Farbanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

pa veruj mi nemam pojma... znam za onaj orient što ga ima svuda po gradu... imam i neki malecki u prolazu kod doma omladine....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e hvala ti tu nisam trazila pogledacu mozda nadjem ako ne videcu u apoteci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha hvala ti nisam znala da ima u apotekama meni treba crna,frizerka mi je rekla da kupim u indijan sopu ali nisam uspela da nadjem ni u jednom svi kazu nismo mi klasican indijan shop kao imamo i druge robe tako da nemamo kanu.jer znams mozda u bg-u bas neki pravi indijan shop

Kanu mozes da kupis i u LUSH-u. Oni imaju 4 nijanse, i imaju bas i crnu, s tim da je sa dodatkom kakao putera koji je odlican za negu kose, i u zav. od duzine tvoje kose mozes da je koristis i vise puta.

Oni imaju radnju u tc Usce i u Knez Mihajlovoj pa ako te ne mrzi da prosetkas pogledaj, a oni ce ti objasniti detaljno kako se koristi:)

pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e super pa dosta mi je duga kosa do pola ledja a farbala bi je celu posto se prvi put farbam kanom pa bi mi mozda bas trebalo vise.A da li znas koja je cena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e super pa dosta mi je duga kosa do pola ledja a farbala bi je celu posto se prvi put farbam kanom pa bi mi mozda bas trebalo vise.A da li znas koja je cena

Nisam sigurna za cenu...oni su uvek bili malo jaci sa cenama. Ta kana se kupuje u ploci, izgleda kao cokolada:)

Pre par godina, dok sam ja tamo radila, ta cela ploca je kostala 700 dinara i bila je dovoljna za 1-2 farbanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u trudnoci, kao i pre trudnoce farbala kolor samponom, koji ima manje amonijaka i vise maslinovog ulja i ekstrakta kamilice za jacanje :)

Naravno da mi se nista nije desilo, kao ni od sisanja. Jedini problem je sto mi je u trudnoci i sada posle mnogo losija kosa od manjka gvozdja i kojecega jos :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja odavno hocu da se farbam kanom nevezano za trudnocu cula sam da je mnogo zdravija i da je kosa lepsa sjajnija,jako dugo se farbam farbom imam 23 godine a vec imam po koju sedu i htela bih da promenim bas da probam kanu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja odavno hocu da se farbam kanom nevezano za trudnocu cula sam da je mnogo zdravija i da je kosa lepsa sjajnija,jako dugo se farbam farbom imam 23 godine a vec imam po koju sedu i htela bih da promenim bas da probam kanu

Ja sam godinama koristila kanu, i fantasticna je. Em je stavljas na 4 do 6 meseci, em ti kosa bude sjajna, a dlaka debela. A sada je imas u mnogo raznih nijansi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U devetoj sam nedelji trudnoce i vec 10 godina se šatiram,šta sada da radim,jer cujem da nije preporučljivo??? :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ovakva tema vec negde postoji,ali u svakom slucaju nemas razloga za brigu,tolike trudnice piju kojekakve lekove u trudnoci, tako da je u odnosu na to blans nista.Opusteno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ovakva tema vec negde postoji,ali u svakom slucaju nemas razloga za brigu,tolike trudnice piju kojekakve lekove u trudnoci, tako da je u odnosu na to blans nista.Opusteno...

[/qu

Nova sam na forumu tako da nisam videla temu ali hvala u svakom slucaju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U devetoj sam nedelji trudnoce i vec 10 godina se šatiram,šta sada da radim,jer cujem da nije preporučljivo??? :rolleyes:

Najbolje bi bilo kad bi mogla da se ne satitas.Nije to nista strasno,medjutim najstrasnije je to sto ce ti kosa posle porodjaja,za vreme dojenja jako puno opadati,da je tada cak neces ni fenirati niti bilo kako tretirati.

Obicno u tim danima peremo kosu najobicnijim samponom i ne cesljamo se i molimo Boga da taj period prodje i kosa se oporavi,pogotovo ko se farba. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u toku trudnoce ofarbala recimo 3-4 puta i sad pred kraj se nisam farbala skoro dva meseca. I kao daj da se sad konacno ofarbam da budem lepa bebi :lol: ali sa farbom bez amonijaka... Koja glupost... :blink: Jedva da je nesto primilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se farbala 2 puta farbom koja sadrži amonijak i jednom kao nekom prirodnom u toku trudnoce. Svaki dr. mi je rekao da to ne moze da utice na bebe, ali kao eto ako se bas tripujem da sacekam da prodje prvi trimestar. Meni je btw kosa u trudnoci toliko bujna i divna...mada mislim da je to, osim od hormona, i od ovih vitamina koje pijem:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se farbala dva puta,al blagom farbom subrina i super hvala bogu sve je u redu,nisam mogla onako zapustena i cupava da izlazim,a i sisala sam se a cula sam da nevalja,sad mi kosa otpada posle porodjaja i zamrsena,stavila bih domaci tretman za opadanje kose al nemogu zbog bebe jer je jako pa kasnije,stavljam maslinovo ulje sa dva zumanceta i malo limuna :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se farbala dva puta,al blagom farbom subrina i super hvala bogu sve je u redu,nisam mogla onako zapustena i cupava da izlazim,a i sisala sam se a cula sam da nevalja,sad mi kosa otpada posle porodjaja i zamrsena,stavila bih domaci tretman za opadanje kose al nemogu zbog bebe jer je jako pa kasnije,stavljam maslinovo ulje sa dva zumanceta i malo limuna :lol:

Kupi pivarski kvasac, odlican je za kosu, a prirodan je i nije ni najmanje stetan! A zbog opadanja se ne sekiraj, ja sam poasle porodjaja imala zaliske k'o Kodzak a sad su mi tu opet lokne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam kontala da se farbanje ne preporucuje iz razloga sto kosa moze da ne primi boju ,a ne da osteti plod...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam kontala da se farbanje ne preporucuje iz razloga sto kosa moze da ne primi boju ,a ne da osteti plod...

Farbala sam se pre dve-tri nedelje, znaci u devetom mesecu i iz nekog razloga boja nije bila ta koja je trebala da bude. Ne znam da li to ima veze sa trudnocom ili ne, ali se nije primila najbolje. Inace mislim da apsolutno ni malo ne steti plodu. Poogotovu ove farbe bez amonijaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Farbala sam se pre dve-tri nedelje, znaci u devetom mesecu i iz nekog razloga boja nije bila ta koja je trebala da bude. Ne znam da li to ima veze sa trudnocom ili ne, ali se nije primila najbolje. Inace mislim da apsolutno ni malo ne steti plodu. Poogotovu ove farbe bez amonijaka.

Ni meni se farba nije primala dobro celu trudnocu. A koristila sam farbu koju sam celog zivota koristila.

Inace dr ne preporucuju farbanje prva 4 meseca u trudnoci. MIslim farbanje nije naivno generalno, ukoliko se izuci tema, ali sta da se radi.

Meni nije bio problem da sacekam da udjem u 4. mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A stos e farbi tice, ako zelite "zdravu farbu" nemojte gledati samo da nema amonijak, posto amonijak nije toliko "opasan" koliko je PPD.

A mislim da u srbiji postoji samo jedna italijanska farba bez ppd-a, ne mogu da se setim sad imena.

Ja sam sad presla na farbu bez ppd-a, zbog drugih stvari iako nisam trudna, i iako sam celog zivota plavusa izvuklo mi je super boju. Jeste da je skuplja 3 puta od loreala i ostalog ali isplati se definitivno ako razmisljas o kosi i posledicama koje farba moze da ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A stos e farbi tice, ako zelite "zdravu farbu" nemojte gledati samo da nema amonijak, posto amonijak nije toliko "opasan" koliko je PPD.

A mislim da u srbiji postoji samo jedna italijanska farba bez ppd-a, ne mogu da se setim sad imena.

Ja sam sad presla na farbu bez ppd-a, zbog drugih stvari iako nisam trudna, i iako sam celog zivota plavusa izvuklo mi je super boju. Jeste da je skuplja 3 puta od loreala i ostalog ali isplati se definitivno ako razmisljas o kosi i posledicama koje farba moze da ima.

MENI GIN. ODMAH NA POČETKU REKAO DA NE PREPORUČUJE FARBANJE I JA SE DRŽIM TOGA...ŽAO MI SE ŠIŠATI ALI MORAT ĆU IMAM KOSU DO POLA LEĐA A POGOTOVO JE SADA U TRUDNOĆI LIJEPA, SJAJNA I POSLUŠNA HEHE...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Baš se nasmejah na ovoj temi...Nema šišanja, farbanja, kupanja, pranja kose 6 nedelja nakon porođaja...Užas! Em nas brine trudnoća ida sve prođe kako treba, em nabacimo kilograme pa menjamo garderobu i još da se ne kupamo, ne šišamo , ne farbamo, ne šminkamo... Pa žestoka depresija ne gine!

Ne dozvoljavam da mi se pričaju te babske priče, sasečem u korenu (kao pre nekoliko dana drugaricu koju sam smatrala emancipovanom mladom ženom, a koja je počela sa tim da ne bih trebala da se farbam u trudnoći, kako ona nije i bla bla bla...) i teram po svom. Farbala sam se pre nekoliko dana (kada je bilo vreme), nokte redovno održavam u salonu, šminkam se gde god da krenem, trenerke nosim uglavnom po kući ili do prodavnice, šišanje sam zakazala za četvrtak... Nisam bolesna - trudna sam i treba da uživam u tom periodu!

Ako je mama srećna i zadovoljna sobom i bebac će biti! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol: Baš se nasmejah na ovoj temi...Nema šišanja, farbanja, kupanja, pranja kose 6 nedelja nakon porođaja...Užas! Em nas brine trudnoća ida sve prođe kako treba, em nabacimo kilograme pa menjamo garderobu i još da se ne kupamo, ne šišamo , ne farbamo, ne šminkamo... Pa žestoka depresija ne gine!

Ne dozvoljavam da mi se pričaju te babske priče, sasečem u korenu (kao pre nekoliko dana drugaricu koju sam smatrala emancipovanom mladom ženom, a koja je počela sa tim da ne bih trebala da se farbam u trudnoći, kako ona nije i bla bla bla...) i teram po svom. Farbala sam se pre nekoliko dana (kada je bilo vreme), nokte redovno održavam u salonu, šminkam se gde god da krenem, trenerke nosim uglavnom po kući ili do prodavnice, šišanje sam zakazala za četvrtak... Nisam bolesna - trudna sam i treba da uživam u tom periodu!

Ako je mama srećna i zadovoljna sobom i bebac će biti! ;)

Naravski :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam student biologije i sećam se da je na jednom predavanju proferosr pričao o štetnosti farbanja i inače.. mislim da baš i nije preporučljivo u prva tri meseca farbati se dok traje organogeneza. naravno da ćete roditi zdravu i normalnu decu, ali kasnije se [nedo bog] mogu javiti komplikacije.. NE MORA obavezno da znači, ali MOŽE doći do izazivanja mutacija izazvanih farbanjem..

Da napomenem da sam ja na tom predavanju dok je profersor pričao o štetnosti farbanja sedela u prvom redu sa drečavo crvenom glavom :D :D

Ja sam sada 7. nedelja ali ne planiram da tokom trudnoće igledam kao baba Jaga, pošto sam crnka farbaću se crnom kanom. Mislim da su i biljne farbe sasvim ok za prvo tromesečje.

Slažem se sa ostalima da trudnice treba da budu lepe i doterane! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.