Pite i pituljice

odgovora

Objavljeno

Joko, pa meni ovo izgleda kao rolano.

Pa slazes po cetiri kore pa urolas!Poslala sam ti pp

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva divna boja jaja ^_^ gdje njih naći...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakva divna boja jaja ^_^ gdje njih naći...

Ako Aks(brza posta) ide za BL,ja ti posaljem 100 kom.

Svekar gaji puno kokosaka,Janko kad ode na selo dobro ih juri-one skoro pocrkaju od straha,Rezultat jaja ZZZZuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pita od heljde

Napraviti palacinke od heljde na sledeci nacin:

obicno belo brasno,duplo manje od heljde,jedno ili dva jaja,prasak za pecivo i mleko,malo ulja.

Palacinci da budu deblji,a gustina testa duplo gusca kao nego za obicne palacinke.

Zatim podmazati tepsiju pa redjeti palacinke.

Palacinak pa fil:sir,jaja,kajmak

pa palacinak i sve tako redom.

Premazati kiselim mlekom ili po zelji i zapeci u rerni.

A ove gore navedene palacinke su nesto najlepse sto sam probala.Vi ne mozete da verujete kakav je to ukus,kako su mekane,lepe prosto disu.Iako su debele uopste unutra nisu gnjecave.Ja ih pravim svaki dana i slane i slatke,a za decu su tek zdrave.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa slazes po cetiri kore pa urolas!Poslala sam ti pp

Pravila...super je ispalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slatka pita sa pudingom

Napraviti gusci puding od vanile(2-3 kesice)

Umutiti 3 jajeta,3 kasike secera,3 kasike brasna i malo praska za pecivo.

Pakovanje gotovih kora odvojiti po 4 i mazati na sledeci nacin:

Prva kora-ulje

Druga kora -secer

Treca kora-ulje i secer

Cetvrta premaz od jaja,a na kraj kore puding.

Sve urolati.

Kad se ispece iseci vrucu ostrim nozem i preliti vrelim sirupom(400g secera i 400ml vode skuvati).

Znaci odlicna je!!!!!

Upravo je jedem :P:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slatka pita sa pudingom

Napraviti gusci puding od vanile(2-3 kesice)

Umutiti 3 jajeta,3 kasike secera,3 kasike brasna i malo praska za pecivo.

Pakovanje gotovih kora odvojiti po 4 i mazati na sledeci nacin:

Prva kora-ulje

Druga kora -secer

Treca kora-ulje i secer

Cetvrta premaz od jaja,a na kraj kore puding.

Sve urolati.

Kad se ispece iseci vrucu ostrim nozem i preliti vrelim sirupom(400g secera i 400ml vode skuvati).

Znaci odlicna je!!!!!

Upravo je jedem :P:P

Njami, njami.... Evo štampam recopis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pisao neko ovde recept za krompirušu...? Neka od članica je juče pravila. Može recept?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel pisao neko ovde recept za krompirušu...? Neka od članica je juče pravila. Može recept?

nani je pravila, nju juri :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PITA BUNDEVARA

Fil: Pola kilograma rendane bundeve i 8 kašika šećera izdinstati na malo ulja oko 4-5 minuta. Kad se ohladi dodati 4 jaja, 8 kašika griza, 3 kesice vanil šećera i 1 kesicu cimeta. Sve dobro sjediniti.

Slaže se ovako: prva kora se naprska uljem i pospe kašikom šečera, na nju se stavi druga kora koja se naulji i premaže po celoj površini filom od bundeve, preko nje ide treća kora koja se isprska uljem i pospe šećerom, zatim se stavi četvrta kora na koju se naprska ulje i ravnomerno namaže fil po celoj površini. Zatim se sve to urola i stavi u pleh ( ja stavim ispod papir za pečenje), postupak ponavljati dok se kore i fil ne potroši. Ja dobijem 4 "rolnice" pite. Rolnice pre pečenja premazati uljem i peći na 200 stepeni dok ne porumene. Nakon pečenja poprskati ih kiselom vodom i ostaviti da odstoje malo. Pre posluživanja posuti šećerom u prahu.

kvc-SP-A01.jpg

Mm ne voli bundevu, ali sinoć je pojeo pola jer nije znao šta jede :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PITA BUNDEVARA

Fil: Pola kilograma rendane bundeve i 8 kašika šećera izdinstati na malo ulja oko 4-5 minuta. Kad se ohladi dodati 4 jaja, 8 kašika griza, 3 kesice vanil šećera i 1 kesicu cimeta. Sve dobro sjediniti.

Slaže se ovako: prva kora se naprska uljem i pospe kašikom šečera, na nju se stavi druga kora koja se naulji i premaže po celoj površini filom od bundeve, preko nje ide treća kora koja se isprska uljem i pospe šećerom, zatim se stavi četvrta kora na koju se naprska ulje i ravnomerno namaže fil po celoj površini. Zatim se sve to urola i stavi u pleh ( ja stavim ispod papir za pečenje), postupak ponavljati dok se kore i fil ne potroši. Ja dobijem 4 "rolnice" pite. Rolnice pre pečenja premazati uljem i peći na 200 stepeni dok ne porumene. Nakon pečenja poprskati ih kiselom vodom i ostaviti da odstoje malo. Pre posluživanja posuti šećerom u prahu.

kvc-SP-A01.jpg

Mm ne voli bundevu, ali sinoć je pojeo pola jer nije znao šta jede :lol: :lol:

Ni moj ne jede, taman da počne... Ja odštampala recept... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm ne voli bundevu, ali sinoć je pojeo pola jer nije znao šta jede :lol: :lol:

Ni moji ne vole...ja im kažem da je pita od breskve... :D:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam od mame naučila kako se pravi pita..prava bosanska..:)

zamijesite tijesto, a to je samo brašno, so i voda i mijesite dok se ne pođe odvajati od posude..potom tiesto prelijete uljem i ostavite malo da odstoji..potom ga premijesite i masu podijelite na tri, četiri dijela koja ćete razvući oklagijom do veličine srednje pice i premazati uljem...poslije petnaestak minuta razvlačite na stolu jufku rukama koja se razvlači ekstra zbog ulja :)..kad je razvučete preko cijelog stola stavljate po želji ili sir ili zelje i sir ili krompir...prerežete nožem po sredini i savijate..:))) uh ja ga opisah do detalja..ak neko ima pitanje tu sam...)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam pitanje za tebe....svrati u temu 1000 zašto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna molba za zene koje umeju napraviti domace kore ili jufke da nam ostave recept i objasne kako se to radi.

mama mazo..piši...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama mazo..piši...

I Zvonka ima super recept - šteta što nije tu... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cini mi se da je to tesko objasniti ovako.Millar to mora da se opipa. :lol:

Pitice u plehu za male projice.

Kiselo mleko,malo kisele vode,prasak za pecivo,malo ulja,tri,cetri jaja,dve tri kriske sira - pomesati.U to sitno iskidati kore za pitu.Sve to pomesati do srednje gustine da moze da se sipa kasikom.

Po zelji moze se dodati zelje i sl.

Sipati kasikom u korpice za projicu i peci na 225 stepeni oko pola sata.

Budu kao male kapice i bas se brzo naprave moze i kao posluzenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas danas pravila krompirusu.

Najbitnije je dobro brasno, ako je lose brasno ode sve u propast. U brasno ubaciti prstohvat soli, malo ulja, potom mlakom vodom zamijesiti tvrdo tijesto. Mijesiti, mijesiti i mijesiti, dok ne postane glatko da se prave baloncici. Kada ste dobro zamijesili, podjelite u loptice i premazete uljem, ostavite da ostoji najmanje sat.

E sad, ja razvijam oklagijom, neko razvlaci, razvlaciti ne znam, a i bolje su mi jufke ove razvijene, posebno krompirusa, onako mi bude pretanke jufke kad jedem.

Rastanjiti oklagijom lopticu. Onda namotavas jufku od sebe na oklagiju, vukuci po stolu privuces sebi, pa odgurnes, onako da se kotrlja po stolu, tako par puta, onda razmotati. Bitno je svaki put posipati brasnom da se ne lijepi.

Al sam objasnila! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bas danas pravila krompirusu.

Najbitnije je dobro brasno, ako je lose brasno ode sve u propast. U brasno ubaciti prstohvat soli, malo ulja, potom mlakom vodom zamijesiti tvrdo tijesto. Mijesiti, mijesiti i mijesiti, dok ne postane glatko da se prave baloncici. Kada ste dobro zamijesili, podjelite u loptice i premazete uljem, ostavite da ostoji najmanje sat.

E sad, ja razvijam oklagijom, neko razvlaci, razvlaciti ne znam, a i bolje su mi jufke ove razvijene, posebno krompirusa, onako mi bude pretanke jufke kad jedem.

Rastanjiti oklagijom lopticu. Onda namotavas jufku od sebe na oklagiju, vukuci po stolu privuces sebi, pa odgurnes, onako da se kotrlja po stolu, tako par puta, onda razmotati. Bitno je svaki put posipati brasnom da se ne lijepi.

Al sam objasnila! :lol:

:lol: Ipak biram da kupim kore... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Ipak biram da kupim kore... :D

Pametna odluka! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pametna odluka! :lol:

Ma super si ti objasnila...ali... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao mama mazo..šta mi radiš...kako ovo dobro izgleda. Ruke ti se pozlatile, ali moram reći da je to vama u genima...Hajde mi napiši tačan recept i koje je tip brašno....

Mama Mazo...jel to razvlačiš na pamučnom stolnjaku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, svaka ti čast :)))

Samo jedno pitanje - jel skidaš ove okrajke na kraju razvučene kore?

Moja mama kad pravi skida...

Uf, kako mi se prijela sad jedna ovakva sa bundevom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A kada razvijaš jel ideš sa sredine prema kraju?

I koliko stoji u ulju(to namlađivanje, jel...ne da mi se sada vraćati da vidim kako se tačno zove)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ako ti je toplo u stanu,dovoljno je 15minuta...

uzmes i napipas jufku...ako je mekana i opustena,spremna je za razvijanje...

a kad razvlacim idem u krug od sredine ka krajevima stola...

Jel mora oklagija?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.