Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Mi smo isto od prvog dana ali nase iskustvo je pozitivno. Lepo smo prevukli i prva dva meseca i nikad nismo imali problema. Moje misljenje je da je bolje povlaciti nego ne.

broccoli, mama maza i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela oko treceg meseca posle kupanja pomalo povlaciti, onda nam je pedijatrica savetovala da to ne radimo jer mogu nastati mikro povrede i tek tada moze doci do poteskoca prevlacenja kozice, a i dok deca nose pelene ima svrhu cuvanja od infekcije. Pre par dana na pregledu je rekla da sada pocnemo pomalo povlaciti (2 godine uskoro) i to da to on sam radi, najbolje kad se kupa. I tako smo i poceli sada. I jos rece  do 6-te godine treba da se prevuce. A negde sam citala da fimoza moze i kod odraslih da se javi kao posledica lose higijene.

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam sta cu sa tim da radim. Svako kupanje ja malcice povucem tek da proviri ( :D ) i to je to. Svako presvalcenje pelena dpbro proverim da li ke sve cisto da nema neka dlacica da se zamota ili zavuce i to je to. Ali nekako mi se cini kao da ima mnogo one kozice. :huh: ne mogu uvek cestito ni da povucem. Nekad mu se i slepi sav pisica jadan. On kad je golisav to pipka vuce i jednom prilikom se ogrebao pa smo po preporuci pedijatra namazali Gentamicin jednom i proslo je. Ja sad nemam pojma da li ja to dobro radim. Povucem dok se ne zategne koza,malo proviri i to je to. Bukvalno mu je otvor 3mm otprilike ne deluje mi kao da ce skoro napolje. Mm je imao problema sa tim i kad je ima oko dve godine cimnuli su mu to kod lekara pa svaki put kad ja to V povucem on me grdi da ne diram i da ga ne povredim :D plasi se za sina svog haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od pocetka bila u nekom strahu. Da li cu ja znati sta, kako,kad...sve u vezi sa pisom mi se cinilo visa matematika...al sam uvjek pri kupanju povlacila malo tek toliko da operem 'ostatke' mokrace.
Poslednjih dana primjecujem da se rupica prosirila i da se nazire glavic. I laknulo mi je. Al sam sad u tripu kako to prevuci...sta kad iskoci, kako ce se vratiti...postade pisa moja nocna mora opet haha
Mislim da cu sacekati kontrolu na jesen i prepustiti pedijatru da to uradi.
Inace, sa 13 mjeseci je ok da se to dogodi?

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tackice, ne brini, tako je bilo i kod mog sina u tom uzrastu. Al sad je vec mnoooogo bolje. Isto sam radila kao i ti. Doci ce to na svoje, samo strpljenja;-)

Venera i Tackicca volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa na kraju lrajeva ja to radim kako znam i umem,ako ne bude valjalo sredice mu lekar bolece dva dana i gotova prica. Sta je do mene uradicu.. Ali bas sam se opteretila oko toga. Jos kako su ove vrucine osuo se u pelenama a ja cak koristim platnene <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se isto plasila ,a sad on vec sam dira pisu i vuce kozicu, i vidim vec ima pomaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo jednom povukla od kad se rodio i frka mi je bas...Uopste ne znam koliko da povucem,a njemu se otvor nekako sam nazire,kao da nema mnogo kozice...

Koliko vi povucete,da se vidi otvor ili vise?

Bas sam zbunjena,veze nemam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povuces dokle moze. Nista na silu. Ako redovno vuces, s vremenom bi trebalo sve vise i vise da moze, dok se skroz ne svuce. Naravno, nije kod svih tako, kod neke dece ne pomaze, ali nama je to proslo bez frke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, kako mislis skroz ne svuce?? Dokle je skroz?? :huh:

Mi smo prevukli kozicu preko glavica i to je to, ne moze dalje :huh:jel bi trebalo da moze jos? Dokle?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marg, kako mislis skroz ne svuce?? Dokle je skroz?? :huh:

Mi smo prevukli kozicu preko glavica i to je to, ne moze dalje :huh:jel bi trebalo da moze jos? Dokle?

kao kod muza...toliko skroz

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha, Neco, e baš tako. :) 

Mazo, čim pređe glavić, to je to, dalje ništa više nije "prepreka". 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D najslikovitije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mazo skroz do dole tj do korena :lol: sad ces past u nesvest :P. Ja sam negde pisala iskustvo uglavnom tek sa 10 god. smo uspeli da prevucemo tj doktorica je cimnula uz anesteticku kremu tako da nije nista osetio. Taj dan mu je bila natecena pisa sutradan vec bolje. Sad ga drma pubertet tako da necu vise da znam za aktivnosti sa pisom haha. Nije kraj sveta opustite se mamice operacija je kod bas teskih slucajeva kad je moj sin uspeo bez operacije stvarno ne znam ko ne bi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muzu nemam sta da svlacim :D nit imam iskustva sa ovim sto se svlace, zato mi i treba slikovit odgovor.

Zoe, jel stvarno treba da se povuce skroz do dna il me zezas?? Ja sam mom prevukla preko glavica i djeluje mi kao da dalje ne moZe, kao da je kozica srasla tik ispod glavica, ako me razumijete :babycrib:

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa i keste tako. Ispod je srasla a sa gornje strane moze vis da se svuce ako si toliko svukla to je to. To sto ti svlacis se uglavnom uklanja kod obrezivanja pa onda nema sta da se svuce sto ti kazes. Tako da.to je to. Bas sam danas gledala ,recimo da je trecinu precnika otvorena rupica,kapiram da je to ok i da ce doci na svoje samo da nastavim ovako. Ja posle kupanja povucem operem (pljusnem vodom cistom bez kupke i sapuna ne pipam rukama kad otvorim) malo zadrzim i pustim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joooj Tackice hvala, vec sam se bila utripovala da imamo problem :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jedna od onih koji nisu nista povlacili..E sd,on stvarno nema nikakve probleme sem jednom sto je imao infekciju kad smo bili u bazenu sto smo sredili antibiotskom kremom i hidrogenom.

Ne znam,mozda gresim ali mi je dr rekla da ne diram i ja se vodim time..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mazo skroz do dole tj do korena :lol: sad ces past u nesvest :P. Ja sam negde pisala iskustvo uglavnom tek sa 10 god. smo uspeli da prevucemo tj doktorica je cimnula uz anesteticku kremu tako da nije nista osetio. Taj dan mu je bila natecena pisa sutradan vec bolje. Sad ga drma pubertet tako da necu vise da znam za aktivnosti sa pisom haha. Nije kraj sveta opustite se mamice operacija je kod bas teskih slucajeva kad je moj sin uspeo bez operacije stvarno ne znam ko ne bi.

Ja sam nasla ovaj tekst koji ide u prilog tvom postu.

 http://www.ringeraja.rs/clanak/normalan-razvoj-prepucijuma-kod-decaka_2741.html

Tackicca voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista ja ovdje ne skontah :mellow:

Slijepljena kozica za glavic. Ok! Ali koji dio glavica?

Prevlacenje kozice preko glavica. Ok! Ali dokle?

Kao sto napisah, mi smo vec prevukli kozicu preko glavica, znaci on je skroz izasao i dalje ne moze, znaci ne moze se svuci skroz do korijena jer je kozica srasla tik ispod glavica, znaci onog uvaljka. E sad jel treba da je ovako ili kako vec??? Kako izgleda slijepljena kozica za glavic?? Jel to sad ovako kao kod nas ili bude bas bukvalno?? Zbuniste me :mellow:

Ne znam kako nemaju slike ovog kako treba i ide <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to ovo gore sto si postavila. Jesam i na njega i jest komentar. Najgore je to sto ja ne znam dokle treba da se kozica moze povuci, skroz do korijena pise ili samo osloboditi glavic skroz.

paper_moon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to ovo gore sto si postavila. Jesam i na njega i jest komentar. Najgore je to sto ja ne znam dokle treba da se kozica moze povuci, skroz do korijena pise ili samo osloboditi glavic skroz.

U tekstu ti pise da ce doci samo na svoje (da nije ograniceno uzrastom di 5 god) i da se samo kod retkih slucajeva desava patologija.Ne brini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma da, to stoji, ali eto voljela bih da znam jesam li odradila posao do kraja ili ima tu jos da se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.