Problemi sa stopalima / Ravna stopala

odgovora

Objavljeno

E sad mi je malo lakse ;) ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod ortopeda i kaze da to nije zabrinjavajuce ;) da deci nogu ideu u O posle u X al da to nije nista strasno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod ortopeda i kaze da to nije zabrinjavajuce ;) da deci nogu ideu u O posle u X al da to nije nista strasno :)

upravo tako....do 2godine je normalno da postoje ove deformacije i potpuno su fizioloske...ukoliko stopala idu pravo noge se do 2 godine formiraju u pravilan stav od kukova kreko kolena do peta....nista ne brini i uzivaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:( Molim Vas pomagajte!

Decak mi za koji dan puni 2 godine, pre mesec dana isli smo kod neonatologa na kontrolu i pokazala sam doktorki stopala. Rekla je da ima ravne tabane, skocni zglobovi su mu bas vidno ka unutra i desno stopalo takodje ka unutra ide, ide i levo ali malo manje..uputila nas je ortopedu.

U Decijoj bolnici u NS pregledao ga je dr. Marcikic i rekao da sve to odgovara uzrastu i da ne trebaju ortopedske cipelice vec naredne dve godine da mu kupujemo duboku obucu koja ce fiksirati zglob... Ja sam i dalje jako zabrinuta jer su mu zglobovi bas bas vidno ka unutra... (pregled se sastojao iz setnje ka doktoru i od doktora i stavila sam ga na ono postolje sa ogledaom)

Kada sam rekla dr kako je prosao pregled ona me je savetovala da pokusam kod dr. Tomsevica. Molim Vas novosadjani (posto ja nisam iz NS) da mi kazete da li dr. Tomasvic negde radi i privatno pa da ga odvedem privatno kod njega na pregled... Citala sam sve ovo sto ste pisali i sludila sam se skroz i vise mi nista nije jasno :S I hvala Vam unpred na odgovoru i trudu :) Moze i privatna poruka ako neko zna gde dr Tomasevic radi privatno, ako radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Tomasevic radi privatno u ulici Konstantina Danila, blizu hotela Putnik u centru grada.

Mi smo cerku vodili kod njega na UZ kukova sa mesec dana, a bili smo i nesto pre prvog rodjendana na pregledu stopala....tad nas je uputio u Orto-medical, u Strazilovskoj, da nam naprave ortopedske cipele za prohodavanje. Platili smo ih nesto preko pet hiljada, jer su bile sa otvorenim prstima (letnje), ali kad smo na jesen opet kod njih pravili zimske, platili smo nesto preko osam hiljada i definitivno odlucili da ih ubuduce obilazimo ako je moguce. Dr Tomasevic sa njima ocigledno ima saradnju i salje vas kod njih da izradjujete cipele.

Nakon toga sam zakazala pregled u Decijoj bolnici, i otisli smo kod dr Marcikica, kad je napunila dve godine. Postavio je dijagnozu: ravni tabani i x noge....inace, na oko se vidi da malo gazi unutrasnjom stranom stopala i vidi se da su joj noge malo u x , ali nije preterano.

I on nam je dao papir za izradu ortopedskih cipela, ali on nas je poslao kod nekog "svog" :) ...ovog puta smo pravili na detelinari kod nekog obucara i bili smo prilicno zadovoljni...platili smo oko pet hiljada, a cipele su skroz ok. Sad obucara ne menjamo. :)

Inace, svi dr ortopedi su nam rekli da vecina dece ima ravne tabane i da se kod velike vecine zaista to ispravi samo (aktivnostima deteta i samim odrastanjem) do neke 2-3 godine, x i o noge, takodje, ali naravno sve zavisi da li ima i kakav je i eventualni deformitet stopala, jer u zavisnosti od toga cete: ili samo setati po pesku, travi i ostalim neravnim terenima, ili cete uz to dobiti i neke vezbice ili cete na sve to morati da nosite i ortopedsku obucu...sto je slucaj kod nas! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su stopala vašim klincima? Ravna ili onakva kakva trebaju biti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva su stopala vašim klincima? Ravna ili onakva kakva trebaju biti?

Još uvek su ravna, ali se vidi napredak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek su ravna, ali se vidi napredak :)

Mom Filipu su odavno onakva kakva trebaju biti...da li možda savremeni ortopedi griješe kada kažu da dijete treba biti boso?! To sam noćas razmišljala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anji su onakva kakva trebaju biti,ali zato su Eni katastrofa,kriva,jos uvek vucu na unutra,ovaj polozaj kao u stomaku,i najgore od svega je to sto njen dr. smatra da to nije zabrinjavajuce,sve dok ne napuni tri godine :blink: ,a ona je pocela da hoda uz namestaj i ponekad levim stopalom gazi preko desnog(desno joj je vise unutra). To mi stvara veliki problem jer neznam uopste sta da joj obujem,hajde po kuci je u carapicama ali kad idemo napolje,sad je vec hladno,neznam da li smem da joj kupim one cizmice za sneg? Bas mi je problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom Filipu su odavno onakva kakva trebaju biti...da li možda savremeni ortopedi griješe kada kažu da dijete treba biti boso?! To sam noćas razmišljala.

Za početak genetika je čudo!!! Mom detetu se počelo povlačiti stopalo za ova tri letnja meseca gde je bio non-stop bos, tako da ja i dalje tvrdim da je najzdravije da bude boso jer tako mozak sam reaguje na nepravilnosti i počne ispravljati greške :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina pa vidi sa ortopedom da nosite ortopedske cipele ili joj obuvaj levu na desnu a desnu na levu,mi smo tako,ne mogu ti reci da je skroz ispravio ali hoda bolje.. Cak smo sa 3 meseca nosili sinice za ispravljanje,to ti je ona jaka plastika kao cizme pa nosi non stop na nogama,naravno to se skida,lepi se na cicak je,drzi stopala skroz na napolje i vezbe smo radili.

Isto je genetika u pitanju ja i dan danas ubacujem levu na unutra.

Ortopedske prave kao da je obuo naopako tako da bolje hoda,oni to svi govore do 3 godine ali mislim da je onda kasno da se isprave..ne znam .

Deverov mali je nosio iskljucivo ortpo.do 3 godine i kad je bilo sve u redu nije vise morao da ih nosi (sada nosi iskljucivo duboke na pertlanje dal patike ili cipele).

Maki-D posto vidim da vi imate problem sa ravnim tabanima da li je odlika toga da zglobovi idu na unutra kao na ovoj slici?

overpronation.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti,stvar je u tome sto ovde nece da me posalje kod otropeda njen dr. Kao kad ode u decembru na vakcinu sa godinu dana onda cemo videti,meni je veliki problem sta do decembra kada je vec sad hladno da joj obujem. Mislim totalno su cudni,a na svoju ruku nedaju nista da uradis. Samo mi je pokazao neke vezbice i to je to. Pocecu to naopako da joj obuvam,po kuci kada hoda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mom decaku su kao na slici gore..zglobovi su mu skroz ka unutra :(

Inace, nisam ni znala da postoji razlika izmedju ravnih i spustenih tabana....

Bili smo u decijoj, ortoped rekao da je ok za uzrast. Na to se neonatolog zgranuo. I sada, nikako da odemo vec vise jednom u "Dunav" i uzmemo ortopedske cipelice..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina dobro dok ne prohodaju samostalno ni ne treba nista preduzimati,tj oni kazu dodjite kad budu isli samostalno da se vidi. Ja sam mom za prohodavanje kupila ciciban sandalice,neki kazu da je bolje kad su bosi..ko bi to znao..

TroyBo sta su ti rekli jel to od ravnih ili spustenih tabana,posto i mom idu tako zglobovi pa me interesuje,u decembru puni 3 godine pa bi ga vodila da vidimo,ne znam jel tu ortop.cipele mogu sta da pomognu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neonatolog mi je rekla da zglobovi stoje tako zbog ravnih (nije se puno bavila da li su ravna ili spustena) tabana.

On sada ima 2 godine i 3 meseca, ortoped u decijoj bolnici u NS rekao je da je sve to ok za uzrast, i dao savet da naredne 2 goine kupujemo iskljucivo duboku obucu sa debelim uloskom. Medjutim, kada je neonatolog to cula rekla je da obavezno odemo kod nekog drugog ortopeda....

A takodje smo otisli i kod fizijatra i dr je takodje rekla da on MORA nositi ortop. cipelice... A kaze da je sve to genetika u pitanju....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anji su onakva kakva trebaju biti,ali zato su Eni katastrofa,kriva,jos uvek vucu na unutra,ovaj polozaj kao u stomaku,i najgore od svega je to sto njen dr. smatra da to nije zabrinjavajuce,sve dok ne napuni tri godine :blink: ,a ona je pocela da hoda uz namestaj i ponekad levim stopalom gazi preko desnog(desno joj je vise unutra). To mi stvara veliki problem jer neznam uopste sta da joj obujem,hajde po kuci je u carapicama ali kad idemo napolje,sad je vec hladno,neznam da li smem da joj kupim one cizmice za sneg? Bas mi je problem

Mi smo imali problema sa stopalima u varus položaju. Nisam joj obuvala cipelice i, naravno, pogrešila. Išla je na fizijatrijske vežbice (masiranje). Pisala sam o tome detaljnije ovde ili negde drugde. Moj ti je savet da je obuješ. Njene nožice su kao "vosak", cipelice će sve same srediti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za ortopeda nemam neki pametniji predlog od ovih sto ste vec pisale ali vam mogu preporuciti najboljeg majstora za ortopedske uloske u NS ako ne i u Srbiji ... U Cirpanovoj se nalazi , ne znam tacan naziv , na kuci ima oglasna tabla , mala bela kuca , na sredini ulice kad ides od Futoske pijace kuca je sa leve strane ... Ne bih ni ja znala za njega jer se covek ne reklamira ... ja sam tu u Cirpanovoj zivela i svaki put kad idem da setam Lolu u park kod J. Banje ispred kuce je hrpa raznoraznih automobila iz razlicitih delova Srbije , pa mi je jedna baka rekla za njega ... Posle mi je frend sa FB ( iz CG ) poslao molbu da se raspitam i zakazem mu kod njega , tamo je cuo za njega .... Pa eto mozda nekom pomogne ! Pozdrav !

Mina voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali problema sa stopalima u varus položaju. Nisam joj obuvala cipelice i, naravno, pogrešila. Išla je na fizijatrijske vežbice (masiranje). Pisala sam o tome detaljnije ovde ili negde drugde. Moj ti je savet da je obuješ. Njene nožice su kao "vosak", cipelice će sve same srediti.

Samo mi reci bilo koje cipelice,ili mora neke specijalno? Hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starija deca su nosila cipela od kad su poceli da hodaju, a Luka i nije kad je imao 11meseci primetim da jednom nogom gazi unutra, zatrazim uput i odem kod ortopeda. Rekao je da to nije nista i da se detetu tek formira noga i da se neke nepravilnosti uoce tek kad dete samostalno prohoda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo mi reci bilo koje cipelice,ili mora neke specijalno? Hvala

Bilo koje, samo treba da budu dublje i malo tvrđe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja da li on pravi samo ortoped.uloske ili i cipele?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve majke, zelim da podelim iskustvo koje smo mi imali sa ortopedom. Dakle od godinu dana starosti paralelno sam redovno vodila starijeg sina, privatno i u dom zdravlja na kontrole. Brinula sam se zbog njegovih stopola, jer mi je delovalo da nece biti dobro, iako mu otac ima savrsena stopla, deda-moj otac ostavlja otiske kao Jeti. Uglavnom, svi su me ubedjivali da treba da sacekamo do 3-3.5 godina, pa cemo onda da vidimo, da je sve to normalno, bebeca stopala, itd,,,,dakle, pedijatar drzavni, privatni i ortoped. Sa 3.5 godine trazim od treceg pedijatra, opet samoinicijativno uput kod FIZIJATRA, i ona kaze jeste mogli bi vi njega da odvedete, odemo kod nje-doktorke fizijatar, i zena nam kaze, dobro je da niste dosli u prvom razredu. Lepo joj objasnim da smo ga redovno vodili kod ortopeda na kontrole (i privatno na sopstvenu inicijativu) i da nam je receno da se nista ne radi do 3.5 godine, da je sve to normalno.

I doktorka fizijatar kaze sledece: fizijatri i ortopedi imaju suprotan pristup ovom problemu, fizijatri od rodjenja procenjuje da li beba ima sklonost ka problemu ili ne, i tada vec treba da se pocne sa vezbama. Narocito od trenutka kad samostalno prohoda. Ako imate jos dece dovedite ga na pregled kad prohoda.

Zakljucak: Stariji sin koji sad ima 4 godine, nosi ortopedske cipelice. Moramo da radimo vezbe, sto nije bas uspesno, ali smo ga naucili par vezbica koje radimo zajedno, nekada mi pokaze i sam, i dali smo smesne nazive tim vezbama, tipa stopala se ljube, stopala se ljute, golicaju, sunjaju, bude itd. Celo leto je isao bos, po travi, kamenju, na moru, vrucem pesku, i mi sa njim smo hodali bosi da ga stimulisemo. Bili smo na prvoj kontroli, i nema pomaka, i dalje to izgleda kao da zglob vuce na unutra. Sledeca je kontrola u februaru. Ako ne bude pomaka, rekla doktorka da ce da ukljuci kompjuterske stimulacije ili tako nesto....ne znam tacno dok ne vidim. Mladji sin ima 14 meseci, i kad je prohodao sa godinu dana, odveli smo ga, i ona je rekla da ce kod njega biti sve u redu. Da mozemo, nije obavezno da mu kupimo samo jednu sezonu ortopedskih cipelica. Kontrola isto u februaru, ali u principu on nema problem. To je i bila nasa pretpostavka, jer se stopalo potpuno drugacije oblikovalo i razvijalo nego kod starijeg sina, ali sam bila prestravljena i hteli smo da nam to potvrdi kompetentna osoba, da ne dodjemo u situaciju kao sa straijim. Sad sam ljuta na sebe, zasto nisam odmah poslusala unutrasnji glas. Ne moram da napominjem da je sincic nosio samo kvalitetnu obucu, tipa ecco, geox, ciciban, i priznajem, nosio je patike, zbog cega se sad kajem.

E sad, sto se tice izbora ortopedske cipele, doktorka nas je uputila u Ortomedical, u Cara Dusana, Bg, normalno sa svojim imenom na njihovim reklamnim listicima. Cena zavisi od velicine, prethodne smo platili 6400, sadasnje su 7300. Ceka se 7 dana. Poneses prethodni par da procene kako dete "trosi"tu cipelicu.

Savet majkama i ocevima je da pored misljenja ortopeda konsultuju i misljenja fizijatra da ne bude posle gde ste do sad?

A pitanje je ako neko ima slicno iskustvo, da li je uspeo da otkloni problem slican onom koji ima moj stariji sin ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo konacno otisli u Dunav u NS..doktorka je rekla da to nije strasno ali ako imamo mogucnosti da mu uzmemo cipelice ortopedsle. Ocrtali su mu stopalo i poslace nam postom za 3-4 nedelje...Cena 4180 dinara. Da li ce mu pomoci i koliko, ne znam... videcemo.. Mada, to 'nije strasno' meni deluje jako blago jer su i neonatolog i fizijatar rekli da mora nositi cipelice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marina pa vidi sa ortopedom da nosite ortopedske cipele ili joj obuvaj levu na desnu a desnu na levu,mi smo tako,ne mogu ti reci da je skroz ispravio ali hoda bolje.. Cak smo sa 3 meseca nosili sinice za ispravljanje,to ti je ona jaka plastika kao cizme pa nosi non stop na nogama,naravno to se skida,lepi se na cicak je,drzi stopala skroz na napolje i vezbe smo radili.

Isto je genetika u pitanju ja i dan danas ubacujem levu na unutra.

Ortopedske prave kao da je obuo naopako tako da bolje hoda,oni to svi govore do 3 godine ali mislim da je onda kasno da se isprave..ne znam .

Deverov mali je nosio iskljucivo ortpo.do 3 godine i kad je bilo sve u redu nije vise morao da ih nosi (sada nosi iskljucivo duboke na pertlanje dal patike ili cipele).

Maki-D posto vidim da vi imate problem sa ravnim tabanima da li je odlika toga da zglobovi idu na unutra kao na ovoj slici?

overpronation.jpg

Kod moje Tase idu ovako nogice i stopala. A gdje je to Dunav preduzece i kad se ide na preglede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za sve majke, zelim da podelim iskustvo koje smo mi imali sa ortopedom. Dakle od godinu dana starosti paralelno sam redovno vodila starijeg sina, privatno i u dom zdravlja na kontrole. Brinula sam se zbog njegovih stopola, jer mi je delovalo da nece biti dobro, iako mu otac ima savrsena stopla, deda-moj otac ostavlja otiske kao Jeti. Uglavnom, svi su me ubedjivali da treba da sacekamo do 3-3.5 godina, pa cemo onda da vidimo, da je sve to normalno, bebeca stopala, itd,,,,dakle, pedijatar drzavni, privatni i ortoped. Sa 3.5 godine trazim od treceg pedijatra, opet samoinicijativno uput kod FIZIJATRA, i ona kaze jeste mogli bi vi njega da odvedete, odemo kod nje-doktorke fizijatar, i zena nam kaze, dobro je da niste dosli u prvom razredu. Lepo joj objasnim da smo ga redovno vodili kod ortopeda na kontrole (i privatno na sopstvenu inicijativu) i da nam je receno da se nista ne radi do 3.5 godine, da je sve to normalno.

I doktorka fizijatar kaze sledece: fizijatri i ortopedi imaju suprotan pristup ovom problemu, fizijatri od rodjenja procenjuje da li beba ima sklonost ka problemu ili ne, i tada vec treba da se pocne sa vezbama. Narocito od trenutka kad samostalno prohoda. Ako imate jos dece dovedite ga na pregled kad prohoda.

Zakljucak: Stariji sin koji sad ima 4 godine, nosi ortopedske cipelice. Moramo da radimo vezbe, sto nije bas uspesno, ali smo ga naucili par vezbica koje radimo zajedno, nekada mi pokaze i sam, i dali smo smesne nazive tim vezbama, tipa stopala se ljube, stopala se ljute, golicaju, sunjaju, bude itd. Celo leto je isao bos, po travi, kamenju, na moru, vrucem pesku, i mi sa njim smo hodali bosi da ga stimulisemo. Bili smo na prvoj kontroli, i nema pomaka, i dalje to izgleda kao da zglob vuce na unutra. Sledeca je kontrola u februaru. Ako ne bude pomaka, rekla doktorka da ce da ukljuci kompjuterske stimulacije ili tako nesto....ne znam tacno dok ne vidim. Mladji sin ima 14 meseci, i kad je prohodao sa godinu dana, odveli smo ga, i ona je rekla da ce kod njega biti sve u redu. Da mozemo, nije obavezno da mu kupimo samo jednu sezonu ortopedskih cipelica. Kontrola isto u februaru, ali u principu on nema problem. To je i bila nasa pretpostavka, jer se stopalo potpuno drugacije oblikovalo i razvijalo nego kod starijeg sina, ali sam bila prestravljena i hteli smo da nam to potvrdi kompetentna osoba, da ne dodjemo u situaciju kao sa straijim. Sad sam ljuta na sebe, zasto nisam odmah poslusala unutrasnji glas. Ne moram da napominjem da je sincic nosio samo kvalitetnu obucu, tipa ecco, geox, ciciban, i priznajem, nosio je patike, zbog cega se sad kajem.

E sad, sto se tice izbora ortopedske cipele, doktorka nas je uputila u Ortomedical, u Cara Dusana, Bg, normalno sa svojim imenom na njihovim reklamnim listicima. Cena zavisi od velicine, prethodne smo platili 6400, sadasnje su 7300. Ceka se 7 dana. Poneses prethodni par da procene kako dete "trosi"tu cipelicu.

Savet majkama i ocevima je da pored misljenja ortopeda konsultuju i misljenja fizijatra da ne bude posle gde ste do sad?

A pitanje je ako neko ima slicno iskustvo, da li je uspeo da otkloni problem slican onom koji ima moj stariji sin ?

Nemam nikakvog iskustva, ali me interesuje da li ste pokusali da odete za tim uputom za cipelice u Rudo.

http://www.rudo.rs/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.