Agresivnost kod djece

odgovora

Objavljeno

OT

Misliš da je želja za dominacijom oličenje blagosti :lol: .

јесте, него шта :)

није то тако, ипак су то деца, морају све да спознају, другачије је код одраслих, разумнијих. Са друге стране увек је потребна жеља за доминацијом у границама нормалног и ту можда буде проблем, где је у ствари та граница!? Када не би тежили некаквој доминацији, било каквој, не би ни напредовали, то нам је еволуција дала :)

Свако добро

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam ja pre par nedelja o ovoj temi i mislim se kako sam srecna sto je moja devojcica tako mila, draga, nesebicna, poslusna, prava dobrica.

I evo vec 4-5 dana prepoznajem agresivnost i histeriju u njenom ponasanju!

Bravo, dete po knjizi.

Ja ignorisem to ponasanje, koliko mogu, ali su problem ljudi oko mene, ponajvise svekrva sa kojom, zivim, koji odmah tce u fazonu kao da ja pecem dete na raznju!

Eh, valjda cemo se i sa ovom fazom izboriti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I moja djevojcica ima histericne ispade.Kao prvo,da kazem kada sam se tek porodila i neki 6-7 dan u porodilistu(ostale smo 11 dana) mi je dosla glavni pedijatar i rekla:"Majko,neka vam je Bog na pomoci koliko je ovo vase dijete ljuto!".Tada sam je samo pogledala i mislila,otkud ona to zna,kad je bebi tek bilo nekoliko dana.

Jako brzo sam otkrila koliko je ljuta.Sada joj je 13 mjeseci i poslednja 3 mjeseca je ispoljavala histeriju kroz lupanje glavom prvo od setalicu :blink: Cim joj nesto nije po volji ona bum-bum glavom,i to tako jako da mene zaboli. :( Kasnije pridje recimo o zid,ili frizider,nasloni se rukama i lupa glavom.

Prvo sam reagovala,kada udari glavom,pocne plakati,ja je uzmem,nosam,tjesim,igram se...Navikla se na to.E,kada mi je dosadilo,prestala sam da obracam paznju.Cim se udari,ja je i ne pogledam...ona place,ja odem u drugu sobu.Iz pocetka je bilo tesko,ali kada je vidjela da ne reagujem-prestala je :D Vise ne lupa glavom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene, sta da radim sa mojom devojcicom?!

Pocela je da se tuce, grebe, stipa, udara, grize..... i to pogotovo malu decu njenog uzrasta.

Ja je stalno grdim i objasnjavam da se to ne sme, treba da mazis bebu i ljubis...onda ona kaze aaaa daaga i poljubi, a cim ne gledam opet u napad!

Vec me je sramota kada sretnemo nekoga sa malim detetom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ogi udara sve,mene najvise ali to je,sto bi moja sveki rekla,iz ljubavi.Mazimo se ja i on i samo me odjednom tresne i sve vreme se smeje.Cupa me za kosu,sutira,grebe.Prestane cim ja pocnem kao da placem.A za valjanje po podu i treskanje kada hoce da istera svoje bude ignorisan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sve mi je ovo poznato...ali kako se ponasati kad pocne to da radi u marketu, prodavnici, kaficu?! ne mogu da ignorisem...kod kuce i upali, a ovako... Inace moja devojcica je poslusnija kod kuce kada smo same, a cim izadjemo napolje, ja ne postojim! VAZDUH! sve sto kazem, ignorise. Kazem NE, ona se baca, udara, stipa..mene, ili rusi pred sobom nesto ako je mrzi da dodje do mene da me bije :) STRASNO. Zato pitam, sta raditi kad ne mozes da ih ignorises na nekim mestima? Ima ideja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 11 meseci je Petar poceo da me grize i to je trajalo do 17 meseci. Znao je tako da me ugrize da sam imala podlive po rukama, vratu i nogama. Gde god je stigao i to svom silinom da nisam uspevala da mu odvojim celjusti. Kakav grozan period... mislila sam da cu da oldepim.

Sada, zadnih mesec dana, sa 18 meseci je poceo da me udara, stipa, da bi nabija prstice svom silinom.Biva bolno. To je poceo i tati i baki da radi. Svi mu pricamo kako to nije lepo sto radi i da nas to boli.

Znam da je faza emotivnog sazrevanja...bar mi je dr. tako rekla, ali ponekad izgubim zivce najstrasnije i bezim od njega kroz kucu. :)

Uh,isti problem,grize mali samo tako!Gura me kad hocu da ga zagrlim,poljubim:(I ne samo mene..A,malecki je jos za sve ovo,mislim??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sve mi je ovo poznato...ali kako se ponasati kad pocne to da radi u marketu, prodavnici, kaficu?! ne mogu da ignorisem...kod kuce i upali, a ovako... Inace moja devojcica je poslusnija kod kuce kada smo same, a cim izadjemo napolje, ja ne postojim! VAZDUH! sve sto kazem, ignorise. Kazem NE, ona se baca, udara, stipa..mene, ili rusi pred sobom nesto ako je mrzi da dodje do mene da me bije :) STRASNO. Zato pitam, sta raditi kad ne mozes da ih ignorises na nekim mestima? Ima ideja?

Kod nas se povremeno ispolji ali ne tako strašno tako da jedno uzimanje u naručije (bez daljeg razgovora) trenutno rešava stvar... Ema trenutno svoj "bes" ispoljava tako što hoće da me ogrebe preko lica ili uštine (a blage veze nemam od koga je to videla :blink: ) a tačno zna kako da uhvati da uštine (onako uhvati malkice i sa noktima).

E sad... iskreno ni sama ne znam šta bih uradila kada bi imala baš onaj klasičan "nastup" besa - valjanje po podu, histerija i sl... Dobila sam savet da u tom slučaju samo je zgrabim jako-baš jako za ruku (ali oko zgloba - da slučajno ne krene da izvrće ruku od besa) i nastavim da idem, ako slučajno hoće u toj histeriji da legne na zemlju samo je vratim na noge i nastavim da "vodim" za ruku. To bi trebalo da joj "odvuče" pažnju i da je "vrati" u normalu.

Baš i mene interesuju saveti-cake drugih mama za ovo "histerisanje" u npr prodavnici i sl.

Uh,isti problem,grize mali samo tako!Gura me kad hocu da ga zagrlim,poljubim:(I ne samo mene..A,malecki je jos za sve ovo,mislim??

Maro, ne mora da znači... Možda on pre ulazi u te faze nego Petar Yecin, a i kako sam videla i Yelenin Petar je od 11 meseca imao tu fazu... Tako da.. tu ste negde ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ANA* hvala ti! Probaću s tim "nasilnim" vođenjem za ruku pa nek se valja za mnom, bar ćemo obrisati patos u prodavnici :) bolje i to nego da udari glavom negde..jer kod nje su baš oni klasični nastupi, bacakanje i rušenje svega oko sebe u tom momentu.... Javiću ako doznam i ja nešto od majki s kojima se družim. Mada, one imaju dobru decu... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anđelina od pre skoro 3 nedelje iz 'najveće ljubavi' štipa,udara,'granča' (mm kaže da ne postoji taj izraz :lol:<_< a ja kažem da to znači kada u jednom potezu ogrebe i uštine :angry:) ..dakle kada je najzadovoljnija opali nam po šamar :blink: , jadna Anastasija od nje ima po licu raznih 'oblika povreda' :blink: ...naravno svi pričamo i strogim tonom joj stavimo do znanja da to nije dobro al' je to beskrajno zasmejava :blink::unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anđelina od pre skoro 3 nedelje iz 'najveće ljubavi' štipa,udara,'granča' (mm kaže da ne postoji taj izraz :lol:<_< a ja kažem da to znači kada u jednom potezu ogrebe i uštine :angry:) ..dakle kada je najzadovoljnija opali nam po šamar :blink: , jadna Anastasija od nje ima po licu raznih 'oblika povreda' :blink: ...naravno svi pričamo i strogim tonom joj stavimo do znanja da to nije dobro al' je to beskrajno zasmejava :blink::unsure:

To je jedno vreme i Aleksa radio, ili bi ujedao od srece. Sada se samo ponekad desi, i uglavnom mene.... Proci ce ti i taj period :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luka je kratko imao taj period, zatrci se-naravno samo meni, u noge i na unutrasnju stranu butine me ujede.

proci ce i brze nego sto mislis samo nemojte obracati paznju..

a to sto seku "urnise" to tako pokazuje ljubav. Luka i dan danas tako maltretira cerke od moje sestre, koje su velike vec i on je jednostavno lud za njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Anđelina od pre skoro 3 nedelje iz 'najveće ljubavi' štipa,udara,'granča' (mm kaže da ne postoji taj izraz :lol:<_< a ja kažem da to znači kada u jednom potezu ogrebe i uštine :angry:) ..dakle kada je najzadovoljnija opali nam po šamar :blink: , jadna Anastasija od nje ima po licu raznih 'oblika povreda' :blink: ...naravno svi pričamo i strogim tonom joj stavimo do znanja da to nije dobro al' je to beskrajno zasmejava :blink::unsure:

I mi smo u toj fazi. :wacko:

Danas me toliko jako uštinuo, da sam potpuno izbezumljeno viknula "aaa! Mamu to boli!" Jadničak se tako rasplakao da sam ga jedva utešila i smirila. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo u toj fazi. :wacko:

Danas me toliko jako uštinuo, da sam potpuno izbezumljeno viknula "aaa! Mamu to boli!" Jadničak se tako rasplakao da sam ga jedva utešila i smirila. :blink:

Da, da. I mene je to izludjivalo. Bila sam sva plava. :( I znala sam isto tako da zaurlam.

I sto kaze Mna, to jesu izlivi ljubavi, a ne agresivnost. Mislim da masimo temu :D

Dr. mi je svojevremeno rekla da je to izliv strasti usled velike emocije i da sva deca imaju to u vecoj ili manjoj meri kao fazu. Samo mi nije rekla da se to periodicno ponavlja i sada, u mnogo manjoj meri. ;)

Ustvari, mi tek sad ucimo, sa 2 godine sta znaci povredjivanje nekog i to traje. Zna on sta znaci kad se povredi, tj, udari o nesto. Medjutim, jos ne vidim da kapira sta znaci kad on nekog udari. Sad ima momente da svoju drugaricu ili drugara udari rukom, mnogo blaze, naravno. Kad ga opomenem, on poljubi tamo gde je udario, ali i dalje ne shvata i to ponavlja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikolini izlivi ljubavi=agresivnost manifestuju se cupanjem moje kose,kada god ima priliku za to,a najcesce pred spavanje i to od kada smo prekinuli dojenje!Do suza me dovodi,a udaranje,stipanje je vec odavno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Sara ima 13 meseci i za sada nije ispoljila fizicku agresiju ali cim nesto nije po njenom, odmah vristi na sav glas, ne place, nego bas vristi, onako prodorno i krestavo, i sedne na mestu gde se u tom trenutku nasla i nece da se makne. Za sada efikasno mi je da je samo pokupim sa mesta gde je sela i prebacim na neko drugo prikladnije i ignorisem njeno arlaukanje dok ne prestane sama od sebe a to zbog cega urla joj ni u kom slucaju ne dam ili dozvolim, zavisi o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Natasa je pocela jako da grize kad nesto nije po njenom.Ako je ja iznerviram,zbog neceg sto joj ne dozvolim ona me tako jako ugrize da sve zvezde vidim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Ema me je danas toliko ugrilza za obraz da mi se u momentu učinilo da je otkinula parče jaoooj i sada me zaboli kada se setim.... Baš iskazuje bes kada nije po njenom (grebanje, griženje i štipanje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nisu ti izlivi zbog njene slabe komunikacije tj. nepricanja, pa nemoze da iskaze stahoce. Andjela se uveliko svadja i vice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da nisu ti izlivi zbog njene slabe komunikacije tj. nepricanja, pa nemoze da iskaze stahoce. Andjela se uveliko svadja i vice.

Pa npr to se "ispoljava" u situaciji kada joj branim da napolje iz auta izađe preko otvorenog gepeka :unsure: Toliko je bila besna na mene što sam joj zabranila tj vratila u auto da je to strašno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet me ujela!! :wacko: Juce 2 puta,tako jako da sam imala otisak ceo dan i evo sad opet (jer joj nisam dala da gazi po tastaturi)! Boli jaaakooo ali ona to nikako da shvati!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sva 'izgrebana'...Anđa je i dalje agresivna iz 'najveće ljubavi' <_<:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja stvarno ne znam šta više da radim....d ali da počnem da 'vraćam istom merom'...sva sam izujedna,izgrebana...danas mi je zakačila mladež,da napomenem da i dalje sve te radnje radi sa osmehom,ni trunku besa ne osećam kod nje <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prije vise od pola godine sam otvorila ovu temu...i do danas se nista nije promjenilo samo se intenziviralo,stipanje,udaranje,cupanje,vristanje,urlanje...postaje nepodnosljivo...

t2340.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.