Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Za sad koristim običan losion Garnier intesive 7 days i odličan mi je. Em ova zima odnosno grejanje i suv vazduh dodatno isušuju kožu, em verovatno i trudnoća ima udela u tome pa je tako moja nikada problematična koža sad suvlja. Uhvati me ponekad svrab po nogama i kukovima da se sva zacrvenim koliko se češem pa onda brže bolje pod mlak tuš i trackanje losionom. Ali imam u planu da ovih dana kupim i krenem sa upotrebom Šaljićevog melema, pre nego što počnu strije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikada nisam imala problema sa bubuljicama, čak ni u pubertetu. Uvek mi je koža bila čista i nežna, osim ponekog mitisera na nosu i jedne bubuljice godišnje za vreme PMS-a... Ponekada su me izluđivala pitanja "Koji puder koristiš kada ti je tako savršena koža?" I moje objašnjenje da puder NE koristim, možda ponekad zimi u večernjem izlasku... I onda pre 2 nedelje u roku od nekoliko dana mi izađu 3 bubuljice na licu! Šok! Ali prošle su i nadam se da ih neće više ni biti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U 5 sam mesecu trudnoce. I ranije sam imala probleme sa bubuljicama, ali se stvar sad pogorsala. Imam masu potkoznih na celu, neke crvene tackice na obrazima i po neku na bradi. Bez pudera nesmem izaci iz kuce. Mackala sam svasta, ali nista ne pomaze. Imali neko slicna iskustva ili preporuku za neki cudotvoran preparat. Pozdrav!!!!!

Ja sam imala isto tako,i neam ti pomoci,to hormoni rade svoje,i posle prordjaja ce ti se ocistiti lice.Ja sam isla kod dermatologa,dobijala silne kreme i sapune koje mogu da koriste trudnice,i nista nije pomoglo.Znam kako se osecas,ja zato nemam ni jednu sliku iz trudnoce,osim one sa svadbe. :( nazalost

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz za sve buduce mame :))))))

ja sam u 9 nedelji trudnoce i razmisljam

koje kreme da koristim....

dali imate neki savjet :)))))))))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

poz za sve buduce mame :))))))

ja sam u 9 nedelji trudnoce i razmisljam

koje kreme da koristim....

dali imate neki savjet :)))))))))

Dobro nam došla na forum! :) Postoji podforum nega u trudnoći, tako da pretpostavljam da ćeš tamo pronaći odgovor na tvoje pitanje!KLIK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela da se mazem negde od 10e nedelje, evo ostalo nam je jos 10ak dana i na stomaku strija nema, dobila sam na butinama malo jer to nisam mazala bas svako vece kao stomak, mazem se Strietom i ja sam bas zadovoljna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja sam pred sam kraj i nisam dobila ni jednu striju! :D A bas sam mislila da hocu jer imam starih jos od puberteta. Redovno sam se mazala shea buterom i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za dve godine rodila dvoje dece i nisam dobila strije po stomaku,hvala Bogu.Inace se uvek mazem posle kupanja mlekom,losionom ili uljem,ali cim sam saznala da sam trudna pocela sam sa Saljicevim STRIET-om i super se pokazao.Mazala sam se non-stop,kad god prodjem pored kupatila jer imam od puberteta strije po butinama i guzi koje su vremenom izbledele pa sam se bojala da koza stomaka nece izdrzati.Bitno je i piti dosta tecnosti,da se koza i iznutra hidrira :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prva tri meseca, dok mi se hormoni nisu smirili, imala sam ocajne bubuljice po licu! Kako jednu eliminisem, ujutru se pojave ko za inat tri :blink: :blink: sad se stituacija poboljsala, inace ujutru i uvece lice operem bebi sapunom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ја сам истрошила једну боцу стријета, али ми је толико смрдело да сам на крај одустала, сад користим Vichy крему за стрије и нисам приметила још увек ниједну стрију а стомак ми је огроман, као код нормалне трудноће у 7-8 месецу.

Jaoooo ja tek sad vidim po tikeru da ti cekas TRI bebice!!!!Aaaaa CESTITAM,kakva radost :lol: !!!!Svaka ti cast,treba to izneti,mogu samo da zamislim koliki ti je vec stomak,divno !Mazi se i dalje,ali nemoj se sekirati ni ako dobijes strije,tvoje telo radi OOOOGROMAN posao i koga briga za strije kad ces odjednom dobiti tri srece!Divim ti se stvarno,samo napred!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam onu GUAM kremu protiv strija i istezanja koze, pise da se bas koristi u trudnoci, valjda nisam dzabe bacala pare, nije jeftina uopste :rolleyes:

CUla sam pozitivne komentare za nju..strija jos nemam ali mi se ucinilo kao da sam videla rozu linijicu na grudima, jedva se vidi, ali to je mozda pocetak nekih strija..mada me malo cudi to jer mi se grudi nisu uopste povecale, tj iste su kao i pre trudnoce :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam onu GUAM kremu protiv strija i istezanja koze, pise da se bas koristi u trudnoci, valjda nisam dzabe bacala pare, nije jeftina uopste :rolleyes:

CUla sam pozitivne komentare za nju..strija jos nemam ali mi se ucinilo kao da sam videla rozu linijicu na grudima, jedva se vidi, ali to je mozda pocetak nekih strija..mada me malo cudi to jer mi se grudi nisu uopste povecale, tj iste su kao i pre trudnoce :blink:

Draga, ni jedna krema ti ne moze pomoci ;) Ako strije rese da dodju, doci ce i da spavas u kremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ni jedna krema ti ne moze pomoci ;) Ako strije rese da dodju, doci ce i da spavas u kremi.

Bas tako. Ja sam se od 9-e nedelje, bukvalno SVAKO vece mazala, 5 boca Striet-a sam potrosila, da bi nedelju dana pred porodjaj dobila 3-4 strije na stomaku, a sad posle porodjaja se pojavilo jos, i na butinama i na stomaku. Tako da, ako je koza sklona tome, nema tu pomoci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga, ni jedna krema ti ne moze pomoci ;) Ako strije rese da dodju, doci ce i da spavas u kremi.

Bas tako. Ja sam se od 9-e nedelje, bukvalno SVAKO vece mazala, 5 boca Striet-a sam potrosila, da bi nedelju dana pred porodjaj dobila 3-4 strije na stomaku, a sad posle porodjaja se pojavilo jos, i na butinama i na stomaku. Tako da, ako je koza sklona tome, nema tu pomoci

Ma meni koza inace nije sklona tome uopste, nisam dobila strije ni kad sam se ugojila/smrsala, a ni mama ni sestra nisu dobile ni jednu striju, zato racunam da bolje da se mazem i pazim, pa sta mi bude..

Ako dodju, dosle su, sta sad, necu se ubiti, ali svakako bih uradila sve sto mogu da ih izbegnem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma meni koza inace nije sklona tome uopste, nisam dobila strije ni kad sam se ugojila/smrsala, a ni mama ni sestra nisu dobile ni jednu striju, zato racunam da bolje da se mazem i pazim, pa sta mi bude..

Ako dodju, dosle su, sta sad, necu se ubiti, ali svakako bih uradila sve sto mogu da ih izbegnem

Ja sam kupila Saljica i pocela da mazem. Onda mi je dr rekao da stomak ne smm da mazem i ja sam prestala da ga koristim. Nemam ni jednu striju, a nisam se mazala. Mja koleginica je mazala sta je god stigla. Puna je nestrija nego strijetina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila Saljica i pocela da mazem. Onda mi je dr rekao da stomak ne smm da mazem i ja sam prestala da ga koristim. Nemam ni jednu striju, a nisam se mazala. Mja koleginica je mazala sta je god stigla. Puna je nestrija nego strijetina.

Ovo je tačno, ja sam se mazala celu trudnoću, do 9. meseca ništa, onda su bukvalno preko noći izašle. Mazati treba da se umanji svrab i da koža ne bude suva, ali mislim da ako je koža neelastična nema velike pomoći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od prošle nedelje sam počela da koristim Afroditinu kremu protiv strija, hidratantnu, na biljnoj bazi. Stoji da je preporučljiva za trudnice od 1.meseca trudnoće, kao i za tinejdžere i druge kojima težina oscilira. Iako sam se za sada ugojila samo 2 kg, mažem se, pa ćemo videti ima li efekta.

Mada je sigurno da su ishrana i unos tečnosti jako bitni, kao i genetika, tj.predispozicije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam onu GUAM kremu protiv strija i istezanja koze, pise da se bas koristi u trudnoci, valjda nisam dzabe bacala pare, nije jeftina uopste :rolleyes:

CUla sam pozitivne komentare za nju..strija jos nemam ali mi se ucinilo kao da sam videla rozu linijicu na grudima, jedva se vidi, ali to je mozda pocetak nekih strija..mada me malo cudi to jer mi se grudi nisu uopste povecale, tj iste su kao i pre trudnoce :blink:

Moja sestra je u trudnoci koristila Guam.Dobila je strije u 9.mesecu na stomaku,e sad,da nije koristila Guam mozda bi bilo jos gore.Ja sam se zato odlucila za kombinaciju Striet i Pavloviceve jer,kako i ovde zenice kazu,ne mozes im pobeci a Guam je stvarno bas skupa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra je u trudnoci koristila Guam.Dobila je strije u 9.mesecu na stomaku,e sad,da nije koristila Guam mozda bi bilo jos gore.Ja sam se zato odlucila za kombinaciju Striet i Pavloviceve jer,kako i ovde zenice kazu,ne mozes im pobeci a Guam je stvarno bas skupa.

Meni je guam prilicno dobra..sad mozda bi bilo isto i da ne koristim, al ko ce rizikovati. Muz me iovako smara sto sam stedljiva na sebi i cak me tera da kupujem :P

Da je sve prepusteno prirodi i da kreme nista ne znace ne verujem, jer prosto nije tacno...

Pogledam recimo prosecnu zenu od 50-tak godina sa sela (bez ikakve negativne konotacije) koja radi na njivi, ne koristi nikakve kremice niti preparate, i zenu istih godina iz grada, koja se na primer neguje, macka i licka. Razlika u izgledu lica je ekstremna.

Prva izgleda kao da moze da bude keva ovoj drugoj.

Dakle nemoguce da kremice i preparati bas nicemu ne sluze i da smo svi mi samo potrosacke ovce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i nisam rekla da ne služe ničemu :huh: Služe da koža manje svrbi i daje joj koliko - toliko elastičnosti, samo kažem da ako je koža neelastična teško da se strije neće pojaviti i ispričala svoje iskustvo. Verovatno bi ih bilo i više da se nisam mazala. E sad da li smo potrošačke ovce kako kažeš ili ne - to je već za drugu temu :lol: No neke preskupe kreme mislim da stvarno nisu neophodne. Osim toga, konsultovala sam se i sa dermatologom i sa ginekologom - isto su mi rekli. Šta god pisalo na tim kremama ako postoji genetska sklonost leka nema ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja i nisam rekla da ne služe ničemu :huh: Služe da koža manje svrbi i daje joj koliko - toliko elastičnosti, samo kažem da ako je koža neelastična teško da se strije neće pojaviti i ispričala svoje iskustvo. Verovatno bi ih bilo i više da se nisam mazala. E sad da li smo potrošačke ovce kako kažeš ili ne - to je već za drugu temu :lol: No neke preskupe kreme mislim da stvarno nisu neophodne. Osim toga, konsultovala sam se i sa dermatologom i sa ginekologom - isto su mi rekli. Šta god pisalo na tim kremama ako postoji genetska sklonost leka nema ;)

Pa nisam ja nista rekla protiv tebe niti bilo kog, ne znam sto si nasla prozvanom :)

Samo iznosim svoje stavove, u stvari ne stavove nego ono sto sam primetila u praksi.

A i nema pravila apsolutno, kod svakog je drugacije...ne mozemo tvrditi da sve zavisi od ovog ili onog, ili da ne zavisi uopste i td

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam se našla prozvanom, napisala sam onako kako je kod mene bilo i šta su mi rekli ljudi koji su zato stručniji od mene i svakako imaju malo više iskustva. Naravno da pravila nema, samo ne bih da se žene razočaraju, ima ih koje očekuju razna čudesa kad koriste preparate protiv svačega. Čuda ne postoje, da li će se strije pojaviti ili ne zavisi od većeg broja faktora, genetike, ishrane, uslova života... Tako da očekivati da će sama krema delovati je ipak malo nerealno, jer da postoji ijedna takva svi bi je kupovali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da dodam jos, mozda nekom bude od koristi.

Nije samo genetika u pitanju i rastegljivost koze, strije mogu da se pojave u trudnoci i zbog hormonalnih promena, dakle i ako niste sklone njima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u toku obe trudnoće mazala Body Shop-ov Cocoa Body Butter. DIvno miriše na čokoladu, lako se razmazuje, brzo upija, i ne ostavlja masne fleke na vešu. U prvoj trudnoći sam još i bila redovna, potrošila jednu kutiju. U drugoj trudnoći znatno manje, bila sam umorna, ili samo lenja za to. Možda zato što u prvoj nisam dobila ni jednu striju, pa sam se nadala da je i genetika doprinela. Kako bilo, sad posle dve trudnoće i dodatih u proseku 12-13 kg po trudnoći, nemam ni jednu striju.

ALIIIII. Kad sam posle drugog porođaja došla kući, danima, ako ne i nedeljama, sam imala bolove, peckanje, svrab u predelu butina i bokova. Toliko da nisam smela da nosim ništa uzano. Mene je toliko bolela koža da mi je to bila glavna tegoba. Ubrzo su se u tom predelu pojavili ispucali kapilari. Imala sam ih i ranije, po nekoliko, ali posle te epizode tegoba su se umnogostručili i postali vidljivi iz aviona.

Osim više ispucalih kapilara, trudnoće su mi donele i brojne sitne mladeže na stomaku, kao i poveće fleke od sunca na licu.

Za kapilare i mladeže nemam leka, ali fleke na licu su skoro potpuno nestale - izbegavam sunce maksimalno i trudim se da kad moram na sunce, imam zaštićeno lice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo drage moje.. Za koji dan ulazim u 8 mesec, i imam pitanje za Vas, vec 3 dana imam bubuljice na stomaku ispod pupka, imam osecaj da izlaze bas na linijicama od strija.. Jako me svrbe, uvece mazem ulje zbog strija da njih ublazim a ujutru stavljam puder da se bubuljice sasuse ali nista.. Da je alergija na nesto mislim da nebi izasle samo na tom delu stomaka, inace ih nema nigde drugde po telu.. Ovo mi je inace prva trudnoca :rolleyes: .. Molim ako neko zna sta da radim neka kaze jer em svrbe, em je vrce.... ludim od njih... Pozdrav i hvala Vam unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.