Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Kada trebam da počnem da se mažem? I gde? Po stomaku, grudima i butinama? Sad sam ušla u treći mesec.

Svuda gde rastes i gde ti se koza rasteze - stomak, grudi, kukovi, slabine, butine (unutrasnja i spoljasnja strana). Ja mazem to. Sad ti je vreme da pocnes da negujes kozu i odrzavas joj elasticnost. Saljicev ili mentin ili neki slican melem. Moze i kucna varijanta - cula sam da je super kad se pomesaju pavloviceva mast, maslinovo ulje i AD kapi... Mada ne znam u kojoj razmeri... Najvise zavisi od urodjene elasticnosti koze... mi negom mozemo samo da smanjime ne i da iskljucimo mogucnost pojavljivanja strija...

Pozdravac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim buducim mama i onim koje to vec jesu. :D

Prociala sam vecinu postova ,pa rekoh da vam prenesem i svoja iskustva.

Sto se tice strija i naslednosti,moja mama nije dobila ni jednu jedinu striju( a o baki da i ne govorim i dalje ima divnu meku kozu).Medjutim ja nisam te srece,u pubertetu,verovatno kad je karlica pocela da mi se siri nastale su mi strije u predelu bokova.

Iz tog straha sam pocela da koristim Saljicev melem cim sam saznala da sam trudna(inace sam u 17 nedelji trudnoce).

Redovno se mazem mada mi njegov miris pocinje da smeta u poslenje vreme.

Drugarica mi je preporucila Colistarovu kremu protiv strija,pa me zanima da li neko ima iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada trebam da počnem da se mažem? I gde? Po stomaku, grudima i butinama? Sad sam ušla u treći mesec.

pocni vec da se mackas,meni i jos nekim koje znam je stomak naglo poceo da raste u 4. mesecu,pa budi spremna,bojana ti je vec rekla gde da se mackas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise zavisi od urodjene elasticnosti koze... mi negom mozemo samo da smanjime ne i da iskljucimo mogucnost pojavljivanja strija...

Pozdravac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, gde se sve nisam mazala i sa cime se sve nisam mazala i nisa mi nije pomoglo. o vam je sve stvar srece. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se slozim, Saljicevi melemi STRIET i neki melem na m... (ne mogu da se setim naziva) Ni jednu jedinu striju nemam, ali ja sam se bas bas mackala, cak i nekoliko puta dnevno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise zavisi od urodjene elasticnosti koze... mi negom mozemo samo da smanjime ne i da iskljucimo mogucnost pojavljivanja strija...

Pozdravac!

slazem se...mazala sam se saljicevim melemom,od 3.meseca,nista mi nije pomoglo...moja mama je mazala isto sa saljicem i nakon tri trudnoce nema nijednu striju...zavisi kakva je cija koza...u pslednje vreme je poceo saljic da mi neodgovara,kao da se prave bubuljice od silne masnoce,mozda je prezasicenost...?!da li je neko koristio u toku trudnoce mustela kremu protiv strija?jel pomaze?ili vichy?

Ja sam koristila Mustela kremu, nije nesto moram ti reci, a narocito kada ti ni saljic nije djelovao, ne pokusavaj sa ovom, jer ces samo baciti novac. Inace Saljicev melem u apotekama, je bas los i nema veze sa pravim Saljicevim melemom koji on proizvodi, pakuje i prodaje u iskljucivo njegovim radnjama. Sve to sto se radi po licenci, je bezveze. Pa ne bi ista mililitraza u apoteci bila cak 4 puta jeftinija nego kod Saljica, da je u pitanju isti kvalitet. Melem kod Saljica (original) kosta 12,5 eura, a u apoteci je 3-4 eura. To ti dovoljno govori o kvalitetu.

Ako ti nije tesko da mutis svaki dan, postoji jedan domaci lijek, kasika masti (svinjske) sa 3 kasike vode se dobro umuti (sjedini) i maze uvece (odaberi pidzamu koju ces poslije porodjaja da bacis---pranja joj nema). Pokusaj, znam da je nekima bas uspjelo da sacuvaju kozu,a nista im nije drugo djelovalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dabo hvala na savetu...smislicemo nesto....krivo mi je jer mi je stomak kao izrezbaren...a plasim se da ne bude jos vise,nakon ove trudnoce... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila Mustela kremu, nije nesto moram ti reci, a narocito kada ti ni saljic nije djelovao, ne pokusavaj sa ovom, jer ces samo baciti novac. Inace Saljicev melem u apotekama, je bas los i nema veze sa pravim Saljicevim melemom koji on proizvodi, pakuje i prodaje u iskljucivo njegovim radnjama. Sve to sto se radi po licenci, je bezveze. Pa ne bi ista mililitraza u apoteci bila cak 4 puta jeftinija nego kod Saljica, da je u pitanju isti kvalitet. Melem kod Saljica (original) kosta 12,5 eura, a u apoteci je 3-4 eura. To ti dovoljno govori o kvalitetu.

Ako ti nije tesko da mutis svaki dan, postoji jedan domaci lijek, kasika masti (svinjske) sa 3 kasike vode se dobro umuti (sjedini) i maze uvece (odaberi pidzamu koju ces poslije porodjaja da bacis---pranja joj nema). Pokusaj, znam da je nekima bas uspjelo da sacuvaju kozu,a nista im nije drugo djelovalo.

Dabo,da li mozes da mi kazes kako da dodjemo do original Siljicevog melema?

Hvala puuuuno unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u prvoj trudnoci sam dobila strije po butinama , jer su mi se noge ugojile a po stomaku samo par strijica i to pred kraj trudnoce, bukvalno zadnjih dana.. tada sam mazala taj KAO saljicev melem...

sad , jos pre nego sto sam ostala ponovo trudna pocela sam da koristim eucerin ulje i super je. ne znam hoce li se strije pojaviti ali koza mi je jako lepa i bas mi prija to ulje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko ja znam, hladna depilacija je dozvoljena u trudnoci, tako da mozes to da upraznjavas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam relativno "rano" počela da se mackam sa Strietom, u drugom mesecu, međutim, to mi nije pomoglo da ne dobijem strije :(

"Napale" su me po butinama, sa unutrašnje strane, pomalo po bokovima i pomalo po grudima.. za sada, nema ih na samom stomaku.. a trenutno sam u 30. nedelji..

Mada, to ne znači ništa, mojoj mami se pojavile strije na stomaku ono veče kada sam ja rešila da se rodim, tako da ne znam da li ću i ja tako proći..

Inače, Strijet mažem svako jutro i pred spavanje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj trudnoci sam straaasno popucala. Mazala sam se Veleda-uljem koje je inace jako dobro...u pocetku sam se mazala raznim masnim kremama. Pocela sam cim sam saznala da sam trudna (u 6 nedelji)...Popucala sam svugde, stomak, butine, grudi...Moja mama ima malo strija a amoja sestra i ja eto bas dosta.

Sada sam opet trudna i mazem se ali nekako mi sve to vise nema smisla, mazem onu ispucalu kozu i mislim da mi nece mgogo pomoci ali nada zadnja umire ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da se mazem negde od 9.nedelje trudnoce, Saljicevim melemom, kupljenim u njegovom salonu u Podgorici. Sada sam vec u 20.nedelji i sem tim melemom,mazem se i chicco-vim uljem.. Probala sam Strijet, i kako je jedna od clanica rekla,ne lici ni malo na original Saljicev melem. Mazem bokove, ceo stomak,grudi, donji deo ledja.. Za sada butine nisam,videcu kako cu se gojiti nadalje.. Ne prodje dan a da se ne pogledam u ogledalu i za sada da kucnem, nema strija :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su se strije cini mi se preko noci pojavile po grudima... JEDNA DO DRUGE... Uzasne su... Ali sta da radim. Meni je inace koza sklona strijama... Za sad ih nemam po stomaku 26-a sam nedelja ali pojavice se sigurno. Mazem samo pavlovicevu mast... A strijet sam nesto malo koristila a sad cami na polici... Mislim da je bolja pavloviceva mast.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se mazem od 6 nedelje Mentinim melemom i DM-ovim uljem za trudnice babylove, 35-ta nedelja sam, za sada ih nema, ali to se nikada ne zna, mogu se pojaviti i posle porodjaja :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se mazem od 6 nedelje Mentinim melemom... :unsure:

Koristila sam taj melem u prvoj trudnoći! Odličan je! Stomak kao prije porođaja bez ijedne strije. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkako sam saznala da sam trudna koristim Mentin melem protiv strija. Sa dve bebe nemam ni jednu striju. Jeftiniji je od Šaljićevog za nekih 30%. Super miriše. Super deluje. Preporučujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo:

Tokom cele trudnoce mazala sam Strijet kremu, tada nisam imala niti jednu striju. Mada, posto sam se ugoila 20 kg, kako sam se porodila i kako su kilogrami poceli da opadaju pojavile su se i strije. Izgledalo je grozno...dobro ne bas grozno, ali nisam bila sretna.

Ali nastavila sam da mazem kremu, i dalje Strijet, i sad se povlace. Vise nisu crvene i nemam ih bas puno. Tako da samo se vi mazite. Nece skoditi.

Inace imam jedan savet za laksi poradjaj. Nije nega tela, vec "gospodjice" kako ju je narekla jedna mama :) Sestra Bojana iz doma zdravlja Novi Beograd koja nam je drzala vezbe za trudnice savetovala nas je da medjicu nase "gospodjice" par puta na dan mazemo uljem, bademovim. Ja sam to radila od 7 meseca sve do porodjaja. Mislim da mi je pomoglo, mada i beba mi je bila mala (2850gr) pa nisam ni popucala, a nemam ni epiziotomiju.

Sretno trudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bila sklona strijama tokom citavog zivota ali u trudnoci nisam dobila ni jednu...i jos uvek ne verujem.Svako vece sam nakon tusiranja mazala stomak sa sledecom mesavinom: pavloviceva,vazelin i vitamin e u obliku ulja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja krema je najbolja protiv strija?Ne znam sta da koristim,jos se nisu pojavile ali plasim se da ubrzo hoce... :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da tu pomoći nema. Takvo ti je kakvo ti je. Ja sam se mazala sa pavlovićevom i po stomaku NIŠTA a po "butkicama" juhuhuuuu i to su se počeki pojavljivati u 8 mesecu (koliko se sećam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema tu pomoći...sve je to do tipa kože...Ja sam dobila mnogo strija...ali evo 16 mjeseci poslije skoro su se povukle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ništa posebno...redovno mackanje poslije tuširanja...ostalo je još par, ali pošto se većina povukla nadam se da će i ove...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da to nema veze,mazale se ili ne to je sve do koze,ako je koza sklona pucanju,ne mozete je spreciti...ja se uopste nisam mazala pustila sam pa kako bude,ugojila sam se u trudnoci 24kg.a nigdje nisam pukla,ni jedne strijice nemam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.