CR - Novi Sad

odgovora

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog cega CR?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, ako je ovo treci, nece te odbiti sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene isto interesuje ovo,vodim trudnocu u z.o.vuka.

Zvoncice koliko pre termina se ide na komisiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

trebalo bi 7 ana pre 9 meseca pa ja sad u panici :))))

E pa dobro imas jos vremena,pretpostavila sam da je pred 9 mesec,ma bice sve ok :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve i da te ne zakazu, kad dodjes na porodjaj i kazes da je bio carski prvi put, nece ni hteti vaginalno da te poradjaju, sem lekara koji su bas dobri za to, kao dr Cetkovic ili dr Radeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Saznala sam da svi lekari rade na komisiji za cr samo zavisi kako ko koji dan zapadne...

Meni je najvise kako to ide tj . kad odes tamo sta se radi na komisiji da li mozes da biras lekara koji ce da te porodi ...

Koga bi ti birala, da moze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr.Tesic , Dr.Maticki je dobra ..samo ne Vejnovic , ne Bogavac

Zašto ne Vejnović?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr Maticki ne radi privatno i nece ni hteti da operise ni da je pitas. Dr Tesic mozda i da. To kako zapadne. Videces vec. Drzim ti fige da ne budu oni koje ne bi zelela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto ne Vejnović?

On samo za pare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je Maticki operisala prosli put...

Ne bi bilo lose da opet. Ona je stvarno divna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve i da te ne zakazu, kad dodjes na porodjaj i kazes da je bio carski prvi put, nece ni hteti vaginalno da te poradjaju, sem lekara koji su bas dobri za to, kao dr Cetkovic ili dr Radeka.

meni je cetkovic radio epiziotomiju i prisustvovao porodjaju.. znaci u pravu sam kad sam ga hvalila, bas dobar dr !!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e, koji me djavo terao da zavirim u ovu temu :huh:

sad bila na uz i kaze mi dr da je trenutno karlicno okrenuta beba.. valjda ce se namestiti lepo, nisam bas za CR..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvoncice jesi bila na komisiji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima...

Imam par pitanja, pa bih molila one koji znaju odgovor da mi pojasne. U 37.sam nedelji trudnoci, koja je za sada prosla bez ikakvih problema. Inace imam dioptriju -6 i cilindar -1, tako da sam od lekara oftalmologa sa Klinickog centra Vojvodine dobila misljenje da se porodjaj zavrsi carskim rezom. Prosle nedelje sam bila u Betaniji i ocekivala sam da ce vec tada doneti odluku kako ce me poradjati, ali meni je tada uradjen samo UZ i vag.pregled ( bilo je jedno 5 lekara koji su tada pregledali, pa sam mislila da je vec to neka komisija). Oni su mi rekli da dioptrija i nije bas indikacija za carski, ali su napisali izvestaj o ultrazvuku, da imam misljenje lekara oftalmologa i da se 1.novembra javim na komisiju koja ce odluciti. Medjutim, rekli su mi da donesem sve analize krvi kao da ce mi raditi CR i misjenje interniste, kao i EKG. Termin mi je oko 8.novembra. E sad mene zanima, da li oni vec misle da ce to proci komisiju kada su rekli da donesem sve te nalaze ili je to eto tako, cisto da imam cime da se zanimam ovih dana?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima...

Imam par pitanja, pa bih molila one koji znaju odgovor da mi pojasne. U 37.sam nedelji trudnoci, koja je za sada prosla bez ikakvih problema. Inace imam dioptriju -6 i cilindar -1, tako da sam od lekara oftalmologa sa Klinickog centra Vojvodine dobila misljenje da se porodjaj zavrsi carskim rezom. Prosle nedelje sam bila u Betaniji i ocekivala sam da ce vec tada doneti odluku kako ce me poradjati, ali meni je tada uradjen samo UZ i vag.pregled ( bilo je jedno 5 lekara koji su tada pregledali, pa sam mislila da je vec to neka komisija). Oni su mi rekli da dioptrija i nije bas indikacija za carski, ali su napisali izvestaj o ultrazvuku, da imam misljenje lekara oftalmologa i da se 1.novembra javim na komisiju koja ce odluciti. Medjutim, rekli su mi da donesem sve analize krvi kao da ce mi raditi CR i misjenje interniste, kao i EKG. Termin mi je oko 8.novembra. E sad mene zanima, da li oni vec misle da ce to proci komisiju kada su rekli da donesem sve te nalaze ili je to eto tako, cisto da imam cime da se zanimam ovih dana?

ja sam se porodila CR ali mi je bio hitan tako da nista nisam imala spremno. a, ti lepo sve to spremi pa ako je vec jedan dr predlozio CR, u ovom slucaju oftalmolog verujem da ce to tako i ici.

nisam ti bas pomogla, ali eto dok se ne jave druge sto vise znaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo na odgovorima. Pripremicu ja sve to pa kako bude. Volela bih vec da znam kako cu se poradjati, cisto da se pripremim psihicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala mnogo na odgovorima. Pripremicu ja sve to pa kako bude. Volela bih vec da znam kako cu se poradjati, cisto da se pripremim psihicki.

najbolje ces se pripremiti ako se ne pripremas. polako, opusteno i sve ce biti ok..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da vam se javim sa novostima. Danas sam imala komisiju za carski rez. U komisiji je bilo cini mi se pet lekara, izmedju ostalih i dr Maticki(spominjem je jer je neko pisao da kod nje nista nije indikacija za CR). Odobren mi je. :) Radice mi sledece nedelje, a pre toga imam razgovor sa anesteziologom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam posle porodjaja pisala na ovoj temi.. otisla sam na zakazan CR i zapala me je dr.Žaklina Tatić Stupar i onda sam ja brze bolje otisla na google da vidim jel imaju neka misljenja i naidjem na neku aferu pa je neku trudnicu poslala kuci i da ...da ne pise :(

Onda je mama preko prijatelja dosla do broja od Stajica i nazvala ga i rekla da hoce da me on porodi a bas je on taj dan bio dezurni,tako da me je u 8 ujutru porodio on i sve pohvale za njega,manji je rez od prvog za 3 cm a kaze da on radi i nizi ali nije hteo da pravio 2 reza. Porodio me je za 3-4 minuta,a sve bilo gotovo za 10ak minuta,posecivao me u sobi,konce skinula posle 2 nedelje,on takodje.

Prvo sam rodila u inostranstvu pa sam se bojala Betanije ali sam se prevarila,sve je bilo u najboljem redu,u sred jula klima je bila po ceo dan,TV,sestre super ljubazne ma sve pohvale!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doktor Stajic je mene porodio cr, sve pohvale za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je prodila Dr Mirjana Županski i imam samo reči hvale za nju. Obilazila me je nakon carskog i raspitivala se za bebu koja je bila na intenzivnoj u inkubatoru. Duša moja mala, heroj tatin i mamin ! :wub:

Inače mi je ta Dr eto tako zapala, jer sam ležala na patologiji zbog gestacijskog, a zatim i povišenog krvnog pritiska, pa je bio hitan carski u 34. nedelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.