje i higijena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: sad mi tek nista nije jasno, moj sincic ima 7 punih godina ali smo kozicu povlacili od prvog dana izlaska iz porodilista jer je tako doktorka rekla :blink: , sad kad ovo citam ne mogu da verujem koliko se misljenja lekara razlikuju, mi nemamo problema sa pisom, sad to sam radi, ali ne znam da li je greska sto smo to radili od pocetka ili pozitivna stvar :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: sad mi tek nista nije jasno, moj sincic ima 7 punih godina ali smo kozicu povlacili od prvog dana izlaska iz porodilista jer je tako doktorka rekla :blink: , sad kad ovo citam ne mogu da verujem koliko se misljenja lekara razlikuju, mi nemamo problema sa pisom, sad to sam radi, ali ne znam da li je greska sto smo to radili od pocetka ili pozitivna stvar :rolleyes:

Nama je pedijatar u domu zdravlja rekao da redovno povlačimo pišu bebcu.Komšinica ima sina malo starijeg od našeg i njima je rekla da ne smeju dapipnu. I mi bili u dilemi!

Kada smo ga odveli kod našeg privatnog pedijatra ona nam je rekla sledeće - da se manemo ovih novih metoda da ne diramo dete da ne bi kasnije išlo na operaciju (komšinicin išo kasnije na neku intervenciju, nisam sigurna da je baš bila operacija).

Šta više, ona nam je malom povlačila pišu, kod nje smo ga zdravog vodili na sistematski pre primanja vakcine jer ga detaljno pregledala. Svaki put mu je ona "sredila" pišu, tako da smo mi posle tri meseca prestali da ga diramo, iako nam je ostavljeno da mu peremo i po malo povlačimo.

Pre tri nedelje smo bili kod doktorke jer je mali bio bolestan i zamolili je da pogleda. Rekla nam je da je 100% ok i da to što je ona radila jeste sasvim dovoljno - da ga mi ne diramo. I tako je.

Sećam se da nam je prvi put rekla da kad se pojavi bela mrljica kao sekret kad mu povučemo pišu da ispreremo vodom i da namažemo HLORAFENIKOL mast za oči. Nisam bila iznenađena, moja mama je matematičarka po struci al uvek nas je sve ko klince mazala hlorafenikolom, kad smo se grebali do infekcije i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je pedijatar rekao da svako vece kad kupamo bebca , povucemo kozicu koliko sama ide, ne na silu i isperemo cistom vodicom i pisa nam je super , skoro da skroz moze da se spusti kozica ... Jedino prvih 15 dana nam je preporuceno kupanje u kamilici , pa tako i pisa , na 4 litre vode , jedna kesica caja od kamilice ... da se koze smiri od porodjaja... Nikakvih problema nismo imali....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom sinu od 5 meseci ne moze da se prevuce kozica preko polnog organa. Da li je neko imao slican problem ili zna resenje za ovaj problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imamo temu o tome ovde:

http://www.bebac.com/forum/index.php?showtopic=215

Ne znam da li si pogledala tamo komentare.

Hajde, malo pojasni kako ne moze od 5. meseca? A ranije ste mogli?

Koliko vidim, on sad ima 5.5 meseci skoro?

Hvala za link, nasla sam sve sto me interesuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame nova sam na forumu :D citam sve ovo i svacija iskustva su drugacija,naravno,svaka beba je drugacija ,ali htela bi pomoc savet sta da radim,jer moj sincic ima 3,5 meseca i nisam mu jos nista radila po pitanju ovoga,da li je kasno da pocnem i koliko cesto da radim? hvala unapred :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.