Nega kože u trudnoći

odgovora

Objavljeno

Slazem se sa tim da genetika odigra najvecu ulogu. Ja sam se samo poslije tusiranja mazala Becutan mlijekom i to je to. Moja mama se za dvije trudnoce ugojila u prosjeku po 30 kg (bila je k'o tenk) i nema uopste strija. Nigdje nisam pukla, ni jedne jedine strije iz trudnoce. Imam po zadnjici iz perioda puberteta i to je to!

i ja imam po guzi jos odavno ali za sada na stomaku nemam,mama mi je prilicno bumasta ali nema ni jednu jedinu strijicu <_< blago njoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja imam po guzi jos odavno ali za sada na stomaku nemam,mama mi je prilicno bumasta ali nema ni jednu jedinu strijicu <_< blago njoj

nisam ni ja imala do pre 3 nedelje... nijednu!!! i mazala sam pavlovicevu i striet zajedno ujutru i uvece... koza mi je i dalje nezna i mekana ali su se pojavile strije na dnu stomaka. nadam se da se bar nece siriti... genetika je cudo. aopet posle kazem ko zna sta bi bilo da nisam mazala uopste... bila bih kao zebra... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke a sto se tice kapilara...jel ce se oni povuci posle porodjaja....jel ima neka krema za to...? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

devojke a sto se tice kapilara...jel ce se oni povuci posle porodjaja....jel ima neka krema za to...? :(

Pretpostavljam da mislis na kapilare na nogama, pa izgleda kao mrezica modre boje. To se nece povuci nikada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da mislis na kapilare na nogama, pa izgleda kao mrezica modre boje. To se nece povuci nikada.

ne meni su kapilari popucali na guzi...valjda od sedenja...nigde drugde nemam....ludim kad ih vidim..a meni je guza omiljeni deo tela.... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije od sedenja, ne brini. Od hormona je to. Zato se nece povuci kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nisam ni ja imala do pre 3 nedelje... nijednu!!! i mazala sam pavlovicevu i striet zajedno ujutru i uvece... koza mi je i dalje nezna i mekana ali su se pojavile strije na dnu stomaka. nadam se da se bar nece siriti... genetika je cudo. aopet posle kazem ko zna sta bi bilo da nisam mazala uopste... bila bih kao zebra... :D

i ja se bojim da ce poceti da se pojavljuju uskoro,pocela je koza da me svrbi i to pre dva dana...grrrrrrrrrr :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u trudnoci mazala strietom i nisam dobila ni jednu striju. Cula sam da je dobro mazati malo zagrejano susamovo ulje. Ono sto znam da je provereno dobro i da ima efekta i posle porodjaja je GUAM krema protiv strija. To znam iz iskustva svojih drugarica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se u trudnoci mazala strietom i nisam dobila ni jednu striju. Cula sam da je dobro mazati malo zagrejano susamovo ulje. Ono sto znam da je provereno dobro i da ima efekta i posle porodjaja je GUAM krema protiv strija. To znam iz iskustva svojih drugarica.

a kakva ti je koza inace?veliku ulogu ima i genetika...i ja se mazem strietom ali samo uvece posle tusiranja...nisam disciplinovana :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a kakva ti je koza inace?veliku ulogu ima i genetika...i ja se mazem strietom ali samo uvece posle tusiranja...nisam disciplinovana :D

Koza mi je onako, u pubertetu sam dobila strije po bokovima. I ja sam se mazala uvece posle tusiranja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koza mi je onako, u pubertetu sam dobila strije po bokovima. I ja sam se mazala uvece posle tusiranja.

E odlicno,mozda ih onda necu ni ja dobiti :D i ja imam od neke 15-te godine po guzi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila neke sicusne bubuljicice po vratu i po ledjima... Jel ima jos neko tih promena po kozi???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su bubuljici izlazile samo u pms-u, inace imam cisto lice a sada mi izlaze non-stop, i to svuda po licu, na vratu, na grudima, na ledjima... ne mogu ovo vise da podnesem, osecam se odvratnoooo i samo me zanima kada ce to da stane???????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem se Saljicevim melemom protiv strija od kada sam saznala da sam trudna :), svako vece bez izuzetka......iako me ponekada mnoooooogo mrzi,ali nateram se nekako! Sada sam u osmom mesecu i za sada nemam niti jednu striju......nadam se da ce tako biti do kraja.

Inace mazem se od vrata do kolena, i to bas ne stedim taj melem, sva se sijam! Mm mi kaze da izgledam kao da sam se potopila u bure sa tim melemom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mazem se Saljicevim melemom protiv strija od kada sam saznala da sam trudna :), svako vece bez izuzetka......iako me ponekada mnoooooogo mrzi,ali nateram se nekako! Sada sam u osmom mesecu i za sada nemam niti jednu striju......nadam se da ce tako biti do kraja.

Inace mazem se od vrata do kolena, i to bas ne stedim taj melem, sva se sijam! Mm mi kaze da izgledam kao da sam se potopila u bure sa tim melemom :)

I ja sam se isto tako mackala do pre nedelju dana i isto nemam strije (za sada) <_< ali imamo mi jos desetak nedelja :D e sad...kad mi se istrosilo pakovanje nisam se mazala 2,3 dana i po stomaku su mi iskocile kao sitne bubuljice,osip,crvene tackice ne znam ni ja...tako da sad vise ne mazem saljica :) nego sam kupila najobicniju pavlovicevu mast (originalno pakovanje) i za sada mi odgovara.pozic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mazem Saljicev melem po stomaku i grudima, od kako sam ostala trudna. Medjutim, od skoro su mi se na grudima, onako crvenkaste... Bas bezveze. Ima li neko takvo iskustvo? Da li se to povlaci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mazem Saljicev melem po stomaku i grudima, od kako sam ostala trudna. Medjutim, od skoro su mi se na grudima, onako crvenkaste... Bas bezveze. Ima li neko takvo iskustvo? Da li se to povlaci?

i meni su se prvo pojavile na grudima i izgledalo je kao da me je neko izgrebao!Kasnije mi je ispucao stomak,bokovi i noge,pogotovu unutrasnja strana butina.Mazala sam se neko vreme ali kod mene je vise genetika u pitanju.I NE,strije se ne povlace! :( Samo izblede...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam tako bila ponosna na svoj stomak bez strija, cak me je i dr pohvalio na zadnjem pregledu kako nisam nigde popucala. I u zadnjih 5 dana se samo ni od kuda pojavise po tibi, sad sam ko zebrica jedna drugu stize... Al ajd sta cu, mackam se i dalje, ako nista tesim se da ce bar malo izbledeti vremenom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas uzela tu Šaljićevu mast "Striet" i počela sa mackanjem. Evo me sedim ispred kompa u gaćama i sijam se kao tepsija. :lol:

Videćemo kakvi će biti rezultati na kraju. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

saljicev je sranje! ja sam mazala saljicev i pavlovicevu ujutru i uvece i opet sam ih dobila.... kakva vam je koza od toga zavisi da li cete dobiti strije ili ne....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponesite kremicu u porodiliste i mazite!!! Meni su se pojavile nakon porodjaja - uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

saljicev je sranje! ja sam mazala saljicev i pavlovicevu ujutru i uvece i opet sam ih dobila.... kakva vam je koza od toga zavisi da li cete dobiti strije ili ne....

Slazem se za saljicev ni meni nije pomogao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Genetika je cudo... Smorila sam se sinoc. Znala sam da cu dobiti strije, ali... Mama mi je dobila koliko hocete, sestra takodje, ali su se one gojile obe preko 35 kg u trudnoci. A ja sam u plusu 750 gr, od prvog dana se mazem saljicem... i sinoc dok sam se tusirala vidim na guzi 3 linije crvene kao da me neko bicovao!!! Uzas!!! Pa kakva cu biti posle porodjaja!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svi kazu da je genetika presudna,al kod mene nije takav slucaj. Moja mama ni jednu jedinu striju nema.

Ja sam po grudima dobila u 6-om mesecu bas dosta strija jer su mi grudi LUDACKI porasle.

Stomak mazem od drugog meseca svaki dan po 3 puta Pavlovicevom kremom,al pre neki dan sam videla 3 male crvene crtice iznad pupka...

Nadam se da ce na tome ostati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prezadovoljna Saljicevim melemom protiv strija!!! Nemam ni jednu jedinu, a deveti sam mesec :) Od kada sam saznala da sam trudna pocela sam da se mazem, i nisam preskocila niti jedno vece.......mnogo puta me je jako mrzelo da se mazem, ali sam se ipak namazala, i to sam mazala celo telo!

Sada sam po preporuci par trudnica kupila kremu protiv strija Happy mama......ok je, ali je malo nezgodno posto je krema u teglici pa moram prstom da je vadim malo po malo, i teze se razmazuje od Saljica!

Slazem se da je puuuuuuuuuno do genetike, ali moja mama se u trudnoci nije mazala i dobila je dosta strija.....a ja nisam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.