Problemi sa stopalima / Ravna stopala

odgovora

Objavljeno

Ортопедске ципеле

Да ли се ортопедске ципеле добијају о трошку осигурања?

Осигураници који због болести или деформитета стопала не могу да користе конфекцијску обућу имају право на ортопедске ципеле са улошцима о трошку здравственог осигурања.

Ортопедске ципеле са улошцима прописује изабрани лекар на основу мишљења два лекара - специјалисте физикалне медицине и ортопеда. Изузетак су једино ортопедске ципеле за елефантијазу.

Ово помагало прописује изабрани лекар на основу мишљења супспецијалисте васкуларне хирургије.

Образац се оверава у матичној филијали РЗЗО, уз оцену лекарске комисије о оправданости прописивања помагала.

Рокови трајања ортопедских ципела зависе од старосне доби осигураника. За младе до 18 година рок трајања ортопедских ципела је 12 месеци, а старији од 18 година ципеле добијају на годину и по дана

(оvo je sa sajta RFZO)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ортопедске ципеле

Да ли се ортопедске ципеле добијају о трошку осигурања?

Осигураници који због болести или деформитета стопала не могу да користе конфекцијску обућу имају право на ортопедске ципеле са улошцима о трошку здравственог осигурања.

Ортопедске ципеле са улошцима прописује изабрани лекар на основу мишљења два лекара - специјалисте физикалне медицине и ортопеда. Изузетак су једино ортопедске ципеле за елефантијазу.

Ово помагало прописује изабрани лекар на основу мишљења супспецијалисте васкуларне хирургије.

Образац се оверава у матичној филијали РЗЗО, уз оцену лекарске комисије о оправданости прописивања помагала.

Рокови трајања ортопедских ципела зависе од старосне доби осигураника. За младе до 18 година рок трајања ортопедских ципела је 12 месеци, а старији од 18 година ципеле добијају на годину и по дана

(оvo je sa sajta RFZO)

Kakav je to rok..cipelice se prave da ih deca nose negd eoko 4 meseca i posle toga idu sledece..nama su trajale 3 meseca tj. traju i sada ali su posle 3 meseca postale male detetu :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo isto u Dunavu (Novi Sad) uzeli cipelice..nazovete broj i dobijete informacije kojim danom i u koje vreme je ortoped tamo.. pregleda dete i kaze da li su potrebne cipelice ili samo ulosci.. Nama su rekli da mogu samo ulosci ali ako smo u mogucnosti bolje cipelice.. Mada je fizijatar u decijoj rekao cipelice obavezno..a ortoped u decijoj rekao da ne trebaju ni cipelice ni ulosci... Ipak sam poslusala fizijatra a nisam slepa pored ociju, tako da sam i sama znala da trebaju cpelice... Moj Vam je savet, ako jos niste bili, da detetu obujete neke deblje carapice jer oni optisak uzmu detetu u carapama. Mi smo imali obicne, tanke i cipelice su nam okracale za 3 meseca... nekako ih je nosio i onaj cetvrti ali je non stop imao zuljeve i nabio je palcic :(... Ako niste iz NS oni Vam brzom postom posalju cipelice kada ih naprave..sto je isto dobra stvar... Pisite kako ste prosli.. :))) E, da...bili smo pre par dana na kontroli..fizijatar kaze da je stanje sa stopalima bolje i da sada samo uzimamo uloske... Njih necu u Dunavu vec cu uzeti neke u apoteci.. jer nismo iz NS..pa da ne komplikujem ... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da vodim decu na pregled, da li neko ima iskustva sa Dr.Berislava Vuleta-Vuckovic i Dr.Predrag Filipov rade u dunav ortopediji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hocu da vodim decu na pregled, da li neko ima iskustva sa Dr.Berislava Vuleta-Vuckovic i Dr.Predrag Filipov rade u dunav ortopediji?

Nisam sigurna kako se dr zove kod koje smo mi bili, morala bih potraziti izvestaj koji smo dobili..ali mislim da jeste Berislava...moj utisak: predivna osoba... Mislim da necete pogresiti kod kojeg god dr da odete.. cipelice koje smo dobili su izuzetno jake i cvrste... zadovoljna sam skroz i kvalitetom i izgledom..jedino, kao sto sam vec rekla...jako brzo su nam okracale...zato opet kazem, obujte detetu deblje carapice taj dan...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru :) Pisala sam im putem maila rekli su mi za 15 dana da budu gotove cipelice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno na odgovoru :) Pisala sam im putem maila rekli su mi za 15 dana da budu gotove cipelice.

Pa ti si iz Novog Sada (tako pise)..nazoves centralu i kazu ti koji dan su dr tamo i u koliko sati.. Mi smo cipelice cekali malo manje od mesec dana..jer su i nama rekli da budu brzo gotove..ali nisu..mada su cipelice extra, vredelo je cekati... Imaju oni i sandalice u ponudi pa te pitaju hoces cipele ili sandalice...i biras boju..tako da znas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jel ga bolelo dok ste radili vezbe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma jok, mi smo sami radili vezbe kod kuce. Fizijatar nam je poakzao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i mi radimo vezbice kod kuce i to tako sto ga ja dojim a tata radi vezbice u isto vreme....tako ga malo zavaramo.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.