Razlika u godinama između dece

odgovora

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako ova tema postoji (mada je ja nisam nasla), u tom slucaju molim administartore da me prebace. Htela sam da pitam mame koje imaju jedno dete kada i da li planiraju drugo i sta misle koja je idelana razlika? Takodje pitanje za mame koje imaju vise dece koja su njihova iskustva, kada ste se odlucile na drugo (za mna mamu za trece i cetvrto :rolleyes: ), da li su starija deca bila ljubomorna, kako se posvetiti i starijem i mladjem, a nikog ne zapostaviti?

Mi planiramo troje. Nadam se da razlika nece biti veca od tri godine, mada bih ja voljela da je godina i po ili dvije, ali sad su stvari takve da ce druga bebana malo da priceka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima tema u "Roditeljstvo" - Razlika u godinama izmedju dece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti sad odgovorim, odgovor je NIKAD! :)

Ali ako se vratim za par godina na ovu temu, mozda i promenim misljenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne jos..tamo za nekih godinu dana :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Unapred se izvinjavam ako ova tema postoji (mada je ja nisam nasla), u tom slucaju molim administartore da me prebace. Htela sam da pitam mame koje imaju jedno dete kada i da li planiraju drugo i sta misle koja je idelana razlika? Takodje pitanje za mame koje imaju vise dece koja su njihova iskustva, kada ste se odlucile na drugo (za mna mamu za trece i cetvrto :rolleyes: ), da li su starija deca bila ljubomorna, kako se posvetiti i starijem i mladjem, a nikog ne zapostaviti?

Ja cekam drugu bebu i kad se rodi bice razlika 21mesec. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram za jedno pola godine da počnemo da radim na tome, taman kada završim faks da se rodi a i Milica će tada imati godinu i po.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za dve godine da razlika bude makar 3... Želim da posvetim maksimalnu pažnju Danilu koji ima 10 meseci. Kad bude veći možemo da radimo na bebi :)

Pozdrav mamama i bebicama :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam mama u godinama, mislila sam da pravim manju razliku izmedju dece ali je jedna neuspela trudnoca namestila da to ipak bude 4,5 godine i ispalo je dobro. Jovan u junu puni 5 godina, Milica sada ima 3 meseca. Super je prihvatio sestru. On vec ima svoj svet, igra se sam , ide u vrtic, pomaze mi oko bebe i vrlo sam zadovoljna. Jos uvek je maza i koristim svaki slobodan trenutak da se pomazim ili igram sa njim. Za sada funkcionisemo odlicno. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za dve godine da razlika bude makar 3... Želim da posvetim maksimalnu pažnju Danilu koji ima 10 meseci. Kad bude veći možemo da radimo na bebi :)

Pozdrav mamama i bebicama :P

Tako i ja razmisljam. Mislim da je razlika 3,5 ili 4 godine super, jer je starije dete vec vece, razumno je, ima svoj svet, da kada dodje druga beba mogu da se posvetim njoj, a da ne zapostavim starije dete. I da sada uzivam par godina u prvoj bebi. I naravno da se moje telo oporavi od trudnoce, a posle i od dojenja i da spremna udjem u drugu trudnocu. Dace Bog da sve bude po planu...

Naravno, svaka cast zenama koje prave manju razliku, za to je potrebno zaista puno snage...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto sam mama u godinama, mislila sam da pravim manju razliku izmedju dece ali je jedna neuspela trudnoca namestila da to ipak bude 4,5 godine i ispalo je dobro. Jovan u junu puni 5 godina, Milica sada ima 3 meseca. Super je prihvatio sestru. On vec ima svoj svet, igra se sam , ide u vrtic, pomaze mi oko bebe i vrlo sam zadovoljna. Jos uvek je maza i koristim svaki slobodan trenutak da se pomazim ili igram sa njim. Za sada funkcionisemo odlicno. :D

Like, like, like! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako ti sad odgovorim, odgovor je NIKAD! :)

Ali ako se vratim za par godina na ovu temu, mozda i promenim misljenje :)

Kada budes ugledala Stashu, promenices misljenje odmah! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi planiramo troje. Nadam se da razlika nece biti veca od tri godine, mada bih ja voljela da je godina i po ili dvije, ali sad su stvari takve da ce druga bebana malo da priceka.

I ja bih volela troje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo tek na putu da dobijemo prvo, ali planiramo četvoro. Tako da, pretpostavljam da ćemo ići na neku razliku od po dve godine :rolleyes: To su naši planovi, a kako će biti - videćemo.

Wow, cetvoro dece! Mi bismo voleli troje. He, he, tako smo i mi planirali da razlika bude po dve godine dok se Sofija nije rodila. Sada samo povecavamo razliku kako ona raste. Prvo je bilo 2,5, pa 3, sada smo vec na 4 godine! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP i na ovu temu me zanimaju tvoja razmišljanja i planovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZP i na ovu temu me zanimaju tvoja razmišljanja i planovi.

Mozda bi i svratio da stavimo neki "zvucniji" naslov. <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cekam drugu bebu i kad se rodi bice razlika 21mesec. :D

I mi cekamo drugu bebu i bice razlika 21 mesec,ustari i manje,20 meseci. :rolleyes: Tako smo i zeleli,da bude mala razlika.Moje razmisljanje je da ce se lepse slagati ako su pribliznih godina,mada videcemo,mozda i gresim. :rolleyes: A planiramo i trece ali o tome cemo razmisljati kad dodje vreme za to. Malo je teze dok si trudna a u kuci ti je mali dete koje to ne shvata ali sve se moze kad se hoce,videcemo kako ce biti kad se porodim sa dve bebe u kuci ali verujem da nece biti tako tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razlika izmedju luke i magdalene je deset godina i dva meseca.

jako se vole ali to su dva razlicita sveta. zao mi je sto ce se citav zivot samo voleti a nece se druziti niti dovoljno poznavati.

ponovo pelene ustajanje nocu....

posle toliko vremena jako se tesko navici.

mislim da je mala razlika mnogo bolja. jeste tesko u pocetku ali posle je mnogo lakse a i deca su zaista brat i sestra i druze se ako ne kao mali- obicno se svadjaju-onda u pubertetu sigurno!

pozdrav !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razlika izmedju Akija i Strahinje je 18 meseci .. nijedno nije bilo planirano :D al drago mi je sto je tako mala razlika :) i ja ne planiram jos dece.. bar ne u skorije vreme...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razlika izmedju Anje i Ene je 17 meseci,oba puta planirano s tim sto je Anja stigla tek posle 4 godine,hteli smo tako malu razliku,a i po preporuci mog doktora,na pocetku jeste bilo tesko,ali kad vidim koliko i kako se vole,srce mi je puno

planiramo i trece za godinu,dve,a mozda i cetvrto kasnije :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

razlika izmedju Anje i Ene je 17 meseci,oba puta planirano s tim sto je Anja stigla tek posle 4 godine,hteli smo tako malu razliku,a i po preporuci mog doktora,na pocetku jeste bilo tesko,ali kad vidim koliko i kako se vole,srce mi je puno

planiramo i trece za godinu,dve,a mozda i cetvrto kasnije :rolleyes:

Jel sad vise nije tesko? Mene ponekad uhvati trema kako cu izaci na kraj sa dve bebe,mada mi je i svekrva u kuci i pomaze mi ali opet nije to to.Zanima me tvoje iskustvo. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko je dete sa 20 meseci zrelo? Moja devojcica ce toliko imati kad se bude rodila beba pa me zanima koliko ce ona tad shvatati,da li tad vec pricaju?Sta rade u tom periodu? Uf,stalno razmisljam o tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

izvini,tek sam sad videla pitanje :unsure:

iskreno,bilo je tesko u smislu neispavanosti,brisanja g...na i to obema,pa kad ustanu u isto vreme,pa koju prvo sredjivati... svaka pomoc je dobrodosla,meni je samo mm bio od koristi,i jetrva ponekad odvede stariju u setnju a ja odmorim malo dok beba spava...

svako dete je razlicito,mojoj Anji je beba bila zanimljiva tek toliko dok nije shvatila da sa njom ne moze da se igra,i izgubila je interesovanje za nju...u tom periodu pricaju pomalo,i ne opterecuj se pre vremena,ipak su oni mali genijalci i kapiraju vise nego sto mi mislimo...samo opusteno

ako te jos nesto zanima,salji pp da ne budemo OT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo kod nas ce Boze zdravlja razlika biti tacno 2 godine, koji dan gore dole :) I da, zelela sam da razlika bude manja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi vec 'radimo' na drugoj,tako da ako uskoro ostanem trudna bice razlika 2.5godine,hteli smo 3,ali smo pomerili :lol: mialim da je to ok razlika. Planiramo i trece,ako Bog da,ja bih jako volela da sam imala jos jednog brata ili sestru,a malo je falilo,ali je mama imala pobacaj i posle vise nije ni htela,tako da i to mozda ima uticaja na moju zelju za troje dece.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.