Kako uspavati ranije bebu?

odgovora

Objavljeno

Mozda je privremeno,a i sto kazes mozda su u pitanju mjeseceve mene! ;)

Saad su našle da me zezaju mene te mesečeve <_<:angry::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovo potpisujem, sinoc mi je doslo da skacem kroz prozor:lol: kod nas traje 4 nedelje ide spavti u 1-2 nocu spava do 12 kao da je izlazila...budim je od 8-9 ujutru okrene se i nastavi spavati, izadim je presvucem stavim na pod da se igra ona legne koliko je duga i spava :D ne znam spava jednom dnevno samo i to sat i po..navece kao Andja zaspi na 10 min i skace ustaje u fazonu ja sam se naspavala...i igra se, vesela nikad veselija... :unsure:
:rolleyes: joooj dusica mala... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje dete je sad zaspalo, do sad sa njom nisam imala problema al sinoc i sad da covek poludi, njoj se nespava nikako <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ce vam biti lakse, moje dete jos ne spava. Ovo je 5. noc da zaspi posle ponoci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ce vam biti lakse, moje dete jos ne spava. Ovo je 5. noc da zaspi posle ponoci...

Joj covecee i mi smo imali te periode.Hvala Bogu,iza nas su. koliko ti spava preko dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je ustao u 11h i nije spavao preko dana, a danas je spavao sat vremena, a probudio se oko 9:30. Evo, zaspao je pre 5 minuta. 10 minuta ranije nego sinoc. :lol:

Ma nije meni problem...ja sam samo htela da se 'upisemo' ako je neka meseceva mena. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od kako smo izbacili flajku noću, pomerio je spavanje pola sata - zaspi u 22. Inače je do pola deset naveliko spavao.

Sinoć i danas - u pola jedanaest, ne znam šta se dešava....

YelenaC - kod tebe žurka.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije zurka. On je zadnja dva sata miran kao bubica. Sam se zanima, ne treba mu niko... samo, eto, ja ga nikad ne teram u krevet jer mi se to vise puta obilo u glavu. Ovako, dete samo kaze: "Mama, spava mi se." i zaspi u roku od 5-10 minuta. Tako i preko dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce je ustao u 11h i nije spavao preko dana, a danas je spavao sat vremena, a probudio se oko 9:30. Evo, zaspao je pre 5 minuta. 10 minuta ranije nego sinoc. :lol:

Ma nije meni problem...ja sam samo htela da se 'upisemo' ako je neka meseceva mena. ;)

Evo i ja da se upišem,mada je to kod nas već normalna pojava.

Pošto ga nikad nisam uspavljivala,već ga samo spustim u krevetac,milion puta se desilo da se igra,priča,skače i zaspi oko ponoći...a budi se oko 11. :blink:

Mislim,meni to super odgovara,pošto ja nisam jutarnji tip,nego ne znam da li je normalno. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ne bi bilo normalno ako njemu tako dogovara? On tebi lepo spava i preko dana.

Mislim da ritam spavanja ne treba menjati detetu ako to nije neophodno (vrtic,jasle) sve do 3 godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto ne bi bilo normalno ako njemu tako dogovara? On tebi lepo spava i preko dana.

Mislim da ritam spavanja ne treba menjati detetu ako to nije neophodno (vrtic,jasle) sve do 3 godine.

Pa,i ja tako kapiram,i ispada da se on,ljubi ga majka,prilagodio nama,a ne mi njemu.

Super,nego uglavnom čuješ da su deca do 10 u krevetu,pa se zapitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma opusteno ;) Meni je nekad kratak dan jer ustanem sa njim tako u 11h...ali to nije problem mog deteta nego moj problem. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas je to vec postalo normalno da lezemo u ponoc ili u jedan.A ujutru ne mogu da je probudim do 11h.Evo i Vanja nam se pridruzio ,pa i on ustaje u 10:30h :lol: Valjda ce se to samo regulisati vremenom.Mislim da je kod nas problem sto smo svi budni do ponoci,pa ona cuje i nece da spava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo usli u fazu da uvece zaspi tek posle 23h.Bez obzira na dnevno spavanje.Da li to bilo 3 sata spavanja ili samo sta vremena,ona nece da zaspi pre 11h.Pokusaval sam da je odvedem u sobu jos u 9h,ali nije vredelo,zaspi tek oko 22:30h-23h.

Zatim nam se desava da se ujutru dize oko 8,a onda promeni ritam pa ustaje u 10,pola 11h.Jao nikad se nista ne zna.

Veceras joj se spavalo jos u 21h.

I tako ritam se menja,a mama se prilagodjava,aj mama i nekako to joj je jedini posao,nego i tata,on je najcesce i uspavljuje.

Zakljucila sam da pravila nema i da se njen ritam menja,a ja koliko god pokusavala ne mogu joj nametnuti nesto mimo toga.(mada ja i ne pokusavam) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo usli u fazu da uvece zaspi tek posle 23h.Bez obzira na dnevno spavanje.Da li to bilo 3 sata spavanja ili samo sta vremena,ona nece da zaspi pre 11h.Pokusaval sam da je odvedem u sobu jos u 9h,ali nije vredelo,zaspi tek oko 22:30h-23h.

Zatim nam se desava da se ujutru dize oko 8,a onda promeni ritam pa ustaje u 10,pola 11h.Jao nikad se nista ne zna.

Veceras joj se spavalo jos u 21h.

I tako ritam se menja,a mama se prilagodjava,aj mama i nekako to joj je jedini posao,nego i tata,on je najcesce i uspavljuje.

Zakljucila sam da pravila nema i da se njen ritam menja,a ja koliko god pokusavala ne mogu joj nametnuti nesto mimo toga.(mada ja i ne pokusavam) :rolleyes:

Ja sam cak pokusavala da izbacim dnevno spavanje misleci da cu time to da resim ,medjutim ne,jedan dan je dremnula u kolima samo dvadesetak minuta i isto je radila vriskala u krevecu do kasno...drugi put nije izdrzala da ne spava i uspavala se u sest popodne ,pa mi ipak to nije bilo resenje...tako sada kako kad ,nekad u 22,nekad u 23 i kasnije ,a ujutru nekad se probudi u 7,nekad u 10h.Cudna neka devojcica,nema sta! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi da se prijavimo:

Sinoc i veceras u 21h u krevet. Nije spavao preko dana ni danas ni juce. Kod nas prosle meseceve mene. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, ja mislila samo moja Jana vesticari :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ju, ja mislila samo moja Jana vesticari :o

:lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Stefi krenuo dve večeri da se uspavljuje posle 22:30 - za vikend.

Posle dva dana sam se štercnula da će tako da nastavi, ja uveče sve pogasim u 21:30 (redovno uspavljivanje) i kažem ajde da spavamo - i zaspi za 5 minuta... Nema gde :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj F. je zlatan što se toga tiče...otkad se rodio....rijetko kada je prošlo 20.30 da nije već bio u dubokom snu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj F. je zlatan što se toga tiče...otkad se rodio....rijetko kada je prošlo 20.30 da nije već bio u dubokom snu... :D

Pa to je milina.... :rolleyes: Una spavala preko dana ili ne uvece pre 1 ne zaspi....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa to je milina.... :rolleyes: Una spavala preko dana ili ne uvece pre 1 ne zaspi....

To treba rješavati...pokušaj ovako....iz dana u dan...govori joj, pretpostavljam da se osjećaš paraliziranom, ali budi dosljedna...

Svako veče poslije kupanja: Una, ja znam da bi se ti sada još uvijek igrala, ali pao je mrak i vrijeme je spavanja. U 20,30 budite u krevetu, zamračena soba, flašica... :)

Ukoliko budeš samo sa strane to kasno spavanje posmatrala imaćete ozbiljne posljedice, počeće kontrolirati situaciju, ne samo kod toga...osjećaće se bitna i važna....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svidja Milenice procitala sam nisam sigurna mislim da je Phoneix napisala, da treba svako vece pomerati za 10 min. i meni se cini da je nemoguce od spavanja u 1 sad odjednom preci u 21, ja pomeram svako vece po malo, od 3 to je bilo par dana dosli smo do 23:30, jeste da je preksinoc ranije zaspala oko 22:30 sinoc nije bilo sanse, kod nas ni spavanja u toku dana ne igraju ulogu ni budjenje..

A jesi probala da gasiš svetlo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pavle je par noci vileneo skoro do ponoci. Tako da ja vec par dana u 21h ugasim komp, tv i svetlo i legnemo zajedno. Nekad malo pevusi, skine cebe pa trazi da ga pokrijem, ali u roku od pola sata zaspi. Tako da to kod nas za sad pali, jer ako bi ga pustila, on bi vileneo do ponoci. Inace spava preko dana oko sat, sat i po.

mama ata voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma koje crno svetlo samo glavu razbije, mi jos nismo probale da visimo na plafanu :lol:, sve draga sve, smo pokusali, i nunanje, flasa i mazenje ma sve, jednostavno sve...

Veselo dete, nema šta :):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.