CRY IT OUT

odgovora

Objavljeno

i mojima su pomogle espumisan kapi pred svaki drugi podoj a obavezno posle kupanja. A sto se tice spavanja u svojoj sobi razlikuje se od deteta do deteta mada u principu vecina se odusevi. Moja je bila odusevljena, sve igracke su joj bile tamo pa helou kiti zavesa puzle tepih njen krevet. Napunila je tri godine kad sam je smestila u sobu i sve redom je vodila da vide njenu sobu. A mladju sam smestila kod nje sa 13m njoj opet svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi.spavamo u istom krevetu i ne smeta mi. Budi se jako puno tako da.mi je lakse ovako nego da ustajem svak i put. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starija spava u svom krevetu, ali cesto u toku noci dodje kod nas, usunja se. Mladja spava sa mnom, i ne bih je jos prebacivala. Nocu se nekad budi samo da me pipne i oseti, moja blizina joj mnogo znaci i ne vidim razlog da joj to uskratim. Kada procenim da je zrela za svojh krevet, prebacicu je. Dok su mali sto vise mazenja i pruzanja sigurnosti, to im je posle oslonac za ceo zivot i gradjenje samopouzdanja koje je jedna od najvaznijih stvari.

Ilina i Kate Kapetanica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem se, potpuno.

Jos jedan OT.

Kako tate prihvataju "uljeza":)u krevetu/odsustvovanje iz istog?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nas tata se navikao. Ne sme nista da kaze, posto dok se starija budila nocu, sam je otisao. Onda se vratio, ona je presla u svoj krevet. Onda je dosla mladja, i prvih godinu dana je spavala u krevecu. E, a onda je pocela da trazi da spava sa mnom, pa je tata morao da ode. Za sada nema izbora, spava u dnevnoj sobi, a nas dve/tri zajedno. :D Kad poraste malo i mladja , onda ce da se vrati. A ako nam se ispuni zelja o trecem detetu bice jos kruzenja po krevetima vidim. B)

Sanja 79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar je, za svoje cure i komfor daje :)

Moj jos uvek brani svoju teritoriju, po cenu da se svi guramo ne odustaje. Ne gundja kad se usunjaju u toku noci, ujutru ih i sam potrpa na gnjavljenje u bračni. 

pricalica i Sanja 79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, al mi cekamo trece pa smo im napravili svoju sobu da sestre imaju. Bilo bi nam bas tesno. Mada se ja setam svake noci jer cas im se piski cas sanjaju nesto pa placu, pa ponekad dodju izmedju nas pa ja visim sa kreveta.... Uglavnom zurka svake noci. A kad se trece rodi verovatno necu ni jesti ni spavati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam drugo pa cu tek onda sobicu zajedničku i to kad drugo napuni jedno godinu i po minimum..osim ako nebude spavalo celu noc ranije. Ako bude spavalo kao ovaj prvi nema svrhe prebacivati u drugu obu:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Starija ima svoju sobu u kojoj zaspe pa nekad poslije ponoci se usunja izmedju babe i seke. Sekin krevetic je u nasoj sobi, ja je uspavam na siki pa je prebacim u krevetic u kom spava do ponoci, a onda se budi i trazi opet da siki i da se mazi sa mamom. Mi stignemo odspavati sami u krevetu 2-3 h, a onda stize jedno pa drugo i noc "prespavamo" tako nas 4 :D

Djeca zadovoljna, mama uglavnom zadovoljna, mada neispavana(valja paziti da velika malu ne odvali cime onako u snu) i sva polomljena i napeta od lose poze spavanja i pazenja da ne odvalim na pod sa tih metar visine, al ne gundjam :D

Starog cujem jedno 10x kako se budi i vice cccc :D i kad dodje s posla gundja jedno sat vremena kako ga vise necemo prevariti, kako ce vrata zakljucati, kako ce ovo-ono :D Ma sve ce on dok noc ne padne, a onda sve ko i prethodne noci :D

Samo mi ga zao sto ta nenaspavanost lose djeluje na njega, a i rani na posao, tako da mu sigurno nije lahko, al Boze moj, nece djeca zauvijek biti mala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja nekad jedva čekam da zaspu da imam vreme za sebe.Zapravo u poslednje vreme jako često.

Pola dana radim,drugu polovinu posvetim njima,vala ako od 24 sata nemam barem sat vremena za sebe onda to ne ide.

Tako da sam način uspavljivanja mjenjala u odnosu na njihovo odrastanje.Prvo je nilo dok sisaju,pesmice,držanje za ruku.Sada je dovoljno da im pročitam priču.Kasnije se zagrle i tako zaspu a ja mogu da slušam muziku na miru i čitam knjigu.

Jes da brzo rastu ali meni je to vreme od sat,dva samoće potrebno svaki dan.

Izmenjeno od strane Marijachi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da nisu. Problem sa grcevima je fizioloske prirode, nesto sto dolazi iz samog njihovog organizma, dok je pustanje djece da se sita ispacu spoljasnji faktor koji iz nekog mog ugla nije bas najzdraviji nacin da se makanja "disciplinjuje".

Jedno su nerazvijeni probavni ili nervni sistem, sa kojima se mnoge bebe radjaju, a drugo kuliranje djeteta dok ne ocelici/otupi/pomiri se sa sudbinom...

U svakom slucaju, ne vjerujem u metode kojima se disciplinuju bebe, pa cak i manja djeca. Mislim da represivne mjere u tom uzrastu zaista nisu potrebne,  da cak i u slucaju kad pruze privremeni pozitivni efekat ili rezultat, na kraju se mogu ispoljiti u drugom obliku i obiti se o glavu. 

potpis :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj jos uvek brani svoju teritoriju, po cenu da se svi guramo ne odustaje. Ne gundja kad se usunjaju u toku noci, ujutru ih i sam potrpa na gnjavljenje u bračni. 

i kod nas je ovako :)

kad smo kupovali bracni birali smo veci krevet :) pa sad kad je frka mozemo i svo cetvoro :) ali uglavnom spavamo 3+1 ili 2+2, za sad smo svi u istoj sobi (bracni i singl krevet za frajera)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja bebica ima 6 nedelja, i od rodjenja obicno zaspi dok sisa... Ali, se malo razbudi dok je drzim uspravno da podrigne... medjutim, nekad joj se spava mnogo da zaspi opet dok je jos drzim, a nekad je stavim budnu u krevetac i ona sama zaspi...ne place (ponekad malo se oglasi-nesto kao eee-ali to nije plakanje), i tako nekih 5-10 min... nekad joj dam dudu, jer obozava da cucla (nebitno da li je gladna ili nije) :babymommy: i tako zaspi...Meni je cak nekad i zao sto se sama uspava, ali je ne uzimam da je uspavam jer nema potrebe, samo bih je navikla i posle muke :baby: Obavezno joj ukljucim muzicku vrtesku dok je budna, ako je budna nekad malo duze obavezno  dodjem pored kreveca da "pricamo"... volim takodje da se drzimo i mazimo, ali moja mica je velika spavalica... uglavnom spava :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Majce i mi smo bile tako dobre do u nazad par mjeseci. Ako nismo gladne uvalimo palac u usta(ne volimo dude) i tako zaspemo. Ali sada nista bez mame, a nekad ni od mame nema koristi, kad necu da spavam djaba vam sve :babycrib:

MajcheMaja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Feniks ja je prvi put vidim :D

Bas si me nasmijala :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mene, takodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.