Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

Ovde nam jedan pedijatar muski kaze za Strahinju da mu povlacimo , odemo kod drugog pedijatra Aleksinog zensko je ona kaze da se dp 5 godine nista ne dira...... Hm....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde nam jedan pedijatar muski kaze za Strahinju da mu povlacimo , odemo kod drugog pedijatra Aleksinog zensko je ona kaze da se dp 5 godine nista ne dira...... Hm....

Ma, to sve zavisi od doktora... Stvarno glupo, ne zna covjek sta da radi!

Nama je hirurg rekao da nista ne diramo do godinu dana, dok svi pedijatri ovde preporucuju da se povlaci.

I to da se pisa dize gore, izludise me! Dizala jedno vrijeme, pa sam onda procitala da to nije dobro (da li za prostatu, ili besiku, ne sjecam se :blink: )

Ja sam na kraju od svega odustala, pa je bilo ovako: g150.gif i radim kako mislim da treba! Ne povlacim, niti diram pisu kada stavljam pelene, neka se sama namjesti kako hoce! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas idemo kod ljekara, pa ću dati da pogleda pišu. Moje mišljenje je da sam pogrešno postupila, odnosno da nisam dovoljno prevlačila, tako da ne znam šta će biti dalje.

Ako ima fimozu...onda će biti problem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja ne znam sta da kazem!

kad smo dosli kuci iz porodilista,pitam ja patronaznu za to,ona kaze ,,NIKAKO PRE PRVOG MESECA!`` :unsure: ok,nisam je dirala

kad smootisli u bolnicu posle 2 nedelje,sestra na prijemu koja ga je pregledala pita,,A ZATO MU NE NAVLACITE PISU??`` :huh: ja rekoh da znam da se to treba raditi i sta nam je patronazan rekla,a ov ace ,,NEMA TU CEKANJA,TO POCINJE ODMAH,MOZE DA IMA OPSANE POSLEDICE`` i

tako smo poceli da mu navlacimo,pomalo,bez preterivanja,ali se rupica fino sirila ,nikakvih problema kod njega itd...

juce m jei dosla jedna pedijatrijska sestra,privatno,da mi pomogne oko dojenja ...pregledala ga je ,,preventivno``.valjda ,kad je toliko placena,da uradi jos nesto-KAD MU SE DOCEPALA PISE-NIJE MI BILO DOBRO :wacko: ona ju je tako navukla da se video glavic,a on poceo da vristi!KAZE NISAM DOVOLJNO NAVLACILA :blink: a ni na jednoj kontroli,ni kodd pedijatra ,ni u bolnici mi nista nisu rekli da radim pogresno.

ta sestra je jod preporucilada svaki 3,4 dan cistim vrecicom caja d kamilice,da se skine ona skrama..... i sta sad?????? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM razumijem te u potpunosti, moja prijateljica je sad bila 3 dana u bolnici, mali operisao pišu jer je zaraslo(a ima isto godina kao F). Znam da može imati opasne posljedice. Svi mi kažu prevlači da izađe glavić, a ja ili nisam upućena ili ne znam šta je. Najgore što i mm ne zna. Danas idem, pa javljam šta su mi rekli. Ako dobijem uputnicu za hirurga-poludjeću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako je rupica otvorena, nema potrebe da se ide na hirurgiju, filip je još mali za tako nešto, to se tek kasnije radi.... mi smo na kontroli pitali za pišu i dr je rekla da je to sve ok i da će se vremenom ili samo odlepiti ili će nekim prstenom to srediti u bolnici...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marice...izvini, ali šta podrazumijevaš po rupicom? Jel gdje piški?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bitno je da je ta rupica slobodna, a ovo će vremenom "sići"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BM razumijem te u potpunosti, moja prijateljica je sad bila 3 dana u bolnici, mali operisao pišu jer je zaraslo(a ima isto godina kao F). Znam da može imati opasne posljedice. Svi mi kažu prevlači da izađe glavić, a ja ili nisam upućena ili ne znam šta je. Najgore što i mm ne zna. Danas idem, pa javljam šta su mi rekli. Ako dobijem uputnicu za hirurga-poludjeću.

drzimo ti palceve!mislim da ce sve biti ok!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta je bilo filipa jeli maleckome sve u redu :unsure: sta su ti rekli?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve u redu, dobro smo prevlačiči i održavali higijenu...DIDERMAL je odradio svoje, kožica se počela odljepljivati, kao što kažu PHOENIX i ŠEĆER do 2 godine će biti sve OK...ali treba se prevlačiti...definitivno!

Srećna sam što smo uspjeli!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super!!!

Valjda će i nama uskoro krenuti, mi još uvek ništa ne mažemo... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Didermal je stvarno super...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve u redu, dobro smo prevlačiči i održavali higijenu...DIDERMAL je odradio svoje, kožica se počela odljepljivati, kao što kažu PHOENIX i ŠEĆER do 2 godine će biti sve OK...ali treba se prevlačiti...definitivno!

Srećna sam što smo uspjeli!

E super,bas mi je drago da je sve ok!A zbog cega si mu koristila Didermal?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa godinu dana sam ga vodila na zadnju kontrolu u savjetovalište, dr mi je rekla da joj piša ne izgleda dobro, da mu mažem DIDERMAL ujutro i naveče na pišu(da mu omekša kožica) i da lagano povlačim. Što sam temeljito radila i bilo je uspješno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super bas mi je milo da je sve u redu :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je jedna divna i pedantna osoba i od rođenja kupa našeg sina. Doktorka nam je savetovala da od rođenja povlačimo kožicu pri kupanju bebca i tako je mm i radio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada se povlaci kozica na pisi kod djecaka?Do kada bi se taj proces trebao zavrsiti,do kog uzrasta?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Do kada se povlaci kozica na pisi kod djecaka?Do kada bi se taj proces trebao zavrsiti,do kog uzrasta?

Povlači se stalno, prvo je povlačiš dok se ne odlepi, a posle povlačiš da bi čistila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi moramo povlačiti dok oni to sami ne nauče...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas doktorka rece da mu ni slucajno ne diram kozicu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas doktorka rece da mu ni slucajno ne diram kozicu..

Ja se ne bih složila s njom...imaš li još nekoga da se savjetuješ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni danas doktorka rece da mu ni slucajno ne diram kozicu..

Ovde se ne dira pisa do druge godine. samo dr sme.ali eto vidis kod nas je drugacije. ne znam sta da ti kazem. ja sam slusala nasu dr i hvala Bogu sve je ok ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Barbarice, i meni je receno da ne diram, pa nisam, do prije par dana. Primijetila sam da ima "nesto bijelo", pa kada to vidim, polako povucem i operem (ali bas polako, i ne vucem do kraja, nego samo da ocistim).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.