Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Trebalo bi da moze. I ja sam razmisljela da kupim konjsku mast. Inace, hvala ti za morsku so. Nikako da ti kazzem da mi je pomoglo za otoke. :) Otoci su spali, ali me noge bole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebalo bi da moze. I ja sam razmisljela da kupim konjsku mast. Inace, hvala ti za morsku so. Nikako da ti kazzem da mi je pomoglo za otoke. :) Otoci su spali, ali me noge bole.

E, vidis, isti slucaj! Otoka nema, ali me noge strasno bole!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, vidis, isti slucaj! Otoka nema, ali me noge strasno bole!

MUKE!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U utorak imam zakazanu lasersku epilaciju (treći tretman) nogu, a prije dva dana mi je potvrđena trudnoca, 4-a nedjelja. :rolleyes:

Vjerovatno ću epilaciju morati odgoditi, mislim da nije preporučljiva trudnicama. Šta sad da radim, dal da nastavim sa brijanjem, i čekam 9 mjeseci, ili da se ponovo vratim depilaciji voskom, i bacim ne bas mali novac dat na epilaciju... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke na trudnoci draga!!! :)

Nisam expert, ali sam se o temi interesovala zbog sebe (planiram odraditi je kad zavrsim sa trudnocama). Posavetuj se sa onim ko ti radi epilaciju, ali skoro sam sigurna da ce ti preporuciti bas to sto si rekla- brajanje do sledeceg tretmana nakon trudnoce.

Ako su nesavesni i kazu ti da mozes i u trudnoci na tebi je dal ces ih poslusati. Ja licno ne bih. Svi kao kazu "nije dokazano" za stetne posledice, ali ne vredi se igrati, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da se mackam intenzivno od 7 mjeseca- svaki dan poslije tusiranja. Sada vec i vise puta na dan, kada god izadjem ispod tusa, preslo mi je u naviku. Koristim Mentin melem protiv strija, koji je bas mastan i ne moze ga koza bas dobro upiti, ali vec sam se navikla.

E sad... To mi nista nije pomoglo- imam par strija u predjelu iznad pupka, kao i na donjem dijelu stomaka... :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma nista posebno kao i uvek omiljeni gel i mleko od lavande i vanile.......malo vise paznje poklanjam stopalima jer me dosta bole ali i to smo resili nekim laganim prskalicama na bazi mentola

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pocela sam da se mackam intenzivno od 7 mjeseca- svaki dan poslije tusiranja. Sada vec i vise puta na dan, kada god izadjem ispod tusa, preslo mi je u naviku. Koristim Mentin melem protiv strija, koji je bas mastan i ne moze ga koza bas dobro upiti, ali vec sam se navikla.

E sad... To mi nista nije pomoglo- imam par strija u predjelu iznad pupka, kao i na donjem dijelu stomaka... :angry: :angry:

I ja sam koristila Mentu i Pavlovicevu i sada onaj losion iz DMa i nista... strije popucale gde god su stigle. :( :( :( tj. kao i tebi. Donji stomak mi je pun odvratnih linija. :angry: :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila Pavlovicevu i po stomaku i po butinama. Stomak ostao savrsen a noge izresetane sarama. Mislim da kako ti je priroda dodelila kozu tako ce ti i biti. By the way, devojke mazite i grudi. Meni se posle porodjaja od dojenja (tacnije od brzog nadolazenja i praznjenja mleka) "isarale" bas dosta. Al dobro, iskreno ne smeta mi. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ćemo dobiti strije ili ne zavisi mnogo i od same kože..jednostavno neko je podložan tome, a neko ne :rolleyes:

Upravo tako. Imam stare strije, tako da pretpostavljam da se nece pojavljivati nove jer se sad bas mackam mlekom za telo sa maslinovim uljem uvece. Nisam primetila da se pojavljuju nove, tako da sam zadovoljna dejstvom :) A sto se mackanja tice, nisam nesto zludjena time, tako da me ponekad bas bas mrzi -te jedna krema protiv strija, druga za grudi, trece za bradavice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji sapun ili sredstvo koristite za negu intimnih delova u trudnoci??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koji sapun ili sredstvo koristite za negu intimnih delova u trudnoci??

Ja koristim gel za intimno pranje iz Avona, i zadovoljna sam.

Neke moje drugarice su bile sokirane sto to koristim u trudnoci, jer "nista osim bebi sapuna ne bi trebalo da dolazi u dodir sa mojim intimnim dijelovima"! :blink:

Na pregledu je sve ok, i to mi je najvaznije- da sam primijetila da mi skodi u bilo kom smislu, prestala bih da ga koristim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno je to drugacije od osobe do osobe... Dosta mojih drugarica su koristile taj isti gel iz AVONa (nisu bile trudne) pa su imale veoma pojacan sekret od toga. Ja, od samog pocetka trudnoce, koristim bebi sapun.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nivea Sensitive - gela za intimno pranje. Super mi je nezan. POnekad i samo voda.

Nikakvi sapuni, cak ni bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam koristila Merima deciji sapun(onaj sa bebicom sto se kupa :) ) ali on mije bas jak.. U lilly apoteci sam pitala za drugi i apotekarka mi je rekla da je ovaj dosta jak i da bi mi preporucila SebaMed.. Pa sam htela i vas da pitam za misljenja i iskustva.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam koristila, ali citam da ovde na forumu zene hvale Seba med

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bas taj Merimin koristim celu trudnocu i bas mi odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja sam ga i pre koristila, a sada je poceo da mi smeta.. Ne znam sta da uzmem. Verovatno svaki od tih preparata mora biti ispitan i dobar ali za koji se odluciti.. :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opet, sve zavisi od osobe. Zato moramo da istrazujemo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta mislite o Carefree gelu ?

Uzela sam nedavno jedan , inače u poslednje vreme sam i ja koristila samo običan sapun.

Planiram trudnoću pa me zanima je l* neka koristila ovaj gel u trudnoći? :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to je gel za tamo dole? Ili sam nesto pobrkala :unsure: Ja sam koristila (i koristim jos uvek) Lactacyd i nikada nikavih muka imala nisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to je gel za tamo dole? Ili sam nesto pobrkala :unsure: Ja sam koristila (i koristim jos uvek) Lactacyd i nikada nikavih muka imala nisam.

:lol:

Da, za piš piš zonu ...

Lactacyd sam koristila nakon carskog pa jedno, par meseci , dok ga nisam potrošila... Ok je zaista, možda bi najpametnije bilo da mu se vratim ... (od običnog baby sapuna sam nekako suva... :unsure: )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se kupam sa cim stignem, a gospodjicu perem sa Lactacyd-om.

Jednom prilikom nisam imala kupku pa sam se cela okupala njime..koza mi je bila savrsena :D

Mazem se sa cim stignem..sta prvo dohvatim: Striet,Niveaa soft,Neven krema, Eveline krastavac...Eveline vanila..kako kad.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja korisrtim bebi sapun Merimin, a koristila sam i neki obični gel za tuširanje i nisam se nešto loše osećala ali Merimin sapun dosta suši kožu. Tako da ko ima suvlju kožu, ne znam kako bi reagovala na taj sapun. Moja je mešovita pa mi je ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kada trebam da počnem da se mažem? I gde? Po stomaku, grudima i butinama? Sad sam ušla u treći mesec.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.