Testiranje lekova na deci

odgovora

Objavljeno

Jutros upalim tv, jutarnji program RTS-a i čujem ovu temu. Zaprepastila sam se kada sam čula mišljenje jedne studentkinje Ekonomskog fakulteta kako razmišlja. Navodno svi ljekovi, tipa kardiovaskularnih i sl. koji su namjenjeni djeci, testiraju se na djeci. Bez obzira na posljedice. Navodno sve je to pod nadzorom tima stručnjaka i pedijatra, ali šta ako oni nisu u stanju da isprave greške. Kada se jednom pogriješi i naruši zdravlje djeteta nemože se ispraviti. Navodno kaže ona da se ti ljekovi obično testiraju na djeci u nerazvijenim zemljama kao što su Uganda i Afričke zemlje, pa onda se daju ostaloj djeci ako se pokaže da su se pokazali ispravnim, a šta ako nisu, šta je sa tom djecom. Pa naravno lako je testirati tu djecu jer, u uslovima u kakvim žive i bez doktora u blizini, sa raznim bolestima, i nedovoljno obrazovanosti i novca, niko ne može da ih tuži ako nešto zabrljaju, nego se sve to zataška i idemo dalje kao da ništa nije ni bilo a što su možda uništili život samo jednog djeteta, neće platiti kaznu. Ali ima neko ko će im sve to na kraju naplatiti i to skupo, postoji i ta viša sila koja sve kontroliše. Zamislite samo, pa kao da to nisu djeca i kao da njihovim roditeljima neće biti teško što su izgubili djete zbog nekog eksperimenta.

I naravno da nije uredu to što se radi i da li postoji neko ko to može spriječiti , pitam se. Pa i testiranje na životinjama je užasno a kamoli na jednom nevinom biću.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je to odvratno. Uvek postoje zivotinje za eksperimente. :rolleyes: I to je gadno, ali bez toga pampersi i kreme za bebe i sl, ne bi smeli da se koriste.

Za one koji ne znaju, za vreme Drugog sv.rata je medicina najvise napredovala, zbog svih onih gadnih naucnih eksperimenata na ljudima. Zaista nekad ne znam da li smo srecni sto je nauka napredovala, pogotovo kad znmo kako je do toga doslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mislila da se lekovi uglavno testiraju na životinjama, a na ljudima samo ako su teško bolesni i ako nema leka za njihovu bolest, ali opet samo uz saglasnost obolelog...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije tajna da se mnogi lekovi i medicinska sredstva testiraju na ljudima,neki u tome vide poslednju sansu za izlecenje,ali isto tako je mnogo i onih koji na to pristaju u zamenu za novac.Stoga me ne cudi da i sto se ovoga tice,roditelji pristaju na takva testiranja iz slicnih razloga,a samim tim sto su u pitanju nerazvijena i siromasna podrucja,to ne mora ni biti novac,vec cak i hrana,voda lekovi odeca za njih i njihove porodice.Zato nisu odgovorni ni samo oni koji nude,vec i oni koji prihvataju.Zalosno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Та девојка, студент или већ свршени економиста рекла је да се та тестирања врше у земљама тз. трећег света и то углавном од стране америчких фармакомпанија. На жалост и Србија је земља трећег света. Она је иначе била ту да прикаже статистичке податке о заради тих компанија на лековима која се продају за децу. Имала је податке о фармацеутској индистији из УСА. Други гост, нека докторка, заборавио сам име, извините, рекла је да је код нас, а и у свету између осталог забрањено тестирање на особама млађим од 18. година, а чак и тада само уз сагласност оболелог. Тако да већина лекова нема тај "сертификат" да није штетна за децу, јер не могу да стигну да се тестирају, јер нема нико ко ће да изложи своје дете експериментима, па се лекови за одрасле узимају, који су испитани, али умањене дозе ...

Постоји цела теорија везана за фармакомпаније и ГМО, и то је углавном, како би већина рекла ТЕОРИЈА ЗАВЕРЕ, али у томе сигурно нешто постоји.

Ја сам противник употребе било каквих лекова, јер сам имао непознато обољење јетре, па сам успео да се "излечим" само храном, сада немам проблема, али да су добри, лекови сигуно нису. Као ни вакцине. Наравно, има лекова који помажу, али су углавном штетни.

Опет, једна моја добра пријатељица, научни радник, ми је објашњавала да вакцине нису штетне (писао сам јој за вакцине против Х1Н1 тада ми је супруга била трудна) и ту постоје проверене и не проверене, као што је за Х1Н1 рекла да се никако не вакцинишемо јер није било довољно потребних испитивања...

Ако не мора, не треба користити никакве лекове, или ако баш мора, прво се добро преиспитати шта се узима, какве су могуће негативне појаве ...

Данас је гостовао на једној радио станици госп. Никола Алексић из Новосадског еколошког покрета, између осталог (прича о ГМО) је споменуо да би требало узимати нешто, нисам запамтио шта, због овог што се догодило у Јапану, јер чак и јако мале дозе те радијацију могу да утичу на рад штитасте жлезде. Лепо би било да је неко ко је упућен напише нешто више о томе, чисто да нас информише.

Поздрав

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Та девојка, студент или већ свршени економиста рекла је да се та тестирања врше у земљама тз. трећег света и то углавном од стране америчких фармакомпанија. На жалост и Србија је земља трећег света. Она је иначе била ту да прикаже статистичке податке о заради тих компанија на лековима која се продају за децу. Имала је податке о фармацеутској индистији из УСА. Други гост, нека докторка, заборавио сам име, извините, рекла је да је код нас, а и у свету између осталог забрањено тестирање на особама млађим од 18. година, а чак и тада само уз сагласност оболелог. Тако да већина лекова нема тај "сертификат" да није штетна за децу, јер не могу да стигну да се тестирају, јер нема нико ко ће да изложи своје дете експериментима, па се лекови за одрасле узимају, који су испитани, али умањене дозе ...

Постоји цела теорија везана за фармакомпаније и ГМО, и то је углавном, како би већина рекла ТЕОРИЈА ЗАВЕРЕ, али у томе сигурно нешто постоји.

Ја сам противник употребе било каквих лекова, јер сам имао непознато обољење јетре, па сам успео да се "излечим" само храном, сада немам проблема, али да су добри, лекови сигуно нису. Као ни вакцине. Наравно, има лекова који помажу, али су углавном штетни.

Опет, једна моја добра пријатељица, научни радник, ми је објашњавала да вакцине нису штетне (писао сам јој за вакцине против Х1Н1 тада ми је супруга била трудна) и ту постоје проверене и не проверене, као што је за Х1Н1 рекла да се никако не вакцинишемо јер није било довољно потребних испитивања...

Ако не мора, не треба користити никакве лекове, или ако баш мора, прво се добро преиспитати шта се узима, какве су могуће негативне појаве ...

Данас је гостовао на једној радио станици госп. Никола Алексић из Новосадског еколошког покрета, између осталог (прича о ГМО) је споменуо да би требало узимати нешто, нисам запамтио шта, због овог што се догодило у Јапану, јер чак и јако мале дозе те радијацију могу да утичу на рад штитасте жлезде. Лепо би било да је неко ко је упућен напише нешто више о томе, чисто да нас информише.

Поздрав

Treba uzimati jod.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.