CRY IT OUT

odgovora

Objavljeno

Ja sam ovih dana cvrsto odlucila da ga pustima da otplace svoje ali nista od toga.

Naime,Strahinja se od prvog dana noska,uspavljujem ga uvek na ruke,nekad zaspe uz bocicu.Ali nije to problem.Poslednjih sedam noci se budi po tri puta do jede,plus ga noskam pola noci,taman ga spustim u krevet kad ono eno ga opet i tako u krug,a nekad se irazbudi kad ga ostavim da vidim dokle ce poa se plus i igramo...Dodje pet sati ujutru i onda zaspe do sedam lepo a ja sam blago receno koma.

Inace on je meni zaplakao tri puta mozda do sada,izuzev grceva,a u zadnje vreme je gospodin poceo da negoduje stalno ;)

TAko da bi ja,ali nemam srca,i sve mislim da ce proci ta "faza"....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vec 6 dana primenjujem metodu opisanu u knjizi ,,kako nauciti dete da spava,,. Svaki put moja beba od 5meseci zaspi posle plakanja od 10,15 minuta, jedino posle kupanja ne place i zaspi bez plakanja...Pitanje moje je, da li je normalno sto i dalje place, tj. nije se navikla na to...Koliko traje period privikavanja? Kontam da ce se uvek buniti kada treba da spava, ali kada ce se plac malo smaniti? Ako je neko primenio ovaj metod, neka mi se javi. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si stvarno citala tu knjigu onda znas da pise da nije za bebe ispod 6m preporucljiva metoda. To prvo. U knjizi nigde ne pise da ostavljas dete da place dok se ne uspava,nego da pokusas da ga naucis da samo zaspi. Normalno je sto beba place 15 min,mukica. Nije mi normalno kako ti to mozes da slusas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Lično ta metoda mi se nikako nr svidja... normalno da plače,zeli pažnju,svoju mamu.  9meseci je u toplom,ljuljuskas je stalno a onda odjednom treba sama da se uspava... Bebe ioanko imaju faze i periode jednom ce zaspati lepo,jednom nece. 

Izmenjeno od strane *Daniela*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andi, al se ja tebi nadijelih lajkova danas :D

Ja ne znam sta bih rekla za ovu metodu, one koji su je osmislili kao i one roditelje koji imaju snage i srca da slusaju dijete da place :( pogotovo tako malo i nemocno :(

Moja rodica je svoje dijete ovom metodom naucila da zaspe i svi su je kritikovali, od njenih roditelja pa nadalje, al ona je najpametnija i zna sta radi :mellow:

Uglavnom ona svoje dijete sada samo spusti u krevet, poljubi i izadje. Nema ni blizu problema kao recimo ja gdje moje petogodisnje dijete nece da spava u svojoj sobici i samo, vec 150 hiljada puta ustane, pa trazi ovo, pa ono, pa vako, pa onako, milion puta mi digne dlake na glavi, i onda nekad nevecer mi se opet usunja u krevet u koji mi se koji sat prije vec uvukla ova manja i tako se nas 4 guzvamo i niko se posteno ne naspava <_<

U nekim trenutcima, kao sada kad je ona vec pedeseti put izasla i trazila ovo, ono kontam kako bi bilo divno da se mogu sada izvaliti kao moja rodica, koja nema ovakvih problema, i pustiti malo mozak na pasu, ali onda mi kroz glavu prodje taj plac malene bebe kojoj je to jedini nacin da kaze da nesto zeli ili da joj nesto ne pase, pa mi prodje kroz tijelo ona toplina iz zguzvanog kreveta i pomislim da ce doci vrijeme kad ce je biti stid da se zavuce izmedju mame i babe, a vrijeme leti, ode...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu, evo ne mogu da pišem na ovu temu, a svašta bih imala da napišem. Veliki sam protivnik ove metode. Veliki. 

Maricia, Ljubinka, nora@ i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne svidja mi se ova metoda ni malo.

Ovo je nacin na koji treniramo dete da nas ne zove kad mu trebamo, a ne da se "uspava samo".

Da zna da peva, pevalo bi. Nije, bre, lako biti mali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Čitala sam o rezultatima istraživanja gde je meren nivo kortizola kod beba kod kojih je primenjena metoda "ostaviti bebu da plače". Nivo kortizola (hormona stresa) je ostao povišen čak i nekoliko dana nakon primenjivanja ove metoda učenja bebe da se uspava sama,

 

Moje mišljenje je da je to potpuno nehumanio i protivno prirodnim zakonima.

Tako je. Nivo kortizola kod beba koje su ostavljane da placu je bio toliko veliki da se pretpostavlja da ih je bukvalno fizicki bolelo.

Iskreno preporucujem knjigu "Kako preziveti svoju porodicu" gde je objasnjeno sta i kako beba prezivljava kad se odvoji, pre svega od majke. Psihoterapeut koji je koautor ovog bestselera tvrdi da su svi kasniji psiholoski problemi u zivotu upravo posledica ostavljanja bebe da se samo uspava ako to bebi predstavlja stres (naravno, ima dece koja od prvog dana spavaju sama, retko ali znam za jedno). Beba do 6tog meseca majku dozivljava kao deo sebe, ne sagledava je celu i kao odvojeno bice vec vidi samo njene delove, lice, ruke i ne shvata kad se probudi zasto je nema. Ako pustimo bebu u tim ranim mesecima da place ono gubi poverenje u sebe. Tek negde od 6 meseca beba pocinje da razdvaja svoje bice od majcinog ali koliko dugo traje taj proces i kad se konacno zavrsava je individualno, ali sigurno da traje par meseci. Kad ostavljamo dete u jaslicama (ili bilo gde drugde) je isto veliki stres za njega jer tako malo nema percepciju o vremenu i za njega su 5 minuta ili 5 sati jednako stresni jer ono ne moze da zna da ce mama po njega ikad vise doci. Zato se i ne preporucuje duze odvajanje majke od deteta do neke 3. godine, mada je danas to teze izvodljivo, ali sa psiholoske strane je to tako.

Moje dete se sa 5,5 godina plasi da spava samo, ima bujnu mastu a i gluposti koje je tesko izbeci danas mu dodaju svoje, i meni ne pada na pamet da ga ostavim samog u sobi. Sa zadovoljstvom mu citam bajke i pevam mu sve dok ne zaspi, i meni i njemu je lepse da zaspi spokojan u maminom zagrljaju nego da place i da se boji. Kad me mrzi ili imam sta drugo da radim uskace tata, mada se vec neko vreme delimo na jedno ja uspavljujem a sledece on. Ko kako hoce i misli da treba ali ostaviti bebu da place dok se u suzama ne uspava je po meni surovo i moglo bi se svesti i pod zanemarivanje jer se to najcesce radi kako bi roditelji imali vise vremena za sebe, mada verujem da neki misle kako je to dobro za bebu, kao sto i plakanje jaca pluca ;)

Izmenjeno od strane Ljubinka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čudno mi da je geravodeli (ako je reč o autorki istoimenog bloga) započela ovu temu i primenjivala metodu koje se ježim. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je prijateljica preporucivala ovu metodu,posto jelte nisam spavala celu noc dve godine...ali ja nemam srca,pa nece se vecno buditi,ranije se budio da siki,sada imam osecaj da gleda da li sam tu...pre neko vece stavim ga u krevetac,malo ga ljuskala,on se dize i pruza mi ruke,odveo me na krevet da sednem,ugnezdio se kod mene(seo okrenut prema meni ) tako je zaspao,a meni puno srce,ne bih taj osecaj menjala za milion sati sna.Ima vremena uspavljivace se sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema mi je tuga ziva. Ko moze biti toliko bez srca?  

Meni Filip zivce pojede dok ne zaspi, traje satima i satima, ali ga nikada ne bih samog ostavljala, pa ni sada sa tri godine, a kamoli bebu od 5 meseci. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Alal vera ko ima srca za ovu metodu. Volela bih samo da mu vidim lice dok on eksperimentiše s metodama a bebac plače. Srce mi se stegne kad samo zamislim scenu a kamoli da pokušam tako nešto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ova tema mi je tuga ziva. Ko moze biti toliko bez srca?  

Meni Filip zivce pojede dok ne zaspi, traje satima i satima, ali ga nikada ne bih samog ostavljala, pa ni sada sa tri godine, a kamoli bebu od 5 meseci. 

 

Takođe,ali opet nemam srca da ga pustam da plače.. i zapravo sta ja treba sa radim dok on place? Da opusteno ćaskam na telefon,čitam knjigu,gledam tv?! Iskreno ipak mi je i lakse sa ga uspavljujem i sat vremena nego da slusam plac... mi spavamo svo trojr na bračnom,uspavljujemo se svako vece i lepo nam je. 

Kad mi bas dodje zivaca samo pomislim kako to nece trajati do 18. :D

 

Izmenjeno od strane *Daniela*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što veća vezanost sa majkom u prvim danima/mesecima/godinama života, to sigurniji, stabilniji, jači i samostalniji čovek sutra. Poverenje i povezanost se ne grade tako što se igramo igre - ko je gazda. Evo opet se iznervirah i rastužih i sve.

amorfati, Kajsija*, Ummu i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bezveze tema. Bezveze metoda. Ne podrzavam. Ljuljam, pevam, mazim, ljubim...sve dok ne zaspi. 

Nije bezveze tema, ima mama koje nisu sigurne kako treba postupiti, na koje muzevi i okolina uticu i one pokleknu iako im untrasnji glas govori da treba da utese bebu. Moj kolega se hvalio kako njihova 9tomesecna devojcica sama zaspiva ali da se ON izborio za to i da nije davao zeni da uzme dete. kaze - placu obe ali posle 2-3 nedelje da vidis kako se samo uspavljuje! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čudno mi da je geravodeli (ako je reč o autorki istoimenog bloga) započela ovu temu i primenjivala metodu koje se ježim. :mellow:

Cisto sumnjam da je to ista autorka..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Toplo preporucujem krevetac sa tockicima i spustajucom ogradicom, to je nama bilo odlicno resenje za oba deteta. Kad dodje vreme za spavanjac, privucemo krevetac, spustimo ogradicu (ne moze se beba, ne daj Boze, zaglaviti u ogradici / kao sto sam citala da je bio slucaj kod nekih modela krevetaca/ jer je krevetac skroz privucen uz bracni lezaj), mazimo se, drzimo za rukice, pevusimo i zaspimo. I svi odmorni ujutru!
 :babymommy:

Kajsija* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije bezveze tema, ima mama koje nisu sigurne kako treba postupiti, na koje muzevi i okolina uticu i one pokleknu iako im untrasnji glas govori da treba da utese bebu. Moj kolega se hvalio kako njihova 9tomesecna devojcica sama zaspiva ali da se ON izborio za to i da nije davao zeni da uzme dete. kaze - placu obe ali posle 2-3 nedelje da vidis kako se samo uspavljuje! 

:mellow: sta reci na to...evo ne znam.

Cisto sumnjam da je to ista autorka..

Aj da je pitamo ;) 

Tema je odavno zapoceta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ovo Geravodeli, nema sanse. Nadam se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nije ovo Geravodeli, nema sanse. Nadam se :)

Izmenjeno od strane Margaritta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.