Problemi sa isplatom bolovanja

odgovora

Objavljeno

Da li neko zna da li porodilje na bolovanju imaju pravo na regres posto imamo pravo na godisnji odmor???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li porodilje na bolovanju imaju pravo na regres posto imamo pravo na godisnji odmor??? :rolleyes:

Koliko ja znam regresa nema dok se ne vrati na posao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliko ja znam po zakonu o radu trudnice ne mogu da se otpuste a u slucaju kad se zatvara poslovna jedinica ste tehnoloski visak i mislim da bi socijalno nastavilo da ti isplacuje bolovanje i trudnicko......nadam se

u svakom slucaju zelim ti srecu i nadam se da ce sve biti ok, javljaj sta se desava.

Hvala na odgovoru i brizi:)Ja sam zvala moje gazde i posto se poslovna jedinica ne zatvara,vec samo nas ogranak gde sam ja radila,obecali su mi redovan radni pdnos i trudnicko bolovanje,kako mi i sleduje.Jako sam srecna zbog toga.Hvala na paznji.Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li neko zna da li porodilje na bolovanju imaju pravo na regres posto imamo pravo na godisnji odmor???

Ja sam na porodisljskom primala regres. U mojoj firmi se on ispacuje na mesecnom nivou.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za trudnice koje cekaju isplatu od socijalnog .. Da li ste dobile nadoknadu za maj i kada?! Knjigovodja mi rekla da ce biti oko 01.07. ali evo vec je polovina jula i jos nistaaaa.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima ja sam sad prvi put na forumu i nemogu da verujem sa kakvim problemima se mi porodilje susrecemo.jA SAM NA PORODILJSKOM BOLOVANJU OD 6.12.2010 A PORODILA SAM SE 8.12 I DO DANA DANASNJEG NISTA NISAM PRIMILJA STO SE TICE PORODJILJSKOG.Nedeljno po tri puta zovem firmu,inace radim u privatnoj firmi,oni mi konstantno pricaju da su svi papiri uredno predati da moram da zovem socijalno kad zovem socijalno oni svaljuju krivicu na firmu i tako u krug vec mesecima.Ove nedelje kad sam zvala firmu opet su mi rekli da nisu dobili resenje od socijalnov,naravno ja sam opet zvala socijalno da bi mi oni rekli da je resenje otkucano jos u maju mesecu i da iz firme moraju da dodju po to,ja sam juce isla i podigla to resenje odnela u firmu da bi mi oni rekli da to nemoze tako nego da mora da mi stigne na kucnu adresu,pitala sam ih kad da ocekujem uplatu ni na to mi nisu dali konkretan odgovor,vise nisam pametna sta da radim jedino resenje mi je da tuzim firmu pa me zanima da li je neko imao iskustva sa tim i da li ja imam sanse na sudu da dobijem slucaj? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ukice, pre svega DOBRODOŠLA :)

Ja lično nisam imala takvih problema, tako da ti ništa ne mogu reći o tome...ali da sam na tvom mestu posla bih mail gradonačelniku, onom liku za zaštitu građana...a ako oni ne reaguju, onda i nekim dnevnim novinama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam jedno pitanje za trudnice koje cekaju isplatu od socijalnog .. Da li ste dobile nadoknadu za maj i kada?! Knjigovodja mi rekla da ce biti oko 01.07. ali evo vec je polovina jula i jos nistaaaa.....

Bila je danas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel zna neko kako mogu da proverim dal je uplaceno trudnicko ja sam na bolovanju od aprila tj.prvo bolovanje od socijalnog mi je za maj koliko to kasni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hmmm i ja cekam za maj al nista

ps sad sam bila do bankomata i nema nista smrc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sasvim slucajno radim na takvim poslovima i imala sam i trudnice i porodilje, a trenutno sam i ja trudna! Poslodavci lazu ako se vade na drzavu, 99% slucajeva zavisi od njih, da li su na vreme predali potrebne papire, malo mora da se pojuri, a kad ides na vreme sa svim tim, drzava isplacuje u odredjenim periodima oko 20. u mesecu! Tako da ako imate problem probajte da pojurite svoje poslodavce!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao svima,

I ja radim u prosveti, mijenjala sam jednu koleginicu od aprila prosle godine. Ona je bila na trudnickom a kasnije i na porodiljskom bolovanju sve do 14.o6.11.

Ja sam se porodila u februaru ove godine i otisla na porodiljsko, koje mi je nazalost prekinuto njenim vracanjem.

Interesuje me kakav je zakon po ovom pitanju? Ima li zena pravo na porodiljsko od godinu dana bez obzira na sve?

Ili joj se ukida onda kad, kao u mom slucaju,koleginica koju je mijenjala vrati sa bolovanja?

Hvala unaprijed!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam poseban slucaj! Mislim da ovakvog nema. Poslodavac mi je Grk. Na porodiljskom sam od maja prosle godine. Nijednu uplatu porodiljskog nisam dobila niti je iko dobio platu od tog maja meseca. Covek je ispario u septembru prosle godine, ali se redovno javljao kao dolazi,stize sa parama. Pa kojekakve komplikacije. Medjutim u decembru nas izbace iz lokala i tada on prestaje da se javlja odnosno iskljucio je taj grcki broj, poslala sam mu poruku i na fb ali ne odgovara. Znaci on je otisao jednostavno, ne zatvorivsi firmu, firma i dalje postoji... da se odjavim ne mogu bez poslodavca a ne mogu da ga nadjem. Inspekcija rada ne moze da uradi svoj deo posla bez prisustva poslodavca, tako su mi rekli. Sta da radim? Da li ima neko ovde ko ima veze sa tim, jer mislim da je neverovatno da poslodavac moze samo da se vrati u zemlju iz koje je dosao i da se nikada ne vrati a ostavi radnike bez 10 plata i jos zarobljene u firmi da ne mogu da traze drugi posao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost, pošto ti poslodavac nije izmirio obaveze prema državi i to još uvek ne čini, nemaš prava na nadoknadu.

Što se tiče drugog posla... malo mi čudno što inspekcija navodno ne može ništa da učini jer poslodavac nije tu tj odsutan je. Ti bi možda mogla da nađeš drugi posao i mimo ovog na koji si navodno prijavljena. Ukoliko radnja knjižica nije kod tebe, idi na biro za zapošljavanje u njihovu pravnu službu i ispričaj im svoj slučaj. Mislim da bi ti trebali dati rešenje kako da bar regulišeš radn.knjižicu. A pri tome obavezno im pomeni da si u postupku razvoda i da treba da regulišeš zdrav.knjižicu za dete koja bi se vodila na tebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na žalost, pošto ti poslodavac nije izmirio obaveze prema državi i to još uvek ne čini, nemaš prava na nadoknadu.

Što se tiče drugog posla... malo mi čudno što inspekcija navodno ne može ništa da učini jer poslodavac nije tu tj odsutan je. Ti bi možda mogla da nađeš drugi posao i mimo ovog na koji si navodno prijavljena. Ukoliko radnja knjižica nije kod tebe, idi na biro za zapošljavanje u njihovu pravnu službu i ispričaj im svoj slučaj. Mislim da bi ti trebali dati rešenje kako da bar regulišeš radn.knjižicu. A pri tome obavezno im pomeni da si u postupku razvoda i da treba da regulišeš zdrav.knjižicu za dete koja bi se vodila na tebe.

Porodiljsko mi je platio pola meseca tj porodiljsko mi je otvoreno od 15 maja, tako da je platio taj prvi mesec od 15 do 31 maja sto mi je potrebno da imam pravo. I ja sam otisla i predala za resenje o porodiljskom bolovanju samo trebam da dopunim nesto malo dokumentaciju do koje tesko dolazim ali ovo je sad milina u odnosu na ono sta sam sve jurila. Kad dobijem resenje ne znam gde cu i ko da me isplacuje, niko u drzavnim sluzbama do sad to nije umeo da mi kaze, ali ostvarujem pravo. Jedino jos u biro za zaposljavanje da odem, radna knjizica je kod mene i svi papiri o mojoj prijavi. Ne znam gde drugde da idem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko bolovanje mi istice 3. jula. Od decembra nisam primila ni dinara. Koga da zovem, gde da pitam? Te uplate su relativno uredno stizale do decembra. U firmi kazu da je to stvar drzave. pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko bolovanje mi istice 3. jula. Od decembra nisam primila ni dinara. Koga da zovem, gde da pitam? Te uplate su relativno uredno stizale do decembra. U firmi kazu da je to stvar drzave. pozz

Ja koliko znam država ne zabušava po tom pitanju već je stvar do poslodavca. Koleginica je do početka februara bila na porodiljskom i negde u aprilu je izvršena zadnja refundacija s tim što je njoj isplaćivana zarada normalno kad i nama ostalima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodiljsko bolovanje mi istice 3. jula. Od decembra nisam primila ni dinara. Koga da zovem, gde da pitam? Te uplate su relativno uredno stizale do decembra. U firmi kazu da je to stvar drzave. pozz

s tim što je njoj isplaćivana zarada normalno kad i nama ostalima.

Upravo to. Dakle Kristina, poslodavac prvo tebi plati isto kada i zaposlenima isplacuje platu a tek nakon toga drzava njemu refundira na osnovu dokaza da ti je "pustio"platu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.