Nega piše kod dečaka

odgovora

Objavljeno

znaci covek da poludi.... :wacko:

ne znam...vodicemo ga kod doktora,mada su oni ladovina...kao samo polako precice....uskoro :wacko:

nadam se samo da ga nece seckati :(

hvala svima na odgovorima.....

Phoenix sve vise ima ne slaganja medju njihovim savetima.....od sirokog povoja,povlacenja kozice na pisi pa na ostalo.... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi i dalje samo operemo, ono malko pomerim tek da se ona rupica malo prosiri da bolje ocistim ali posto mi nije receno da skroz povlacim ne radim to, nekako mi se cini da ne bi ni islo, tj da se tesko pomera ona kozica :huh: Pitacu bas sad na sistematskom dokad to treba da izadje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili kod doktorke,Pogledala je pisicu i rekla da je sad super..Znaci sad normalno povlacimo,cisto malo da izadje,bez siljenja i ostalog..Krema koju smo mazali nam je bas pomogla..Tako da ne moramo kod urologa.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo bili kod doktorke,Pogledala je pisicu i rekla da je sad super..Znaci sad normalno povlacimo,cisto malo da izadje,bez siljenja i ostalog..Krema koju smo mazali nam je bas pomogla..Tako da ne moramo kod urologa.. :)

super!

Koja krema je u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sma primetila nesto malo crveno, kao da je pocelo d aizlazi. Ali ja zaista retko povlacim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super!

Koja krema je u pitanju?

Didermal..

Ne bih preporucila na svoju ruku.Bolje konsultacija sa pedijatrom.

Ja sma primetila nesto malo crveno, kao da je pocelo d aizlazi. Ali ja zaista retko povlacim.

Ne razumem,jel poceo glavic da izlazi ili ..ako jeste onda ok je..

Sta su vam rekli da povlacite uvek ili ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da je didermal mast ali je ipak krema upitnju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mali ima fimozu, ima 2 godine i 3 meseca i pre neki dan smo bili kod urologa.

Prepisala je kremu sa kortikosteroidima koju treba mazati 6 nedelja uz lagano povlacenje kozice.

6 nedelja nakon toga kontrola i ako se ne povuce ici ce na operaciju.

Sad ja nisam fan kortiko-pogotovo jer se ne preporucuje upotreba duze od 7u dana a ovo je 6 nedelja cak!

Drugo, obrezivanje je rutinska operacija koja se u svetu (i istocnom i zapadnom) radi kod 90 posto muskaraca.

(uvek ce mi ostati ona epizoda seks i grada u secanju kad se cude nekom liku sto nije obrezan)

Sad zasto kod nas bas zele da izbegnu tu operaciju kad je to nesto sasvim benigno u pitanju, uz vwerujem, lokalnu anesteziju.

Dvoumim se da li da mu uopste stavljam tu kremu.

Mislim ista krema je data i meni za ekcem, al moja koza sa 30 godina i njegova nezna koza pise.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Malagarava,ja bih ga odvela na obrezivanje.Prvo,ne bih mazala dijete 6nedelja paa biti ili ne biti.Znaci mucila i sebe i njega i sjedela u strahu hoce li se povuci ili ne.Drugo,obrezivanje je sasvim rutinska operacija kako i sama kazes i posle si na cisto,prebrines.Ne sjekiras se vise hoce li dobiti fimozu ili ne.Tako ja mislim a opet nemam iskustvo sa tom kremom niti sa fimozom.Mozda da se iskusnije mame jave.:babymommy: za malog momka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

MG ako se dobro sećam, kožica bi trebalo da se prevuce do 4te godine, dakle imate još vremena ihaj.

Slažem se za kortikosteroide, ni ja ih ne ljubim, ovde bi imali funkciju da smanje upalu koja će nastati zbog tog manervisanja oko kozice. Pretpostavljam da je didermal krem :)  Posto se aplikuje lokalno, dužina terapije nije nam bitna jer nema uticaja na opšte zdravlje.

E sad-zašto naši beže od cikrumcizije. Prvo, nije svojstveno, nije ustaljen običaj kao u nekim drugim kulturama, pa se ne razmatra kao rutinski zahvat. Drugo, u medicini je pravilo-'Primum non nocere', odnosno prevashodno ne naskoditi pacijentu, ne povrediti ga. Prvo se iscrpe sve druge neagresivne, metode pre operacije. Cirkumcizija jeste hirurški zahvat i kao takva podložna i komplikacijama i infekcijama. Eto zbog toga, a i da se dete ne izlaže traumi i bolu ako ne mora. 

Izmenjeno od strane Kate Kapetanica
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispisah post i sad vidim da ga nema :angry: 

Elem, bas sam ovu temu trazila. Jutros sam na peleni videla rozikast trag tamo gde je pisa i posle proverim i vidim da se kozica bas crveni, posebno kad se malo povuce :(. Ne povlaci se do kraja, u jednom delu je bas usko i nategnuto. Jel to fimoza? Da li da ga vodim kod dr ili mogu da ispiram i mackam necim? Čime? Prsnula sam mu octenisept, da li sme, sta sme? Palo mi napamet da namazem hloramfenikol :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odvedi ga kod dr, samo da bi se utvrdilo da nema infekcije. Tu će ići ab+kortiko krem. Nisi pogrešila za oktani, on može i u usta da se prska. Samo sapun i voda, ništa mackanje dok dr ne vidi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kejt :babymommy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amorfati i moj mali je imao takav problem, dala mu je dr oktani i daktanol cini mi se ili gentamicin,al pre bih rekla da je genta.  I dan danas ima problema, skuplja mu se nesto belicasto ispod kozice, a ne moze da se navuce uopste. Vrlo malo.  Kad god ga perem povlacim kozicu i perem pisu ali ne vredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Pricalice, videcu kakvo ce stanje biti ujutru... Nastaviću onda sa octeniseptom

A gde se nalazi to beloicasto? 

Mazete li pišu kremom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG ako se dobro sećam, kožica bi trebalo da se prevuce do 4te godine, dakle imate još vremena ihaj.

Slažem se za kortikosteroide, ni ja ih ne ljubim, ovde bi imali funkciju da smanje upalu koja će nastati zbog tog manervisanja oko kozice. Pretpostavljam da je didermal krem :)  Posto se aplikuje lokalno, dužina terapije nije nam bitna jer nema uticaja na opšte zdravlje.

E sad-zašto naši beže od cikrumcizije. Prvo, nije svojstveno, nije ustaljen običaj kao u nekim drugim kulturama, pa se ne razmatra kao rutinski zahvat. Drugo, u medicini je pravilo-'Primum non nocere', odnosno prevashodno ne naskoditi pacijentu, ne povrediti ga. Prvo se iscrpe sve druge neagresivne, metode pre operacije. Cirkumcizija jeste hirurški zahvat i kao takva podložna i komplikacijama i infekcijama. Eto zbog toga, a i da se dete ne izlaže traumi i bolu ako ne mora. 

Elocom krema.

Znam da je mene ekcem prolazio vec nakon 3. mazanja.

A nedavno mi prica tetka (ne znajuci da V dobio kortiko) kako je njenog sina mazala sa kortikosteroidima zbog ekcema (pre 35godina) i kasnije mu se pojavile fleke na tim mestima koje i dan danas ima.

Sad kontam da su se kortiko znacajno promenile u odnosu na pre 35 godina ali ipak...:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,nisam pozvana da komentarisem,ali ja sam Elocom koristila kod K.-ih ekcemcica i nismo imali nikakvih problema.Doduse,desetak dana je trajala terapija,a prepisala joj je moja mama,tako da verujem da nije previse "agresivna".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala,mom A sam mazala 6 nedelja kortiko i nikakavih problema nema. Kozica mu se dovoljno pomerila da vise nijednom nije imao infekciju,a na kozi nema  nikakve promene u vidu flekica. Tako da znas,mi smo ti najsveziji primer duze primene kortiko. 

Izbegavanje circumcision vise zavisi od doktora  do doktora. Urolozi deciji vise izbegavaju noz,dok ovi koji se bave i decom i odraslima,pre pribegavaju tome nego nekim hormonima ili kortiko. Tako je iz naseg iskustva.

Kate je bas lep post napisala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Mitko :) al elocom baš šest nedelja...Rekoh MG, provericu sa mojim drugarima sa derme i urologije, sad sam radoznala šta je najbolje rešenje. 

malagarava i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i kod odraslih se izbegavaju kortiko duze od 6 nedelja a kamoli male dece.

ja sam imala neki grozan ekcem (na prevojima i toliko me svbi strasno) i u trudnoci mi dr kaze da mogu eventualno maaalo tanak sloj da namazem nekoliko puta.

A njemu jos na pisi...ne verujem da ce se desiti cudo na pisi ali skepticna sam po pitanju drugih posledica na ceo organizam.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mg,na koje konkretne probleme mislis? mi nikakav problem nigde nismo imali. 

U kom smislu ne verujes da ce se desiti cudo? Mislis da mu nece pomeriti kozicu. Bas naprotiv,kortiko kod male dece imaju dosta uspeha.Eto kod nas je i bilo uspesno,pomerila se kozica preko celog glavica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mame, Kate, pomagajte...

Otisli smo jutros kod hirurga po preporuci da mu pogleda pišu i kad je krenuo da povlaci krenula je krv. Istraumirana sam, ne samo zbog povlacenja nego zato sto dr kaze da je ta krv iz uretre :(. On je to ocistio i dezinfikovao i rekao da nista ne mazemo. Ja ziva nisam... Prvo, kako bre da nista ne mazemo, pa ako ima krvi to mora nekako da se cisti i tretira, zar ne... A plasi me i da nije urinarna mada on druge simptome nema, raspolozen je, jede, spava, nema temperaturu... 

Sta da radim, gde da ga vodim? Nikom vise ne verujem :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspovij ga, spremi onih čašica za urin i cekaj urin. Nemoj mu pišu stavljati u onu kolektorsku urin kesu sad. Nemoj paniciti, polako, ajde korak po korak. Najbitnije je da on lepo jede, igra se, da mu je opšte stanje dobro. U zavisnosti od rezultata urina, videćeš kod koga ići dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Kate...

Uhvaticu mu urin bez problema, on piski "na zahtev". Nego, jel nije problem sto ce tu sad biti i krvi? I da li je moguce da se u urinu detektuju bakterije koje su na povrsini, da tako kazem. Da li je moguca urinarna infekcija bez temperature? Sta mislis da mu ipak namazem neku antibiotsku mast, Gentamicin, Hloramfenikol? Valjda ne moze da škodi cak iako ne pomogne... Da ispitam tipa bornom kiselinom ili samo kamilicom? Ne znam, u panici sam, ja bih sto pre nesto da preduzmem a sutra se ne radi i to me nervira, onda ide vikend, ko ce docekati ponedeljak :(

Treba mi nesto za prvu pomoc... Odlepicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.