Pripravnički i bolovanje

odgovora

Objavljeno

Bojana je pripravnik (prva šansa). Godinu dana je plaća biro, a nakon toga je poslodavac u obavezi da je drži još godinu dana. Još uvek radi, a bolovanje će otvoriti baš u momentu kada prestane obaveza biroa prema njoj (godinu dana). Da li neko može da nam kaže da li će se to bolovanje računati u okviru ove godinu koju bi trebao da finansira poslodavac, što bi značilo da se ona neće više ni vratiti na posao, ili će nakon zaključivanja bolovanja moći da se vrati na posao još tih godinu dana kojih bi poslodavac trebalo da finansira??? Hvala unapred...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ti žena radi u prosveti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bojana je pripravnik (prva šansa). Godinu dana je plaća biro, a nakon toga je poslodavac u obavezi da je drži još godinu dana. Još uvek radi, a bolovanje će otvoriti baš u momentu kada prestane obaveza biroa prema njoj (godinu dana). Da li neko može da nam kaže da li će se to bolovanje računati u okviru ove godinu koju bi trebao da finansira poslodavac, što bi značilo da se ona neće više ni vratiti na posao, ili će nakon zaključivanja bolovanja moći da se vrati na posao još tih godinu dana kojih bi poslodavac trebalo da finansira??? Hvala unapred...

Greška br.1 NE PLAĆA JE BIRO. Nju plaća poslodavac a njemu biro refundira troškove...Tako da s obzirom na to da je zaključen ugovor o radu između nje i poslodavca, ja bih rekla da ona kad ode na bolovanje do isteka tog ugovora ona ima sva prava kao i ostale žene koje su u radnom odnosu...odn. pravo na trudničko i porodiljsko bolovanje. Međutim, ja ne znam kako je formulisan ugovor, trebalo bi mi da vidim taj ugovor pa da mogu da ti kažem precizno, ali ovako bez tog dokumenta rekla bih da se neće vraćati na posao ako joj ne daju još jedan ugovor, jer bolovanje se ne shvata kao pauza u radnom odnosu, već bolovanje traje za vreme radnog odnosa. A ako radni odnos traje još godinu dana, toliko je poslodavac dužan i da je drži.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam zatrudnela za vreme priprevnickog.Proslo je tacno 8 meseci,i morala sam na odrzavanje trudnoce.Kada mi je istekao ugovor,pravnica mi je napravila novi,na kojem pise da mi se pripravnicki produzava do isteka poroditeljskog.A zatim po njenim recima imam pravo da odradim jos ta 4 meseca.Naravno,ja sam dobro proucila nas zakon o tome.Ima jedan clan koji se odnosi na pripravnike.I trebalo je moju pravnicu da obavestim o svemu jer je ona htela da ja polazem pripravnicki ispit iako nisam odradila pripravnicki.

eIy6paA.jpgeIy6p2.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam sličnu situaciju tj problem! bila sam pripravnik isto preko prve šanse e sada sa 30.05 mi je otvoreno bolovanje a 10 avgusta mi je isteklo prvih godinu dana koje idu na teret biroa i poslodavac mi nije produžio na još tih obaveznih god nego mi samo vratio radnu knižicu a još uvek me nisu ni odjavili ni ništa mi dali od papira tako da nam je status nedefinisan čak ni beba još uvek nema knižicu a bolovanje nisam nijedno ni dobila!!!

bilo kakav savet nam je dorodošao ... :unsure::(:unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam sličnu situaciju tj problem! bila sam pripravnik isto preko prve šanse e sada sa 30.05 mi je otvoreno bolovanje a 10 avgusta mi je isteklo prvih godinu dana koje idu na teret biroa i poslodavac mi nije produžio na još tih obaveznih god nego mi samo vratio radnu knižicu a još uvek me nisu ni odjavili ni ništa mi dali od papira tako da nam je status nedefinisan čak ni beba još uvek nema knižicu a bolovanje nisam nijedno ni dobila!!!

bilo kakav savet nam je dorodošao ... :unsure::(:unsure:

Uh, ženske kako je muljavo to sa obavezom da te zadrže još godinu dana.

Najbolje da prvo proveriš na birou, izneseš sve ovo. Ili ako si u BGD-u zoveš socijalno u Nemanjinoj i raspitaš se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.