Farbanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ja sam se farbala u trudnoci i hvala Bogu evo dete mi je zivo i zdravo i nista mu ne fali.

I u narednoj trudnoci cu se farbati.I moja sestra se farbala,ima dvoje zdrave dece,i moja kuma isto(a frizerka je) i eno troje preslatke zdrave dece ima.Lepo je biti negovana trudnica,cista,lepo je videti da trudnica vodi racuna o sebi.Kada vidim neku trudnicu sa izrastkom od 10 cm dodje mi zao zene.

Volela bih da mi neko,ko kaze da ne valja farbanje u trudnoci zbog bebe,da mi kaze jedan primer gde je farba uticala na bebino zdravlje.Kada mi kazu jedan primer onda cu poverovati.

Babske price ne slusam,babske price su najgluplja stvar u koju neko moze da veruje.Dokone babe samo izmisljaju umesto da gledaju sebe i svoj zivot.

Cula sam jednom da se ne valja kupati i prati u trudnoci(znaci 9 meseci bez pranja) pa one koje veruju u babske price neka se ne kupaju,to je bas zdravo a i dobijes neki lep opojan miris a beba ce sigurno biti zdrava:P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Babske price ne slusam,babske price su najgluplja stvar u koju neko moze da veruje.Dokone babe samo izmisljaju umesto da gledaju sebe i svoj zivot.

Cula sam jednom da se ne valja kupati i prati u trudnoci(znaci 9 meseci bez pranja) pa one koje veruju u babske price neka se ne kupaju,to je bas zdravo a i dobijes neki lep opojan miris a beba ce sigurno biti zdrava:P :P

Ja sam srećna što ne živim sa svekrvom u istom gradu. I ona ima tako neke tripove, isto kao što ne mogu da se objasnim sa njom da u trudnoći ne treba da jedeš "za dvoje" već kvalitetnije i koliko ti organizmu prija..pogotovo što sam na početku trudnoće..Ona je u fazonu "povraćaj pa opet uzmi da jedeš" haha..da ne skrećem više sa teme, uglavnom, gde bi nam bio kraj kad bismo slušale takve priče, užas.. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cula sam jednom da se ne valja kupati i prati u trudnoci(znaci 9 meseci bez pranja) pa one koje veruju u babske price neka se ne kupaju,to je bas zdravo a i dobijes neki lep opojan miris a beba ce sigurno biti zdrava:P :P

Ahahahahahah!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko slusao pre neki dan jednu doktorku ginekologa bas je pricala o farbanju i depiliranju u trudnoci?

Farbajte se i ne zapustajte se, nema razloga. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko slusao pre neki dan jednu doktorku ginekologa bas je pricala o farbanju i depiliranju u trudnoci?

Farbajte se i ne zapustajte se, nema razloga. :)

Bas sam malo pre o tome pricala sa koleginicom, ona je gledala na tv-u.

Slazem se sa doktoricom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se ofarbala i ispala narandzasta :angry: a tu farbu sam ranije koristila i nije tako ispadalo..eh

Sad mi dodje da se opet prefarbam..ali neka, necu bas da preterujem..

CUla sam da su evolution farbe dobre ako se farbamo u plavo, da nema te zute nijanse..pa cu naredni put da probam s njima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko slusao pre neki dan jednu doktorku ginekologa bas je pricala o farbanju i depiliranju u trudnoci?

Farbajte se i ne zapustajte se, nema razloga. :)

Nisam gledala tu emisiju, ali jeste moja sveki pa mi sva ushićena priča kako doktori savetuju da se ne treba farbati i depilirati u trudnoći, na šta sam joj kulturno odgovorila da ti doktori ne moraju ni da se farbaju, ni šišaju, ni kupaju, ni depiliraju ako žele da idu kao dlakave, prljave nakaze - njihov izbor, a moj je da budem negovana i doterana trudnica koja može da izađe na ulicu u kratkoj haljinici i bez marame na glavi. Doduše, iako mi je nezgodno da sama obrijem pojednine delove tela koje ne vidim od stomaka imam mužića koji sve to uradi jako lepo i pedantno :D

Sa sve krajnje nevinim osmehom na licu i napadom smeha mm koji se slučajno zadesio iza njenih leđa i sve to čuo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam gledala tu emisiju, ali jeste moja sveki pa mi sva ushićena priča kako doktori savetuju da se ne treba farbati i depilirati u trudnoći, na šta sam joj kulturno odgovorila da ti doktori ne moraju ni da se farbaju, ni šišaju, ni kupaju, ni depiliraju ako žele da idu kao dlakave, prljave nakaze - njihov izbor, a moj je da budem negovana i doterana trudnica koja može da izađe na ulicu u kratkoj haljinici i bez marame na glavi. Doduše, iako mi je nezgodno da sama obrijem pojednine delove tela koje ne vidim od stomaka imam mužića koji sve to uradi jako lepo i pedantno :D

Sa sve krajnje nevinim osmehom na licu i napadom smeha mm koji se slučajno zadesio iza njenih leđa i sve to čuo :)

Milsim da tvoj sveki i Mama Dy nisu gledale istu emisiju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milsim da tvoj sveki i Mama Dy nisu gledale istu emisiju :)

Nismo. Ova doktorka kaze da to nista ne smeta i da svaka trudnica treba da se oseca i izgleda najlepse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je neko slusao pre neki dan jednu doktorku ginekologa bas je pricala o farbanju i depiliranju u trudnoci?

Farbajte se i ne zapustajte se, nema razloga. :)

Gledala sam ja emisiju i naravno, podrzavaju farbanje i depiliranje u trudnoci. Pa zamislite na sta bi zena licila sa neofarbanom kosom 9 meseci i ne depilirana :blink:

Ja sam se tolkom trudoce farbala, ne tako cesto, jednom u dva meseca i depilirala redovno, i rodih zdravo dete, tako da su gluposti kad neko kaze da to moze da utice na razvoj deteta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha...ma mislim da su gledale istu emisiju, samo da je moja sveki čula ono što njoj odgovara da se pravi pametna...

Danas je opet prosipala mudrosti (čitaj: babske priče) kada sam se uhvatila (čitaj: obrisala trag) za mesto (čitaj: stomak) gde me je mm pogodio parčetom hrane koja mu je slučajno izletela iz tanjira. Njen komentar: "Nemoj to da radiš, kažu ostaće beleg detetu...Tako kada te nešto pogodi ili prospeš po sebi nemoj se odmah hvatati za to mesto"... A ja sva začuđena "Pa svi mi bi onda trebali imati gomilu belega po sebi jer nema logike niti teoretske šanske da trudnica za 9 meseci ne uradi tako nešto...refleksno...Ali zahvaljujući zdravoj pameti ne verujem u te babske priče". Doduše ovo je već za neke druge teme, ali eto povukošte me za jezik :P:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvar je u tome da ne postoji apsolutno ni jedan jedini dokaz da farba steti plodu, ALI ne postoji ni dovoljno dokaza da farba ne steti plodu..dakle nisu sto posto sigurni da ne steti, jer nije bilo dovoljno ispitivanja, stoga neki doktori kazu nemojte, za svaki slucaj..da bi se ogradili

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvar je u tome da ne postoji apsolutno ni jedan jedini dokaz da farba steti plodu, ALI ne postoji ni dovoljno dokaza da farba ne steti plodu..dakle nisu sto posto sigurni da ne steti, jer nije bilo dovoljno ispitivanja, stoga neki doktori kazu nemojte, za svaki slucaj..da bi se ogradili

tako je.

posto na fakultetu slusam trenutno i molekularnu biologiju i genetiku mogu da vam kazem da postoje sanse da se desi neka mutacija koja mozde da se ispolji kasnije..sto znaci, rodi se 'zdravo dete' ima ono sve ruke,noge,sve sto treba, fenotipski[ono vidljivo]je sve ok, ali njegov genetski materijal moze da bude poremecen nekom mutacijom.farbe su zaista teska hemija. ali posle se ljudi pitaju kako je njihovo dete bas dobilo leukemiju, dijabetes u detinjstvu, ili ko zna sta..mislim da je u tome rizik.

opet ponavljam, ne pokusavam da mracim i nisam poklonik NEKUPANJA i sl, ali bitno je da znate da se na sopstveni rizik farbate.

a ko slusa frizerke- naravno da ce vam reci da se ok farbanje. juce sam trazila kanu u nekom shopu frizerske opreme i devojka je rekla da nema ali mi je odmah ponudila farbe..

vase dete, vas zivot. niko ne treba da vam govori sta da radite, ali nije lose malo se dublje informisati, ako se vec pitate oko toga..

pozdrav! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

farbanje kose nikako a ni lakiranje noktiju, razlazu se crvena krvna zrnca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

farbanje kose nikako a ni lakiranje noktiju, razlazu se crvena krvna zrnca

Ju pa onda bi moja deca trebala biti ko zna kakva. Koliko cesto vidjate tako zapustenu trudnicu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

farbanje kose nikako a ni lakiranje noktiju, razlazu se crvena krvna zrnca

Ovo je, gledano sa medicinske strane skroz netacno!

Gledano sa babske strane, mozda ima i istine. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

farbanje kose nikako a ni lakiranje noktiju, razlazu se crvena krvna zrnca

Na koju foru? Cija krvna zrnca? Trudnicina ili bebina? Pa kakvu bi onda krv trebale imati zene, nase majke recimo, koje se farbaju vec dvadeset-trideset godina i isto toliko lakiraju nokte...Jbt, mozda mi je mama vanzemaljac bez crvenih krvnih zrnaca?!

E, draga MegiMej bas sme nasmeja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink:

farbanje kose nikako a ni lakiranje noktiju, razlazu se crvena krvna zrnca

nećemo da preterujemo! :lol:

tu jedino može da smeta miris laka, i ništa više.. :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nećemo da preterujemo! :lol:

tu jedino može da smeta miris laka, i ništa više.. :P

ne znam, ja sam cula da mazanje laka za nokte stvarno nije dobro u trudnoci... Kao sto je neko gore rekao, to sto se kaze da nije dokazano da steti, ne znaci da je dokazano da ne steti. Ja za svaki slucaj ne mazem nokte uopste u trudnoci, ne mislim da sam zato zapustena, lepo ih turpijam i uglacam, sasvim su lepi i uredni ;) Negde sam procitala da upotreba laka hoce da izazove prerano stupanje u pubertet kod deteta, a posto se to desilo i meni i sestri, nesto mi se bas ne rizikuje. Mozda nije tacno, ali mozda i jeste...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za farbanje, nije nigde dokazano da uopste ne steti...

Tako da, mozda je bolje ofarbati se jednom u svoju prirodnu boju, i to posle prvog trimestra, i ne farbati se do daljnjeg... Necemo biti cudovista sa svojom bojom kose. I ja cu tako uraditi, imam od pre trudnoce pramenove koji mi se bas svidjaju, izrasli su i sad moram nesto, ali cu se prefarbati u svoju boju, da me ne boli glava ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne znam, ja sam cula da mazanje laka za nokte stvarno nije dobro u trudnoci... Kao sto je neko gore rekao, to sto se kaze da nije dokazano da steti, ne znaci da je dokazano da ne steti. Ja za svaki slucaj ne mazem nokte uopste u trudnoci, ne mislim da sam zato zapustena, lepo ih turpijam i uglacam, sasvim su lepi i uredni ;)Negde sam procitala da upotreba laka hoce da izazove prerano stupanje u pubertet kod deteta, a posto se to desilo i meni i sestri, nesto mi se bas ne rizikuje. Mozda nije tacno, ali mozda i jeste...

:blink: :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink:

Da, stvarno, zbog nekih hemijskih jedinjenja koje sadrzi, i moze da utice na bebin genetski materijal. E, sad, da li je to stvarno tako, ja ne znam, laik sam sto se toga tice, ali ja sam oprezna za svaki slucaj... Nije da se bez laka za nokte ne moze ziveti :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, stvarno, zbog nekih hemijskih jedinjenja koje sadrzi, i moze da utice na bebin genetski materijal. E, sad, da li je to stvarno tako, ja ne znam, laik sam sto se toga tice, ali ja sam oprezna za svaki slucaj... Nije da se bez laka za nokte ne moze ziveti :unsure:

QQ šta sve neću pročitati... :o

Ništa bre ne znam :D niti sam o ovome čitala... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

QQ šta sve neću pročitati... :o

Ništa bre ne znam :D niti sam o ovome čitala... -_-

:lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se farbam (u plavo) svo vreme trudnoce, do duse, prodje malo vise od mesec dana od farbanja do farbanja. Kupujem Lorealovu farbu, bez amonijaka. Nokti na rukama i nogama su mi uvek namazani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.