Gornja usna resica spojena sa desnima

odgovora

Objavljeno

imam bebu 8 meseci i ima spojenu gornju resicu sa gornjom usnom koja prelazi preko desni. :unsure: da li treba seckanje ili ne/da li je bolna ta intervencija? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin to ima. Meni su posle porođaja rekli da ga sa dva meseca odvedem da mu to secnu, jer će mu možda smetati dok sisa. Međutim, nije imao nikakvih problema pa ga nismo ni odveli. Ni sada nema nikakve probleme zbog toga. Samo se po malo primeti kad se smeje gornja usnica se digne. Ako mu do sada nije predstavljalo nikakav problem, ne verujem da će i na dalje. Možda zbog estetike. A verovatno da boli, pa mora, ipak je to rez bez obzira što je mali.

U pitanju je moje srednje dete i možeš ga videti na sličici dole, kako izgleda kad se smeje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je imao isto to. Rekli su mi da netreba seckanje ali je on prilikom jednog od njegovih padova to maltene odrljao. Isli smo kod doktora i receno nam je da je sve ok. Mada je on na rodjenju imao i frenulum ili ti sapet jezik i to su mu secnuli nije cak ni krvarilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo sad baš gledam kako mu to izgleda i čini mi se da se to samo nekako "pocepalo" malo. Verovatno prilikom nekog pada ili ko zna :huh:

Ma mislim da nije to nikakav problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo posto sam stomatoloska sestra malog odgovora.To u principu nije nista strasno ukoliko bebi ne pravi problem prilikom hranjenja.Jedino moze da smeta malo estecki jer izmedju gornji zubica ostaje mali prostor,odnosno zubici se ne spoje.To se resava seckanjem koje nije strasno daju malo anestezije secnu i izvuku tu zilicu koja drzi resicu,i to ako je potrebno.Veliki broj dece kad prohodaju prilikom pada znaju da je i pregrizu tako da se problem zna i sam resiti.Sve u svemu nemoj da te brines nista opasno i neresivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo posto sam stomatoloska sestra malog odgovora.To u principu nije nista strasno ukoliko bebi ne pravi problem prilikom hranjenja.Jedino moze da smeta malo estecki jer izmedju gornji zubica ostaje mali prostor,odnosno zubici se ne spoje.To se resava seckanjem koje nije strasno daju malo anestezije secnu i izvuku tu zilicu koja drzi resicu,i to ako je potrebno.Veliki broj dece kad prohodaju prilikom pada znaju da je i pregrizu tako da se problem zna i sam resiti.Sve u svemu nemoj da te brines nista opasno i neresivo.

hahah...koleginice! frenektomija... drago mi je cujem da ima neka koleginica forumasica. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.