Pite i pituljice

odgovora

Objavljeno

Sad sam prvi put spremila testo za pitu,razvukla sam lepinjice i čekam 20 min-i nervozna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam prvi put spremila testo za pitu,razvukla sam lepinjice i čekam 20 min-i nervozna sam.

Menoj da nervoziš - tu je Suncokret za podršku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva mi malo deblja.Ostale 3su lepo tanke razvijene.Sad je sve u rerni,još ukus da vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva mi malo deblja.Ostale 3su lepo tanke razvijene.Sad je sve u rerni,još ukus da vidim.

bravooo... I slika ako može :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad sam prvi put spremila testo za pitu,razvukla sam lepinjice i čekam 20 min-i nervozna sam.

:lol:

Prva mi malo deblja.Ostale 3su lepo tanke razvijene.Sad je sve u rerni,još ukus da vidim.

bravooo... I slika ako može :wub:

Da, slika obavezno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nse-IMG201.jpg3pb-IMG201.jpgu6p-IMG201.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ukusna je.Sta cu tek da uradim kad spremam peti-šesti put?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napravićeš urnebes :D S'čim si pravila? Jesi li stavljala preliv?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napravićeš urnebes :D S'čim si pravila? Jesi li stavljala preliv?

Sa sirom preliv od ulja i vode.Hrskava je o vrhu kao burek da jedem,nije mi mekana kao mama kad mi pravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim da nije ispala lose pita,samo cu drugi put,ako budem mogla vise da razvucem kore.Slikala sam al ne mogu da je prebacim ne znam sto. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pohvalim da nije ispala lose pita,samo cu drugi put,ako budem mogla vise da razvucem kore.Slikala sam al ne mogu da je prebacim ne znam sto. <_<

Da, to mora baš tanko, ko papir. Kako ne možeš da prebaciš, je l' ideš preko Slikomata?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, to mora baš tanko, ko papir. Kako ne možeš da prebaciš, je l' ideš preko Slikomata?

Slikam tel. ili aparatom,pa stavim na komp tu memor. karticu pa onda preko slikomata.Ali nece ta kartica,nesto me zeza,kad je stavim,nista ne pise ko po obicaju da je ubacena kartica.Ne znam sto to??

A sto se pite tice bila je iznenadjujuce dobra,s obzirom da mi je i prva pecena,Samo za nijansu tanje kore ali ni ovako nije bila losa.Bila je mekana. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slikam tel. ili aparatom,pa stavim na komp tu memor. karticu pa onda preko slikomata.Ali nece ta kartica,nesto me zeza,kad je stavim,nista ne pise ko po obicaju da je ubacena kartica.Ne znam sto to??

A sto se pite tice bila je iznenadjujuce dobra,s obzirom da mi je i prva pecena,Samo za nijansu tanje kore ali ni ovako nije bila losa.Bila je mekana. :rolleyes:

Ćuti, ti si super, meni je prva pita bila k'o hleb, ni na šta nije ličila, samo vežba, vežba i vežba ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam napravila pitu-picu.

Mnogo je dobra.

Savijem koru na tri dela-da lici na pravougaonik. Namazem kecapom, stavim sunku, kackavalj, zavijem u trougao i pecem. Fantasticno je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako, nisam usla na ovu temu da se pohvalim da znam pitu da 'savijem':D u fazi sam ucenja. Nego....htjela sam da pitam da li ima neka od vas da pravi domace tortilje?

Na netu ima mnogo razlicitih recepata, al mene zanima koji je onaj pravi.

Da li se prave sa kvascem ili praskom za pecivo, da li idu jaja ili ne, da li de samo psenicni ili i kukuruzno brasno itd...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Tackice!

Kakva slucajnost, upravo sam ovaj recept juce nasla i sacuvala link, da ga isprobam. Jos sad preporuka od tebe - ne mogu da omanemB)

Napravicu ih dosta, pa cu jedan dio da zamrznem. Nego, jel ih bolje zamrznuti gotove tj pecene ili sirove(nepecene)?

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno bokje pecebe. Nisam pokusavala to nikad. Ne znqm kako ce se ponasati

snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, Tackice! Bar si mi odgovorila;)

Ovi drugi zenskaci nisu uopste od pomoci kad je kuhinja u pitanju:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ejj! Snow, kakvo je ovo prozivanje?  Nije nam dosta sto nam stajes na muju pokretanjem ove teme nego jos i pomoc trazis:lol:  Sad moras da posaljes kad budes pravila, bas ce biti friske prohladjene dok ne stignu do nas, ali znas kako je kad trudnica nesto zazeli :P

Nemam ti ja pojma o razvlacenju i mesenju testa. Jedva sam nasla jedan recept za kiflice koje mi uvek uspevaju. <_< Ali zato mogu pooojeeestiii B) 

Izmenjeno od strane Zone*
snowhite voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol:

Da, da, znam, misevi ce mi robu iZesti ili tako nesto:huh::D

Kad ih napravim, dio ide u zamrzivac i ceka tebe;)

I evo necu vise da stajem na muku trudnicama,iako bih imala stosta da pitam na temu kuvanja:P

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.