Štucanje

odgovora

Objavljeno

Moj bebac ima 2 i po mjeseca.Često štuca,nekad po nekoliko puta dnevno i to po 20 min..

Da li je neko imao sličnih iskustava?Neznam je li to normalno ili se treba obratiti dr.

Hvala!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li jede halapljivo i da li posle toga podrigne?! Možda ne podrigne pa zato da mu se javlja štucanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je dijete na AD mlijeko ili je dojeno?

Vjerovatno uzima velike količine zraka; dokaz tome je i često štucanje.

Pokušaj ga pri hranjenju držati u malo izdignutom položaju u masažu stomačića(kružni pokreti u smjeru kazaljke na satu)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj bebac ima 2 i po mjeseca.Često štuca,nekad po nekoliko puta dnevno i to po 20 min..

Da li je neko imao sličnih iskustava?Neznam je li to normalno ili se treba obratiti dr.

Hvala!!!!

To štucanje više uznemiri roditelje nego što smeta bebama.

Moja beba je štucala još u stomaku dok je bila i kasnije je baš imala često te napade.

Ja ništa nisam radila. Čekala sam da prođe.

Kad je sazreo probavni sistem i štucanje je prestalo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojim ga ali i prihranjujem.Uvjek ga podignem da podrigne.

A što se tiče štucanja u stomaku, i kod mene je tako bilo.Štucanje po 15-ak minuta.

Ma nekad prođe nekoliko dana ne štuca,a nekad svaki dan po nekoliko puta.

Hvala svima!

Prvo mi je dijete pa nisam iskusna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh to stucanjue.

Kada rucka podignem ga da podrigne.e posle toga se nekada desi da bljucne i cim bljucne pocne da stuca.Pokusala sam i da mu dam malo vode i caja ne bi li prestao(jer kada stuca to traje i po pola sata)ali nije pomagalo.Jedini lek je da mu dam malo da sisa,pa ako hoce da sisa onda prodje stucanje ako ne onda se muci.

Jel ima jos neki lek protiv stucanja?

Moj beban se bas namuci...prvo bude miran a posle desetak minuta se uznemiri pa na kraju pocne i da place. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako,glupo stucanje ali et izbacuje se visak zraka..I kod nas se desi poslije podrigivanja a u zadnje vrijeme kad se smije..Lijek jos nisam nasla,jedino taj da popije nesto ali posto ona to slabo hoce,ostaje da samo od sebe prodje,a traje dugo :(..Neki kazu na stomak staviti,kod nas se pomaze..

Ništa strašno i to će da prođe... Kad se setim sveki - kad on krene da štuca posle jela - ona kaže GLADAN je zato štuca... :angry: A on sit da sitiji ne može biti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.