Problemi sa stopalima / Ravna stopala

odgovora

Objavljeno

Da li neko može da mi preporuči dobrog dečijeg ortopeda u Novom Sadu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Tomasevic, radi kod Bulatovica, a i u D.bolnici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod njega na UZ kukova i na kontroli sa oko godinu dana. Nisam bila baš skroz zadovoljna, jer nije primetio dve stvari dok mu mm nije skrenuo pažnju. Mada naš pedijatar tvrdi da je on ipak i dalje broj 1. On je bio i moj ortoped kad sam bila mala, a nisam baš toliko mlada. :D

Trebalo bi da idemo da proverimo da li nam slučajno trebaju ortopedske cipele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo kod njega na UZ kukova i na kontroli sa oko godinu dana. Nisam bila baš skroz zadovoljna, jer nije primetio dve stvari dok mu mm nije skrenuo pažnju. Mada naš pedijatar tvrdi da je on ipak i dalje broj 1. On je bio i moj ortoped kad sam bila mala, a nisam baš toliko mlada. :D

Trebalo bi da idemo da proverimo da li nam slučajno trebaju ortopedske cipele.

Za to se ide malo posle 3.rodjendana. Pre ne vredi, objasnjavao mi je zasto, ali nisam bas pazila. <_< Mi smo sa 3,5 vodili Oliveru kod njega i ima spusteno stopalo. Rekao nam je da dodjemo kad napuni 5 da vidimo za vezbe. Kao, pre toga ne vredi, jer im je ona faza u kojoj nece nista. I stvarno jeste. Sad cekamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nervira što gazi unutrašnjom stranom stopala kad je bos. Mislila sam da bi možda ortopedske cipele mogle koliko toliko da pomognu.

Ne mogu da zamislim zašto ne pre treće godine. Razumem da vežbice ne bi da rade, ali možda bi cipele pomogle. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi imamo uloske i malo pomaze, ali nije dovoljno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta ce se to i samo korigovati.Nasoj maloj kumici se ispravilo sko0ro skroz negde oko 4. rodjendana,a bas je jako gazila unutrasnjom stranom.Mislim da dr zato i gledaju stopala sa 4 god,jer do tada jos uvek priroda radi svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, jeste, ali ne bih se puno oslanjala na prirodu, ja sam uvek za vezbe. Ako joj je to slaba strana, onda treba da ojaca da bi joj koristilo i za kasnije. Vezbe cemo raditi, a upisacu je na ples ili balet, da bi se pod izgovorom bavila stopalima malo duze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki je sa godinu dana krenuo da gazi unutrašnjim delom stopala, i sve se pogoršavalo, sa nepune 2 godine smo ga odveli u "Dunav" ortopedsko preduzeće, tamo ga je jedna divna dr. pregledala i od tad nosi ortopedske cipele, evo već punih 5 meseci i vidi se napredak. Ta dr. ( ne znam kako se zove) radi inače u dečijoj bolnici, a u ovom preduzeću radi svakok ponedeljka i četvrtka od 8-11h, ne treba uput, ni knjižica, pregled se ne plaća, jedini je uslov da ako trebaju ortopedske cipele da se uzmu u tom preduzeću. Cipele koštaju oko 4200 din( cena zavisi od veličine stopela), prave se malo veće pa se izdrži 4 meseca, ima se garancija na njih i jako su udobne, đon je mekan, koža je dobra, cipele se prvo lepe pa onda prošivaju, izgled nije ružan i budu gotove za par dana. Socijalno ne refundira ortopedske cipele, već roditelj mora da plaća.

Na pregledu nema gužve, tako da bih ja savetovala da umesto čekanja u dečijoj ili plaćanja pregleda kod privatnika odete u ovo preduzeće i prođete brzo i jeftino :D.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi kod dr Tomasevica nismo placali, jer on ne naplacuje lekarima i zdravstvenim radnicima. A i bio je jako dobar sa pokojnim svekrom.

Ipak, stvarno mislim da je uvek bolje ne cekati, ako bas ne mora.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Pajic ja sam vodila dete kod njega i dobar je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Pajic ja sam vodila dete kod njega i dobar je

Jeste.

U NS ima dosta dobrih ortopeda, na svu srecu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste.

U NS ima dosta dobrih ortopeda, na svu srecu.

Ja sam čula da ih ima samo 4 dobrih i pouzdanih, mada sam se do sad uverila da je to oblast u kojoj baš postoji dosta oprečnih struja. :mellow:

Hvala vam što ste podelile svoja iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima oprecnih struja, ali i to je prilicno neuobicajen posao. Ima puno mesta za promasaje.

Sestra od mm je pre 2 nedelje slomila ruku na nezgodnom mestu i nisu uspeli da joj lepo nameste, pa su joj lomili, ali uzalud, mora operacija. Nije nicija greska, jer se te koscice koje je slomila ne mogu nikako drugacije namestiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aki je sa godinu dana krenuo da gazi unutrašnjim delom stopala, i sve se pogoršavalo, sa nepune 2 godine smo ga odveli u "Dunav" ortopedsko preduzeće, tamo ga je jedna divna dr. pregledala i od tad nosi ortopedske cipele, evo već punih 5 meseci i vidi se napredak. Ta dr. ( ne znam kako se zove) radi inače u dečijoj bolnici, a u ovom preduzeću radi svakok ponedeljka i četvrtka od 8-11h, ne treba uput, ni knjižica, pregled se ne plaća, jedini je uslov da ako trebaju ortopedske cipele da se uzmu u tom preduzeću. Cipele koštaju oko 4200 din( cena zavisi od veličine stopela), prave se malo veće pa se izdrži 4 meseca, ima se garancija na njih i jako su udobne, đon je mekan, koža je dobra, cipele se prvo lepe pa onda prošivaju, izgled nije ružan i budu gotove za par dana. Socijalno ne refundira ortopedske cipele, već roditelj mora da plaća.

Na pregledu nema gužve, tako da bih ja savetovala da umesto čekanja u dečijoj ili plaćanja pregleda kod privatnika odete u ovo preduzeće i prođete brzo i jeftino :D.

gde se nalazi , mozes mi i na PP. treba da idemo u cetvrtak za nove cipele.

inace idemo u deciju kod Marica ili Popovica. ok su mi oba dr , Maric mi se bas ne svidja jer nas je slao kod obucara sa kojim je verovatno u dilu- mi dosi kod obucara i on sebi upise dr Maric- verovatno zbog provizije hehehe, ali nisu pravili bas lepe cipele. posle smo isli u Kralja Petra ugao sa Kisackom Nova Ortopedija, super su napravili cipele ali im je guzva i cekali smo ih mesec dana, sto je ipak puno.

nama su rekli da se NAJBOLJE ISPRAVE STOPALA KAD SU DECA MALA, DO TRECE GODINE. BOLJE PRAVITI CIPELE JER SE CELA PRAVI PO DETETOVIM MERAMA DOK TO NIJE SLUCAJ SA ULOSCIMA...

svako prica nesto svoje, mada ovo mi ima smisla. Luki malo beze pete ka spolja kad gazi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

gde se nalazi , mozes mi i na PP. treba da idemo u cetvrtak za nove cipele.

inace idemo u deciju kod Marica ili Popovica. ok su mi oba dr , Maric mi se bas ne svidja jer nas je slao kod obucara sa kojim je verovatno u dilu- mi dosi kod obucara i on sebi upise dr Maric- verovatno zbog provizije hehehe, ali nisu pravili bas lepe cipele. posle smo isli u Kralja Petra ugao sa Kisackom Nova Ortopedija, super su napravili cipele ali im je guzva i cekali smo ih mesec dana, sto je ipak puno.

nama su rekli da se NAJBOLJE ISPRAVE STOPALA KAD SU DECA MALA, DO TRECE GODINE. BOLJE PRAVITI CIPELE JER SE CELA PRAVI PO DETETOVIM MERAMA DOK TO NIJE SLUCAJ SA ULOSCIMA...

svako prica nesto svoje, mada ovo mi ima smisla. Luki malo beze pete ka spolja kad gazi..

Naravno da su u dilu :lol: :lol: :lol: Pa gde god ideš prvo pitaju ko te je poslao :lol:

Što se cipela tiče, bitnije je da su dobre nego sam izgled :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

takve su i nase. dobre su alimi se bas ne ceka poet mesec dana za izradu. i mi smo placali u Novoj Ortopediji 4200.

hvala idemo u cetvrtak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce bili kod pedijatra na vakcinaciji i ja je izmedju ostalog zamolim da pogleda da li je Jani sve ok sa stopalima. Stala je na "ono ogledalce" i dr kaze da ima ravne tabane i da je to normalno za njen uzrast. Inace nisam primetila da gazi ukrivo ili kakvu drugu nepravilnost.

Vase misljenje - da li da je vodim kod ortopeda po stucno misljenej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo juce bili kod pedijatra na vakcinaciji i ja je izmedju ostalog zamolim da pogleda da li je Jani sve ok sa stopalima. Stala je na "ono ogledalce" i dr kaze da ima ravne tabane i da je to normalno za njen uzrast. Inace nisam primetila da gazi ukrivo ili kakvu drugu nepravilnost.

Vase misljenje - da li da je vodim kod ortopeda po stucno misljenej?

kod nas je bilo obavezno da vodimo dete kod ortopeda kad samostalno prohoda, pa smo ga i vodili i tad nam je dr rekao da mu pete beze malo napolje. da nije nikakav problem i nece mu predstavljati problem u zivotu, prilikom hoda.. ali da se u ovom uzrastu najvise moze korigovati, dakle do 3 god se stopala formiraju i upravo to sto su joj ravni tabani sad ako ostane i posle 3 god onda treba da vidis ili uloske ili cipele.. zavisi od "problema". moja prijateljica nije cak ni vodila dete na tu kontrolu kod ortopeda. rade oboje a nije mogla da zakazuje jer se ceka mesec i vise pa da klinca vodi zena koja ga cuva... deluje joj da je sve ok i to je to. mi imamo neke veze u decijoj pa ne cekam kad mi nesto treba. zalosno sto mora tako ali kad vec mogu onda to i koristim..

konkretno, mislim da bih zatrazila ipak misljenje ortopeda. ja volim da sve proverim..

na kakvoj stre vakcinaciji sad bili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,hvala na savetu. Ma u Pancevu i ne postoji deciji ortoped, moracemo u Bg. Nije problem otici jer mi je to jako bitno. Pedijatrica me bas i nije ubedila da je sve ok.

Dobila je vakcinu pneumo 23,u nosu je imala bakteriju pneumokok. Da ne bih isla previse OT, pisala sam o ovom problemu na temi vakcina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,hvala na savetu. Ma u Pancevu i ne postoji deciji ortoped, moracemo u Bg. Nije problem otici jer mi je to jako bitno. Pedijatrica me bas i nije ubedila da je sve ok.

Dobila je vakcinu pneumo 23,u nosu je imala bakteriju pneumokok. Da ne bih isla previse OT, pisala sam o ovom problemu na temi vakcina.

da, da.. videla sam to..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini sa su Stasi malo krive nogice da idu u O, kod ortopeda ne mozemo pre 19 posto je na godisnjem i sad sam se malo zabrinula :( :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se cini sa su Stasi malo krive nogice da idu u O, kod ortopeda ne mozemo pre 19 posto je na godisnjem i sad sam se malo zabrinula :( :(

Misliš nogice su joj krive u O, a ne krivi stopala dok hoda? Ako je tako, ne brini, ispraviće joj se do 18 meseci, jedino ako nije u pitanju genetika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Misliš nogice su joj krive u O, a ne krivi stopala dok hoda? Ako je tako, ne brini, ispraviće joj se do 18 meseci, jedino ako nije u pitanju genetika.

Stopala joj idu pravo kad hoda al su nogice u O

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stopala joj idu pravo kad hoda al su nogice u O

Ma, to je normalno :) , tako je bilo i kod nas i sa nekih 14 - 15 meseci nogice su se ispravile :) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.