Agresivnost kod djece

odgovora

Objavljeno

nasa masha je pocela da tuce druge bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krenula je nova- nadam se faza. Baca se na pod gde god da smo kad joj se nesto zabrani. Ne prihvata NE! Za zadnja tri dana se ponovilo 4 puta: tri puta u prodavnici i jednom u gostima. Pocrvenela sam od srama i besa. Svaki put je uzmem u ruke i iznesem iz prodavnice (ili stana)...sto mi u sedmom mesecu predstavlja veliki problem.

Zatim kleknem ispred nje i pricam da to sto je radila nije dobro, da je mama ljuta i td....Ona se uglavnom odmah rasplace a ja moram da vodim racuna jer sutira na sve strane. Ja sam poprilicno smirena dok joj sve to pricam iako mi kroz glavu prolazi slika kako je batinam takvu inatnu po guzi :| UUfff-nadam se da ce da prestane sa takvim bacakanjem na vreme dok jos imam dovoljno strpljenja.

I mi smo imali nalet ovakvog groznog ponasanja, ali hvala Bogu prolazi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo imali nalet ovakvog groznog ponasanja, ali hvala Bogu prolazi!

Ja se iskreno nadam da brzo prolazi jer postaje nemoguca! Nikad ne znam kad ce da joj naidje nalet besa :\ Juce je i mm-u priredila takvu scenu u prodavnici. Kaze da je greskom poveo neko drugo dete i da to nije bila njegova mila i ljupka kcer! :D:D

Sta vi radite u takvoj situaciji? Mi smo je uvek iznosili iz prostorije gde pobesni i damo joj do znanja da smo mnogo ljuti. Ali ne znam koliko ona obraca paznju na nasu ljutnju i koliko je briga za to!?!? Koliko dugo da budem ljuta na dete koje ce uskoro da napuni 2.godinu???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se iskreno nadam da brzo prolazi jer postaje nemoguca! Nikad ne znam kad ce da joj naidje nalet besa :\ Juce je i mm-u priredila takvu scenu u prodavnici. Kaze da je greskom poveo neko drugo dete i da to nije bila njegova mila i ljupka kcer! :D:D

Sta vi radite u takvoj situaciji? Mi smo je uvek iznosili iz prostorije gde pobesni i damo joj do znanja da smo mnogo ljuti. Ali ne znam koliko ona obraca paznju na nasu ljutnju i koliko je briga za to!?!? Koliko dugo da budem ljuta na dete koje ce uskoro da napuni 2.godinu???

Problem je u tome sto u tim situacijama treba dijete ignorisati, a kako da ga ignorisem kad to uradi na javnom mijestu? :blink: On se moze draciti bez prestanka, a najgore je kada uoci da tim moze da skrene paznju na sebe, zato to i ponavljaju. Mada, te nervoze i izlivi agresivnosti mogu da budu povezane sa rastom zubica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Problem je u tome sto u tim situacijama treba dijete ignorisati, a kako da ga ignorisem kad to uradi na javnom mijestu? :blink: On se moze draciti bez prestanka, a najgore je kada uoci da tim moze da skrene paznju na sebe, zato to i ponavljaju. Mada, te nervoze i izlivi agresivnosti mogu da budu povezane sa rastom zubica.

Joj, ja uglavnom tako razmišljam i uvek tražim razlog, kao mora da ga nešto muči, pa to tako pokazuje, ali sigurno da ima čisto i toga da su svesni da skreću pažnju na sebe, pa koriste to.

Ne znam, definitivno je najbolje ignorisati, a na javnom mestu, stvarno ne znam šta raditi, nije svejedno.

Jedino to da ga izneseš iz prostorije, ili skloniš sa ulice.

U svakom slučaju treba dooosta strpljenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krenula je nova- nadam se faza. Baca se na pod gde god da smo kad joj se nesto zabrani. Ne prihvata NE! Za zadnja tri dana se ponovilo 4 puta: tri puta u prodavnici i jednom u gostima. Pocrvenela sam od srama i besa. Svaki put je uzmem u ruke i iznesem iz prodavnice (ili stana)...sto mi u sedmom mesecu predstavlja veliki problem.

Zatim kleknem ispred nje i pricam da to sto je radila nije dobro, da je mama ljuta i td....Ona se uglavnom odmah rasplace a ja moram da vodim racuna jer sutira na sve strane. Ja sam poprilicno smirena dok joj sve to pricam iako mi kroz glavu prolazi slika kako je batinam takvu inatnu po guzi :| UUfff-nadam se da ce da prestane sa takvim bacakanjem na vreme dok jos imam dovoljno strpljenja.

Joj, ja uglavnom tako razmišljam i uvek tražim razlog, kao mora da ga nešto muči, pa to tako pokazuje, ali sigurno da ima čisto i toga da su svesni da skreću pažnju na sebe, pa koriste to.

Ne znam, definitivno je najbolje ignorisati, a na javnom mestu, stvarno ne znam šta raditi, nije svejedno.

Jedino to da ga izneseš iz prostorije, ili skloniš sa ulice.

U svakom slučaju treba dooosta strpljenja.

Strpljnje,strpljenje i samo strpljenje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame procitala sam samo poslednju starnu,vraticu se na prethodne ali me zanima da li su vasa deca ujedala drugu decu i sta ste u takvim situacijama cinile?

Mimi ce uskoro 15m. i svako ali bas svako dete koje mu pridje ujede a neretko se i on zaleti na neko dete u parkicu.

Uvek ga odvojim,uzmem njegovu rucicu mazim dete i govorim draga bata/seka.Naravno pokusavam da objasnim da to nije lepo,da boli,da drugari placu i td.Ne znam koliko on moze da me razume.

Svaki savet bi mi dobrodosao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

p.s.Skoro sva deca vriste kad ga vide u parkicu :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mame procitala sam samo poslednju starnu,vraticu se na prethodne ali me zanima da li su vasa deca ujedala drugu decu i sta ste u takvim situacijama cinile?

Mimi ce uskoro 15m. i svako ali bas svako dete koje mu pridje ujede a neretko se i on zaleti na neko dete u parkicu.

Uvek ga odvojim,uzmem njegovu rucicu mazim dete i govorim draga bata/seka.Naravno pokusavam da objasnim da to nije lepo,da boli,da drugari placu i td.Ne znam koliko on moze da me razume.

Svaki savet bi mi dobrodosao.

p.s.Skoro sva deca vriste kad ga vide u parkicu :(

Prolazna faza... :rolleyes: Nastavi kao i do sad,samo prica,prica i prica...i vjeruj mi iako su mali i te kako dobro kapiraju sta im pricamo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Recpect...nema tu pomoći i dobrog savjeta. Dobro djeluješ...ali možda ga izoluj dok prođe ta faza...Hoću reći, idite u park kada nema puno djeca. Kratko traje ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad procitah druge postove malo mi je lakse. Moja devojcica ima malko vise od gogine i do pre par dana je bila prava maza pogotovo ujutru posel budjenja, a sad cim joj se priblizim ona me gura udara ujeda, postala je agresivna i prema drugoj deci i ne znam samo odakle joj ideja da me udara sva se zacrveni onako kao besna zbog neceg ja sam sokirana. Za sad je ignorisem i dalje joj tepam i mazim posle tih njenih ispada ali ne znam sta dalje i dokle ce se tako ponasati.. Inace je jako vezana za mene jer je samnom po ceo dan, tata dodje uvece tek a sad ovako da me udara i histerise na mene ne znam gde je to videla...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja verujem da deca nekad sama traze da ih zaustavimo. Luna me je jednom ujela kad je imala godinu i 2 meseca otprilike. Izgrdila sam je najzesce i dobila je i po guzi, i ona, ljudi moji, otad nikog ne ujeda. Krene, pa se zaustavi i samo te ocese zubima. Zaista vise posle toga nismo imali problema sa ujedanjem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja verujem da deca nekad sama traze da ih zaustavimo. Luna me je jednom ujela kad je imala godinu i 2 meseca otprilike. Izgrdila sam je najzesce i dobila je i po guzi, i ona, ljudi moji, otad nikog ne ujeda. Krene, pa se zaustavi i samo te ocese zubima. Zaista vise posle toga nismo imali problema sa ujedanjem.

E bravo, konacno neko ko ne propagira taktiku ignorisanja po svaku cenu :lol:

Salu na stranu, ignorisanje decije agresivnosti je u redu, ali po mom misljenju, dok dete ne pocne tom svojom agresivnoscu ugrozavati druge, recimo to ujedanje. Deca nemaju osecaja da rade nesto lose, a bogami nemaju osecaj ni da taj ugriz moze da zaboli, a neko manje dete i ozbiljnije da ugrozi <_< Primer za to je jedan slucaj koji se pre koju godinu desio u mom mestu gde zive moji roditelji, u vrticu. Decak koji je, kako se kasnije ispostavilo, vec duze vreme ujedao svakog zivog (dete od neke 2,5 godine cini mi se) je toliko krvnicki izujedao neku malu devojcicu od 14 meseci da je detetu maltene zivot bio u pitanju zbog ujeda po vratu <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj sin ce ovog meseca da napuni 4 god. Prosle godine za badnje vece smo isli u crkvu.Kada je bilo vreme da krenemo kuci,pozvala sam ga i objasnila da trebama da krenemo ali njemu se nije islo,zvala sam ga nekoliko puta a za odgovor sam dobijala NECU,samo sam se okrenula i rekla ja idem,i on je se naljutio i dobio napad besnila i histerije,poceo je da me udara i histerise pred svima,a ljudi je bilo oko 100, cinilo mi se da svi samo nas gledaju,jedan covek mi je prisao i rekao-nije tebi lako. Samo mi je nesto prokuvalo u stomaku.To je bilo prvi put da je se tako ponasao.Samo sam ga podigla i nosila prema autu,on je se vrtio,udarao me jedva sam ga stavila u sediste.Nisam mogla docekati da dodjemo kuci.Dok smo stigli,izvadila sam ga iz auta,on je se vec bio smirio ali ja sam i dalje bila u soku od tadasnjeg dogadjaja. Usli smo u kucu i uzela sam mu igracku i bacila u smece a sve sam njega vodila sa sobom da bi video.Opet je poceo da besni i da me udara.Za svki udarac je po jedna igracka isla u smece.Plakao je i vristao.Mislim da sam bacila jedno 10ak igracaka,sve su to bile po malo polomljene igracke ali za njega su sve iste i sve podjednako voli. Kada je se malo smirio,prisla sam mu i pricala nekih sat vremena. Sve sam mu objasnila , zbog ceka sam bacila igracke,da je mnogo ruzno bilo njegovo ponasanje.On je samo cutao i gledao me.Pitala sam ga da li ce opet da udari mamu,rekao je ne.Onda smo se zagrlili i poljubili.Ujutru kad je ustao ponovo sam mu objasnila istu stvar da ne bi zaboravio.Posle toga me nije nikad udario ali je znao biti nevaljao,s'tim sto bi pretnja o kazni sa bacenjem igracaka uvek upalila.

Sad mogu da kazem da sam jako ponosna na svog sina,mnogo je dobro i kulturno dete,svi ga hvale. Veujem da je se drugaciji sto je veci ali mislim da je najvise uticalo moje svakodnevno objasnjavanje i pricanje o lepom ponasanju.Sad on voli da slusa kad ja pricam i uvek ucestvuje u razgovoru.Kao sto vec rekoh,jako sam ponosna na njega i znam da cu recima uspeti da on nastavi da bude ovako dobar deckic kao sto je sada.

I da cesto znam da ga nagradim nekom igrackom sto mu se svidja kad bude bas,bas dobar. Kad tata dodje sa posla on kaze-dobio sam igracku zato sto sam bio very good boy :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se izvinjavam,malo sam promasila temu ,ovoje za uzrast od 1 god.

Molim administratore da prebace post u odgovarajucu temu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znali neko neku metodu kako djetetu od 19 mjeseci dokazati il ga na neki nacin urazuniti da ne stipa i ne grebe sve redom ?Ja uvidjam da imam stvarno veliki problem sa mojom djevojcicom -ona se okomi na svu djecu u blizini,a boga mi i na odrasle i to vec traje i traje i traje i ja dolazim u situaciju kad smo danas bili pozvani na rodjendan da je uopste ne vodim jer me prosto sramota koliko ona stipa i grebe okolo djecu iz cistaog mira!

iJA NARAVNO NJU ODVEDEM JER MI BUDE ZAO DA MOJE DJETE IZDVAJAM IZ MASE I DA JOJ USKRACUJEM SVE TE DJECIJE RADOSTI -moj harambasa je za 45 min naseg boravka svako djete ustinula ,ogrebala po licu igracke otimala i sva su joj djeca bjezala ...Ja se osjecam kao budala pokusavam da se nesto opravdam ,al ja jednostavno ne znam nacin kako i sta da radim u tim situacijama .Ljudi koliko ovo traje ja cu siznuti??? sta da radim?da je upisem u vrtic da je mozda vaspitacica sredi? da naglasim -ja nju lupim po dupetu ona kofol odplace,al nikakav sam ja njoj autoritet kad je prvo moja faca sva izgrebana ....STVARNO TREBAM HELP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja Milica takodje ima fazu grebanja, guranja i stipanja... ja sam takodje bila bespomocna dok pre par dana moj suprug nije glasno vikuo NE! i gledao je u oci par sekundi namrgodjeno.. meni je naravno bilo zao sto je viknuo ali ona se smirila i evo vec par dana njega uopste ne grebe. znaci pokusaj da joj glasno viknes i da je gledas ozbiljno da shvati da se ne salis,mozda upali kao i kod nase Mice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znali neko neku metodu kako djetetu od 19 mjeseci dokazati il ga na neki nacin urazuniti da ne stipa i ne grebe sve redom ?Ja uvidjam da imam stvarno veliki problem sa mojom djevojcicom -ona se okomi na svu djecu u blizini,a boga mi i na odrasle i to vec traje i traje i traje i ja dolazim u situaciju kad smo danas bili pozvani na rodjendan da je uopste ne vodim jer me prosto sramota koliko ona stipa i grebe okolo djecu iz cistaog mira!

iJA NARAVNO NJU ODVEDEM JER MI BUDE ZAO DA MOJE DJETE IZDVAJAM IZ MASE I DA JOJ USKRACUJEM SVE TE DJECIJE RADOSTI -moj harambasa je za 45 min naseg boravka svako djete ustinula ,ogrebala po licu igracke otimala i sva su joj djeca bjezala ...Ja se osjecam kao budala pokusavam da se nesto opravdam ,al ja jednostavno ne znam nacin kako i sta da radim u tim situacijama .Ljudi koliko ovo traje ja cu siznuti??? sta da radim?da je upisem u vrtic da je mozda vaspitacica sredi? da naglasim -ja nju lupim po dupetu ona kofol odplace,al nikakav sam ja njoj autoritet kad je prvo moja faca sva izgrebana ....STVARNO TREBAM HELP

Mozda da probas sa kaznom, npr. da je odvedes u drugu prostoriju i objasnis joj da se nece vise igrati s decom... Ili joj kazes da je to opasno, kod moje cere je to palilo jos kad je bila mala ;) Ne znam zasto, jer je inace prilicno neposlusna, ali kad joj kazes da je nesto opasno (kao noz!), tog momenta prestaje s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.