Agresivnost kod djece

odgovora

Objavljeno

Vec izvjestan period primjecujem kod Nikole odredjenu dozu agresivnosti,sto prema igrackama,sto prema ljudima koji su mu u blizini,u situacijama kada mu nije dozvoljeno da nesto uradi(jer je opasno za njega) i sl.Opste mi je poznato da je u fazi egocentrizma,ali mi nekako ovaj period predugo traje,iako se nadam da je samo prolazna faza!Nevjerovatno ima jak udarac,trudi se da sve polomi...Ono sto me interesuje je na koji nacin mogu tu agresivnost svesti na minimum?Napominjem,dijete je koje ima maksimalnu paznju 24h,mozda je u tome i problem! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sa 18 meseci je u toj fazi da cim mu kazes ne sme/ne moze on sizne i krene da te udara,da baca sve sto mu je pri ruci,i ja ga ignorisem,a tata mu se smeje u lice i on prestane,probaj tako. moguce da je zbog 24casovne paznje,probaj da ga malo ostavis samog,da vidi da se ne vrti svet oko njega,i da ne moze onako kako je on zamislio,tesko je ali nema ti druge ako ne zelis da takav i ostane.Nista ne kosta da probas tako,bolje to nego da ga tuces sto mnogi rade.Oni sad ne shvataju batine onako kako treba pa ces samo napraviti jos gore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj sa 18 meseci je u toj fazi da cim mu kazes ne sme/ne moze on sizne i krene da te udara,da baca sve sto mu je pri ruci,i ja ga ignorisem,a tata mu se smeje u lice i on prestane,probaj tako. moguce da je zbog 24casovne paznje,probaj da ga malo ostavis samog,da vidi da se ne vrti svet oko njega,i da ne moze onako kako je on zamislio,tesko je ali nema ti druge ako ne zelis da takav i ostane.Nista ne kosta da probas tako,bolje to nego da ga tuces sto mnogi rade.Oni sad ne shvataju batine onako kako treba pa ces samo napraviti jos gore.

Ma, neće takav ostati :lol: !!! To je normalno ponašanje za njegov uzrast.

Inače, nema ništa gore nego podsmevati se detetu ili mu se smejati u lice. I batine su od toga bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O podsmijavanju ne zelim ni da govorim,a o batinama tek...Mislila sam na edukativniji,konstruktivniji nacin...fizicko kaznjavanje djece je preslikavanje naseg psihickog stanja...apsolutno sam protiv toga!

Kristal i ja se nadam da je samo faza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O podsmijavanju ne zelim ni da govorim,a o batinama tek...Mislila sam na edukativniji,konstruktivniji nacin...fizicko kaznjavanje djece je preslikavanje naseg psihickog stanja...apsolutno sam protiv toga!

Kristal i ja se nadam da je samo faza!

Ma, jeste i potrajaće neko vreme. Naoružaj se strpljenjem i ne brini :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, jeste i potrajaće neko vreme. Naoružaj se strpljenjem i ne brini :D .

To i radim...ipak mi je drago kada podjelim sa vama misljenje,bar na trenutak sam spokojnija! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 11 meseci je Petar poceo da me grize i to je trajalo do 17 meseci. Znao je tako da me ugrize da sam imala podlive po rukama, vratu i nogama. Gde god je stigao i to svom silinom da nisam uspevala da mu odvojim celjusti. Kakav grozan period... mislila sam da cu da oldepim.

Sada, zadnih mesec dana, sa 18 meseci je poceo da me udara, stipa, da bi nabija prstice svom silinom.Biva bolno. To je poceo i tati i baki da radi. Svi mu pricamo kako to nije lepo sto radi i da nas to boli.

Znam da je faza emotivnog sazrevanja...bar mi je dr. tako rekla, ali ponekad izgubim zivce najstrasnije i bezim od njega kroz kucu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh...i mi smo od nedavno poceli da stipkamo,ujedamo i ostalo.Ja se ne opterecujem nesto preterano time,samo mu kazem da to nije lepo i lagano ga gurnem da bi on ukapirao sta radi.Inace zna da bude jako agresivan ako mu se nesto ne dopusti!Dere se sto jace moze,zabacuje glavu a par puta je i nasrnuo na mene da me udari!Ja iskreni ignorisem neke njegove sulude zeljice(npr. nosenje tanjira,casa i ostalih lomljivih stvari po stanu;otvaranje hioka punih stvarima koje nisu za igranje;diranje daljinsko,mobilnog,kompa i sl.) i pustim ga da na to zaboravi tako sto mu skrenem paznju na nesto drugo.A ako je bas uporan sljepnem ga lagano po guzi i pojacam malo ton.E tek to upali. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa 11 meseci je Petar poceo da me grize i to je trajalo do 17 meseci. Znao je tako da me ugrize da sam imala podlive po rukama, vratu i nogama. Gde god je stigao i to svom silinom da nisam uspevala da mu odvojim celjusti. Kakav grozan period... mislila sam da cu da oldepim.

Sada, zadnih mesec dana, sa 18 meseci je poceo da me udara, stipa, da bi nabija prstice svom silinom.Biva bolno. To je poceo i tati i baki da radi. Svi mu pricamo kako to nije lepo sto radi i da nas to boli.

Znam da je faza emotivnog sazrevanja...bar mi je dr. tako rekla, ali ponekad izgubim zivce najstrasnije i bezim od njega kroz kucu. :)

Ponekad imam osjecaj da ta faza traje citavu vjecnos!Izludjuje me njegovo histerisanje,nevjerovatno je koliko se baca cim se probudi ili ako nije onako kako je on zamislio,ma strasno,udara nogama,rukama,toliko histerije da imam osjecaj da cu puci!

t2339.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...sačekaj još mjesec dana da vidiš kako će biti. Filipu je bila faza definitivno, ali ima djece kod koje to traje i dalje. Za 1.maj smo bili sa našim prijateljima, koji imaju dječaka, tačno godinu stariji od F. , kod njega ta faza još uvijek traje. Roditelji mu ništa ne mogu, čak je i nekoliko puta udario F...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...sačekaj još mjesec dana da vidiš kako će biti. Filipu je bila faza definitivno, ali ima djece kod koje to traje i dalje. Za 1.maj smo bili sa našim prijateljima, koji imaju dječaka, tačno godinu stariji od F. , kod njega ta faza još uvijek traje. Roditelji mu ništa ne mogu, čak je i nekoliko puta udario F...

Katastrofa,jos samo treba da traje godinama!Kapiram ja da je to faza,ali me isto tako izludjuje,zato sto nema podsticaja toj agresivnosti,cak naprotiv,a uzimam sve faktore u obzir i period zaceca,tok trudnoce,radjanje,odrastanje,a efekat je strasan! :( Ne znam vise kako da se naoruzam strpljenjem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se juče jako iznenadila...

Traži Filip vode i ja mu dam čašu a kaže on FAJA...ja se istopila...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se juče jako iznenadila...

Traži Filip vode i ja mu dam čašu a kaže on FAJA...ja se istopila...

Jao sunce malo,pa on je divan!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jojjj...ja pogriješila temu...hvala Tigi...sada je baš dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj i mi smo u toj fazi da me grize tj vec mesec dana :( i ja sam sva u podlivima, mislim da necu skoro nositi nista kratkih rukava... A nova faza je lupa sebe rukom po glavi, kao i mene, tatu, babu... i sve zivo baca!!!! prvo sto uradi ujutru je kako otvori oci izvadi cuclu i baci je i vice bacccccccc ... Toliko je nemiran, ne sedi, nece da se zaigra, ja vise ne znam sta cu! Flipnucu t3610.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad imam osjecaj da ta faza traje citavu vjecnos!Izludjuje me njegovo histerisanje,nevjerovatno je koliko se baca cim se probudi ili ako nije onako kako je on zamislio,ma strasno,udara nogama,rukama,toliko histerije da imam osjecaj da cu puci!

t2339.gif

Moj Aki je još uvek u toj fazi, al ja ga jednostavno pustim i ne obraćam pažnju, pa se on smiri... a ako baš dugo traje ja izvadim plastelin pa se on smiri i igra :)

A to bacanje kad se probudi, kod nas je samo znak da se nije dovoljno naspavao, i onda se izležava još 15-20 minuta i onda lepo ustane :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se juče jako iznenadila...

Traži Filip vode i ja mu dam čašu a kaže on FAJA...ja se istopila...

Jao, dusa mala... :wub:

Tigrice, moja jetrva je imala problema sa sinom i njegovom histerijom, napadima i sl. (imao je tada oko 2,5 godine)... Znala je i da ga udari, ali je najvise palilo ignorisanje. Kaze da je tu fazu imao i sa godinu dana, ali da nije dugo trajala...

Sada to dijete ima 4 godine, i ja ne poznajem kulturnije i zrelije dijete. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...sačekaj još mjesec dana da vidiš kako će biti. Filipu je bila faza definitivno, ali ima djece kod koje to traje i dalje. Za 1.maj smo bili sa našim prijateljima, koji imaju dječaka, tačno godinu stariji od F. , kod njega ta faza još uvijek traje. Roditelji mu ništa ne mogu, čak je i nekoliko puta udario F...

i ja imam problem sa ovim... od moje drugarice sin je stariji od Pavla za godinu dana. Ovaj moj kako ga vidi redovno krene namrgodjen na njega i ili ga ustine ili ga pocupa za kosu! Ja nisam pametna kako da reagujem! Mislim kazem ja lepo objasnim, ali nema efekta... a da ga bijem ne bi :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam problem sa ovim... od moje drugarice sin je stariji od Pavla za godinu dana. Ovaj moj kako ga vidi redovno krene namrgodjen na njega i ili ga ustine ili ga pocupa za kosu! Ja nisam pametna kako da reagujem! Mislim kazem ja lepo objasnim, ali nema efekta... a da ga bijem ne bi :(

Чини ми се да жели да доминира :)

То можда и није тако лоше :)

Пусти их, нека се контролисано закаче, одмере снагу и онда ће бити добри другари, знаће ко је јачи и поштоваће се :)

Можда тако треба, не знам, нисам сигуран, мој син још увек гледа другу децу онако, неким опуштеним погледом, не реагује, не дира их. Обично је већи од остале деце који су старији чак и за 6 - 7 месеци и они углавном имају бољу координацију покрета али је он мало већи, па само тако стоји, не реагује.

Од септембра ће кренути у вртић-јаслице, тада ће вероватно почети да се "бори" за своја права, видећемо.

Свако добро!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Чини ми се да жели да доминира :)

То можда и није тако лоше :)

Gde nestade hrišćanska smernost i blagost :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde nestade hrišćanska smernost i blagost :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!

1127af8a73c62a9acf8a568b1dcc7241.gif

Mihu je vec njegov brat od ujaka par puta tresnuo, ali ja sve mislim:"Cekaj ti dok mamin sin malo poraste"! :P :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eto ja da update-ujem ... pre neki dan su se momci gurali, počeo je i mali od drugarice da mu vraća, ja nisam htela da se mešam, malo su se gurkali pa je otišao svako svojim putOm, do sledećeg vidjenja! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde nestade hrišćanska smernost i blagost :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!

Ту је садржана и смерност и благост, на мало другачији начин, кроз игру ће научити да се боре за своја "права" али опет кажем, уз надзор, да се не повреде а ако баш почну да се стварно бију, онда и једног и другог по гузи, па ће да се смире :)

eto ja da update-ujem ... pre neki dan su se momci gurali, počeo je i mali od drugarice da mu vraća, ja nisam htela da se mešam, malo su se gurkali pa je otišao svako svojim putOm, do sledećeg vidjenja! :D

Ето, изгледа да делује :)

Наравно, нисам мислио да се побију, нека схватају свет око себе и тако, наравно уз надзор.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ту је садржана и смерност и благост, на мало другачији начин, кроз игру ће научити да се боре за своја "права" али опет кажем, уз надзор, да се не повреде а ако баш почну да се стварно бију, онда и једног и другог по гузи, па ће да се смире :)

OT

Misliš da je želja za dominacijom oličenje blagosti :lol: .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.