Infekcije bradavica

odgovora

Objavljeno

Nisam nasla ovu temu ali ako je ima negde slobodno me premestite. Dojim bebu koja sad vec ima skoro 5 meseci i pre 2 dana mi je izaslo nesto cudno na bradavici, kao neki ispupceni crveni otkok, ne svrbi, ne boli , ne peruta se, nista..ali jako cudno izgleda, da li je neko imao nesto slicno ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se dešavalo isto dok sam dojila, prvo se crvenelo, pa je onda tamnilo i na kraju otpadalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sta bre otpadalo ??????? aaaaaaaaaaaa

pored kose jos i bradavice da mi otpadnu :) pa ovo dojenje je SUPER ;)

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ček, ček.... jel to izgleda ovako otprilike: kad pogledaš bradavicu vidiš da je ona sačinjena od puno malih delića, pa ti se jedan taj delić uvećao, zacrveneo... meni je tako izgledalo, nije bolelo, ne peruta se i posle nekog vremena pocrni i otpade....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

otpirlike kao da me komarac ujeo i to se osusilo i nadulo tako nekako :) mazem sad bepanten pa cu da vidim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne liči mi na moje.... bolje da onda proveriš sa lekarom u koliko se ne povuče.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zakazala tek za petak,ko ce docekati, a kaze preko telefona da to verovatno nije infekcija vec upala nekog kanala mlecnog...joj ko ce ga znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Brzo će petak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

rekao je da je neka infekcija koja je prosla i to je sve :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana me je ujela pre par dana i nista nisam primetila odmah. Da bih sinoc (samo uvece sisa) kada sam joj dala tu dojku vrisnula od bola. Pogledam sta je - neko crveno ispupcenje na bradavici i ukapiram da je to od ujeda. Stisnem ja tu zube i izdrzim da je podojim. Jutros ustajem pogledam a ono pobelelo, kao da je neki gnoj unutra! Grozno. Posto je subota odem kod dezurnog ginekologa koji me ubedjuje da nije gnoj, da nije infekcija, vec da je mali defekt na bradavici i da mi nesto za negu bradavica, a lepo se vidi belo. Ja se plasim da joj dam tu dojku veceras jer gde da stavim detetu to u usta. Planiram da izmuzem tu dojku a da joj dam samo jednu da sisa. Lepo nisam pametna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana me je ujela pre par dana i nista nisam primetila odmah. Da bih sinoc (samo uvece sisa) kada sam joj dala tu dojku vrisnula od bola. Pogledam sta je - neko crveno ispupcenje na bradavici i ukapiram da je to od ujeda. Stisnem ja tu zube i izdrzim da je podojim. Jutros ustajem pogledam a ono pobelelo, kao da je neki gnoj unutra! Grozno. Posto je subota odem kod dezurnog ginekologa koji me ubedjuje da nije gnoj, da nije infekcija, vec da je mali defekt na bradavici i da mi nesto za negu bradavica, a lepo se vidi belo. Ja se plasim da joj dam tu dojku veceras jer gde da stavim detetu to u usta. Planiram da izmuzem tu dojku a da joj dam samo jednu da sisa. Lepo nisam pametna.

A da li si možda skupila hrabrosti da "otvoriš" to?! Jer moguće je da se to belo u stvari "podmladila" kožica... A uvek možeš uzeti malo octanisepta na prvo dezinfikuješ pa probaj dobroo da očistiš i tada ćeš i videti da li će izaći to belo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li si možda skupila hrabrosti da "otvoriš" to?! Jer moguće je da se to belo u stvari "podmladila" kožica... A uvek možeš uzeti malo octanisepta na prvo dezinfikuješ pa probaj dobroo da očistiš i tada ćeš i videti da li će izaći to belo...

Ma ja bih stisla zube i otvorila bih to, ali se plasim da ne napravim haos. Evo upravo sam se izmuzla i bas sam zagledala i izgleda kao bubuljica znaci ima gnoja. Tako se plasim da je dojenju dosao kraj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja bih stisla zube i otvorila bih to, ali se plasim da ne napravim haos. Evo upravo sam se izmuzla i bas sam zagledala i izgleda kao bubuljica znaci ima gnoja. Tako se plasim da je dojenju dosao kraj...

E apsolutno nisam stručna za to ali evo kako bih ja uradila (možda sam neodgovorna ali takva sam) posle podoja, istisnula bih taj "gnojić" i isčistila octaniseptom i namazala multimama lanolinom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pomaze daktanol za infekcije ili gljivice na bradavicama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da pomaže i da su neke članice koristile. Iskreno, ja bih npr pozvala Halo bebe da ipak proverim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pomaze daktanol za infekcije ili gljivice na bradavicama?

Pomaze, njega mozes da mazes I bebi, ali uvek se prvo posavetujes sa pedijatrom. Mozes da ocistis I rastvorenu sodu bikarbonu da ocistis bebina usta I svoje bradavice.
Kiki @ i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pomaze, njega mozes da mazes I bebi, ali uvek se prvo posavetujes sa pedijatrom. Mozes da ocistis I rastvorenu sodu bikarbonu da ocistis bebina usta I svoje bradavice.

Ja sam cistila sodom.

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala pesmice ;)

Ja sam cistila sodom.

I deluje to?Koliko stavis sode a koliko vode? :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pomagajte :(

Vec 7 dana se borim sa napuknutom bradavicom. Prvo je bilo malo a sad je napukla cijelom donjom sirinom i na jos par mijesta sa donje strane :(

Dok beba rucki ja zvijezde prebrojavam :(

Ove dane hodam i spavam golih grudi, nakon podoja sam cak ovu bradavicu susila fenom, i ono se osusi i sve je super dok mlijeko ne nadodje i budem prisiljena da joj dadnem tu siku, i onda sve Jovo nanovo <_< a da tek ne pricam o losim signalima koje dajem djetetu ovako golosisa <_<

Sad mi se evo fataju zuckaste krastice <_<

Ne znam sta da radim, hem boli, hem ne zarasta :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

joj a onaj lanolin da li si probala? on moze da se ne ispira

kazu da ragade nastaju jer se beba ne namesto dobro na bradavicu, znaci prvo je da beba dobro uhvati a lanolin kazu da pomaze zaceljivanju .

Nadam se da ce sto pre proci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne znam ni sta je to ni pod kakvim nazivom se to ovdje kupuje. A ona doji skoro 13 mjeseci i nikad nam se to nije desilo do sada. Mislim da me nazuljala zubima, ne znam :(

Vidjet cu onda da muza posaljem u apoteku pa nek objasni sta je i kako. Vidim na pocetku se spominje krema Bepanten, nju imam i znam da moze na bradavice, ali nijel ona premasna? Kontam da ta masnoca moze usporiti susenje napukline i samim tim i zarastanje, ili??:huh:

olga75 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama mazo, ovako izgleda krema, sigurno je ima i kod vas (ne znam gde si) sam onek kaze Lanolin. Meni je ona pomogla da ne bude bolno posle ranica na bradavicama, olaksava mnogo!

231577379?$prod_main$

olga75 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da , samo nek kaze lanolin i nek kaze za sta mu- vam treba. Ja sam imala neku u kutijici ivancic i sinovi, ne znam gde zivis ali i dm ima neke lanolinske kremice

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo meni jedino sto je pomoglo jeste svinjska mast u devet voda. Starija mi je napravila ranu kad je imala nekih pet meseci i najvise sisala, kada povuce, meni suze krenu od bola. Stavljala sam i ja lanolin, ali jedino mi je ta mast pomogla. Obavezno posle mazanja sa mascu naravno moras oprati bradavicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Svedskoj sam, dm nemamo, jedino da vidi u apoteci :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.