Kako uspavati ranije bebu?

odgovora

Objavljeno

Moja je spavala od 21 do ujutru bez budjenja dok je bila manja, a sad se recimo budi nocu po 2-3 puta da sisa, i ne zaspi nikad pre 22-22:30..sve je to promenljivo, izdrzi sad ovaj period, mozda ce ti kasnije odlicno spavati :D

princessadora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mislim da dete treba navijati po satu sto bi ovde bilo receno, ali mislim da je vecernji san od 8-9 pa do ponoci ipak najkvalitetniji. To nisam ja izmislila, citala sam i kod nas se potvrdilo. Kad zaspi oko 8-9, do ponoci stvarno mirno spava, vec posle pocinje onaj lagan san, gde se prevrce, puzi, uudise, sisa palac, cokce, gricka usnu, budi se...

E sad, to nije ono da mu je to prvi san, jer kad zaspi u 11-12, onda od pocetka nemirno spava...

Pa mislim da vec kad su tako mali moze da im se na razlicite cake malo pomeri ritam, ne da se maltretira dete, ali da se polako napravi neki ritam.

Mi smo ritam uveli i njemu i meni od tad vise odgovara, i to tu oko 3,5meseci kad je i poceo sa cvrstom hranom. Svakog dana smo po 10tak min pomerali uspavljivanje dok nismo nastimovali vreme za spavanje oko 8-9 i od tad nemam nocnu pticu koja se budi u podne nervozna, vec veselo dete koje spava u vreme kad zalazi sunce i budi se kad izlazi. :)

a opet, sad je ok jer je dugo sunce, a sta kad dodje zima, beba spava do 11, a vec u 2-3 se smrkava, pa veci deo dana prespava, vec je u 4-5 mrak a on tek tad pocinje da pravi haos. Meni se to ne svidja i zbog toga smo u decembru-januaru pomerali ritam, da mi dete vidi dana bar malo :)

Kaca80 i princessadora volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A imali smo i fazu kad je imao malo pre nego sto je napunio godinu dana da zaspi u 9 pa se budi u ponoc naspavan, hoce da se igra, a ja na oci ne vidim... E to nam je bio znak da je popodnevno spavanje suvisno, pa smo prvo spavanje odgurali i odvukli od podne do 15h, a drugo spavanje smo izbacili i do san (skoro godinu dana) taj ritam nam je super. :)

kako god se pomeralo vreme za spavanje, nista na silu, sve da se pomera po 10tak 15tak min, to sigurno bebi nece biti opterecenje :)

Ivana84 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se soba rashladi u 2 ujutru i sunce nam dolazi na nasu stranu u 2 popodne. Tako A. i spava. Lepo dete nastimovalo samo sebe kako njoj odgovara, super je raspolozena, zdrava i prava, sto bih ja tu ista dirala :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem kako se bebi pomera spavanje preko dana, tj dremka? MIslim, ona zaspi kad joj se spava, obicno oko 12-13 i posle eventualno jos jedna dremka oko 18-19, mada cesto tu drugu izbaci..sad da ja recimo hocu da joj izbacim drugu dremku (a necu) sta bi trebalo da radim, da je nasilno odrzavam budnom :wacko: , ne razumem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad kažeš 'nasilno da je održavam budnom' to zvuči kao da ćeš je, nemam pojma, drmusati ili bogtepita šta joj raditi...

Kad vidiš da je detetu drugo popodnevno spavanje višak, onda samo ovo prvo pomeriš za sat dva i eto.. bebe to u glavnom same regulišu, možda im samo bude potrebna pomoć oko toga da se to spavanje rasporedi lepo...

Megi. i *andjelcic* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali ja nemam pojma kako bih joj pomerila to, zato i pitam, stvarno ne razumem, ne uspavljujem ja nju da spava u odredjeno vreme, pa onda da preskocim to, nego ona spava kad je umorna, klone joj glavica skroz, zaspi i u ogradici ili u hranilici kad je umorna..ne znam kako bih to sprecila, zato mi nije jasan koncept..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vremenom će početi da brljavi sa spavanjem, da produžava to prepodnevno a popodne da spava sve kraće ili da ne spava a postaje nervozna... onda pokušaš da je pre podne održiš budnom duže, zanimaš je nečim, kupaš je, bla bla, šta god da ostane budna još pola sata.. i posle par dana će spavati jednom dnevno, oko podneva ili kasnije, dva tri sata i to je to...

Ali ukoliko ona nema potrebu za tim i odgovara joj ritam koji već imate onda ni ne treba da joj remetiš spavanje.. sama će ti ona pokazati kad i kako hoće

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, apsolutno se slazem. Nista ne treba siliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, Shveco, hvala, sad mi je jasnije..ne planiram ja to njoj, nego me iskreno zanimalo kako se postize tako nesto..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, Shveco, hvala, sad mi je jasnije..ne planiram ja to njoj, nego me iskreno zanimalo kako se postize tako nesto..

Pa i ja sam napisala isto ;) jedan dan je 10tak min drzis duze budnom nekom aktivnosti, sutradan 10min duzenego juce i tako bukvalno neosetno pomeris za pola sata-sat-dva spavanje ;) Sto Sveca kaze, ako imas potrebe ;) Mi smo imali, a vama ako je ritam super onda jos bolje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne razumem kako se bebi pomera spavanje preko dana, tj dremka? MIslim, ona zaspi kad joj se spava, obicno oko 12-13 i posle eventualno jos jedna dremka oko 18-19, mada cesto tu drugu izbaci..sad da ja recimo hocu da joj izbacim drugu dremku (a necu) sta bi trebalo da radim, da je nasilno odrzavam budnom :wacko: , ne razumem?

Helen koliko traju ta spavanja.Obicno su bebe spremne za jedno dvnevno spavanje,kada pocinju da spavaju dva puta ali po manje.To spavanje ti je bespotrebno uvece oko 18-19h.

Ako pomeris prvo spavanje za sat vremena kasnije u pocetku ce biti teze,par dana dok se ne navikne.Posle ce ti lepo spavati jednom dnevno,ali verovatno duze i kvalitetnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona ili spava 2 puta kratko, ili jednom odvali 2 sata u cugu. Ja sam joj pustila na volju da bira :D

Recimo oko podne zaspi, pa se probudi za 45 minuta do sat, i onda oko 18-19 jos jednom, opet pola sata ili 45 min..

A sve cesce ne spava tako, nego doceka 2, i onda se ukomira, pa spava od 2-4 ili cak 2-5

C*I*C*A*N*A voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni Ana sada spava dva puta na dan.Od 11 i nešto spavaju u vrtiću do pola 2.Ja ih kući dovedem oko 4,i tad spava još oko 45 minuta.Uveče se komira u 9 i spava do pola 7 ujutru,tad se budimo za vrtić.E sad to će malo da se promeni,jer ja u utorak krećem na posao,pa ih neću uzimati pre pola 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja beba ima 2 i po meseca i takodje zadnjih nedelju dana zaspi tek u 1 sat. Inace danju daj boze da spava sve ukupno 2 sata,ima li neko ideju kako da joj produzim spavanje,po mom misljenju to nije dovoljno sna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.