Porodiliste - Vrbas

odgovora

Objavljeno

Cini mi se da nema puno mama iz ovog kraja Backe, ako neka ima iskustva sa porodilistem u Vrbasu neka podeli, ako ne, eto ja cu uskoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu prva,ne znam dal ima jos neko.Porodila sam se 2006 god.

Nosim i lepo i ruzno iskustvo,osoblje je podeljeno,bilo je oni koji nisu hteli da te pogledaju ko svet,al zato i onih divnih,koji su imali stpljenja,npr dve babice koje su se mucile vise od pola sata sa mojom lenjom devojkom da je nateraju da sisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dal neko zna sta je potrebno da se ponese u vrbasku bolnicu za porodjaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dal neko zna sta je potrebno da se ponese u vrbasku bolnicu za porodjaj?

Evo Jacka pre xxx meseci napisala da će da napiše i zaboravila ;) Podsetićemo je da nam napiše nešto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako:

spavacice, bade mantil, papuce, kupis one mrezaste gacice u apoteci par komada i one podmetace za krevet, mrezaste uloske, peskire

od pribora za licnu higijenu znas sta ti vec treba sta koristis, sapun, pasta, cetkica, cesalj, neku kremu...

za bebu samo vlazne maramice, pavlovicevu mast i pampers, nista vise

ako se setim jos cega napisacu

Inace mozes da kupis lanolin jer ce te verovatno bradavice boleti zbog dojenja, beba ce ti cesto sisati na pocetku pa da odmah olaksas sebi. Za pumpicu za izmuzavanje ne znam sta da ti kazem, ja i jedna zena smo imale takvih problema da sam plakala sto pumpicu nisam ponela, dok su se neke izmuzavale ovako rucno bez problema, to vec zavisi kako tebi bude...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ovako:

spavacice, bade mantil, papuce, kupis one mrezaste gacice u apoteci par komada i one podmetace za krevet, mrezaste uloske, peskire

od pribora za licnu higijenu znas sta ti vec treba sta koristis, sapun, pasta, cetkica, cesalj, neku kremu...

za bebu samo vlazne maramice, pavlovicevu mast i pampers, nista vise

ako se setim jos cega napisacu

Inace mozes da kupis lanolin jer ce te verovatno bradavice boleti zbog dojenja, beba ce ti cesto sisati na pocetku pa da odmah olaksas sebi. Za pumpicu za izmuzavanje ne znam sta da ti kazem, ja i jedna zena smo imale takvih problema da sam plakala sto pumpicu nisam ponela, dok su se neke izmuzavale ovako rucno bez problema, to vec zavisi kako tebi bude...

hwala ti puno...a jel mozda znas gde ima tih pumpica i kolike su cene otprilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poradjala sam se u Vrbasu 25.12.2011 god. Nosim lepo secanje iz porodilista, zadovoljna sa doktorima, babicama i sestrama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poradjala sam se u Vrbasu 25.12.2011 god. Nosim lepo secanje iz porodilista, zadovoljna sa doktorima, babicama i sestrama.

Drago mi je kada neko ima lepa iskustva iz ovog porodilišta. Nekako mi bude lakše :)

Koji dr te je porađao?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel moguce da nema nijedne trudnice koja se skoro poradjala u Vrbasu??? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Milice, ali nema potrebe da je cimamo zbog toga. Ima nas jako malo na forumu iz ovog dela Bačke,a samo me je zanimalo kakvi su doktori i osoblje...Mada čula sam razne priče.Ja imam odličnog doktora u toj bolnici, ali pitanje je da li će me on porađati. U svakom slučaju za koji dan i ja idem da se porodim pa se nadam da ću moći da napišem lepo iskustvo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin krajem ovog meseca, a nova sam na ovom forumu, da li ima neka mama da podeli iskustvo sa mnom iz Vrbaskog porodilista i da li moze da mi kaze sta treba poneti. Hvala unapred :D:):rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam gore napisala sta je trebalo tada kad sam ja isla, tj prosle godine, ne verujem da se ista promenilo od tada. Meni je sam porodjaj bio dosta lak i ostao mi je u lepom secanju, primljena sam u 9, u 2 se porodila, porodio me je dr. Salatic i za njega imam samo najbolje da kazem. Posto sam ja premasila termin desetak dana isla sam redovno na CTG i preglede tako da sam upoznala i ostale lekare, i iskreno mislim da su svi ok, bar su prema meni bili ljubazni i sve mi uvek lepo objasnili ( odmah da napomenem da nikog tamo nikad nisam castila niti ista placala, samo redovno uz uput dolazila ).

Ja sam jedino nezadovoljna time sto mi nisu lepo objasnili nista u vezi dojenja, valjda sto sam se ja porodila za Uskrs pa su bili previse zauzeti cascavanjem i tako to, ali generalno meni je uopste citava bolnica ok, i ranije kad sam lezala nisam nikad imala nekih zamerki. Iskreno meni je bilo najbitnije da je higijena uredna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti Milice, ali nema potrebe da je cimamo zbog toga. Ima nas jako malo na forumu iz ovog dela Bačke,a samo me je zanimalo kakvi su doktori i osoblje...Mada čula sam razne priče.Ja imam odličnog doktora u toj bolnici, ali pitanje je da li će me on porađati. U svakom slučaju za koji dan i ja idem da se porodim pa se nadam da ću moći da napišem lepo iskustvo. :)

Bas mi je zao sad sam tek procitala a ja nisam bila nesto na forumu tih dana, nadam se da ti je porodjaj protekao kao i meni i da sad uzivate :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin krajem ovog meseca, a nova sam na ovom forumu, da li ima neka mama da podeli iskustvo sa mnom iz Vrbaskog porodilista i da li moze da mi kaze sta treba poneti. Hvala unapred :D:):rolleyes:

Dea* se porodila u wrbasu,rekla je da ce napisati owde iskustwo i sta je potrebno,medjutim,ewo dok ona ne napise,prenosim ti sta je ona meni napisala da joj je trebalo:

peskiri,sredstwa za licnu higijenu,wc papir,mrezasti uloscii mrezaste gacice,2-3 spawacice sa dugmadima napred,bademantil,papuce,wodu,neki keks,sok od jabuke(kazu da od toga nadolazi mleko),LANOLIN,a zabebu,pampers,pawlowicewu i wlazne maramice...

meni je to ona napisala ukratko,al werujem da ce napisat i owde ;)

a ja pored toga jos planiram,nekoliko tetra pelena i mali frotircic da prekrijem bebusku ako kojim slucajem bude hladnije

a odelce za iznosenje ce doneti mm kad budemo isli kuci,to cu mu swe lepo u nosiljku spakowati

nadam se da sam ti bila od pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea* se porodila u wrbasu,rekla je da ce napisati owde iskustwo i sta je potrebno,medjutim,ewo dok ona ne napise,prenosim ti sta je ona meni napisala da joj je trebalo:

peskiri,sredstwa za licnu higijenu,wc papir,mrezasti uloscii mrezaste gacice,2-3 spawacice sa dugmadima napred,bademantil,papuce,wodu,neki keks,sok od jabuke(kazu da od toga nadolazi mleko),LANOLIN,a zabebu,pampers,pawlowicewu i wlazne maramice...

meni je to ona napisala ukratko,al werujem da ce napisat i owde ;)

a ja pored toga jos planiram,nekoliko tetra pelena i mali frotircic da prekrijem bebusku ako kojim slucajem bude hladnije

a odelce za iznosenje ce doneti mm kad budemo isli kuci,to cu mu swe lepo u nosiljku spakowati

nadam se da sam ti bila od pomoci

A ne moras tetra pelene i frotiric, ja sam trazila kad mi je trebalo imaju oni tamo, ne moras da brines sve je to tamo cisto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao sad sam tek procitala a ja nisam bila nesto na forumu tih dana, nadam se da ti je porodjaj protekao kao i meni i da sad uzivate :)

Morala sam na hitan carski jer je prosao termin,voda bila zelena.Ali hvala Bogu pa doktor Srdanovic nije hteo da rizikuje pa da me prirodno poradja.Kasnije je rekao da mi je grlic previse jak i cak i pored inekcije sto sam primila za opustanje ja sam i dalje bila samo 2 prsta otvorena. Doktori su dobri,akuserske sestre takodje,ali pedijatrijske i ne bas.Jedino je jedna htela da mi objasni sve oko dojenja,presvlacenja i svega sto me je zanimalo.Ime joj je Milosha,predivna osoba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne moras tetra pelene i frotiric, ja sam trazila kad mi je trebalo imaju oni tamo, ne moras da brines sve je to tamo cisto.

Potpisujem. Ja sam ponela 4 obicne pelene za svaki slucaj,ali imaju tamo pa trazi i dace ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin krajem ovog meseca, a nova sam na ovom forumu, da li ima neka mama da podeli iskustvo sa mnom iz Vrbaskog porodilista i da li moze da mi kaze sta treba poneti. Hvala unapred :D:):rolleyes:

mogu ti preneti sta mi je snaja pricala posto se porodila u Vrbasu pre par meseci...kaze da dr nisu losi al nisu ni nesto odusevljeni da odgovaraju na pitanja...prenela je 12 dana,i tih 12 dana je lezala u bolnici,sve i svasta su joj davali da se porodi prirodno i na kraju je morala na carski jer nesto nije bilo ok sa plodovom vodom...necu da te plasim al va;ljda svaka zena drugacije prodje... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ne moras tetra pelene i frotiric, ja sam trazila kad mi je trebalo imaju oni tamo, ne moras da brines sve je to tamo cisto.

super ako ima tamo,da newucem jos i to...a da was pitam,jeste wi ponele i oblacile benkice bebi il su samo u pelenama bile?

i dal sam dobro shwatila,jel tamo baby frendly program?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

super ako ima tamo,da newucem jos i to...a da was pitam,jeste wi ponele i oblacile benkice bebi il su samo u pelenama bile?

i dal sam dobro shwatila,jel tamo baby frendly program?

Ja mislim da jeste BF, ali ne znam sta u slucaju CR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima, divne ste, u svakom slucaju se ne bojim toliko porodjaja, mora izaci, pa sad sta mi Bog da, svaka zena je za sebe, meni je samo bitno da ponesem sve potrebno, posto je moj muz panicar, i od tri stvari da mu kazem da donese, zaboravice dve :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima, divne ste, u svakom slucaju se ne bojim toliko porodjaja, mora izaci, pa sad sta mi Bog da, svaka zena je za sebe, meni je samo bitno da ponesem sve potrebno, posto je moj muz panicar, i od tri stvari da mu kazem da donese, zaboravice dve :rolleyes:

Za stvari ne brini ako i zaboravis nesto, u svako doba ce ti moci doneti, bar kad sam ja bila mogla sam izaci bilo kad za posete. Za BF u slucaju prirodnog bebu dobijes odmah, uzimaju je samo ujutru za vreme vizite da je okupaju, nekih sat-dva. Kuma se prosli mesec porodila carskim, lezala je nedelju dana, 3 dan je dobila bebu, prva dva dana samo na podoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima, divne ste, u svakom slucaju se ne bojim toliko porodjaja, mora izaci, pa sad sta mi Bog da, svaka zena je za sebe, meni je samo bitno da ponesem sve potrebno, posto je moj muz panicar, i od tri stvari da mu kazem da donese, zaboravice dve :rolleyes:

E ovo mi je slatko da će da zaboravi...Kada sam se prvi put poradjala zaboravila sam da ponesem četku za kosu i kažem ja mužu četka za kosu mi treba.I čovek ladno donese četku i češljić za bebu.I nosi setra kesu i kaže"Ovaj vaš muž ko da je pao sa Marsa,šta će vam četka za bebu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima, divne ste, u svakom slucaju se ne bojim toliko porodjaja, mora izaci, pa sad sta mi Bog da, svaka zena je za sebe, meni je samo bitno da ponesem sve potrebno, posto je moj muz panicar, i od tri stvari da mu kazem da donese, zaboravice dve :rolleyes:

ooo znam kako ti je,owaj moj bi i glawu zaborawio da moze...npr mobilni retko kad ponese,uwek ga zaborawi,sad ga teram da ga nosi ako mi slucajno pocne porodjaj il nesto,rekla sam mu,il ga nosi il cu ti ga superlepkom prilepiti za ruku :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ewo ja da napisem moje iskustwo iz owog porodilista,prema meni su se super odnosili osim jedne sestre,stwarno su me super primili,celu noc sam bila u pripremnoj sobi,cesto su me obilazile mada su me malko zaborawile kad su mi jednom ukljucile ctg...sto se tice porodjaja,ja se zamalo nisam porodila bez swih njih jer je doca odlucio da mi da neki lek u infuziji i kao posle toga ce me na indukciju da se kao toliko nemucim,medjutim kako su mi dali lek i u 10 do 9 prekinuli wodenjak,oni su otisli na dorucak jer su mislili da necu jos jer sam samo 6-7 prstiju bila otworena,medjutim kako su probusili ja dobila napone,i dobro da je jedna sestra bila tu i widela da je detetu glawica wec izasla i u jos 3 napinjanja ja se porodila u 9 i 4,malo su me secnuli jer je naglo krenuo pa da nepuknem gde netreba...sto se tice sestara,sa nekoliko sam se bas super nasla,spomenucu samo imena Mirjana i Iwana koje su mi swe objasnile sta me je zanimalo i podelile bezbroj saweta...a najwece hwala pedijatreijskoj sestri Dani koja mi je swe objasnila oko kupamnja,pupka,hranjenja ma swega...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.