Farbanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Da, stvarno, zbog nekih hemijskih jedinjenja koje sadrzi, i moze da utice na bebin genetski materijal. E, sad, da li je to stvarno tako, ja ne znam, laik sam sto se toga tice, ali ja sam oprezna za svaki slucaj... Nije da se bez laka za nokte ne moze ziveti :unsure:

Po ovome bih se do sada raspala,a i moja deca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se onima kojima je smesno :lol: :lol: :lol:

Jedino razumno u svemu ovome mi je da nije pametno da trudnice udisu isparenja iz laka i farbe, sve ostalo mi je potpuno nebulozno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nije ni vazno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas da lične poruke, i obraćanja ostavite za pp, a da se držite teme.

Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Molim vas da lične poruke, i obraćanja ostavite za pp, a da se držite teme.

Hvala.

Nestade post u kome stoji lišno obraćanje za pp. :unsure:

Da ne pomislite da nisam videla - post je izmenjen, te s toga ovaj moj post deluje ko "bum". U svakom slučaju nek ostane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nestade post u kome stoji lišno obraćanje za pp. :unsure:

Da ne pomislite da nisam videla - post je izmenjen, te s toga ovaj moj post deluje ko "bum". U svakom slučaju nek ostane.

Ja bas gledam o cemu ti to... :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink:

Kad vec nema teme za cudjenje, moram ovde :lol: Ja danas zakazujem kod frizerke, sad necu moci spavati od muke :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da ne smemo prati zube u trudnoci..od fluora bebi moze da poraste grba na ledjima. Sad ne znam jel tacno, ni ko to prica, da li neki levaci po netu ili babe ili komsinice, a mozda i doktori, nisam upucena, ali sto rizikovati :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da ne smemo prati zube u trudnoci..od fluora bebi moze da poraste grba na ledjima. Sad ne znam jel tacno, ni ko to prica, da li neki levaci po netu ili babe ili komsinice, a mozda i doktori, nisam upucena, ali sto rizikovati :lol:

:lol: :lol: :lol:

Jao, bre, Hellen... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: :lol: :lol:

Jao, bre, Hellen... :lol:

A moram malo da se zezam, sta cu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da ne smemo prati zube u trudnoci..od fluora bebi moze da poraste grba na ledjima. Sad ne znam jel tacno, ni ko to prica, da li neki levaci po netu ili babe ili komsinice, a mozda i doktori, nisam upucena, ali sto rizikovati :lol:

I ja sam cula za to :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam cula za to :D

Znaci onda ima neceg u tome :huh:

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se u trudnoci,ofarbala 2-3 puta,zadnji put u aprilu a porodila se u junu...jos ko budala,nisam htela da cekam da odem kod frizerke nego se wece pred swadbu sama po prwiput ofarbala,malo mi je smetao miris farbe al to brzo prodje...a rodila bebaca ziwog,zdrawog i prawog...pitala doktoricu za farbanje,rekla da mogu i da se zamislim kako bi izgledala da se 9 meseci zapustim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se farbam (u plavo) svo vreme trudnoce, do duse, prodje malo vise od mesec dana od farbanja do farbanja. Kupujem Lorealovu farbu, bez amonijaka. Nokti na rukama i nogama su mi uvek namazani.

Ljubinka je pricala da su te farbe stetnije od onih s amonijakom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom trudnoće sam razmišljala da se ofarbam, ali to ni do danas nisam uradila, što se može pročitati i na odgovarajućoj temi :lol: Elem, pitala sam svog doktora za to, rekao mi je da kad bih se farbala svaki dan, možda bi nešto i smetalo, ovako sigurno neće. Ništa što se radi u nekoj razumnoj i normalnoj meri ne bi trebalo da škodi (alkohol i drogu naravno ne računam u to). Mislim da su mirisi kojekakvih sredstava za čišćenje koja koristimo u domaćinstvu puno škodljiviji od farbe, ali to je samo moje mišljenje, nisam stručnjak. Lak za nokte, dezodoranse i ostalo sam najnormalnije koristila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uradila test koji je bio pozitivan i otišla da se ofarbam jer sam imala zakazano u salonu pa kasnije tog dana malu proslavu sa mm. Kad sam pitala lekara jesam li pogrešila što sam se farbala on je samo odmahnuo rukom i rekao "ma kakvi". Onda sam ga pitala za parfeme i dezodoranse pošto sam pročitala ne netu da se ne preporučuje njihova upotreba i on je bio u fazonu da koristim što manje pošto baš i nije sigurno koliko tu ima istine.

Da se vratim na farbanje, posle tog prvog farbanja još sam se samo jednom ofarbala negde u četvrtom mesecu jer sam imala strašne mučnine a i spavala sam kao medved pa prosto nisam imala kad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljubinka je pricala da su te farbe stetnije od onih s amonijakom...

'bem li ga, to je jedina koju mogu da koristim a da me ne pece prilikom farbanja. Nju koristim i inace, ne samo sad dok sam trudna <_< .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pridruzujem se onima kojima je smesno :lol: :lol: :lol:

Jedino razumno u svemu ovome mi je da nije pametno da trudnice udisu isparenja iz laka i farbe, sve ostalo mi je potpuno nebulozno.

potpisujem Anchy ;)

:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam cula da ne smemo prati zube u trudnoci..od fluora bebi moze da poraste grba na ledjima. Sad ne znam jel tacno, ni ko to prica, da li neki levaci po netu ili babe ili komsinice, a mozda i doktori, nisam upucena, ali sto rizikovati :lol:

:lol: :lol: kraljiceeee :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh,bar malo da se nasmejem od jutros!Super tema :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubice nas Ivancica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ubice nas Ivancica :lol:

a nece,Ivancica je nas covek :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.