Pite i pituljice

odgovora

Objavljeno

pita piza

Sastojci:paket kora,400-500g salame,kecap,250g rendani sir(kackavalj),pavlaka.

Redjati tri kore,namazati pavlaku,staviti koru posuti rendani sir,staviti koru pa namazati kecap i posuti salamom.Uvijati u rolat.Tako dok nvam traju kore i fil,dva do tri rolata ispadaju.Peci dok lepo ne porumeni.Super ukusna.

ja bih da mi neko napravi... Tak osam umorna ko da vikend nije bio... A jdeu mi se sve vaše pite i pituljice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Raspamete me ove naše mlade domaćice kako razvijaju pitu. Bravo ženske :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce i ja uspela, mama mazo moja sveki nije mogla da veruje. Hihihi ona ne zna to da uradi. :)

Bravo mama dy...a meni tako deluje komplikovano dok čitam <_< ....ali morm da se usudim i ja u tu avanturu zvanu 'razvlačenje' :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooooooooooooooooooooo Nela......ovo izgleda perfektno...još da mi je d adegustiram...oooobožavam pite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bravo mama dy...a meni tako deluje komplikovano dok čitam <_< ....ali morm da se usudim i ja u tu avanturu zvanu 'razvlačenje' :D

pokusavala sam ja i ranije,al nisam imala dobro objasnjenje....samo se drzi ovog mama mazinog upustva i bice super.... ;)

mama dy drago mi je da si uspela.....meni je zao sto nisam dala mojoj sveki da proba.... :rolleyes:

sledeci put slikam....pa cu pokusati staviti sliku....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZVONKA...svaka čast...a sa čime je ova pita?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sirnica a burek bude prste da pojedes pitaj Maki :lol: a zalivena je kajmakom

Bravo Zvonka svaka cast..Mozda i ja nekad naucim tako :)

Ma nema šta da učimo...mi ćemo pravac kod ZVONKE...po ugledu na Maki...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aja sam Makici na noge nosila :lol: moze moze verujte da je mnogo laksee raviti nego kore jos kad dobijes kore ko je se kidaju zivce ti pomere ja zacas zamesim testo se odmori na ruke raazvucem ko dusa bude a i brate nemoze se meriti sa korama ....ja i hleb mesim celu zimu i cvet sam mesila sto se kupuje u pekkari bude ko njihov ;)

Hoćeš da se preseliš u BG? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jok u dzunglu niked :lol:

<_<:angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvonka, kako pravis sa mesom, mislim na smijesu od mesa, kako je pripremas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narendam krompira , luka i mleveno meso sve to izmesam i posolim imam negde video klip ja snimala kako razvijam da pokazem nekima .... :lol:

Ohohoho...čoveče pa ti poznata...daj link... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cu ti dam na mail :P

Aj...čekam te...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Narendam krompira , luka i mleveno meso sve to izmesam i posolim imam negde video klip ja snimala kako razvijam da pokazem nekima .... :lol:

Ja sam do prije par dana razvijala na oklagiju, al sad sam pocela razvlaciti na ruke, brze ide. Znaci nista dinstanje mesa vec sirovo...

I kod mene je danas sirnica za ruckic.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

duso,vjeruj mi da nije u genima... :lol:

praksa je u pitanju...da ti je bilo vidjeti moji prvih par pita...to je bio uzas zivi,,,a sve i jedna je zavrsila u smecu...pa sam prve pite pravila i po citav dan...pa ih prepecem,pa mi izgore,pa mi se jufka zalijepi za oklagiju,pa onda ponovo namladjuj i cekaj da otpusti,pa opet razvijaj...pa zakuham nekad previse tijesta,,,nekad premalo,pa opet zakuhavaj...a kad zakuham previse,znala sam i po 4tepsije pite da napravim... :lol:

i ja sam znoja prolila dok nisam naucila...

mislim da je najlakse naucit zakuhat,razvit i razvuc jufku...al je bar meni bilo tesko upraksirat koliko zakuhati racimo za jedne tepsije...

ja razvijam sa svedskim brasnom,,,a moja mama sa zlatnim puderom,,,znam da je to brasno dole najbolje za pite i kolace...ima ga i ovdje kupiti al je ludo skupo... <_<

moja mama skida...al nema potrebe za tim,jer se to ne primjeti u piti,a tjesto se dzaba baca...

mene je sveki naucila samo da ako su krajevi mrsavi malo podvratim i tako u tepsiju...kad se ispece to se i ne vidi i ne osjeti... :rolleyes:

Odlicno ti je ispalo. Molim te reci mi koje je to svedsko brasno,sta pise na pakovanju,posto sam od skora tamo pa se ne mogu snaci,nijedan mi proizvod ne odgovara,sve mi je drugacije, a brasno prejako,kore se kidaju i uopste nije belo. PLS,hitno mi treba odgovor. Pozz za sve pituljice! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mame maze nema vec neko vreme na forumu, jedino da zene koje su sa njom u kontaktu proslede pitanje, bojim se ako ti odmah treba odgovor da ga neces dobiti..:(

Joj,steta prava. Ko god zna odg na moje pitanje pliz nek mi javi sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se pohvalim, savladala sam veštine domaće pite :)Ivančice, special for you :P

jle-IMG-05.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret ovo izgleda baš dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam kore (heljidine) imam meso ,smao mi treba još DOBAR recept za pitu sa mesom...moj veliki sin je obožava....dakle cure dajte upustva :rolleyes: ....ili sam ipak trebala pitati u temi 'treba mi recept' :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se pohvalim, savladala sam veštine domaće pite :)Ivančice, special for you :P

jle-IMG-05.jpg

Ovo izgleda preukusno,njam njammmmmmmmmmmmmmm

Bravo Suncokret. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Suncokret ovo izgleda baš dobro!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ovo izgleda preukusno,njam njammmmmmmmmmmmmmm

Bravo Suncokret. :rolleyes:

k07039.gif i izgleda i jeste vala preukusno, to je pola mere, od 500 gr brašna, otišlo za doručak juče dok si rek'o keks!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se pohvalim, savladala sam veštine domaće pite :)Ivančice, special for you :P

jle-IMG-05.jpg

Lepoto, pa bravooo :) Si promenila brašno?

Svaka čast! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepoto, pa bravooo :) Si promenila brašno?

Svaka čast! :)

Da, da, promenila i testo ide k'o podmazano, ono staro brašno sam potrošila na pica pogačice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaa, pa ja tek sada videh ovaj "pužić". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.