Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

...kamilicu nemojte nikako, odlicna je podloga za bakterije. Ne znam odakle ste, ali u BG privatne laboratorije rade vec u subotu, a to nije puno za cekanje. Samo polako, sve ce se resiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A vidis, u halo bebi mi rekose kamilica :(. I vec sam mu stavila, rekoh, najmanje moze da škodi... Ispracu opet...

Uhvatila sam urin, bistar je, nemam pojma...

Hvala Under

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema na cemu, nadam se da bar malo pomazem. Ja bih pre isprala sa fizioloskim rastvorom. Da li je bilo krvi posle kad je piskio ili samo kod lekara. Nije mi bas najjasnije, on mu povukao kozicu, tad krenula krv, a on kaze da je iz uretre?  Jer, ako je iz uretre, onda to ne bi trebalo da ima veze sa povlacenjem kozice. Da nije on to njemu povlaceci povredio neki krvni sudic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj Amor nista, samo sapun i vodu. Odnesi taj urin na analizu, nama su sad bakterije bitne, da li ih ima i u kom broju.  

Vidim da ti je baš frka, zašto ga ne odvedes na IMD sad? Reci kako jeste, niko te neće vratiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno se slazem sa Kate, bolje ga odvedi nego mazati kojesta. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala devojke :babymommy:

Malo sam se smirila, nije vise bilo krvi. Presvlacim ga cesto, ispiram vodom svaki put, ne povlačim. Kupila sam i acidi borici, za svaki slucaj, pre spavanja cu mu isprati sa tim. 

Urin na kraju nisam odnela, bilo je kasno. Odokativno bih rekla da je ok, bistar je, nema neprijatan miris. Ne znam, ta krv je bila sveza, pojavila se kad je povukao, tj.kad je prevukao kozicu skroz krv je vec bila na glavicu. On ne plače kad piski, ja se sve nadam da nije urinarna...

Kasno sam videla postove a i on je morao da odspava, nisam htela da ga opet maltretiram dok je sve sveze, ispraticu jos sutra sta se desava pa cemu u subotu nesto preduzeti konačno. 

Hvala jos jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amor, u najvecem broju slucajeva kod urinarnih infekcija krv dolazi nakon izbacivanja urina i to u vidu kapljica. Nekad u vecoj kolicini sa urinom ali to je cesce kod teskih cistitisa ili problema sa bubrezima. Vecinom decaci imaju simptome kada imaju neku infekciju u vidu bola u toku ispustanja mokrace,i to vrlo retko izostaje. Moj je vristao i to najvise kad je prvi put ujutru piskio. Sreca pa je vec sutradan proslo od antibiotika koji smo mu na pisu mazali.

99% sam sigurna da je to taj lekar uradio kada je povukao kozicu,a nije hteo da prizna. To se i najcesce desava kada se kozica prevuce. Mnogi roditelji to deci sami kod kuce urade,i posle krvari. U svakom slucaju i tada vrlo verovatno moze doci do infekcije. Najbolje je da ga pratis,odvedes obavezno kod doktora. 

Moj ti je savet,ako ne mozes da cekas,bar da uzmes one trakice i sama proveris urin. Tako bih ja,ja te trakice uvek u kuci imam. Sreca pa sam jedina ja u kuci koja ima urinarne infekcije<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mitko

Ne znam ni da li tih trakica ima ovde da se kupi. Dacu urin na analizu i tražiću i urinokulturu, to mi je najsigurnije. 

I ja mislim, ili se bar nadam, da je krv javila zbog povrede na kozici i da nije iz urina. Ne plače kad piski a znam kako to ume da boli, posebno u tom stadijumu kad se piski krv, znam iz licnog iskustva. Nije vise bilo krvi. Sutra svakako dajem urin na analizu a od ponedeljka cu videti sta dalje...

Nego da te priupitam jos nesto, mrzi me da trazim temu. Sta tacno znaci mobilni testisi? Znam da imate iskustva sa tim. Do kad je normalno da budu mobilni? Kako se to uopste utvrdi? Ja sam sad počela da detaljno zagledam sve "tamo dole" :lol:. I primetila sam da se testisi nekako povuku kad je duze razgolićen, znaci na hladnoci. Kad otvorim pelenu tu su, a onda kao da se koza na testisima stisne i ne mogu da provalim da li su tu samo gore ili nisu... 

Jao o cemu ja pisem :lol:. Izvinite zbog  detalja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ej,ma sta se izvinjavas:lol: Za zdravlje nista nije sramota pitati,i o tome pricati.

Mobilni testisi su vrlo cesta pojava kod malih decaka,ali to treba da utvrdi lekar svakako. Po tvom opisu je bas to slucaj kod tvog decaka. Kod nas je bilo identicno. U toploj vodi se spuste,kad ima pelenu,a cim je malo razgolicen ona se vracaju. Normalno je da setaju tako do jedno 3-4 godine. Ali to se kontrolise na svakih sest meseci,znaci mogu i duze biti takvi uz kontrolu. Kod mog decaka je bilo tako do skoro,vec mozda i pola godine nije tako. Ne znam tacno koliko je proslo.

Znam da smo ih opet kontrolisali sad kad smo imali problem sa kozicom.i tada smo imali zadatak da ih palpiramo dve nedelje tri puta na dan. I uvek su bila dole spustena.

Prvi put nam je doktorica dala hormone zbog tog problema,i ja sam na svoju ruku odustala od njih. Konsultovala sam se tada i sa par dobrih urologa iz Bg-a. Pa su mi rekli neki da moze sa hormonima ali da je to slabo uspesno. I tako ja odustanem. Na kraju su se i sama spustila,tako da mislim da sam ipak dobru odlukiu donela.

Znaci ,poenta svega,redovna kontrola ,po mogucstvu vodjenje tok protokola palpiranja testisa svremena na vreme. I doktor ce odluciti sta sve treba.U velikom broju slucajeva se sama vrate. Retko predje u retenciju. Vecinom retencija bude od samog starta. Retencija je kada uopste ne silaze dole. To zahteva brzu reakciju jer testisi ne smeju biti pod visom temperaturom nego sto je ta u kesicama. Unistava spermatozoide. Tada se desava da odrasli muskarci ne mogu da imaju decu ako se kasno reaguje i retencija dugo traje. Ali to nije slucaj kod vas,tako da ne brini.

Samo redovna  kontrola,palpiranje. I za sada je samo to u vecini slucajeva mobilnih testisa dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti puno :babymommy:

Znam da je opasno kada nisu spusteni, zato i pitam za ovo setanje, moze li to da ostavi neke posledice?  

Pomenucu sada i to dr, onda je mozda najbolje da nadjem decijeg urologa.

Kate, planiram da od dr tražim uput pa me zanima, ako znas, jel u ovom našem slučaju bolje ici u Tirsovu ili u IMD? Ili je svejedno? 

Toliko sam postala nepoverljiva prema dr-ima, strasno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Pricalice, videcu kakvo ce stanje biti ujutru... Nastaviću onda sa octeniseptom

A gde se nalazi to beloicasto? 

Mazete li pišu kremom?

kad povuces kozicu pa ispod nje kod samog ruba.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amor,setanje nema nikakve posledice ukoliko je samo to i vremenom se sve sredi. Tako je u najvecem broju slucajeva. Nije mi nijedan urolog rekao drugacije. A kod prilicno dosta njih sam isla.  Mora da se prati,i cim se prati ne moze da ti promakne nista. 

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hvala ti puno :babymommy:

Znam da je opasno kada nisu spusteni, zato i pitam za ovo setanje, moze li to da ostavi neke posledice?  

Pomenucu sada i to dr, onda je mozda najbolje da nadjem decijeg urologa.

Kate, planiram da od dr tražim uput pa me zanima, ako znas, jel u ovom našem slučaju bolje ici u Tirsovu ili u IMD? Ili je svejedno? 

Toliko sam postala nepoverljiva prema dr-ima, strasno...

Mi smo sina zbog setanja jednog testisa vodili u Tirsovu, tamo su malo organozovaniji po pitanju zakazivanja. Zakaze se preko interneta i primaju tacno na vreme. A strucni su i jedni i drugi, tu nema dileme...

amorfati voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amor, iskrena da budem-pojma nemam. Nemam info o njima.

Al uvek možeš(i treba da) promenis doktora kome ne veruješ. 

Kako je mališa danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kate u svakom slučaju :)

Bolje je, hvala bogu, nije vise bilo krvi. Ali ja sam i dalje istraumirana, nocas sam sanjala kako mu siklja krv, svako presvacenje mi je stres, plasim se da opet ne ugledam krv:(. Ne znam sta se na kraju desilo i necu odustati od urologa, oticicu makar zbog tih testisa a i da malo sebe smirim, postala sam opterecena pisom :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,na koje konkretne probleme mislis? mi nikakav problem nigde nismo imali. 

U kom smislu ne verujes da ce se desiti cudo? Mislis da mu nece pomeriti kozicu. Bas naprotiv,kortiko kod male dece imaju dosta uspeha.Eto kod nas je i bilo uspesno,pomerila se kozica preko celog glavica

Pa manje vise svi iole medicinki edukovani znaju sta su kortokosteroidi. Ne sumnjam ja u uspeh terapije (mislim to mi nije prioritet, ako deluje deluje, ako ne-nista), nego sam skepticna povodom stetnih dejstava kortiko.

postoji neki razlog zbog cega se koriste 7 dana maximalno. A ovo je 6 nedelja jos detetu od 2 godine!

Evo recimo :

DIDERMAL: Lokalna primena betametazona na koži može dovesti do redukcije sadržaja kolagena u potkožnom tkivu i zbog toga uzrokovati atrofične promene kože, ireverzibilne strije, ekhimoze i dr. Preduga terapija može dovesti i do osipa, svraba, lokalnog hirzutizma, lokalne hiperpigmentacije kao i depigmentacije kože, depigmentacije kose i inhibicije funkcije žlezda lojanica.

E upravo je do te hiperpigmentacije doslo kod mog devera.

ELOCOM

 dece se češće nego u odraslih može javiti pojačana apsorpcija mometazona što uzrokuje sistemske nuspojave kortikosteroida - poremećaj lučenja kortizola iz nadbubrežnih žlezdi i Cushingov sindrom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,znam ja sta su kortiko. Ali kada uporedim posledice od kortiko (kojih kod nas nikakvih nije bilo,do sada bi se javile jer je bas dugo proslo) i koje bi mogle biti od tada uradjenje op je neuporedivo. Prvo,nezamislivno je bilo da u tom periodu da on miruje,pazi na pisu,ne povredi se. Odatle i moguce infekcije. A sad,kada je dete vece lakse je. Ko zna ,mozda bi op kod nas lagano prosla,ali to ne znam.

Cekaj,ako si ti protiv kortiko,sto se ne odlucis odmah za cirkumcision? Mene je doktorka pitala da li zelim odmah op ili da pokusam sa kremom? Krema je bila moj prvi izbor jer me je vise plasilo kako cemo mi to negovati nakon op kad je on tako nemiran bio. Plasila sam se vise op. Znam da je to rutinska operacija,ali opet kada sam dosla u situacija da ga uspavaju i operisu,sam se malo vise uplasila. Mozda da je imao neke posledice od kotiko,drugacije bih razmisljala,ali tako je kako je 

Ta dva kortiko sto si napisala,sa njima nemam iskustva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji si kortiko koristila?

Ja sam dobila ovaj drugi, dakle ovaj sto moze Kusinga da izazove. 

U pravu si za to sto kazes, dr prvenstveno zele da izbegnu operacije pa daju kreme jer su mnaje invazivne.

I kad smo bili kod dr, ja sam mahinalno potvrdila bez razmisljanja pa sam tek kuci krenula da razmisljam i vagam.

U svakom slucaju vise volim da se ja informisem na vise mesta pa onda donesem odluku.

A nisam se jos ni infomirsla o cirkumciziji (koji je uzrast najbolji, kakav je postoperativni tok, koliko traje operacija i td) pa tek kad stavim sve na papir videcu.

On nema nikakvih tegoba, nitio infekcija, samo sto je bas mala rupica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Diproderm

Nego,ako nema nikakvu infekciju niti ikakave tegobe,ti bi komotno mogla da sacekas i da bude veci,pa da odlucis sta ti je bolje. Moj je imao jednom infekciju,i meni je bilo samo da se resimo toga,to je jezivo. Plakao kad piski,pa vidis na vrhu  penisa kako se naduva baloncic kad piski. Znaci jedva prolazi urin. I to odjednom doslo. Bas druga nedelja vrtica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Secam se kad si pisala o tome.

Neko je pomenuo jednom da je oko 4 godine najbolje za cirkumciziju.

Buduci da nema tegobe, verovatno cemo pustiti tako.

A u martu ima kontrolu pa cemo sacekati sta dr kaze.

U medjuvremenu se raspitujem za misljnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo Mitko, nadjoh sta je Dipromerm, to je betamethasone dipropionate

 
spacer.gif
 

Betametazon

Betametazon je jedan od najznačajnijih lokalnih kortikosteroida. Spada u sintetske kortikosteroide. Antiinflamatorno dejstvo mu je 30 puta jače nego dejstvo kortizola. U dermatološkim preparatima dolazi u raznim oblicima - kao ester dipropionat, acetat, benzoat, valerat.

U dermatološkim preparatima dolazi sam ili u kombinaciji s raznim antibioticima, antisepticima, keratoliticima, keratoplasticima, antimikoticima, antipsorijaticima, hemoterapeuticima i dr.
Kada dolazi samostalno u koristi se u lečenju bolesti kao što su alergijske bolesti kože, odnosno akutni, subakutni i hronični oblici kontaktnog alergijskog dermatitisa, profesionalnog dermatitisa, zatim seboroični dermatitis, atopijski dermatitis (neurodermitis), pelenski dermatitis, intertrigo, ekcematoidni numularni dermatitis, dishidrotični dermatitis. Takođe, koristi se u lečenju akutnih i hroničnih nealergijskih dermatitisa, fotodermatitisa, rendgen-dermatitisa, kod psorijaze, pemfigusa, lišajeva, eritema i sl. 

Ne sme se primeniti kod tuberkuloze kože, varičela, perioralnog dermatitisa i rozacee. Ne preporučuje se dugotrajna lokalna primena na licu. U dece može doći do apsorpcije proporcionalno veće količine lokalno primenjenog betametazona, pa na taj način do manifestacije sistemske toksičnosti - primena u dece mora biti svedena na najkraće moguće vreme.

U rijetkim slučajevima lokalna primena može dovesti do sistemskih nuspojava - supresija hipotalamo-hipofizarno-adrenalne osovine, retardacija rasta i intrakranijalna hipertenzija (samo u dece), smanjenje tolerancije ugljenohidrata i Cushingov sindrom. Lokalna primena betametazona na koži može dovesti do redukcije sadržaja kolagena u potkožnom tkivu i zbog toga uzrokovati atrofične promene kože, ireverzibilne strije, ekhimoze i dr. Preduga terapija može dovesti i do osipa, svraba, lokalnog hirzutizma, lokalne hiperpigmentacije kao i depigmentacije kože, depigmentacije kose i inhibicije funkcije žlezda lojanica.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas i sama kakao se sastavljaju nezeljena dejstva leka.

Evo kod mene u upustvu pise da se te nezeljne reakcije kao sto je Kusigov sindrom,javljaju kada se krema nanosi na vise od 10% ukupne povrsine tela. 

Treba vise da imas nekog urologa kome zaista verujes i koji ce ti reci vise o leku nego sto to pise u uputstvu. Koliko ima lekara koji se sa nezeljenim dejstvom nekog leka nikad nisu sreli. Ali ako ti imas slucajeve u porodici,svakako da treba biti vise oprezan.

Svakako,imas vremena jos,pa razmisli dobro,izvagaj sta ti je najbolje.

Mi smo zavrsili sa tim,hvala Bogu. Kozica se pomerila sa kremom,i to je iza nas

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo imam i ja iskustva sa problemom, kod sina nismo mogli da prevucemo kozicu nikako dobili smo kremu neku i posle 2 nedelje smo uspeli da prevucemo ali sad opet nema sanse. Dobili smo opet uput za urologa i ne znam sta da radim ja bih to pustila prirodno kaze mm da ni on nije mogao do prvog puta nisam za operaciju a krema je po mom iskustvu trenutna pomoc. Da napomenem da nikad nije imao infekciju ni crvenilo  zato se i razmisljam sta da radim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zoe,nama je proslo od kreme nekoliko meseci,i nista se nije poremitilo. Kako je odradila krema,tako je i ostalo. I doktorica kaze da ce do kraja sve ici prirodnim putem. I rekla je cim krema da bilo kakvog uspeha,znaci da ce prirodnim putem ici kako treba. Sto znaci da ce i kod vas tako. Cim je krema nesto uradila,bez obzira sto se vratilo.

I Inace ,vecina doktora ne preduzima nista dok za to nema potrebe. Mnogo je decaka koji imaju taj problem i to je normalno do nekog odredjenog perioda. Ako ne pravi probleme onda se ni ne dira,a vremenom se samo sredjuje. Uz redovnu higijenu,lagano prevlacenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.