Farbanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Jao,kako nam se mamice pripremaju za njihove bebice :rolleyes:

I ja planiram krajem sled.nedelje, pred ulazak u 9.mesec, da se ofarbam i onda mi ostaje samo da čekam... :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bas sam se sada zamislila oko tih babskih prica..sto se tice farbanja i sisanja...a za kupanje prvi put cujem...zanimljivo..kako je onda muz spavao pored zene koja se 9 meseci nije kupala??????uostalom kako nije sama sebi smrdela...gluposti..mislim da treba da razmisljamo o tome sta nama trudnicama prija i godi da radimo,ne radimo..i da uzivamo u trudnickim danima...meni je prva trudnoca i posto sam se udala na selu,cujem svakakve price svaki dan..ali samo se nasmejem... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram sad od nedelje da se ofarbam, pa da se onda već primirim pred porođaj. Nisam htela ranije, jer bi mi izrasla kosa, a neću moći skoro da se farbam, kod frizera barem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja se slatko ismejah za priče i savete našeg iskusnijeg i "pametnijeg" okruženja.

I meni su takođe savetovali da se NIKAKO ne farbam i dan danas svaki dan slušam o tome. Pitala sam onda i jednog rođaka (koji je ginekolog u Srbiji) ni od se ne slaže. Onda sam sela i razmislila na sve što sam čula: ne smem da se farbam - znači kroz celu trudnoću pa do kraja dojenja kosa ima da mi bude kao kod moje bake jer imam puno sedih, šminka sadrži otrove - dakle nema ni šminkanja, jedem za dvoje - dakle zamislim sebe sa dulopm kilažom, nema šišanja - jer se bebi skraćuje život (?!?!), ne smem kod zubara - ne valja se.... Kuku, na šta ću ja da ličim, kako ću da se osećam a o tome šta će moj mm videti lepo na meni ne smem ni da pomislim! Zaista, kad će više pamet da se useli u sve ljudske glave? Biti majka ne znači biti žena bez života, bar ja tako mislim. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja se slatko ismejah za priče i savete našeg iskusnijeg i "pametnijeg" okruženja.

I meni su takođe savetovali da se NIKAKO ne farbam i dan danas svaki dan slušam o tome. Pitala sam onda i jednog rođaka (koji je ginekolog u Srbiji) ni od se ne slaže. Onda sam sela i razmislila na sve što sam čula: ne smem da se farbam - znači kroz celu trudnoću pa do kraja dojenja kosa ima da mi bude kao kod moje bake jer imam puno sedih, šminka sadrži otrove - dakle nema ni šminkanja, jedem za dvoje - dakle zamislim sebe sa dulopm kilažom, nema šišanja - jer se bebi skraćuje život (?!?!), ne smem kod zubara - ne valja se.... Kuku, na šta ću ja da ličim, kako ću da se osećam a o tome šta će moj mm videti lepo na meni ne smem ni da pomislim! Zaista, kad će više pamet da se useli u sve ljudske glave? Biti majka ne znači biti žena bez života, bar ja tako mislim. :huh:

Hehehehehe,kako se ismejah.... :lol:

Nemam ništa da dodam,potpuno se slažem,svaka čast!!! I ja se pitam isto.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja se farbam svakih tri nedelje, posto su me napale sede kao da sam baba!!!!

A kosa mi je crna pa se sve to uzasno vidi! Ni u prve dve trudnoce nisam prestajala da se farbam. Ionako sam se vec ugojila 20 kg, sad jos i kosa da mi bude zapustena... pa stvarno kao iz kamenog doba! :))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja isto smatram zena ako je majka nemora da se zapusti ...bogami ja cu iducu nedelju farbanje da za porodjaj bidenm jepa :lol:

:lol: :lol: :lol: i ja sam bila ofarbana...ali lepa ...onako... džabe ti kosa kad ostatak bude kao u vamppira :P:lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja dobila sede hehheheheheheh

Iako nikako sebi da priznam...izgleda smo ipak malooo omatorile!!!

Zivele farbe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se sinoc ofarbala i sad mogu lepa da se porodim!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se sinoc ofarbala i sad mogu lepa da se porodim!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se sinoc ofarbala i sad mogu lepa da se porodim!!!

tako i treba...da budemo lepe nasoj dece.... da se ne pokaju sto su izasli napolje :)))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je farbati se u trudnoci, ako smo trudne i debele, ne moramo biti zapustene :) Nista lepse nego kad vidim doteranu trudnicu. Moja frizerka kaze da su sad sve farbe sa smanjenim % amonijaka. Ja sam se vec 3 puta farbala, poslednji put sa Palette bez amonijaka i bolje mi se boja primila nego prethodna 2 puta sa obicnim farbama, a i fenomenalno mirise, na malinu... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam moju doktoricu bas danas pitala za farbanje...pa mi kaze da je najbolje da se strpim do posle 15.nedelje...i da to bude farba bez amonijaka....

nisam neki strucnjak ali postoji svetlo plava bez amonijaka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ofarbala pre nekih nedelju dana,znaci u 14 nedelji.Nisam vise mogla da cekam.Obicna farba,a farbam se u plavo.

Moja sestra se farbala u obe trudnoce u plavo i hvala Bogu oboje klinaca su ok,ne vidim razlog da se i ja ne farbam. :rolleyes:

Nisam pitala moju doktoricu a da sam je pitala sigurno bi rekla da se ne farbam uopste.Jer kada sam je pitala za sex u trudnoci samo mi je odgovorila da nije za sex tokom trudnoce ali da ona ne moze da mi zabrani:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

FARBALA SAM SE SASVIM NORMALNO I NISTA NAM SE NIJE DESILO...RODILA SAM NORMALNU I ZDRAVU DEVOJCICU...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije nego sam se ofarbala pitala sam svog ginekologa za misljenje,rekla je da mogu slobodno da se farbam i da to ne steti...Poslusala sam nju i eto nista se nije desilo,hvala Bogu,zivi ,zdravi i lepi smo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

DAJ SLICICE DA VAS VIDIMO... :)

Bice,samo dok se malo snadjem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma naravno. Toliko je zanemarljiva stetnost... Ja se satiram, kao i sve moje koleginice. Ne zelim da budem zapustena :blink: A sada idem, jer se vec svi pitaju sta radim po ceo dan na lap topu i smejem se kao luda! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam da je štetnje da se farbaš nego da pušiš u trudnoći....

A ja do sad nisam upoznala ni jednu ženu koja je to radila a da je rodila decu kojoj nešto fali.

Sve su imale normalne trudnoćei bogu hvala - rodile zdravu decu.

:) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sa nisam satirala. Nisam imala sede pa sam resila da odmorim kosu. U drugij jesam i to par dana pred porodjaj. Inace pre nekih 2-3 meseca kad sam bila kod frizerke rekla mi je da podhitno zatrudnim da mi se kosa oporavi, jer mi je u trudnoci kosa najbolja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je frizerka govorila da se nikako ne farbam u prva tri meseca dok traje organogeneza, ja sam se malo strpela, ali sam se i dalje farbala, pogotovo sto sam zatrudnela 2 i po meseca pred svadbu... Pa morala sam za svadbu da budem lepa :)

Inace, nema nekih dokaza da je stetno, ali sam ipak uzela farbu bez amonijaka... Ako steti, da steti manje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zdravo svima,nova sam na forumu pa me interesuje posto nisam nigde nasla gde mogu kupiti pravu indijsku kanu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da je jedna moja drugarica uzimala pravu kanu u apoteci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aha hvala ti nisam znala da ima u apotekama meni treba crna,frizerka mi je rekla da kupim u indijan sopu ali nisam uspela da nadjem ni u jednom svi kazu nismo mi klasican indijan shop kao imamo i druge robe tako da nemamo kanu.jer znams mozda u bg-u bas neki pravi indijan shop

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.