CRY IT OUT

odgovora

Objavljeno

nije resenje ostaviti bebu da place. Imam lepo iskustvo sa uspavljivanjem. Dok su sisale uspavljivale su se na siki jer svako razdvajanje bilo je dranje a ne plac. Starija je prestala da sisa sa sedam mladja sa devet m jer sam ostajala trudna i dr mi zabtanila dojenje. One su naravno plakale jer su zelele siku. Ponudila sam alternativu koja je upalila. Svaka ima svoje cebe. Par dana sam lezala pored njih, dam cebe i malo se mazimo, a kad su prihvatile stavljala sam u krevet i dala cebe. I cute i posle par min zaspu bez plakanja. Ali ako su nesto uznemirene i placu naravno da ih uzmem zajednp sa cebetom, pomazimo se i vratim. Meni licno ovo odgovara. A sad mi se setaju po kuci kao iz crtanog Carli Braun. I da, nijedna nije htela dudu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko je rekao da ostavljam dete da place?? rekla sam da primenjujem metodu koja je opisana u toj knjizi i naravno da ulazim u sobu da smirim dete, i znala sam da ce se javiti svi da kritikuju a samo ne oni koje sam zapravo trazila...dete ispod 6 meseci nije receno da ne sme, nego se verovatno zena ogradjuje, a znam milion primera skroz male dece koji sami znaju da se uspavaju. Zena govori u knjizi da se ovaj metod ne primenjuje samo na bebama starim 2,3 nedelje. Pritom je zena psiholog, i ne bi takvu metodu opisala da nije u redu. Nikada dete nisam ostavila da place a da ne udjem da ga utesim i nikada to ne bih uradila. Samo sam pitala da li ce se duzina samouspavljivanja smanjiti vremenom. Ali sam vec dobila odgovor od svog deteta koje skoro uopste vise ne place. Ali hvala. Ja svom detetu pruzam puno ljubavi i paznje kada je budno a moje misljenje je upravo ono iz knjige, umorna majka ne znaci mnogo detetu, a sto se dete pre nauci da se samo uspavljuje to je bolje. Ponavljam dete niakda ne bih pustila da neutesno place, kako ste vi shvatili. Pozdrav.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam tu srecu da je moje dete htelo samo da se uspava. Dam joj dudu,jastuk,spustim je u krevetac,navijem muziku(onu vrtesku) i izadjem iz sobe. Nikad dreka,nikad nije negodova,oduvek je bilo tako lepo i lako. To sam uvek pripisivala tome sto nije maza i nije sikila. 

E onda smo izbacili dudu,ona progovorila,i sad trazi da legnem pored nje i da pricamo,pevamo,brojimo. I tako dok ne zaspi. U naravno da bude po njenom. Lepse nema :D

Ljubinka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je naucila na ovaj nacin samo iz razlog sto je uspavljivanje bilo nepodnosljivo. skakanje na krevetu, budjenje svakih 15 minuta, pa dospavljivanje, vise nicemu nije vodilo...videla sam da nesto moram da promenim,, jer nisam funkcionisala...i tada odlucih da procitam tu knjigu... i isplatilo se. ja sam bolja majka za svoje dete, i moje dete se budi srecno i nasmejano. Svako ima pravo na svoje misljenje i svoje odluke, zato ne sudite, nego gledajte svoje. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zašto onda pitati na forumu išta? Imala si svoje razloge, informisala se, probala, u svojoj nameri uspela. Ako si htela da proveriš da li si dobro postupila - odmah da ti kažem da nisi izabrala najsrećnije rešenje, ali sve majke pogreše, misleći da čine pravu stvar. I to nije moje mišljenje vezano za ovu "metodu", nego potvrda stručnjaka da se njome kod deteta izaziva stres. O tome možda ne piše u knjizi? Pitam, nisam čitala. 

Ovde nema osude tebe, nego tog metoda. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec 6 dana primenjujem metodu opisanu u knjizi ,,kako nauciti dete da spava,,. Svaki put moja beba od 5meseci zaspi posle plakanja od 10,15 minuta, jedino posle kupanja ne place i zaspi bez plakanja...Pitanje moje je, da li je normalno sto i dalje place, tj. nije se navikla na to...Koliko traje period privikavanja? Kontam da ce se uvek buniti kada treba da spava, ali kada ce se plac malo smaniti? Ako je neko primenio ovaj metod, neka mi se javi. Hvala.

pre devetnaest sati si ovo napisala. a kad se pre dete "nauci" u medjuvremenu da spava samo? ja bih sad rado rekla ko te sisa, radi kako mislis da treba, ali necu, jer mislim da nijedno dete ne treba na ovaj nacin tretirati i drago mi je ako smo te pokolebale i ako si makar ti prestala. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nisam osudjivala nego samo ispricala svoje iskustvo sa uspavljivanjem. Nijedan covek pa tako ni dete na ovom svetu nije jednako tako da smatram da se ne moze ni na svakom upotrebljavati ista metoda. Majke imaju pravo na sve! I da razmaze i nosaju svoje dete a vremenom to sve dodje na svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam je naucila na ovaj nacin samo iz razlog sto je uspavljivanje bilo nepodnosljivo. skakanje na krevetu, budjenje svakih 15 minuta, pa dospavljivanje, vise nicemu nije vodilo...videla sam da nesto moram da promenim,, jer nisam funkcionisala...i tada odlucih da procitam tu knjigu... i isplatilo se. ja sam bolja majka za svoje dete, i moje dete se budi srecno i nasmejano. Svako ima pravo na svoje misljenje i svoje odluke, zato ne sudite, nego gledajte svoje. Pozdrav.

Beba od 5 meseci skace po krevetu :huh:

Voljena žena i Anchi82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stres se izaziva ako ga pustiš da plače dok ne zaspi! Ovo nije to, ali nema veze, sto bih se ja bilo kome pravdala. A i sto bih se pravdala i objasnjavala da moje dete vise ne place...kome?,,HVALA,, u svakom slucaju na odgovoru na moje pitanje. Nemam ja vremena da se ovde prepirem sa nekim koga ni ne poznajem. Posto nisam dobila odg na moje pitanje a i ne treba mi svakako vise... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah, ,,skakanje,, mene sa njom u rukama, raymisli dva puta pre nego kazes glupost

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja napravih gresku sa A. Pustila sam je 2-3 noci da se isplace i zaspi. Te veceri su mi bile paklene. Plakala je ravno 5 min i uspavala se. To sam uradila jer apsolutno nisam znala sta da radim, nece ovako, nece onako, nece u ruke, nece u kolica... Nije volela da se nosi, bas se bunila tada. Nisam mogla da podnesem da mi place u drugoj sobi, pa mi je plakala u rukama. Ubrzo je i to prestalo, ta je faza trajala mozda 2 nedelje.

I apsolutno nisam za ovaj metod, ali kad ne znas sta da radis vise... Srecom, to sve brzo prodje i beba menja obrazac ponasanja xyz puta, pa se prilagodjavas...

ovu drugu mukicu uspavljujem u narucju, ili na sisi, brzo se uspava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je ovu metodu preporucila patronazna sestra. Nisam je poslusala Ja volim svoje dete da uspavljujem, i posle deset meseci je samo ja uspavljujem , nisam muzu nikada ni predlozila da to uradi on. Ne dam! :)

Ljubinka i nora@ volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad i mene zanima da li je Geravodeli ili nije ovo pisala?

Meni se metoda ne dopada, nikad je nisam primenila, iako mi se starija budila dve godine, dok joj svi zubi nisu izrasli. Sa mladjom me Bog pogledao, spava celu noc od kako se rodila. Prosto ja nisam stih za primenu ove metode, ne bih imala srca da malu bespomocnu bebu ostavim da place. Iako sam bila neispavana dve godine, nije mi na pamet palo da probam ovako nesto,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bezveze tema, ima mama koje nisu sigurne kako treba postupiti, na koje muzevi i okolina uticu i one pokleknu iako im untrasnji glas govori da treba da utese bebu. Moj kolega se hvalio kako njihova 9tomesecna devojcica sama zaspiva ali da se ON izborio za to i da nije davao zeni da uzme dete. kaze - placu obe ali posle 2-3 nedelje da vidis kako se samo uspavljuje! 

apsolutno. ja sam tako pomisljala da gubim konce jer mi dete stalno sisa, nema nikakav ustaljen ritam, neispavani smo jer mi nismo u stanju da dete uvedemo u red.... svakakva preispitivanja. mnogo mi je znacio i bebac forum kao potvrda da je sve ok. da ce stvari doci na svoje mesto. i sa mijom jesu - posle tri godine i mesec dana :D. vasu i uspavljujem i douspavljujem po pedeset puta. (da naglasim, meni je tako lakse. cesto bih pobegla od kuce, ali mi je ovako jedino izvodljivo i podnosljivo. ne trpim plac svoje dece - osecam da moram da reagujem. ja bih volela da su oni u fazonu da se uspavaju sami, da nisu toliko strastveni sisavci, da me puste nocu makar na miru.. ali nece, i ja se s tim mirim. nisam bas toliko umorna da sad to menja moje ponasanje, da to utice na moje funkcionisanje - prosto cost/benefit procena mi ide u prilog tome da ih suskam(o) dok se drzimo na nogama):angel:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aneta tvoja beba ne place vise ne zato sto je nesto naucila, vec zato sto je shvatila da joj ne vredi plakati. Jer ova metoda je upravo to, da dete shvati da nema na koga da se osloni onda kad joj treba, vec da bude sto ranije samostalnija. A ti svakako radi kako mislis da treba.;)

 

Ostavljala sam i ja moje tako na po minut, dva, pet ali kada su imale vise od 12 meseci, i to u slucajevima krajne nuzde sa sve otvorenih vrata i mog glasa "spavaj duso, zlato, mama je tu" bez da su se nesto naucile. Zapravo nekako mi je zao sto vise im (sem ove najmanje koju rado ljuskam) nisam potrebna za uspavljivanje.

andisam, Ilina, Ljubinka i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanimljivo, kad je tema postavljena, nijedna mama koja je odgovarala nije reagovala negativnu na metodu, nego na komsije koje se bune zato sto beba place. Da li je to tada bilo smatrano za normalno? Ili je post napisan tako da se podrazumeva da je to ok, a problem su komsije..

Cisto tako razmisljam o nekim stvarima..sta ti je psihologija..

Da je napisano sta mislite o ovoj metodi, sigurna sam da bi bile drugacije reakcije..no dobro. Inace sam protivnik, naravno. Ne bih mogla ni da pokusam. Srecom imam decu dobre spavace, mladja se uspavljuje dok siki, naravno, pa beba je, a starijoj pricamo pricu i lezimo pored i mazimo je mm i ja naizmenicno, ali ne traje to dugo..15-tak minuta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zanimljivo, kad je tema postavljena, nijedna mama koja je odgovarala nije reagovala negativnu na metodu, nego na komsije koje se bune zato sto beba place. Da li je to tada bilo smatrano za normalno? Ili je post napisan tako da se podrazumeva da je to ok, a problem su komsije..

Cisto tako razmisljam o nekim stvarima..sta ti je psihologija..

Da je napisano sta mislite o ovoj metodi, sigurna sam da bi bile drugacije reakcije..no dobro. Inace sam protivnik, naravno. Ne bih mogla ni da pokusam. Srecom imam decu dobre spavace, mladja se uspavljuje dok siki, naravno, pa beba je, a starijoj pricamo pricu i lezimo pored i mazimo je mm i ja naizmenicno, ali ne traje to dugo..15-tak minuta

Jesam ja Hellen,nisi čitala dovoljno. :D (ja sam tačnije pokrenula pitanje šta drugi misle o metodi,nevezano za početni post)..

 

Izmenjeno od strane Marijachi
andisam, Ilina, Hellen i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikola mi je od dva meseca prespavao noc, ja sam ga mucenika budila da jede par dana dok nisam digla ruke.:rolleyes:

Strahinja nema reda kao vecina dojene dece i to je ok. Sa njim sve radim iskljucivo po svom nekom instinktu. Da budem potpuno iskrena-volim ja te nase momente mazenja i sisanja, seretski osmeh i bebece brbljanje. Uzivam bas :wub:

Uspavljujem ih obojicu u isto vreme, izmedju osam i devet. svi se potrpamo u bracni, Straja sisa, N pricam price, menjamo price, izmisljamo nove nase i zna taj proces da traje i do sat vremena. Ok sam sa tim, zaista nemam preca posla nego da uzivam u njihovom rastu. Posle ih rasporedim u njihove krevete, no neretko smo do jutra svo cetvoro ponovo zajedno.

Ma ajde, ne bih ja to menjala ni za sta na svetu.

Ilina, andisam, Strelac84 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahah, ,,skakanje,, mene sa njom u rukama, raymisli dva puta pre nego kazes glupost

 

Izvini, naravno da je glupo pomisliti da tako mala beba moze da skace. Nije bas jasno napisano a nisam imala vremena da se udubljujem. Mene sad zanima ta metoda - prvo si napisala da beba place po 10-15 minuta a onda: "Stres se izaziva ako ga pustiš da plače dok ne zaspi! Ovo nije to..." Sta se tacno radi, do kog momenta se pusta dete da place i kako se uspavljuje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Hellen, baš sam i ja razmišljala o tome kako se uglavnom kritika svalila na komšije. Sigurno je članica imala određenu reputaciju, pa nije bilo jače osude metoda. Ma... ko zna. Iskreno, pre nego što sam zatrudnela isto sam mislila da je je za "disciplinu" bolje ostaviti bebu malo da plače da posle kada napuni 3 godine ne bude razmaženo derle kao neki trogodišnjaci koje sam poznavala. :mad:

Nice i Hellen volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uzmi knjigu pa procitaj ili nadji na netu o toj knjizi, ako te vec zanima. i bice ti jasno onda, posto nemam nameru da se pravdam bilo kome a pogotovo ne nepoznatima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne da nisi lepo procitala jer je logicno da dete od 5 m. ne ume da ,,skace po krevetu,, vec si potrcala odmah da osudis i spustis! Za to imas vremena...kao i druge slicne tebi. Bas sam htela i da pitam da li radite nesto u zivotu sem sto pisete po ovom forumu i sudite tudje stavove i misljenja. Strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Aneta, nemamo mi vremena da čitamo tu knjigu, znaš koliko vremena oduzima danonoćno dežuranje na forumu?

Ljubinka, Anchi82 i paper_moon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aneta, a zasto ti skaces sa detetom po krevetu, mozda zato place? :rolleyes:

Mi smo placeni da osudjujemo, dobijamo po sendvic i sokic. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Anetu, da pročita šta radi svom detetu.

http://www.najboljamamanasvetu.com/2015/03/ne-navikavaj-ga-na-ruke-navikavaj-ga-na-stres-i-kortizol/

 

Pošto je bilo najlakše dokopati se knjige koja promoviše pomoć roditelju u borbi sa zlim detetom koje ( o strahote!! ) plače, sad ću da zatrpam temu linkovima o štetnosti ove metode koje nije imao ko da pročita.

Btw, sam autor se koliko vidim odrekao ove metode nakon kliničkih ispitivanja koja su pokazala taj vrtoglavi nivo kortizola. To je hormon koji se luci u STRAHU i pri BOLU!

Ljubinka, Sanja 79, Ilina i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.