Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Ja sam grudi i stomak mazala samo STRIETOM ujutru i uvece, od cetvrtog meseca do porodjaja, pa i nakon njega par meseci. Kako je koza vlazna tada bila, kao nikad u zivotu. Sijala se :rolleyes: .

Za STRIET kazu da ima najboju kombinaciju "anti-strijskih" :lol: biljaka i zato je najdelotvorniji protiv nastanka i za eliminisanje postojecih.

Ja sam se uverila da je tako - ne dobih ni jednu striju !! A stomak mi je bas bio ogroman jer je i bebana bila krupna.

Probala sam razne preparate protiv strija tokom trudnoće, i jeftine i skupe, striet je ubedljivo najbolji. Od 4. meseca koristila sam striet, negde u 6. kupila sam jedan od skupih preparata i odmah dobila strije na grudima. Posle sam kupovala još nekoliko različitih preparata, ali sam se vrlo brzo vratila na stiriet i do kraja trudnoće nisam dobila više ni jednu striju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ćemo dobiti strije ili ne zavisi mnogo i od same kože..jednostavno neko je podložan tome, a neko ne :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mogu reci za Saljicev preparat protiv strija - Striet, da tako dobro hrani kozu, da stvarno koza sva sija i tako je nezna i meka. Sigurno je da svacija koza nije ista i da ovaj preparat nece svakome djelovati isto, ali ipak treba pokusati. Na brojnim forumima se tretira kao najdelotvorniji preparat protiv strija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedna buduca mama se javlja na raport! :lol:

Ja sam u 21. nedelji po svim prognozama, za sada koristim samo vazelin sa kamilicom iz apoteke, super se razmazuje i koza je glatka i nahranjena. Preporucili su mi i saljicev melem protiv strija koji planiram da koristim u kombinaciji sa vazelin kremom. Inace prvobitno sam koristila pavlovicevu mast ali se ona dosta tesko razmazuje i ne volim miris a la karbofix lepak :lol:

pozzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedna buduca mama se javlja na raport! :lol:

Ja sam u 21. nedelji po svim prognozama, za sada koristim samo vazelin sa kamilicom iz apoteke, super se razmazuje i koza je glatka i nahranjena. Preporucili su mi i saljicev melem protiv strija koji planiram da koristim u kombinaciji sa vazelin kremom. Inace prvobitno sam koristila pavlovicevu mast ali se ona dosta tesko razmazuje i ne volim miris a la karbofix lepak :lol:

pozzz

Joj fuj bwe..zamisli pavlovićevu mast kada krenu vrućine..ludilo heheh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Protiv strija sam pocela dva meseca pre trudnoce da koristim Saljicev Striet i sa njim nastavila do kraja sedmog meseca u kombinaciji sa Pavlovicevom ( koji mi je preporucila drugarica koja je babica ). U osmom sam odlucila da uzmem neku skuplju kremu zove se Elansil i kad sam nju potrosila uzela sam Eucerinovo ulje protiv strija u trudnoci. Sve vreme kombinujuci sa Pavlovicevom. Za sada se nisu pojavile. I nadam se posto sam na kraju da ce tako i ostati. Planiram da nastavim da ih koristim i dok mi se stomak ne vrati u predjasnje stanje.

Sto se tice kose, samo na pocetku je strasno opadala ali zato je sada fantasticna i brzo raste i regularno sam je farbala. I tu su misljenja podeljena.

A nista mi nije lepse nego kad vidim lepu, negovanu trudnicu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao buduce mame :) 22 sam nedelja . Upocetku sam mazala striet , ali sada ne , jer mi ne odgovara miris , smeta mi .Nemam strije . Kolika je verovatnoca da mi se pojeve strije i ima li veze s tim genetika ?

Genetika je najbitnija! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za one koje pitaju za CELULIT..posto se kreme ne preporucuju evo jednog saveta koji sam dans procitala u novinama.

,,preparat`` se pravi od obicnog gela za tusiranje i krupnije samlevene kafe( ne pise u kom odnoxu,ali posto i jedno i drugo imate kod kuce,probajte da experimentisete)...tokom tusiranje se nanese na kriticna mesta,masira se lufa rukavicom i ispere.naravno preporucuje se i ipravila ishrana i mnogo tecnosti.

Hvala na ovom savetu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos jedna buduca mama se javlja na raport! :lol:

Ja sam u 21. nedelji po svim prognozama, za sada koristim samo vazelin sa kamilicom iz apoteke, super se razmazuje i koza je glatka i nahranjena. Preporucili su mi i saljicev melem protiv strija koji planiram da koristim u kombinaciji sa vazelin kremom. Inace prvobitno sam koristila pavlovicevu mast ali se ona dosta tesko razmazuje i ne volim miris a la karbofix lepak :lol:

pozzz

:D Jeste, bas se tako oseca ta Pavloviceca. :D I ja je koristim. Razmisljala sam o vazelinu, ali ne znam kako bih ga trpela po vrucini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam grudi i stomak mazala samo STRIETOM ujutru i uvece, od cetvrtog meseca do porodjaja, pa i nakon njega par meseci. Kako je koza vlazna tada bila, kao nikad u zivotu. Sijala se :rolleyes: .

Za STRIET kazu da ima najboju kombinaciju "anti-strijskih" :lol: biljaka i zato je najdelotvorniji protiv nastanka i za eliminisanje postojecih.

Ja sam se uverila da je tako - ne dobih ni jednu striju !! A stomak mi je bas bio ogroman jer je i bebana bila krupna.

ja mazem striet samo uvece ali pojavio mi se jedan jedan "orden", moracu da pocnem i ujutru & uvece :unsure: :unsure: :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mazem striet samo uvece ali pojavio mi se jedan jedan "orden", moracu da pocnem i ujutru & uvece :unsure: :unsure: :unsure:

Češće maži i biće sve ok.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mazite 2 puta na dan,ja sam pocela da se mazem jos u 2 mesecu,pocetkom 4 mi je stomak naglo narastao i mislim da me je to mackanje spaslo,sad mazem redje.nedavno sam kupila DM-ovu kremu za strije ,,MAMA BABY LOVE``,lagana je i lepo se razmazuje i mislim da ce biti super leti,a i cena joj je povoljna ,oko 250 din,pa probajte i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mazite 2 puta na dan,ja sam pocela da se mazem jos u 2 mesecu,pocetkom 4 mi je stomak naglo narastao i mislim da me je to mackanje spaslo,sad mazem redje.nedavno sam kupila DM-ovu kremu za strije ,,MAMA BABY LOVE``,lagana je i lepo se razmazuje i mislim da ce biti super leti,a i cena joj je povoljna ,oko 250 din,pa probajte i to.

Hvala na informaciji..probaću..ja za sada još uvek johnsovo bebi ulje sa alojom mažem..super mi je..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mazite 2 puta na dan,ja sam pocela da se mazem jos u 2 mesecu,pocetkom 4 mi je stomak naglo narastao i mislim da me je to mackanje spaslo,sad mazem redje.nedavno sam kupila DM-ovu kremu za strije ,,MAMA BABY LOVE``,lagana je i lepo se razmazuje i mislim da ce biti super leti,a i cena joj je povoljna ,oko 250 din,pa probajte i to.

Probacu i to... :) Nego, problem je sto u ovoj rupi od grad nema DM, pa cu morati da sacekam kad budem isla na ispit u JA. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim striet, od 3 meseca, dva puta dnevno. jedno vreme sam koristila eucerinovo ulje protiv strija, ali mi se nije pokazalo mnogo bolje od strieta, a duplo je skuplje!!! nego htela sam da pitam, jel neka od vas uzimala preparate happy mama- to je deo kolekcije happy woman. na prirodnoj su bazi i imaju razne neke meleme- za strje, grudi... videla sam u liliy-u ali nisam jos probala, pa reko da vidim jel ste imale iskustva sa tim. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od trećeg meseca koristim Striet i baš mi odgovara! I za sada (da kucnem u drvo kuc kuc kuc) nemam ni jednu striju g015.gif Iskreno se nadam da se neće pojaviti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ćemo dobiti strije ili ne zavisi mnogo i od same kože..jednostavno neko je podložan tome, a neko ne :rolleyes:

Тачно, ја се нисам ничим мазала, јер не волим тај осећај масноће на кожи, на стомаку нисам добила ниједну стрију, што ми је битно, јер могу да обучем купаћи из 2 дела, али сам их добила на гузи, тј.испод и на бутинама са стране, али то се ни не види.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja koristim striet, od 3 meseca, dva puta dnevno. jedno vreme sam koristila eucerinovo ulje protiv strija, ali mi se nije pokazalo mnogo bolje od strieta, a duplo je skuplje!!! nego htela sam da pitam, jel neka od vas uzimala preparate happy mama- to je deo kolekcije happy woman. na prirodnoj su bazi i imaju razne neke meleme- za strje, grudi... videla sam u liliy-u ali nisam jos probala, pa reko da vidim jel ste imale iskustva sa tim. ;)

meni ide na zivce striet na vrucinu, a evo par dana ubija sparina u PG. Imas li neku tajnu kako da ga koza brzo upije i da "bocka" pidzama, ja sam smor, sve mi smeta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je doktorica rekla da li nam koza ispucati zavisi od nje same i da kreme ne mogu puno pomoci. Iz tih razloga nisam nista posebno koristila, samo mleko za telo koje i inace koristim. Nemam ni jednu striju. Sto se svraba tice, samo u 8 mesecu me ponekad koza svrbela, nanesem mleko za telo ( Niveino) i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu, i jeste tako. Sve zavisi od same koze, ali ja racunam, bolje da mazem, nego da mi pukne koza, pa da kazem "Eh, da sam mazala, ne bi se ovo desilo."

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U principu, i jeste tako. Sve zavisi od same koze, ali ja racunam, bolje da mazem, nego da mi pukne koza, pa da kazem "Eh, da sam mazala, ne bi se ovo desilo."

hehe. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni ide na zivce striet na vrucinu, a evo par dana ubija sparina u PG. Imas li neku tajnu kako da ga koza brzo upije i da "bocka" pidzama, ja sam smor, sve mi smeta

vec sam ranije predlozila iz DM-a ,,mama baby love``,to je laganija varijanta,lako se razmazuje i mislim da ce biti bolja za leto.imaju i druge prozivode z atrudnice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram necim da masiram noge. Strasno me bole :( ! A kolena su posebna prica :( . U apoteci su mi preporucili Konjski balsam, jer jedini nema lek u sebi. Sta vi mislite? Smem li ja ovim da masiram noge?

Morska so iz Bozen mi pomaze ali samo za stopala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram necim da masiram noge. Strasno me bole :( ! A kolena su posebna prica :( . U apoteci su mi preporucili Konjski balsam, jer jedini nema lek u sebi. Sta vi mislite? Smem li ja ovim da masiram noge?

Morska so iz Bozen mi pomaze ali samo za stopala.

ta ,,konjska mast`` je u stvari mentol gel..u trudnoci ga nisam koristila(nisam imala potrebe),ali ranije jesam,prijatbo hladi,mislim da ce ti dobro doci za noge(procitaj jos jednom etiketu tj sastva da budes sigurna da nema nista stetno u sebi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ta ,,konjska mast`` je u stvari mentol gel..u trudnoci ga nisam koristila(nisam imala potrebe),ali ranije jesam,prijatbo hladi,mislim da ce ti dobro doci za noge(procitaj jos jednom etiketu tj sastva da budes sigurna da nema nista stetno u sebi)

Ovde pise da sadrzi: ricinusovo ulje, kamfor, mentu, ruzmarin, divlji kesten i arniku koji pospesuju cirkulaciju i neguju kozu. Trebalo bi da moze da se koristi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.