Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Nadam se on je velik vec i operacija bi mu bila jako stresna jer je bas emotivno osetljiv pa ne bih bez preke potrebe da ga izlazem stresu. Da ima problema nekih i cestih infekcija naravno da bi operacija bila resenje ali mislim da kad nema problema pustila bih prirodno.

andisam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Покушајте да се дечак "ослободи", у топлој води, само ће се отворити. Битно је само да се ништа не ради на силу, а топла вода само може да помогне, уколико нема неке инфекције.

Ја сам увек за "операцију" посебно таквог типа, осим тог "стреса" које дете преживи (а мислим да се даје локална анестезија) ништа друго у томе лоше нема. Ако би тако гледали ни код зубара децу не би водили.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

само да додам, поред тога што то "отварање" пише уме да боли, ствара и непријатан осећај, па се дечак рефлексно враћа у назад. Најбоље је да то повлачење ради неко у кога дете има највише поверења. И исто тако, ако је већ дошло до тога да неће да се отвори лако, у прво време, не би лоше било да се врх кожице, која прекрива тај део, која уствари и треба да се "навуче" да се прстима не повлачи ка назад, него да се лагано притисне, не знам како би то објаснио, рецимо као када кеса неће да се отвори, па се протрља између два прста, да би се што више та кожица омекшала и да би била слободна да може да се навуче.

Ми нисмо имали тих проблема, код мог дечака је то урадила дадиља која га је чувала баш у том неком периоду,између годину и две, чини ми се. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa od onih 2-3puta sto sam namazala kao da im malo pomaka. Tako da cu mazati jos 5-6dana samo maximalno.

Ako uspe, uspe.

Ja nema sanse da ista uradim. Mm to nekako povuce malo. I to ne svaki put jer se on otima, ne da...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zp,nije kod svakog isto. Kod nas je toliko bilo stegnuto da je jedva urin mogao da prodje. Tri urologa su ga pregledala. Dva decija,koja nisu bili za op,i jedan strariji urolog za odrasle i decu sa Akh,koji je bio za operaciju. Ali nikako ni sami oni ne bi povlacili nista na silu,a kamoli da to preporuce roditelju. Rekli su mi nista na silu,pogotovo iz straha sa obe strane moze svasta da se desi. U smislu krvarenja,infekcija. Kod mene muz nije smeo a kamoli ja da cimnem nesto,kao sto neki smeju.

Ne daje se lokalana anestezija nego opsta,to se lokalana daje samo kod vece dece i muskaraca. Ne bojim se ja anestezije. Nikom nije svejedno kada malo dete mora pod noz. Na prvi mah sam se isprepadala,pa sam shvatila da je ta operacija ok,i vec pomirena sa tim otisla na kontrolu. Medjutim,doktorica ponudi kremu,ja prihvataim,kao beg u trenutku od operacije. I eto,hvala Bogu,kod nas je uspelo sve.

Mala garava,iz mog iskustva sa kortiko,ne treba da se maze 6 nedelja. Primetila sam da su rezultati posle skoro dve nedelje bili dovoljno,i da nakon toga i nije bilo nekog pomaka. Znaci da krema ipak svoje uradi vrlo brzo. Kod nas je sad kozica skroz preko glavica presla. Ali je u malom delu prema korenu jos slepljena,ali su mi rekli da ce to vremenom da se opusti. Samo redovna higijena i lagano prevlacenje u toku kupanja. Kod mog sina je bas bilo slepljeno toliko da je izgledalo kao da nepostoji nikakava kozica,kao da je potpuno normalno. Tek kad smo videli da se naduva vrh kad piski,tek tada sam shvatila kakavo je stanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao bas sam se bila zabrinula, jer nikako da se izvucemo iz "futrole", sad vidim da je ipak normlano. 

 

Pre neki dan , kako se kozica odlubljuje, a dadilja ne vidi bas dobro (osim toga je sjajna i obozava je), pa sam ja jedina koja redovno i pravilno povlaci ne racunajuci samog Zmaja kad se "zaigra" u kadici, malo se bilo kao nakupilo belog plus crvenilo oko same rupice... A bili bas kod babe, tamo u tom negrejanom delu kuce ladno ko u betonskom svinjcu, ja lepo grejalicu pa i drugu i dobro zagrejem, odnesem ga tamo, u lavabo, i polako. Brc brc, malo povucem malo pustim njemu da trkeljise, posle ga dobro osusim, prsnemo jednom octenisept i vec popodne je bilo znatno bolje, a sutradan nista. 

 

Neravnomerno se odlubljuje, sa jedne strane vise sa druge manje. Tacno se i na pisi vidi da mi je dete desnoruko :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tacno se i na pisi vidi da mi je dete desnoruko :wub:

:lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko,pa i mome O se tako naduva kada piski.Ali ja ga nosila kod pedijatrice kaze super je.Ona je sasvim lijepo prevukla kozicu a ja ne mogu ni malo.Strah me a isto i muza.Ja sam mislila da je to normalno da se tako poduje kada piski.Mislim on kako je ostavio pelene tako je.Prije toga u pelenama nisam mogla da vidimm.Sada si me zabrinula.Njemu nije niti crveno,niti se nesto zali,normalno piski.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To vam se mokraca zadrzava pod kozicom koja se odlubila od glavica al nervnomerno. Topla voda i vedžbanje prevlačenja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako sestro mila kad em je mene strah em on ne da da mu se ista sa drugom radi :rolleyes: ja to probam kada ga kupam ali on skace,urla,posle neko vrijeme se drzi dole i ja sve tripujem da sam mu nesto uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pusti onda njega da drnda pa ce sam odlepiti, samo mu ruke operi i voila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

:o

Nije otkrio jos taj sport :rolleyes:

Stvarno mi je ovo dijete za NIDJE -_-

Izmenjeno od strane Ummu
pricalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro i Zmaj je tek sa devet meseci otkrio da mu tu nesto visi 

drzi ga malo bez pelena pa da vidis kad krene da pipka. 

malagarava i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja ti govorim za O.On ima 3godine hahaha.

Zezam se ja,pipka se on,al' mu ja branim.Strah me da sta ne uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj nije jedini kome sa 3g nije pisa dosla na svoje sa kozicom. Sad mi je lakse. Ujutru kad se ptobudi i kad hocu da ga presvucem ,a pisa mu se digne,on kaze kako se pokvarila, jedno.jutro je plakao jer mu dugo bio podignut i sve vreme je vikao da mu se zaglavila pisa.

A sto se tice dirkanja, meni je dr rekla da ga dkinem i.pustim ga da se igra. Bih ja al kad imapublikuu od sestara koje do skoro pricale kako M ima ribicu koja visi i stalno ga zagledjivale kad god je golisav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ummu,nije problem ako nema infekcije. Samo nek sam cacka dok se kupa. I ti pokusaj redovno koliko god mozes. 

Kod nas je frka kad je golisav,mala se zaleti i odmah ga povuce za pisu. Nema ona pojma,ona vidi da nesto visi.:lol:

pricalica i Ummu volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijaooo to mora da je smehotres ahahah

 

zmaj kad ima erekciju sav ko pravi mali muzjak samo vice "uuu" odusevljeno i ucuti se ko tetkica na kafe pauzi

 

tacno provalis da nesto trkeljise

 

tako cuti jos samo dok proucava neki uredjaj ako ga se mojom greskom dokopa. 

pricalica i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet ja ovde, rekoh vec da sam postala opterecena pisom :lol:

Dakle, sad kozicu mogu bez problema skroz da presvučem ali posto smo to tek relativno skoro uspeli, ja nemam pojma kako sve to ispod treba da izgleda. U pocetku je bilo nesto beličasto, kao neki kremasti sloj, toga vise nema, tj od kad redovno cistim ne nakupi se vise u toj meri a i prestala sam da mackam kremu. Ono sto me sada brine je sto mi se cini da je deo oko rupice nekako crvenkast, nije upaljeno ali je tamnije od ostatka koze. Da li je to normalno?  Ne znam da li se tripujem jer ne znam ni kako treba da izgleda glavic kod beba. Nemojte mi se smejati, please :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do kada treba da se prevuce kozica, ja nesto i nepovlacim mu to bas svaki dan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ваљда и не треба сваки дан, када га купаш, два - три пута недељно, тада га опереш и то му је то.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

do kada treba da se prevuce kozica, ja nesto i nepovlacim mu to bas svaki dan

Nama je deciji hirurg rekao do trece godine, i V je imao operaciju bruha bas 7 dana pre treceg rodjendana, on mu je usput secnuo (povukao) to malo sto je bilo ostalo do kraja. Zalio se da ga boli pomalo i bilo je oteklo, mazali hidrociklinom par dana i proslo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amorfati,to se desava,jer mi kad im povlacimo kozicu,ne mozes i tu malu ruoicu da ne uzdrmas. Prilikom povlacenja i nju malo rasisris,pa se vrati. Sve dok ga ne pecka to je ok. Samo redovna higijena. Kada vec pecka i ima cesto belo,onda bih isla kod urologa. Kod mog belo nista nije imao,samo taj prvi put kada je imao infekciju,tada mu je sve sredjeno i belo se nije vise pojavljivalo. Inace,mi smo tada dobili i neku tescnost koju smo mu ubacivali dva-tri dana u tku kupanja,koja je pomogla da se iscisti i smanji upala. Inace se ta tecnost dobija i kad ima crvenilo,i neku blagu upalu.

U pitanju je Balneum Hernal Plus,ali naravno uz konsultaciju sa doktorom.

Svaki put kada ga kupas bi bilo idealno prevuci,ali ako i zaboravis,nije smak sveta. Moje kupam svaki dan,tako da ja skoro svaki dan to i uradim i sada. Prosto moras oprati ono ispod:D

amorfati i pricalica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Earl :)

To beličasto me vise ne brine jer ga nema, sad se tripujem zbog tog otvora koji je nekako crvenkast na obodima. Nema nikakve druge tegobe, verovatno se tripujem. 

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je frka kad je golisav,mala se zaleti i odmah ga povuce za pisu. Nema ona pojma,ona vidi da nesto visi.:lol:

I ove moje su impresionirane bracinom pisom i mladja ga je vec par puta jadnog povukla :D

Zoxx, ti to samo da se nasmijesis :P

ReinaS i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.