Pite i pituljice

odgovora

Objavljeno

Zeljanica...

Naravno, pakovanje gotovih kora, još nešto kod nas se to zove jufke, čisto da znate...

Za fil 4 jaja dobro razmutiti, dodati oko 200ml mlijeka, 1 pavlaka, oko 200 grama ocijeđenog mladog sira, oko 300 grama blanširanog, ocijeđenog i nasjeckanog špinata ili blitve, sol i biber. Sve dobro promiješajte.

Tepsija, ja premažem putrom, 2 kore, smjesa, opet malo putra, smjesa...završim sa dvije kore...

Stavim peći na 200 stepeni. Pečenu pitu zalijem mješavinom od malo mlijeka i pavlake, pa opet zapečem 5 minuta...jooooj ovo je extra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja to nikad nisam pravila ;)

Ali cu za vikend :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa domace,pravljene kore su naravno mnogo lepse. Ja ih nikada nisam pravila,uvek pravi pituljice sa kupovnim korama :(, a obozavam ove druge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovaj recept je sa kupovnim korama,ali kada se ovako pripremi,nema mnogo razlike od domacih.Ko ne zna nikada nebi provalio da su kupovne kore:

Umutiti casu jogurta,

solja ulja,

4 jaja,

prasak za pecivo,

griz po potrebi(znaci dok se ne zgusne,ali da bude dovoljno retko,da se maze,kao za palacinke,malo gusce)

Izmedju svake kore mazati ovaj fil,npr 2,3 kore,a zatim unutra stavljati smesu po zelji:sir,meso,pecurke.

I tako svaku koru redom,mazati i poklapati drugom korom i opet mazati....

Ima li neko recept za bosansku kuvanu pitu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja samo znam da starije žene ovdje kažu: Idem da zakuvam pitu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bosanska kuhana pita???

sta ti je to???

imas li kakav opis,osim toga???

Imam jela sam to u Okletcu na Drini spremala mi jedna baka bosanka.Zakuva se pita,e onda se valjda nalije vodom i drzi na kraju sporeta,ceo dan tako nesto.Uf bude mnogo lepo mekane debele korice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa sto ne pokusas napraviti domace???

prvih 10x ce biti katastrofa,ali 11x je savrsenstvo....

iskustvo je cudo...ihihihii :rolleyes::lol:

Pa najverovatnije cu i to uraditi jednog lepog dana,kada Jana bude bila velika devojcica i kada bude shvatila da sad ne moze da pomaze mami u pravljenju kolaca.Posto je niko ne uzima na duze od pola sata,eto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa najverovatnije cu i to uraditi jednog lepog dana,kada Jana bude bila velika devojcica i kada bude shvatila da sad ne moze da pomaze mami u pravljenju kolaca.Posto je niko ne uzima na duze od pola sata,eto

O, Baco, pa tvoja devojčica je već dovoljno porasla da pomaže mami u kuhinji..daš joj malko testa da se razonodi...a za to vreme ti praviš pitu. :)

Ja ne znam da li sam ikada jelu pitu sa domaćim korama, i ako jesam nisam primetila razliku... :huh:

Meni su pite najbrže i najjednostavnije za pravljenje, sa gotovim korama naravno...

Uglavnom propržim malo luka (za slane) sa smesom (krompir, pirinač, meso, pečurke), filujem i urolam...sa sirnicu, zeljanicu pravim kao Filipa, tj.stavim 2kore na pleh, pa filujem i tako dok ne utrošim materijal.

Slatke pravim tako što izrendam jabuku, bundevu, pobacam višnje i stavljam direktno na dve kore, pospem šećerom i cimetom i urolam.

Sa malinama pravim tkz. gužvaru, tj. stavim dve kore, pa jednu izgužvam u smesi malina i šećera stavim na ove dve i urolam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O, Baco, pa tvoja devojčica je već dovoljno porasla da pomaže mami u kuhinji..daš joj malko testa da se razonodi...a za to vreme ti praviš pitu. :)

Ma te njene razonode se ja i plasim. Razonodi se ona super,ali se posle toga i ja zabavljam sa usisivacem,briskom,krpom i ostalim rekvizitima,jer brasna i testa ima na nemogucim mestima + jede zivo testo i to bas,bas bi se najela da je ne sprecim. Pustam ja to sve,ali moram da budem bas dobre volje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ogladneh na ovoj temi....obožavam pite :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja obozavam pite i rado ih pravim...

Da li ste nekad jele "razljevusu" (nisam sigurna da sam dobro napisala), ali baka mog supruga to sprema po starom Bosanskom receptu (inace je baka sa Romanije, pa zbog toga).

Ja sam pre par dana pravila zeljanicu na svoj nacin, Kod mene je uglanom svaka pita "otprilike" . Ova je sa gotovim korama...

Umutim dva, tri jajeta sa pola kilograma sira. U to dodam obaren sitno iseckan spanac, malo soli i malo praska za pecivo. Ukoliko nemam sira, ja improvizujem sa pavlakom i jogurtom, ma svasta ja tu natrpam :blink:

Redjam po dve kore, kao u rolat i tako dok sav materijal ne potrosim. Kada je pecena, prelijem mlekom i mmmm...

Isto ovo sam pravila u onim kalupima za projarice, samo sam kore seckala i ubacivala u smesu i ona sve redjala u kalup.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pita od tresanja:

U posudu pomesati malo ulja,jedan prasak za pecivo i kiselu vodu.

Redjati kupovne kore:

Jednu koru,pa premazati smesom,zatim preko toga jos jednu koru pa tresnje,posuti secerom i prezlama,umotati u rolnu.

Na kraju kada je pita pecena uspinovati secer i preliti preko pite.

Prijatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam upravo ispekla tri vrste:zeljanicu,picu i prolecnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ROLOVANA PICA

14kora za pitu

200gr kecapa

200gr rendane salame

200gr rendanog sira

1 pavlaka

2 jajeta i 2 kasike ulja(izmesati i posoliti)

origano po ukusu

600gr sampinjona(udinstati)

50gr sira i 50gr kecapa za posipanje na gotov rolat.

Prave se dva rolata,pa od svega po pola ide po rolatu(logicno,ali da napomenem)

1.kora-pavlake

2.kora-kecap i origano

3.kora-jaja i ulje

4.kora-salama

5.kora-sir

6.kora-sampinjoni

7.kora-malo pavlake i kecapa

Urolati,peci 20minuta na 180C.Peceno premazati kecapom i posuti sa malo rnadanog sira,i vratiti u rernu da se sir istopi.

Proveren recept.

Prijatno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jednu jako lepu pitu sa tikvicama i brašna od prosa, ali sam sve otprilike stavljala pa ne znam tačne mere. Sledeći put kad budem pravila sve ću meriti pa napisati. Jako je ukusna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaa, sad naidjoh na temu pa mi se jede pita, nebitno koja samo da je pita. A ne smem belo brasno (diabetes). Grrrrrrrrrrrrrrr. Cim se porodim ulicem u kuhinju i mesim ko Slavko Stimac. Sad se setih filma, bese tu i sexa, i to ne smem :angry:. I tu krecem po porodjaju. Ajd cao :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ovaj recept je sa kupovnim korama,ali kada se ovako pripremi,nema mnogo razlike od domacih.Ko ne zna nikada nebi provalio da su kupovne kore:

Umutiti casu jogurta,

solja ulja,

4 jaja,

prasak za pecivo,

griz po potrebi(znaci dok se ne zgusne,ali da bude dovoljno retko,da se maze,kao za palacinke,malo gusce)

Izmedju svake kore mazati ovaj fil,npr 2,3 kore,a zatim unutra stavljati smesu po zelji:sir,meso,pecurke.

I tako svaku koru redom,mazati i poklapati drugom korom i opet mazati....

Ima li neko recept za bosansku kuvanu pitu?

Bila sam kod drugarice(inace odlicna domacica) skoro i spremila mi je ovakvu pitu sa salamom.Izgleda kao sa domacim korama.

Hocu i ja,hocu i ja-ovako praviti i ona mi dade recept i ja od tada sam pravila 5-6 puta i slane i slatke i evo upravo sada jedem vrucu sa sirom,a imam i jednu koru sa virslama. Mnjam!!!!

Da dodam ako zelite slatku verziju sve je isto samo sa jajima umutiti 300g secera i mazati,a fil mogu biti-jabuke,visnje,eurokrem.

Specijalan pozdrav za sve cure sa teme slano-slatko.

Dok vi kacite slike ja napravila za cas i sad jeeeedem!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam kod drugarice(inace odlicna domacica) skoro i spremila mi je ovakvu pitu sa salamom.Izgleda kao sa domacim korama.

Hocu i ja,hocu i ja-ovako praviti i ona mi dade recept i ja od tada sam pravila 5-6 puta i slane i slatke i evo upravo sada jedem vrucu sa sirom,a imam i jednu koru sa virslama. Mnjam!!!!

Da dodam ako zelite slatku verziju sve je isto samo sa jajima umutiti 300g secera i mazati,a fil mogu biti-jabuke,visnje,eurokrem.

Specijalan pozdrav za sve cure sa teme slano-slatko.

Dok vi kacite slike ja napravila za cas i sad jeeeedem!!!!

Ja sam na poslu, a u akciju za vikend, kad ne radim i ne forumašim.

Drago mi je za recopis za pitu, ima pravim sa sirom, da promenim malo klasičan fil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam na poslu, a u akciju za vikend, kad ne radim i ne forumašim.

Drago mi je za recopis za pitu, ima pravim sa sirom, da promenim malo klasičan fil.

Ma fil je isti,ali taj premaz za kore sa grizom mu daje dojam da nisu kore kupljene,a sto je zasitna,od dva parceta se najedes.

p.s. griz u mom receptu je 250-300g

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel se na kraju kora-gornja s nečim premaže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma fil je isti,ali taj premaz za kore sa grizom mu daje dojam da nisu kore kupljene,a sto je zasitna,od dva parceta se najedes.

p.s. griz u mom receptu je 250-300g

:) Će probam, baš mi godi recept za bolji ukus...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel se na kraju kora-gornja s nečim premaže?

Može li pomoć???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Može li pomoć???

Filipa preko se ne maze nista,samo klasicno uljem.Ako pravis slatku dobro je da prelijes uspinovanim secerom i bude fenomenalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jel se na kraju kora-gornja s nečim premaže?

Posstavljala sam sliku u slano-slatko vidi kako izgleda.

Odozgo premazes sa ostatkom tog namaza od griza i pospes susam,a za slatku verziju,samo premaz!!!

A zadnju tj cetvrtu koru isto mazes premazom,a samo pri dnu fil!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta me jos necete naterati da radim :rolleyes:

Evo pite ,recept je u pite i pituljice,Cicana postavila jos pre,ja sada osvezila!

img4366.jpg

Joko, pa meni ovo izgleda kao rolano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.