Farbanje u trudnoći

odgovora

Objavljeno

ja se takodje stalno farbam a i malo pre trudnoce sam pocela da koristim farbe bez amonijaka..

u prvoj trudnoci sam obicne farbe, cak sam jednom i pramenove pred svadbu a bila sam trudna. naravno da je lepo videti trudnicu koja drzi do sebe (bar kosa da mi je ok) !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se normalno sisala po potrebi, a farbala sam se biljnom farbom, mislim nazovi biljnom, posto ne verujem da nesto tako postoji, ali ajde :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci isla svakog meseca na sisanje, jer mi je kosa jako brzo rasla. Inace se ne farbam, ali znam da moze u trudnoci.

Buduca mama treba da izgleda lepo. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u trudnoci isla svakog meseca na sisanje, jer mi je kosa jako brzo rasla. Inace se ne farbam, ali znam da moze u trudnoci.

Buduca mama treba da izgleda lepo. ;)

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se farbam najnormalnije 1 mesecno i ne verujem u te price..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naravno da sam se farbala, u sve tri trudnoce. I nikome nista nefali. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Redovno se farbam...i mažem nokte...neću da izgledam kao otirač. Za bebu je zdravo da se mama dobro oseća :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam plavusa i farbam se najnormalnije celu trudnocu, dr se nasmejao kad sam pitala, tetka mi je frizer i rekla mi je da su to gluposti... A lakiram i nokte naravno, cupam obrve, osisala sam se na kratko, malo ispod brade, a kosa mi je bila do struka, a i kupam se redovno :D

Trudna sam, a to ne znaci da mi nesto fali ili da treba da se zapustim zbog toga...

A bebi vise stete svi ovi lekovi nego moja farba za kosu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

farbam se inace farbom bez amonijaka...pre trudnoce sisala sam jednom i sad planiram uskoro da se sisnem, mazem nokte cestooo i udisem lak i uzivam :) salim se na nogama mi mm lakira kobojagi, a na rukama nemam nokte pojedo sve, a zaso?? tema"strah od porodjaja" :)

He he, n daaa ta tema je nezgodna za nokte. Mada ja više pojedem usne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim. Prvo što sam uradila (kad sam došla sebi i malo se, što se kaže, povratila) je bilo to da od sestara u šoku tražim neseser. Obe su bile mlade sestrice i sa kezom od uva do uva su mi ga donele. Na jedevite jade sam se nekako očešljala & u ležećem položaju našminkala. :) Verujte, bolelo je bolelo bolelo, al' nisam se dala. :D

Posle, kada su me prebacili na odeljenje, šminkala sam se svaki dan. Imala sam nešto kao spavaćica, u stvari pamučna haljina, komada 2 za šetkanje preko dana (pošto na Zvezdari pod obavezno mora da se nosi spavaćica, pa su haljine prošle kao takve), a uveče sam uredno oblačila pravu spavaćicu za spavanje. Ja sam sa klincima ostala 15-ak dana u bolnici, a cela ta atmosfera može da ubije osobu u pojam. Tako da sam ja rešila da se ponašam normalno i bilo mi je mnogo lakše da podnesem sve to (a imala sam šta da podnesem, verujte na reč).

Elem, ginekolozi i akušerske sestre su blagonaklono gledali na moje ponašanje i bodrili me (kako reče doktorka Mica:"Kad je mama srećna i bebe su. A kad si sređen i raspoloženje ti se popravlja); ali, pedijatrijske sestre i pedijatri su samo prevrtali očima, te mi, tu i tamo, prebacivali da sam u bolnici, a ne u hotelu. Na sve to sam im uz najširi kez odgovarala:"Bolnica ili hotel - svejedno, navikla sam da budem tip-top uvek."

Inače, tokom cele trudnoće sam se i farbala i lakirla nokte i sve ostalo. Samo sam pred carski skinula lak, ali sam odmah, čim sam se malo oporavila, namazala nokte opet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tokom obe trudnoce redovno sam se farbala, pa na sta bi trebalo da licim zato sto sam trudna?! A oko nas pocev od vazduha, preko vode, pa do hrane, sve TAKO, TAKO ZDRAVOOO...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam plavusa i farbam se najnormalnije celu trudnocu, dr se nasmejao kad sam pitala, tetka mi je frizer i rekla mi je da su to gluposti... A lakiram i nokte naravno, cupam obrve, osisala sam se na kratko, malo ispod brade, a kosa mi je bila do struka, a i kupam se redovno :D

Trudna sam, a to ne znaci da mi nesto fali ili da treba da se zapustim zbog toga...

A bebi vise stete svi ovi lekovi nego moja farba za kosu ;)

:D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se porodila carskim. Prvo što sam uradila (kad sam došla sebi i malo se, što se kaže, povratila) je bilo to da od sestara u šoku tražim neseser. Obe su bile mlade sestrice i sa kezom od uva do uva su mi ga donele. Na jedevite jade sam se nekako očešljala & u ležećem položaju našminkala. :) Verujte, bolelo je bolelo bolelo, al' nisam se dala. :D

Posle, kada su me prebacili na odeljenje, šminkala sam se svaki dan. Imala sam nešto kao spavaćica, u stvari pamučna haljina, komada 2 za šetkanje preko dana (pošto na Zvezdari pod obavezno mora da se nosi spavaćica, pa su haljine prošle kao takve), a uveče sam uredno oblačila pravu spavaćicu za spavanje. Ja sam sa klincima ostala 15-ak dana u bolnici, a cela ta atmosfera može da ubije osobu u pojam. Tako da sam ja rešila da se ponašam normalno i bilo mi je mnogo lakše da podnesem sve to (a imala sam šta da podnesem, verujte na reč).

Elem, ginekolozi i akušerske sestre su blagonaklono gledali na moje ponašanje i bodrili me (kako reče doktorka Mica:"Kad je mama srećna i bebe su. A kad si sređen i raspoloženje ti se popravlja); ali, pedijatrijske sestre i pedijatri su samo prevrtali očima, te mi, tu i tamo, prebacivali da sam u bolnici, a ne u hotelu. Na sve to sam im uz najširi kez odgovarala:"Bolnica ili hotel - svejedno, navikla sam da budem tip-top uvek."

Inače, tokom cele trudnoće sam se i farbala i lakirla nokte i sve ostalo. Samo sam pred carski skinula lak, ali sam odmah, čim sam se malo oporavila, namazala nokte opet.

Nego, jel ti oni na Zvezdari ne daju svoje neke spavaćice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Farbala sam se kao i sada,kanom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, za farbanje sam i ja cula kao zbog amonijaka, ali ovo za kupanje :ph34r:

mada imam dobru prijateljicu muslimanku, koja se nije kupala u vreme ciklusa.

E sad da li je tako kod svih il ne ne znam, ona mi je davno to objasnila kao "zena kad se cisti ne valja da se kupa da se ne bi zaustavio proces ciscenja, da ne bi ostala prljava i ne sme da se kupa prva dva dana nikako".

Sto mi je bilo jezivo :rolleyes:

Sujeverja ima svuda :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego, jel ti oni na Zvezdari ne daju svoje neke spavaćice?

Daju, ali, veruj mi, ne želiš ti to da obučeš. Možda se nešto promenilo u međuvremenu, ali kad sam se ja porodila, spavaćice su bile baš stare, vidljivo pohabane i vrlo često pocepane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hehe, za farbanje sam i ja cula kao zbog amonijaka, ali ovo za kupanje :ph34r:

mada imam dobru prijateljicu muslimanku, koja se nije kupala u vreme ciklusa.

E sad da li je tako kod svih il ne ne znam, ona mi je davno to objasnila kao "zena kad se cisti ne valja da se kupa da se ne bi zaustavio proces ciscenja, da ne bi ostala prljava i ne sme da se kupa prva dva dana nikako".

Sto mi je bilo jezivo :rolleyes:

Sujeverja ima svuda :D

Uf, to mora da smrdi odvratno. Ja kad imam, kupam se i češće nego jednom dnevno. Ali naravno svako ima pravo na svoja verska ubeđenja i da se toga pridržava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daju, ali, veruj mi, ne želiš ti to da obučeš. Možda se nešto promenilo u međuvremenu, ali kad sam se ja porodila, spavaćice su bile baš stare, vidljivo pohabane i vrlo često pocepane.

Pa, šta znam, čula sam da je bolje da krvarimo na te spavaćice nego na naše, a tako su pohabane jer ih tamo tretiraju najjačim deterdžentima i uvek ih iskuvavaju pa su sterilno čiste. A verujem da će mi biti svejedno dok se budem porađala, a posle kad me prebace u sobu imaću jednu svoju spavaćicu. To mi je plan :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, šta znam, čula sam da je bolje da krvarimo na te spavaćice nego na naše, a tako su pohabane jer ih tamo tretiraju najjačim deterdžentima i uvek ih iskuvavaju pa su sterilno čiste. A verujem da će mi biti svejedno dok se budem porađala, a posle kad me prebace u sobu imaću jednu svoju spavaćicu. To mi je plan :D

Nije ti loš plan. B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Farbala sam se dva puta do sad...I ja sam slušala svašta o tome ali nisam slušala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Farbam se svakih mesec dana,ne mislim da je stetno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U drugoj trudnoci mi se povracalo na miris farbe tako da sam samo dva puta izvukla smedje pramenove, slicne kao moja prirodna boja kose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Farbam se sutra ili prekosutra, da se doteram pred porodjaj :D Jednom u dva meseca samo koren, i koristim italijansku Biokap farbu, ima je po apotekama, lepo mirise, nema amonijaka i nije onako neprirodno crna nego bas ima lep blagi sjaj. Ovde je malo skuplja u odnosu na one po parfimerijama, ali bolje mi ta jedna kvalitetna posto se ne farbam jako cesto, nego svake tri nedelje da se trackam sa ne znam cim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da se farbam, pred porođaj ću da sredim koren malo, trebalo bi da nabacim i pramenove, ali mislim da neću moći da sedim toliko, tako da ću sam koren. A već me nerviraju sede, videću tamo sl. nedelje da odem pa da i to sredim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da se farbam, pred porođaj ću da sredim koren malo, trebalo bi da nabacim i pramenove, ali mislim da neću moći da sedim toliko, tako da ću sam koren. A već me nerviraju sede, videću tamo sl. nedelje da odem pa da i to sredim.

Ja cu sad u cetvrtak.. Moram, kosa mi lici na uzas... Mada sam se farbala pre 4 nedelje, ali raste kao blesava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.